Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 194357 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1890 -: Sep 09, 2021, 10:10 »
Бе какъв им е проблема на тези?! Една читава онлайн услуга не са направили  досега. Колкото пъти пробват, толкова пъти системата се проваля.
Колко от вас тук се занимават или  са правили нещо такова? Това на практика е просто форма за регистрация. Не може да крашне от влизането на няколко десетки или дори стотици хиляди души. За да стане това, трябва да са го направили в интервал от четвърт секунда сигурно.
Защо просто не са качили цялото нещо на AWS и проблема им с натоварването почти отпада. Взимат си след това данните, разкарват всичко и готово. Евтинко. Какви нови сървъри?!
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1891 -: Sep 09, 2021, 10:37 »
Еми трябва да има виновни за проблемите на системата. Я рашъните, я китайчоците, я някой друг.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1892 -: Sep 09, 2021, 10:45 »
На мен пък предното преброяване от десетта година, много ми харесваше, как го бяха направили. Беше много професионално.

Иначе в дупка, в която се наливат милиарди (в случая ел. правителство), не може да се очаква нищо освен дупката да става по-голяма, за да има още повече за крадене. Това не е български патент, важи за целия свят.

И затова преброяването ще е фиаско, както всичко останало и все по-големи издънки ще гледаме. Помните например, как преди няколко години обвиниха злите, руски кракери, че провалили изборите. И какво ли не още.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1893 -: Sep 09, 2021, 22:47 »
За изборите за президент на САЩ ли говориш? Доста нелепо ми се стори тогава. Медийте направо започнаха война с него още от първия ден. Което поне на мен ясно ми говореше, че планираната за президент беше истеричката Хилари. Тръмп беше пълна изненада за силните там.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1894 -: Sep 10, 2021, 09:40 »
В случая си говорех за нашите си, български избори. Но няма съмнение, че хората на Килъри вкараха тая мода и днес всеки по света, каквото и да се издъни, се оправдава по този начин.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1895 -: Sep 10, 2021, 16:00 »
Нещо джипките вече не са на мода и всички бягат от тях: Славчо сменил джипа с лимузина, а Бойко със Шкода. Шкодата ли е вече колата на народа?
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1896 -: Sep 11, 2021, 09:59 »
Е тя винаги си е била. Чехите винаги са били в конкуренция с немците, както ние исторически сме в конкуренция с гърците, макар напоследък да загубихме разгромно.

Чехите измислят Шкода (преди това са товарни автомобили, влакове, такива неща) като отговор на Фолцваген. Всички го знаем, но да кажа за пълнота, че това се превежда като народна кола и го е имало още преди втората световна.

Иронията е, че днес Шкода е подразделение на Фолцваген, където да си правят експерименти в интериорния дизайн и ползват стари двигатели. А самия Фолцваген много отдавна не е народна кола. Някъде около Голф четвърта серия, това стана кола за горния слой от „средната“ класа.

Днес народна кола няма, поне не западна (включвам Япония и Ю. Корея). Сещам се за индииската Тата (да не се бърка с полската Татра от социализма) и някакви такива, но няма западна кола в тоя сегмент. Поради тази причина масово караме коли втора ръка.

=*=

От една страна ми се иска да има забрана за препродажба на автомобили (защото носи хиляди проблеми след себе си), от друга това е противопазарна мярка и няма как да я подкрепя. Колите втора (трета, пета…) употреба са един от многото проблеми, върху които съм мислел много и на които нямам особено решение.

Надежда (ама май ще си остане такава) имам в производители като този, който Ремо показа, че с Доган ще строи завод в Ловеч. Ако наистина електромобилите на независимите производители успеят да смъкнат цената до лев на сто километра, то тогава ще има смисъл да взимаме (дори по-дългосрочни от пет или десет години) кредити, за да се сдобием с такива. Те много бързо ще избият парите си от икономия, а и ще отвържат ръцете на населението за работа и почивка.

Аз съм в точно такова положение (не за първи път) да работя много далеч от дома си, а роднинете на жена ми да са през половин България. И като мен са страшно много хора. Всъщност това се отнася за повечето не успели да направят кариера. Намират работа надалеч. А относно роднините, това касае почти всеки. В днешно време като минимум младите са в София и Пловдив, ако не са в чужбина. Но дори тези които не са така, има страшно много бракове като моя, където двамата не са от едно и също населено място. Сигурно половината са така. В моя кръг от познанства така са повечето, но хайде аз не съм критерии.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1897 -: Sep 11, 2021, 10:10 »
...
Надежда (ама май ще си остане такава) имам в производители като този, който Ремо показа, че с Доган ще строи завод в Ловеч. Ако наистина електромобилите на независимите производители успеят да смъкнат цената до лев на сто километра, то тогава ще има смисъл да взимаме (дори по-дългосрочни от пет или десет години) кредити, за да се сдобием с такива. Те много бързо ще избият парите си от икономия, а и ще отвържат ръцете на населението за работа и почивка.
...

   В Ловеч се "произвеждаха" автомобили "Great Wall" около 2
години,и после нещо се прецака.
   Оказа се далавера на Гриша Ганчев.

А Доган е по-долен и от Гриша Ганчев.
Сериозно ли мислиш,че ще се произвежда нещо !?!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1898 -: Sep 11, 2021, 10:43 »

   В Ловеч се "произвеждаха" автомобили "Great Wall" около 2
години,и после нещо се прецака.
   Оказа се далавера на Гриша Ганчев.

А Доган е по-долен и от Гриша Ганчев.
Сериозно ли мислиш,че ще се произвежда нещо !?!

Ако има далавера, ще се произвежда. Никой не бяга от лесните кинти.

Възможно е да стане като с Гриша Ганчев. Трябва да припомним, че там провала дойде от неумението на Ганчев да изнася, а нашия пазар е относително малък и няма шанс да захрани дори малък завод. Тук декларациите са, че ще работят за износ и няма да разчитат на нашия пазар. Ако наистина успеят да се конкурират на световния пазар, то парите ще текат като река в джобовете на Доган.

Но определено не се ангажирам с прогноза. Досега шестаците и мутрите по никакъв начин не са показали, че са способни да правят бизнес. Бива ги само да лапат, ама то така всеки умее.

За мъничко ще се върна на Ганчев. Имал съм привилегията да се качвам на такова возили (по-точно джипарата). Ами китаеца го беше наблъскал с екстри. Тези неща част от тях изобщо не се предлагаха преди от западни производители, а тези дето се предлагаха, щяха да ти излязат солено.

Демек за цената си, тези машини бяха повече от изгодни. Освен това, тази марка е една от по-добрите китайски. Има китайски автомобили пълен ташак, но тези специално не бяха нещо по-лошо от западните си конкуренти.

Скандала с МВР стана, не, че не са добри. А, че не отговаряха на изискванията за проходимост. Но то на тия изисквания в общи линии отговаря само Лада Нива и може би Рейндж Роувър. Естествено и  клас Джи на Мерцедес, ама там сметката е дебела и си го позволяват само източно-европейски мутри. Никой друг не ги кара.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1899 -: Sep 11, 2021, 13:25 »
второ- промяна на конституция не става така бързо.

Промените в конституцията стават относително бързо, ако има желание за това. Одобряваме или не педерастията, тя е факт. А ти като юрист, знаеш, че законодателството следва фактическото състояние. Ако държавата не урегулира педарастията (включително бракове и осиновявания), то това ще носи само проблеми, защото тези неща се случват независимо искаме ли или не. Има педерасти и лесбийки, те имат потребност да живеят заедно и много от тях желаят деца. Държавата не може да ги спре с нищо различно от терор. Но дори така, те просто ще се крият, но ще ги има.


Освен това, ние не сме западняци- мнозинството не иска да живее на изплащане, а иска собственост- колата да е твоя, а не на лизинговата къща, жилището да е твое, а не на банката, компютърът да си е твой, а не на фирмата за бързи кредити. Голяма работа, че колата не била последен модел, или че жилището нямало соларни панели и че не можело от телефона си да си включиш бойлера. Животът на кредит в България не върви.

Моето наблюдение е точно обратното. И сигурно е, защото съм работил за няколко банки, но все пак е достатъчно разпространено.

Българина живее на кредит, макар може би да не е чак като западняка. Преди две седмици, моя близка взе кредит, за да си направи ремонт на къщата. Тя живее в село с петстотин жители.

Аз колата на жена ми купих с кредит. Мислиш ли, че средния гражданин може да извади 5-10 хил. за кола втора ръка? Ама имало трошки по хилядарка, че и по-малко. Хубаво има, ама при шестстотин лева заплата, как ще извадиш хиляда?

Освен това жилище (освен в село доволно отдалечено от цивилизацията, но не на курортно място) не можеш да закупиш по никакъв начин без кредит. Могат циганските барони и мутрите. Но пак не е сигурно. Това, че майка ми, ми е подарила апартамент е само поради факта, че живея в същия град, а тя го е купувала ранните деветдесет години, преди цените да литнат във въздуха. Малко хора са като мен.

Освен това е пълно със стокови кредити. Всякаква бяла и черна техника се купува на изплащане. И не е само тя. Важи за мебели. Важи дори са посуда и друго обзавеждане.

Ремонт на банята е напълно невъзможен без кредит. И другите ремонти не са евтини, но банята е особено виден пример. За покривите същата работа. Защото дори панелните блокове имат покриви и те също текат. Няма сграда без покрив.

Пристануша (годеж), сватба, кръщане, балове на зрелостниците, новобранска (добре това вече го няма) и дори едно „просто“ раждане са почти невъзможни без кредит, освен, ако не е в особено тесен кръг и например баладжията не иде с ежедневните си дрехи, което за съжаление днес е все по-често срещано.

Почти всичко, което не е режиен разход попада в категорията заеми.

Зъболечението последните години поизлезе от това, но само защото държавата реши да източва касата в посока на зъболекарите. И пак не е евтино.

Но дори за режиини пак често се взимат кредити. Кредитната карта и овърдрафта, какво са? Сметките за парно и ток през зимата, какво са? Или за дърва, въглища, или пелети? Нищо от това не може да бъде покрито от заплата.




И доказателството са хилядите продажби на търг на лизнгови автомобили и ипотекирани жилища. Тука не включваме престъпниците, издържащи се от далавери в икономическия сектор, те не са народа, и на Запад си имат такива. А животът на кредит е станало кредото на западния човек. Тук при нас не е така, и за да променят това, трябват минимум 50 години. И едва след като това стане, да ни интубират и с останалите "ценности", като джендърията.
А за това, цитирам: "Близката ни история показва, че от запада възприемаме най-лошото, без да вкараме нищо от доброто." - съгласен на 100%.

Наричаш нещо хубаво — безцеремонното фалиране на гражданите от фин. институции и поставянето им на просещка тояга от надзаконните мутри наричани мило ЧСИ?!?


   Не мога да разбера следното:
Защо педали/лесбийки/травестити се радват толкова на соросоидната
толерастия,при положение,че включва и масовото приемане на
ислямски  бежанци.Ако рязаните станат мнозинство в западните
държави,ще започнат да избиват хората с нетрадиционна сексуална
ориентация.Както започна да става в Афганистан.
   Същото важи и за феминистките: рязаните диваци значително ще
ограничат правата на жените.

Понеже мога да мина за „соросоид“ (поне по идеи, иначе изобщо не отговарям на критериите им), то ще ти отговоря.

Загрижени сме за всички тях, защото всички изброени са малцинства.

Искам да запонмиш, какво ще кажа сега. Ти някой ден ще бъдеш малцинство и ще искаш да имаш права. И още по-жестоката истина. Ти и в момента си малцинство по не един и два критерия. Цивилизованото общество се различава от дивашкото по това, че се грижи за всичките си членове. Болните не се остават да умират, сирачетата не се хвърлят на произвола на съдбата. В много отношения ти, аз, всеки: сме сирачета.

Аз и друго не мога да разбера- за какво са им на Холандия, Великобритания, Германия, Франция, тия емигранти? Трябват им мозъци? ОК, готина политика- вземаш мозъци. Ама вземи само мозъците- за какво ти е цялата тая тумба? Трябвала им работна ръка- ама те тия стават само за неквалифициран труд- там миячи, чистачи, а и последните 20 години показват, че предпочитат да не работят, а да си седят в общинските бараки и да получават помощи? Генофонда щели да оправят- че тя Холандия е на изчезване, и как ще оправят генофонда- целия им генофонд след 30 години ще е с чалми и бради? Франция същото? Какво се получава накрая- джендърия в комбинация с емигрантите. Колко ще оцелее така държавата? Държавните им глави на страните в ЕС са повече загрижени да демонстрират толерастията, отколкото за съществуването на държавите си.

За това съм говорил още преди доста години, но теб те нямаше, затова ще си позволя да повторя. Всички изброени са бивши, колониални държави или все още са. Като Франция например, която реално не е освободила нито една колония. Сторила го е де юре. Те са натрупали огромна карма към тези народи. А и не само към тях. Ние например също сме в сметката и същото имаме невъзвращенци във всички изброени страни.

Тази карма трябва да се плаща и те мъничко по мъничко, капчица роса, песъчика, но започват. Освен това, нищо не могат да направят. Няма сила, която да спре хората да ходят там. Споменах, но това всъщност не е решение на хората. Хората са прекалено дребни да решават такива неща. Нито решават тия, които бягат, нито тези, които ги приемат, а „световното правителство“ най-малко има думата.

Но нищо страшно не се е случило. Ще изчезнат тези държави? Да, ще стане. Но това е за добро. Ще изчезне европейското, закостеняло разбиране за държава като един разбойник, който тормози поданиците си (каква дума само). Ще остане модерното разбиране, това отвъд атлантика. Канада и САЩ са държави съдържащи 99,99999% мигранти и тук-там някой индианец. О чудо! Всичко им е наред. Това се опитваше да каже Джет. Той го вижда със собствените си очи, всеки ден. Той самия е емигрант.


Общо взето, няма значение, колко емигранти ще влязат в някоя държава. Тези са ислямисти, а в исляма няма такова нещо като презервативи и прочее. Едно семейство прави по осем деца, а европейците по едно, до две. След три-поколения, които са малко под седемдесет години, тези ще са мнозинството. А при положение, че при тях ново поколение не се появява средно на 22 години, а по-рано, този срок може са е съкрати спокойно на петдесет години. Ей тогава джендърите и обратните ще го закъсат, защото ще бъдат линчувани на улицата. Паради дали ще правят тогава? По-скоро ще се изпокрият в миша дупка или ще емигрират на свой ред. Ще бягат от собствената си държава.

Природата обаче не работи така. Ще се народят, само, ако трябва да се народят. Но световния опит е показал, че колкото човек е по-цивилизован, толкова по-малко деца има. Моя дядо е имал пет братя и една сестра. И по онова време всеки е имал. Малко преди това са преобладавали семейства с по двадесет деца. И това си говорим преди малко повече от век. Преди тридесетина години беше нормално циганско семейство да има по толкова. Днес имат до към пет. Ще стигнат скоро и те до две и едно.

Американците ни посяха хем джендърия, хем войни около Европа, сривайки няколко светски правителства ( Ирак, Либия, Египет, Сирия и т.н.), в Иран не посмяха, само защото ония имат уран и плутоний, и ракети, на които да го качат.

Много моля, Либия си е изцяло действие на Франция. Тъпо при това, че днес турците да си мислят, че отново могат да станат империя.

А и точно ние да ревем за полковника, е защото сме лицемери или не сме българи. Трето обяснение няма. В Либия и Сирия ни наричаха: бели роби!  Таткото на Асад го измисли специално за българските гастербайтери. Провери го, казвазаше се Хафез.

За Афганистан, Ирак и Сирия си имаше цяла сюрия европейски държави, молещи да се включат воглаве с нас. Даже така се и наричаше — коалиция на желаещите. Няма хъка-мъка, казва се в прав текст. Всеки иска да крадне и граби.

Иран изобщо не е пожален, че американците се били уплашили. ТИ КОГА си виждат страхлив американец? Зъбят се на Китай, някакъв си смотан Иран ще ги стресне. Няма такова нещо. Просто по тръмпово време, кой знае защо политиката се промени и решиха да отложат.

Но не се и съмнявай! До двадесет или тридесет години ще влязат в Иран и ще ги смажат за по-малко от седмица, както направиха в Ирак. Нали помниш, че Ирак и Иран воюваха цяло десетилетие, без да успеят да излъчат победител, а правешкия хитрец продаваше оръжие и на двете страни?

Да, в България има много кофти неща. Както и много хубави. Като цяло, нашата държава запада именно заради "демокрация" и разни "ценности". Налагани силово от западните страни. Ние им станахме колония, да си продават правите краставици и всякакви боклуци. Сега и ваксините. Всеки си прави избора къде да живее.

България запада, защото българите масово изпростяват. Това няма нищо общо с режима на управление. Това зависи от всеки от нас поотделно. Политиците (които и да било и където и да е) винаги са били боклуци и ще си останат такива, докато съществува политика. От тях нищо не зависи и те са нищо повече от олицетворението на най-презряната прослойка във всяко общество, но сдобила се с привилегии.

Сиреч и най-големата измет трябва да станат поносими, за да е поносимо общото равнище. Иначе нищо няма да стане. Това е лично дело за всеки един човек.


Като споменахте за продаването на ваксини, разбрахте ли, колко струват на производителя? Производството на една доза е под два долара.

Всяко фармацефтично изделие има огромни разходи за разработка и патентоване. Цената трябва да може да ги покрие, иначе ще работят на загуба.

За Pfiser се разбра, че обича да раздава подкупи. Със сигурност го е правил и покрай тъй наречените ваксини. От Модерна едва ли са останали по-назад.
Фармацефтиката са си мафия. Когато е започнала да се развива химическата индустрия, някой се е осъзнал в потенциала на индустрията след няколкото новооткрити лекарства. Имало е два вида лекари преди това. Използващи сегашната алтернативна медицина, природни средства и такива, предлагащи новите лекарства. Мафията бързо въвежда обучение по нова медицина във всички училища, която включва само предлагането на химията, като средство за лечение. След време дори забраняват предишните методи като шарлатански и остава това, което виждаме днес. Та, мафия си е. Така е започнала и така си продъжава.

Ама разбира се! Където има пари, има организирана престъпност. Където има повече пари пропорционално и престъпността е по-голяма. В химическта индустрия има космически оборот и престъпността е планетарна.


Ваксините са стока, генерират огромни печалби, парите отиват от ЕС основно към САЩ (Файзер, Модерна, Джонсън и Джонсън) и Великобритания (Астра Зенека). ЕС няма износ на стоки в такъв обем и печалби, за да компенсира вноса и парите изтичат. Европейската централна банка как ще компенсира този дисбаланс, с напечатване на евро?

Ами не точно. Работата е там, че реално (поради алчност, какво да е друго) всяка една от средно голяма компания нагоре е на практика фалирала. Отнася се за навсякъде, без да изключваме Китай и Русия. Онзи там строителя дето изгърмя с трилиони, нали е китайски?

И затова не само ЕЦБ, но и ФР създават пари като ненормални и това се случва от десетилетия, като само нулите стават повече. Под вируса опитаха да скрият, че всичко е гнило, но не спряха създаването на пари, а напротив — увеличиха го. Няма варианти това да свърши добре.

Иначе химическата индустрия в ЕС изобщо не е по-слаба от китайската и американската. Парите за ваксини са джобни. Нищо не е изтекло. А и всички тези гиганти са свързани по между си. Не се „плаши“, немксите и френските, химически концерни също са намазали.

Каквито са били общите условия на банката, когато е бил сключен, те си важат за срока на договора и банката няма право едностранно да променя договора. Демек носи си стопански риск. Но банките искат винаги да са на кирия. Говоря за нашите тук, в БГ, не знам как е положението в чужбина.

Ами и това не е баш така. Още около девета взеха да пишат в договорите си, че могат едностранно да променят всяка клауза, както си пожелаят. Разбира се — облекоха го в сложни думи и дълги изречения.

А относно печалбата, то това е стемеж на абсолютно всяка стопанска единица и банките като най-чистата (на практика нямат други активи освен финансови) няма как да са изключение от това. Всяко едно предприятие съществува, за да прави печалба.

Да, тези неща се дискутират от не малко време. Неваксинираните дори ги наричаха терористи. Впрочем, дори тези без маски ги наричаха така.

Може да не е съвсем очевидно, но това си е точно така. Какво е определението за терорист? Човек, който извършва противодържавна дейност.

А тия, които не носим маски (и поради това изпитваме неудобства, като например да ограничаваме пазаруването си), какви сме? Хора, които не спазват повелята на държавата, държат на личната си свобода и от там, логично — ние сме терористи в пълния смисъл на думата.

То това перфидното си върви. Но методите са идиотски. Тука, в БГ. Ето малко водещи инициативи:
https://www.economy.bg/bulgaria/view/47402/Startira-razdavaneto-na-vaucheri-za-pazaruvane-sreshtu-COVID-vaksina
20 лева ваучер за ковид ваксина.
Това вече е по-сериозно:
https://nova.bg/news/view/2021/07/01/332183/%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D0%BE-500-%D0%BBe%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%81%D0%B5%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%B2-%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B0/
Цели 500 лева.
Само идиоти и плоски кратуни биха се вързали на такова нещо. А, да не забравяме орките, те ще са първи.

Напротив, на това ще се вържат поне две огромни групи хора. Първите са тези търсещи непременно келепир. А такъв е най-малко всеки втори жител на планетата. Другата група са притеснените финансово. У нас (и по света) те са смазващо мнозинство. И разбира се, третата най-голяма група — хазартните типове. Почти няма хора, които да не са. Лотариите на Черепа ни го показаха съвсем ясно.



Аз съм на мнение, че хората, не само у нас, няма да поддадат. Индикатор за това е повишения натиск със страшни новини за ковид и освен него, все по-грубото фалшифициране на бройки "заразени" и "починали от ковид". Дори и третокласник с елка може за минута да сметне, че нещо се разминават числата, тиражирани официално. Най-груб последен напън чрез затваряне, ограничения, насаждане на истерия и страх, плюс "благинки" като ония по-горе в линковете, да ни накарат да се подчиним. Но страха вече е изживян.

П.П. Лично мнение, не ангажирам никой с него.

Разбира се! Всички сме тук да споделяме личните си мнения. Основно това се прави в един форум.

Няма да забравя, как в един щастлив ден през ноември обявиха, че за първи път бройката излекувани е минала заразените. Това са десет месеца, броено от март! Невъзможно е математически. Това означаваше, че всички тези хора „разлика“ трябва да са умрели или болните да растат в прогресия (геометрична може би?). Но статистика за смъртността има и тя не е равна на разликата, дори с отместване от няколко седмици, а заболеваемостта определено не растеше с такива темпове, като непрекъснато имаше застоявания на едни и същи нива, и дори спадове.

Но дори тогава населението силно вярваше, какво му се говори! Защо? Поради страх. Ако искаш да управляваш (лъжеш) всички завинаги, хич не е невъзможно, както си мисли Уинстън Чърчил. Просто трябва да ги плашиш непрекъснато. И точно това гледаме. Сега е вируса, преди беше друго, ще има следващо. И хич не мисля, че Чърчил е бил искрен в това си изказване. Искрени политици няма.


Създадоха сертификатите въпреки, че много добре знаят, че това е много голяма предпоставка за възникване на корупция. Сега като има повече заразени, ще обвиняват подкупните лекари и хората с фалшиви сертификати. Нищо чудно да е планирано и да им трябва всичко това за нещо. Какво, тепърва ще видим. Прекалено явно е, какво щеше да се случи и то се случи. Трябва да си идиот, за да не разбираш, какво създаваш и какво ще получиш. Чак такива тъпи парчета не са. Поне тези, от които зависят тези неща.

Хич не им пука. Важното е играта да върви. А корупцията и фалшификациите (дори уж да са срещу интереса им от ваксиниране) си попадат напълно в тази графа и тях ги устройва. Играта не е променена и не спира. Спят спокойно.
« Последна редакция: Sep 11, 2021, 13:53 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1900 -: Sep 11, 2021, 20:30 »
go_fire:
Цитат
А относно печалбата, то това е стемеж на абсолютно всяка стопанска единица и банките като най-чистата (на практика нямат други активи освен финансови) няма как да са изключение от това. Всяко едно предприятие съществува, за да прави печалба.

   Според мен,повечето банки имат и много недвижими имоти,които
би трябвало да са актив - административни сгради и т.н.
   Ако някой има ипотека и не може да си я плаща,какво се случва ?
Често се залагат и машини и съоръжения (май му се викаше "особен залог").

   А това,че банките са чисти - ебаси вица  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1901 -: Sep 11, 2021, 20:39 »
Най-чиста като вид стопански субект, а не с най-чисти практики. Но дори това е вярно, защото това е строго (даже най-строго) регулиран бизнес и всяко нещо е минало през дузини адвокати.

Имат, разбира се, активи, които не са финансови. Но това е една много малка частица от цялото. Докато във всякакъв друг вид стопански субект, който не е финансов институт (забележи не само банките), финансовите ресурси са най-малките като процент. И това е напълно нормално, защото държането на големи касови наличности или дори ценни книги от други предприятия може и се разглежда като загуба. Това са ресурси, които не работят за бизнеса и просто седят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1902 -: Sep 11, 2021, 22:45 »
Не забравяйте, че и кредитите са пари. Икономиката е на практика сумарната сума от всички транзакции. Независимо какви. Ако някой не може да си купи нещо, той го взима ( както се спомена ) на кредит. Но в този миг се извършва транзакция. Взимаш някаква стока или услуга и даваш обещание ( разписка ), че дължиш пари някому и ще му се издължиш. Тази разписка автоматично се превръща в пари. Защото може да я продадеш на някого, ако кредита се забави, а ти трябват парите. И дължимите пари вече ще са на този "човек".  На практика, дълговете са вид валута, точно както парите. Могат да се купуват и продават. Кредитите обаче натоварват икономиката. Те позволяват някому да си купи нещо и разбира се, някой друг печели. Продавача на стоката/услугата и банката. Тя очаква кредита обратно заедно с лихвата. Продавача на стоката си получава парите. Но тези пари трябва да се върнат с лихва от длъжника. Колкото повече кредити, толкова повече печалби за търговеца и лихви за плащане заедно с такси - печалби за банката. Повече кредити, повече печалби? Звучи ли ви като абсурд? И да, лихвите дори да са ниски, това са едни милиарди, които трябва да се вземат от някъде. И разбира се, няма откъде. Кредита се взима с надеждата, че ще можеш да го върнеш. Това обаче предполага непрестанен икономически растеж. Не става въпрос за мен или съседа, отивайки за поредната черна техника в магазина. Говоря за трилиони долари. Непрестанния икономически растеж е абсурд. И всичко това заради лихвите. И практиката за частичен резерв разбира се. Възможността да изкарваш пари, почти без да си мръднал пръста. Непокрити с нищо пари.
Парите като концепция ще се заменят с нещо друго. Но трябва да настане тотална криза - по-скоро катастрофа - за да се случи.
Може  би няма да съм жив, да го видя.

Гога, ясно ми е, че бъдещите разработки трябва да се покрият от някъде. Но това е нелепо. Говорим за стотици и хиляди проценти надценка. Знаеш ли, какво е лаборатория в днешно време? Стая с няколко машини, някаква бройка химикали и трима лаборанти. Инвестициите далеч не са толкова големи, колкото си мислим. Производствените мощности пък далеч не са толкова скъпи. Не е както при електрониката, да трябва да преоборудваш почти цялата фабрика, за да започнеш ново изделие. Освен това тези неща се аутсорсват. Не произвеждаш химикалите, само ги купуваш. А след това може би възлагаш и производството на друг. Ти държи  патента и си продавач. Говорил съм си с лаборантка от БАН. Сподели ми веднъж, колко евтини са суровините и колко много може да се произведе с килограм активно вещество. Печалбите там са безумни. Не може една фармацевтична фирмичка да има капитализация от няколко милиона долара и веднага след ковид кризата капитализацията и да скочи на милиарди. Как стават тези неща? Това са инвеститори, които са вложили пари и очакват печалби. Може да ги загубят, а може и да спечелят много, много повече.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3119
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1903 -: Sep 11, 2021, 23:13 »

Каквито са били общите условия на банката, когато е бил сключен, те си важат за срока на договора и банката няма право едностранно да променя договора. Демек носи си стопански риск. Но банките искат винаги да са на кирия. Говоря за нашите тук, в БГ, не знам как е положението в чужбина.

Ами и това не е баш така. Още около девета взеха да пишат в договорите си, че могат едностранно да променят всяка клауза, както си пожелаят. Разбира се — облекоха го в сложни думи и дълги изречения.


Евала за поста. Няма да коментирам останалото, мненията ни се различават в доста измерения. Но ето това тук от цитата по-горе не мога да го пропусна, защото имам личен и професионален опит в тая област и не е просто мнение, а нещо реално, факт. Именно тия писаници на банките в договорите от 2009-а (и преди това) се наричат "неравноправни клаузи" и именно заради тия клаузи банките го изядоха дебелия - пак подчертавам, изядоха го в съда, само че не всички кредитополучатели по тия неравноправни клаузи ги съдиха. Само една малка част кредитополучатели и то такива, които бяха "прихванати" от адвокати, наясно с темата, спечелиха. Та банките пак останаха на кирия, защото просто много малък процент от кредитополучателите ги осъди. Мога да приведа много примери направо със съдебни решения, но няма смисъл да наспамвам.  [_]3
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1904 -: Sep 11, 2021, 23:32 »
 
Евала за поста.

От седмица се каня да го пиша, но все не смогвах. Затова стана толкова дълъг. Не си ми свикнал, но аз съм особено тежък случай на графоман.

Няма да коментирам останалото, мненията ни се различават в доста измерения.

НАПРОТИВ!!! Точно останалото трябва да коментираш. Ако ще си пишем само това, по което всички сме съгласни, то това няма да е полезно никому.

Ето например, голямата криза ме помете и аз не знаех, че все пак банките са лапнали голямата лъжица. А това знаем, води до задавяне. За нещо друго дебело и голямо си мислех, но нека сме културни днес.

По принцип най-голямото лоби у нас нямат строителните магнати, нямат шестаците, нямат бившата номенкатура, най-голямо е лобито на банките. И до днес половината текстове са написани в логически конфликт с европейските норми. И това едва ли ще се промени.

А те самите банки бяха взели да се поевропейчват след седма година. Но това изтрая точно две. После обратно се българизираха. Ама не върви аз да го говоря, че излиза все едно, че аз съм нацупен служител, защото е загубил работата си. Затова рядко си позволявам да говоря за банки.
« Последна редакция: Sep 11, 2021, 23:34 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear