Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191477 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #555 -: Jul 11, 2020, 09:22 »
Според мен по скандален е факта, че два дни подред президента прави митинги. Нямам нищо напротив вафла Корни да организира митинг пред президентството. Но това не може да бъде президента. Отделно, че никога не съм го харесвал (защото е военен), но това е недопустимо.

Гешев дето никой не го харесва, никога не си е позволявал подобно нещо. Маскагаркова и Недялков се деряха отпред с дни наред, но той дори с поглед не ги дари. Тоя корумпиран боклук Радев лично ги води.

Раз-Бойко може да е всякакъв, но на любовниците си не раздава ведомствени жилища и не дава на русенски мутри дела на върховния съд.

И почвам да харесвам Гешев. В онова интервю, което го обвиниха, че се е обявил за Игнацио Лойола, той каза съвсем други неща. Може да е човек на Доган, но за разлика от всичките си предшественици се опитва да прави нещо. Разбира се, от това „нещо“ няма да излезе нищо, защото в прокуратурата, както в кое да е държавно и общинско учреждение работят пълни безхаберници. Но поне пробва.

=*=

Всъщност въпроса, който се решава в момента е въпроса, който дъвкам от няколко години. Кой ще наследи раз-Бойко. Най-вероятно ще спечели изборите през март, но никой няма да му позволи нов мандат. Точно както забраниха на Стани-шеф да изкара втори мандат. И като говоря за „никой“ нямам предвид някакви местни мафиоти, бивши разведки. Говоря за същите тези негови приятелчета в ЕС, дето много обича да се снима с тях.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #556 -: Jul 11, 2020, 10:19 »
Не президента организира протестите.
Бойко за пореден път показа, че е патологичен лъжец. На един от петте брифинга вчера размахваше някакви листя, които уж доказвали, че НСО било командвано от президента и той казвал, кой ще се пази и какво става В същото време президента е искал оставката на шефа на НСО заради нареждането за ограниченото предвижване около сараите на Доганчо и малко след това онзи си я подаде. Дори откъм море затвориха нещастниците.

Гешев играе театър. Нищо не се опитва. Ако се опитва нещо, то ще е, защото го прави на себе си. Нито един прокурор не се е появявал толкова по медии досега. Този търси политическа кариера. И заради властта си в момента, нищо чудно да прецака всички и да ги затвори по килиите. Но това не означава, че го прави, защото е редно, а защото би му било изгодно. Не вярвам на този фашист, дори ми е гнусен. Отвътре го усещам, а тези неща никога не са ме лъгали. Този е много опасен. Впрочем половината прокурори в страната искат оставката му

Вчера бях на протеста. Онзи ден не можах да ида. Хареса ми, как изгонихме репортерите на Нова ТВ. Понечиха да протегнат микрофона да питат нещо някот от нас, ма после се дръпнаха сконфузено - може онзи да им е извикал нещо нецензурно. Опитаха се след това репортерчето да говори нещо пред камерата, обаче около него средни пръсти, подвиквания, освирквания, какво ли не. Просто си тръгнаха. Много ми хареса.

Ще видим сега, какво ще стане при сараите днес. Доган май се е оградил. Откъм плажа. Не зная, дали са смъкнали ограниченията от онзи ден.

Вчера е имало полицията е арестувала наред, след като се е стъмнило. Хората още протестираха. Напуснах към десет вечерта мястото и изглежда, малко след като съм тръгнал се е започнало. Лицемери!

Картинката не е хубава, но поне към някаква промяна се върви. Нищо чудно да стане и по-лошо след това. Но пък може и на добре да тръгне. Много е рано още. Но хората са бесни. Чувах ги, какво си говорят около мен, докато вървяхме между Дундуков и Орлов мост.
« Последна редакция: Jul 11, 2020, 10:29 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #557 -: Jul 11, 2020, 10:41 »
Дори да не е организирал лично митингите (в което дълбоко се съмнявам, гледах там пълно с комунистически муцуни), то ни най-малко не е редно да се появява там. Той е президент. Трябва да държи някакво положение.

Не знам на кой сте показвали средни пръсти, но вчера Нова си спря програмата и излъчваше един час на живо от Дондуков. Не видях нито един среден пръст. Бях на гости и нямаше как да не гледам телевизия.

Гешев може би дори е по-страшен от фашист. Твърди се, че голяма част от истинските фашисти са били идеалисти. Точно като теб и мен са искали хубаво бъдеще. Но този е напълно осъзнат и добре разбира, какво върши. А за тая неговата служба точно такъв е необходим. Реално прокурор е съвременна форма на палач. Само дето вече не колят по площадите. Това, което вършат, е същото.

Аз съм съгласен да прецака всички (макар покрай това да пострадат невинни). Това е един от малкото мирни начини да бъдат изметени. 45+30 год. стигат. Да си стягат куфарите и да ходят в Москва. Ако не искат, тогава да търкат наровете в прокуратурата.

Оня ден го казах, но пак ще повторя. На Доган само му вдигате реномето и властта по тоя начин.

п.п. Че раз-Бойко е лъжец, е извън всякакво съмнение. Напълно е изгубил представа за реалността. Не знае ден ли е, нощ ли е. Опасявам се това важи за всеки заседял се във властта. Самата власт ги прави такива. Но специално това, което казва в този запис на „Пловдив 24“, който ни пусна, е така.

Наистина НСО е служба под пълното управление на президента. Така е по закон. Само и единствено президента може да казва, какво да става или да не става там. Защо мислиш, е същия раз-Бойко рязко си промени отношението към НСО и ги разлюби през последните години, когато президент не е негов съпартиец?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #558 -: Jul 11, 2020, 10:43 »
Току що гледах видео, как полиция замъква протестиращи зад колоните на Министерския съвет и ритат и бият.

Онзи ден протеста беше спонтанен. Президента не е имал време да организира нищо. Поне половината от хората, които познавам във Фейсбук казаха, че отиват да защитават институцията. Да не мислиш, че им пука за Радев? Гешеф просто прекали.

А относно, на кого е подчинена НСО: https://www.youtube.com/watch?v=SwtJ82NCdGk
Ако искаш го изгледай. Двадесет и осем минути е.
« Последна редакция: Jul 11, 2020, 10:52 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #559 -: Jul 11, 2020, 10:49 »
Това е лошо. Определено има промяна. През последните тридесет години много рядко са си го позволявали и то обикновено в схватки с ултраси, които също често ходят по протести. Но вчера ултраси нямаше.

Обаче се решава въпроса за властта и разбирам шофьорчето на Илиенски. Много голямо яйце му се пече. В момента никой не би желал да е на мястото му.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #560 -: Jul 11, 2020, 10:53 »
...............................................
Всъщност въпроса, който се решава в момента е въпроса, който дъвкам от няколко години. Кой ще наследи раз-Бойко.
...............................................

   За мое голямо съжаление,и за съжаление на всички обичащи страната
си българи, това ще го реши толкова харесваната от теб
фередже ханъм Херо Мустафа от знаеш кое посолство ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #561 -: Jul 11, 2020, 10:58 »
Цитат
Отделни полицаи днес нарушиха закона, превишиха си правомощията и пребиха протестиращи. Единият го хванах с камерата си как пребива протестиращ в камионетката. Вместо да му сложи белезници и да го неутрализира, както са го учили в МВР, той с юмруци го налагаше по лицето - абсолютно недопустимо действие. В кадрите към края на видето се вижда как полицаи прибират протестиращи зад колоните на министерски съвет и ги мятат като трупове един върху друг, въпреки че са с белезници. Абсолютно недопустимо поведение за полицаи. Дори това да са агресивни елементи, в момента в който те бъдат неутрализирани по процедура, физическото насилие над тях е недопустимо. Ще се радвам да предоставя кадрите на момчето от комионетката, за да може да осъди бияча си. Време е законността да бъде наложена за всички, включително за тези в редиците на органите на реда. Недопустимо е отделни прердставители да се държат по този начин и това да се толерира от технитие началници, защото това рефлектира върху цялата служба. Да си полицай не означава, че имаш достъп до неограничена и безнаказна възможност за наисилие, а че можеш да използваш насилие, за да въдвориш ред. Кадрите, които виждате са абсолютно недопустимо и осъдимо използване на насилиие.
Posted by Иво Божков (Yvo Bojkov) on Friday, July 10, 2020
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #562 -: Jul 11, 2020, 11:01 »
...............................................
Всъщност въпроса, който се решава в момента е въпроса, който дъвкам от няколко години. Кой ще наследи раз-Бойко.
...............................................

   За мое голямо съжаление,и за съжаление на всички обичащи страната
си българи, това ще го реши толкова харесваната от теб
фередже ханъм Херо Мустафа от знаеш кое посолство ...

Няма да е тя. В момента американците го играят наблюдатели. Това е едно от малкото хубави качества на Тръмп. Той не желае да се меси навсякъде по света, а да си оправя собствената кочинка. Друг е въпроса, че това е неизпълнима мисия.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #563 -: Jul 11, 2020, 11:03 »

Posted by Иво Божков (Yvo Bojkov) on Friday, July 10,

Иво Божков е дългогодишен, десен, общински съветник. Има предаване по Евроком, което слушам понякога в тубата. Най-вероятно следващото му предаване ще е посветено на това.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #564 -: Jul 11, 2020, 11:11 »
Не знам ма Дуган си врътна Христо Иванов. Накрая Боко ще се окаже прав, че Ицето не става рано  ;D
От друга страна не мога да повярвам колко са прости тия турци да го следват. Предполагам заради такива като Спеца, но все пак негрите ще излязат по умни:
https://www.youtube.com/watch?v=Kw4KJtYx8Z8
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #565 -: Jul 11, 2020, 11:17 »
Турците не следват Доган. Те са му крепостни селяни. Обществена тайна е, че в някои раьони на страната, ако не си член на ДПС, няма да имаш работа, ще те тормозят. А и той дълги години им е обяснявал, как единствено той се грижи за тях. Факта, че държавата не се намесва там, дори социалните служби, няма дори новини, какво става там ( освен рядко някой репортаж ), говори за споразумение между официалната власт и Доган.

Да, видях кой е Иво Божков. Изглежда почтен.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #566 -: Jul 11, 2020, 11:52 »
....................
От друга страна не мога да повярвам колко са прости тия турци да го следват. Предполагам заради такива като Спеца
....................
https://www.youtube.com/watch?v=Kw4KJtYx8Z8

   Аз какво общо имам с простотията на турците ?
Защо заради мен ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #567 -: Jul 11, 2020, 11:58 »
   Аз какво общо имам с простотията на турците ?
Защо заради мен ?

Най-вероятно говори за турския патриотизъм. Той по нищо не е по-различен от българския. Или кой да е друг.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #568 -: Jul 11, 2020, 12:14 »
Оказа се, че Евроком излъчват на живо десанта:

https://www.youtube.com/watch?v=zld2_X-C9Fg
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #569 -: Jul 11, 2020, 12:19 »
   Аз какво общо имам с простотията на турците ?
Защо заради мен ?

Най-вероятно говори за турския патриотизъм. Той по нищо не е по-различен от българския. Или кой да е друг.

   Какво за турския патриотизъм ?
Неведнъж съм се изказвал негативно за турците и исляма. Не разбирам ...
   Нямам нищо общо с ДС,нито с възродителния процес (тогава бях малък).


Но затова пък помня един взривен вагон с бременни жени и майки с деца.
Имаше много загинали ...
« Последна редакция: Jul 11, 2020, 12:21 от spec1a »
Активен