Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191594 пъти)

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1290 -: Feb 13, 2021, 07:49 »
Поогледайте се наоколо, от 2-3 години хомеопатичните лекарства непрекъснато се рекламират (наред с класическите), това значи нещо, независимо дали го признаваш или отричаш !

Сега малко разяснения, най-общо казано класическата медицина (алопатия) разчита/работи с все по-големи дози и концентрации за да постигне някакъв по-силен лечебен ефект.
При хомеопатията е "обратното". Там колкото е по-разредено едно лекарство/препарат толково ефекта му е по-силен, примерно CH-9, CH-15 & CH-30.
Най-малката разрядка (9) е предимно за физическия организъм, средната е по-скоро за водния и въздушни елементи в човешкия организъм (лимфа, кръв и т.н.) и най-високата разрядка работи на чисто психично ниво - съзнанието.

Друго интересно за хомеопатията (Ханеман) е как тя е възникнала.
Съвсем накратко: Ханеман и първите хомеопати взимат/пият извлек от дадено растение или вещество и следят за ефекта върху организма.
На тази база прилагат това "лекарство" при болести които предизвикват подобни симптоми. Тук принципа е "лекува се подобното с подобно". Обаче, важна е и концентрацията.
Не случайно се казва - според дозата едно лекарство може да се превърне и в отрова. Не малко (и то предимно най-силните лекарства) се правят от змийска и други отрови !

При това те не изпробват веществата върху някакви "болни", а върху самите себе си, което говори много за самите тях !

И накрая, лично аз се лекувам от доста години с подобни нетрадиционни техники, и не само с хомеопатия, комбинирам я с поне две подобни (но и доста различни) направления.

PS: пускам един връзка където на прост (може би дори изключително прост език, и не особено правилно) се обясняват разликите между алопатия и хомеопатия:
 https://www.healthline.com/health/allopathic-medicine
« Последна редакция: Feb 13, 2021, 07:58 от ray »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1291 -: Feb 13, 2021, 10:53 »
И тук се сещам за един виц, че:

Цитат
Плуването в обществен басейн било като хомеопатична уринотерапия.
;D
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1292 -: Feb 13, 2021, 10:53 »
охх, сега пък хомеопатията се зачекна... да направим един отдел за езотерика направо? Апропо, нали знаете какво е плуването в обществен басейн? Това е хомеопатична уринотерапия. ;D
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1293 -: Feb 13, 2021, 10:54 »
поздравления Нака, явно сме на една честота на вълнaта  [_]3
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1294 -: Feb 13, 2021, 11:54 »
охх, сега пък хомеопатията се зачекна... да направим един отдел за езотерика направо? Апропо, нали знаете какво е плуването в обществен басейн? Това е хомеопатична уринотерапия. ;D

Само да изясня, че хомеопатията не е езотерика. Езотериката е наука на вътрешното. Хомеопатията е външна екзо-наука, точно като алопатията. Просто е различен подход към един и същи проблем, но все така е отношение към външна система. А както съм говорил години наред, хомеопатията не е непознат подход в медицината. Няма да препотретям, че ваксините са на същия принцип. Изобщо лекарствата се правят по подобен начин. Гледа се кое, как действа и се взема решение. Което е едно и също с билкарството. Разликата е, че билкарите не са разбирали нищо от химия и съвсем мъничко от биология (чак до Леонардо и останалите ренесансови личности).

Всички тези способи имат прилики и разлики, но всички те са външни. В тях няма никаква езотерика.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1295 -: Feb 13, 2021, 12:47 »
Цитат
Няма да препотретям, че ваксините са на същия принцип.
недей.

Явно си си го навил на ума и си го повтаряш. Щом се чувстваш по-добре, кой съм аз да те разубеждавам?  :) [_]3
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1296 -: Feb 13, 2021, 12:49 »
   Официалната медицина не е  холистична (т.е. не разлежда духа
и тялото в неделима цялост).
   Докато хомеопатията (поне донякъде) е холистична.

   Нито едното,нито другото обаче имат мощният изцеляващ ефект на
медитацията в източните системи за самоусъвършенстване.
   Лично мнение.
« Последна редакция: Feb 13, 2021, 12:51 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1297 -: Feb 13, 2021, 12:53 »
Цитат
Няма да препотретям, че ваксините са на същия принцип.
недей.

Няма. Свършиха ми начините да обяснявам, че едното и другото прави едно и също и от това следва, че в моите очи е едно и също. Но, ако ще поддържаме тази логика, че нещата са различни, защото едните ползват патогени, а другите захарни дражета, то тогава и нещото на Файзер не можем да наречем ваксина.

За почитателите на високите технологии май, май се оказва, че нашите почти не са поръчвали от тази екзотика (за което си има и чисто икономически причини), а повече от тая на звездната Зенека, оти, както обикновено, се оказало, че си имаме намесени връзки.

Щете не щете, ще се ваксинирате с тая на Астра Зенека.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1298 -: Feb 13, 2021, 12:54 »
   Официалната медицина не е  холистична (т.е. не разлежда духа
и тялото в неделима цялост).
   Докато хомеопатията (поне донякъде) е холистична.

   Нито едното,нито другото обаче имат мощният изцеляващ ефект на
медитацията в източните системи за самоусъвършенстване.
   Лично мнение.

Боже!!! Спец. туко що се качи няколко степени в моите очи. До този момент мислех, че си най-големия материалист във форума.


п.п. Да не се разбира погрешно. АЗ НЕ МИСЛЯ, че материализма е нещо лошо. Щом го има, значи има причина да го има и е полезен. Най-малкото защото фантазьорите да не летим прекалено във въздуха.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1299 -: Feb 13, 2021, 12:57 »
Внимание - 4 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.
Много хора без работа в събота следобед :)

Езотериката е наука на вътрешното.
Доколкото езотериката е насочена към вътрешно опознаване на дадена система, но без обратна връзка с външният свят, то тя не е наука. При езотериката няма как да се повтори или потвърди дадено твърдение от различно лице, тя не е познаваема, при нея няма причинно-следствена връзка, няма комуникация с материалният свят.
Ако аз наблюдавам, че работата на двигателелят има връзка с това дали цвета на горивото на колата ми пасва с цвета на обувките на шофьора, но също така има зависимост и между дължината на връзките на обувките и капачката за гориво, то това „знание“ не е наука, а е плод на езотеричните ми търсения. Никой външен човек не би успял да повтори и потвърди това „знание“, просто защото то е напълно несвързано и е изсмукано от пръстите с цел да обясня, какво точно представлява езотериката и защо не е наука.
За съжаление, много хора изпадат във възторг да получат подобно „скрито“ знание. Което, въпреки че няма практическо приложение, дава „сила“, че имаш достъп до информация, която не е общодостъпна. Влязъл си в ексклузивният вътрешен кръг на майсторите. Вдигнал си нивото и вече не си простосмъртен.
И всичко щеше да е прекрасно, ако всичко това не стъпваше върху псевдонаучни алабализми.
Езотериката НЕ е наука. Науката е познаваема от всички, действа върху всички. Гравитацията не пита дали вярваш в нея.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1300 -: Feb 13, 2021, 13:00 »
   Официалната медицина не е  холистична (т.е. не разлежда духа
и тялото в неделима цялост).
   Докато хомеопатията (поне донякъде) е холистична.

   Нито едното,нито другото обаче имат мощният изцеляващ ефект на
медитацията в източните системи за самоусъвършенстване.
   Лично мнение.

Боже!!! Спец. туко що се качи няколко степени в моите очи. До този момент мислех, че си най-големия материалист във форума.


п.п. Да не се разбира погрешно. АЗ НЕ МИСЛЯ, че материализма е нещо лошо. Щом го има, значи има причина да го има и е полезен. Най-малкото защото фантазьорите да не летим прекалено във въздуха.

   Някога да съм писал нещо лошо за религиите хиндуизъм,будизъм и даосизъм ?
Не че и те нямат недостатъци ...
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1301 -: Feb 13, 2021, 13:11 »
 ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1302 -: Feb 13, 2021, 13:12 »
Внимание - 4 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.
Много хора без работа в събота следобед :)

А-а-а, аз днес вече ходих до два магазина (ходих, не съм влизал).

Малко тия обяснения с връзките за обувки ми се виждат опростенчески, но пък и е напълно в реда на нещата. Трудно се описва нещо, което не се вижда. Много са бедни езиците в това отношение и е обяснимо да е така, точно, защото не е нещо, което всички сме виждали.

В общи линии съм съгласен. Езотериката наистина не е наука в съвременното разбиране на това, какво е наука. Съмнение-хипотеза-теза-теория-резултат-доказателство-повторение-съмнение. Това не е инструментариума на езотериката и няма как да бъде. Може да бъде наречена наука само в най-общи линии, доколкото е система от знания.

Не е точно да няма повторимост на резултата. Но определено не може да се твърди, че винаги резултата е един и същ. Всичко зависи от това, точно, колко посветен си.

И последно езотериката е много опасно занимание. То не е за обикновени хора като нас. Съвсем лесно може да докара до лудост, съвсем истинска и неизлечима. Дори човек да има някакви способности, то той трябва много да внимава с тях, бавно и задължително с ментор да ги развива. Ако е нетърпелив или няма ментор, то по-добре да не си вре носа. Да се занимаваш с езотерика може да има по-лоши последици от това да катериш К2 през зимата. Има неща много по-страшни от смъртта.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1303 -: Feb 13, 2021, 13:43 »
Цитат
За съжаление, много хора изпадат във възторг да получат подобно „скрито“ знание. Което, въпреки че няма практическо приложение, дава „сила“, че имаш достъп до информация, която не е общодостъпна. Влязъл си в ексклузивният вътрешен кръг на майсторите. Вдигнал си нивото и вече не си простосмъртен.

Това се нарича гордост или самомнение. Има и друг термин - 'прелест'.
Човек се самонавива колко е повече от другите...ами щото така е по- лесно. Много по-трудно е да се опиташ да разбереш принчино-следствените връзки или как работи света. Нещо може да разбереш, нещо да напипаш или усетиш, но в крайна сметка разбираш, че нищо не знаеш.

Много пъти по телевизията или в разни предавания са излизали екстрасенси. Някои са се смаонавили че са, но някои наистина са екстрасенси. Ама как един от тях не каза за нещо, че не го знае или не го разбира. За всичко си имат обяснение....

Цитат
И последно езотериката е много опасно занимание. То не е за обикновени хора като нас. Съвсем лесно може да докара до лудост, съвсем истинска и неизлечима. Дори човек да има някакви способности, то той трябва много да внимава с тях, бавно и задължително с ментор да ги развива. Ако е нетърпелив или няма ментор, то по-добре да не си вре носа. Да се занимаваш с езотерика може да има по-лоши последици от това да катериш К2 през зимата. Има неща много по-страшни от смъртта.
Например да се сблъскаш с демони. И такива работи има.

« Последна редакция: Feb 13, 2021, 13:53 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1304 -: Feb 13, 2021, 13:45 »
Например да се сблъскаш с демони. И такива работи има.

Не исках да го казвам в прав текст, защото не знам, как би се приело от хора като Стелт или Лунар вели. Затова стъпка по стъпка и по-безопасни неща. Може и да греша де. Както и да е. Ти вече го каза, за какво си мислех.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear