Автор Тема: Футбол, празници, музика и... Тангра ;)  (Прочетена 6140 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Тази тема започва като извънтемие в:


Режим на тока в ... Калифорния



=*=

Пичове, паднахме от Уелс. Вкараха ни точно минута преди края. Обвиняват Делев, ама той беше най-невинен в случая. Ония 3-4 минути си подаваха в наказателното ни поле, а нашите се въртяха като пилета. Гола го вкара някакъв, на който това му е втори мач.

Най-хубавото в мача е, че въпреки всичките ни усилия не успяхме да контузим Бейл. Така целия свят няма да ни псува. То и на мача с Англия миналата година това ни беше болката. Да не вземем да контузим звездите.

И преди съм го казвал, по-добре тоя отбор просто да се разпусне. Ако искат да си дават парите за вътрешно първенство. Техни са си. Ама национала трябва да се закрие. От поне 15 години няма никакъв смисъл да съществува.
« Последна редакция: Sep 10, 2020, 20:51 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Футбол, празници, музика и... Тангра ;)
« Отговор #2 -: Sep 07, 2020, 12:36 »
   Eееееееее,най-после някой да се сети за празника !
Мислех пак аз да се нагърбя с тази задача.





Идва още един голям празник: 9-ти септември ,та да ви го
честитя предварително ! 
Особено на реактивния и дистанционното   ;D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Футбол, празници, музика и... Тангра ;)
« Отговор #3 -: Sep 07, 2020, 14:52 »
Честито на всички.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Футбол, празници, музика и... Тангра ;)
« Отговор #4 -: Sep 07, 2020, 15:22 »


Идва още един голям празник: 9-ти септември ,та да ви го
честитя предварително ! 
Особено на реактивния и дистанционното   ;D
Хехе празнувай си го ти. Аз празнувам Деня на труда днес. А в Калифорния сигурно са на тъмно  :'(.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Футбол, празници, музика и... Тангра ;)
« Отговор #5 -: Sep 07, 2020, 19:10 »
Прав е Спека да не забравяме и задаващите се иззад ъгъла празници, най-вече Черен Петък и Кибернетичен Понеделник  :P

Труд, труд ама... чак по черен петък разпродавали хората плодовете на (кърския) труд и минавали от червения тефтер в обикновения - т.е. черно на бяло, та оттам и името

П.П. както казваше един познат - арменец миньор няма ама и умрял от студ няма - все ще намерят някой стар халваджийски тефтер да изгорят и да се постоплят (ама явно горят само черните, а червените тефтери си ги пазят като зеницата на окото)
« Последна редакция: Sep 08, 2020, 07:25 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Футбол, празници, музика и... Тангра ;)
« Отговор #6 -: Sep 08, 2020, 07:19 »
И още един празник - 80 години от възвръщането на Южна Добруджа: Звездният миг на българската дипломация

https://kafeneto.wordpress.com/2020/09/07/80-%d0%b3%d0%be%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%b8-%d0%be%d1%82-%d0%b2%d1%8a%d0%b7%d0%b2%d1%80%d1%8a%d1%89%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b0-%d1%8e%d0%b6%d0%bd%d0%b0-%d0%b4%d0%be%d0%b1%d1%80%d1%83%d0%b4/

Те така се прави, да се използва международното положение, но не само за оправдание. Който се е погрижил, написал си е домашното, подписал договор си е получил своето, а на другите (дето ..на върха на щиковете са го взели) после пак са им го взели.

П.П. Ехее едно време какви дипломати имаше.. а сега .. всичко по заслуги, наскоро един даже обратно, разжалваха го и го пратиха зорлем дипломат в Испания.
« Последна редакция: Sep 08, 2020, 07:26 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Футбол, празници, музика и... Тангра ;)
« Отговор #7 -: Sep 08, 2020, 09:12 »
remotexx
Цитат
арменец миньор няма
...

   Според мен правилното е "евреин миньор" ...  ;D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Футбол, празници, музика и... Тангра ;)
« Отговор #8 -: Sep 08, 2020, 10:18 »
То и арменец няма.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Футбол, празници, музика и... Тангра ;)
« Отговор #9 -: Sep 09, 2020, 10:10 »
Днес е един бележит ден, който до неотдавна беше празник, а според мен и трябваше да си остане. Но нямаше как. А нямаше как, защото на този ден се празнуваше освобождение от фашистко робство, както беше формулирано в учебниците.

След десети обаче, фашизма се върна, макар и не в онази си форма. Първо бяха отменени присъдите на народния съд, което по същество е ревизия на резултатите от ВСВ.

След това започнаха броене на парламентите от точката преди девети. Малко по-късно беше върнат и царския герб. Монархията не се върна съвсем, но се върна символа ѝ. Само „Шуми Марица“ не се върна.

В момента се обсъждат промени в конституцията, но никой не повдига въпроса да се отървем от този прокълнат герб. Опитваме се да се отървем от друг герб, но не и от важният.

И защо изобщо ни е необходим герб? Нима има някой у нас да разбира от хералдика? Изобщо в световен мащаб останали ли са подобни хора? Всички хералдици, които съм чувал и виждал говорят за форми и никой за истинско значение. Но герба сам по себе си е символ на власт, без да се намесва другото.

И като заговорих за монархия и герб, на днешната дата се е случило и друго, може би още по-важно събитие. То става година по-късно. Тогава ВНС приема първата републиканска конституция. Най-после беше постигната мечтата на Левски, Ботев, Бенковски, Раковски и останалите ни революционери.

Но все пак винаги съм бил на мнение и съм отбелязвал като ден на републиката шести декември. Тогава е обнародвана, което означава, че тогава е влязла в сила.

=*=

Връщайки се към четиридесет и четвърта, след десети ни обясняваха, че единственото, което се е случило тогава, е, че една банда мандраджии наричани шумкари са слезли от балкана на щика на чужда армия, а професионалния превратаджия Кимон пак се е проявил.

Като казах Кимон, колко от нас знаят, че този човек е бил военен? Нещо повече, той е имал чин полковник. Мирише ли на изрода Кадафи? А колко знаят, че е баща на човека конституция Гиньо Ганев? Моя спекулация, ама май тоя човек не е бил чак толкова тъпа фуражка, за да има такъв син. Колко е възможно едно говедо да създаде такъв величав наследник?

Че негодниците шумкари са слезли на тоя ден от балкана и са окупирали радио „София“, то е така. Също е истина, че сами им е било абсолютно невъзможно да го сторят. Нещо, което не могат да разберат десните реакционисти е, коя е била тая армия на чиито щик са го постигнали и защо тя има паметник на едно позорно място с още по-позорното име „Борисова градина“.

Припомням, че комунягите бяха безпросветници и пълни тъпанари, но имаха достатъчно акъл да прекръстят въпросното място на „Парк на свободата“. Връщане на старото му, отвратително име е поредната ревизия на ВСВ.

Та тая армия е червената армия. И има неин паметник, защото ако не беше влязла тя у нас, нас днес нямаше да ни има. Ние бяхме врага, а англичаните и гърците точеха лиги да се разправят с нас. И щяха да го постигнат. Отстъпената от Сталин Беломорска тракия е много малка цена за запазването ни на териториалната цялост и най-вероятно народ. Още веднъж да останем без държава можеше да е пагубно.

Макар от друга страна кюрдите все още да се държат. Но не се знае. Във всички територии, които някога са били български, почти няма останали българи. Твърде вероятно е това да беше станало и с остатъка. Определено показваме признаци на охота по разпръскване.

=*=

Та за всички, които това е празник, честито. За останалите, честита сряда. Аз лично не бих отишъл на манифестация, дори тя да се организираше от общината, а не от БСП. Но пък смятам, че е редно да се отбелязва, какво се е случило на този ден.

Не, че нещо, но не си падам по всенародните празници. Смятам ги за някакъв извратен, държавен култ. А много пъти съм казвал, че държавата е форма на насилие и трябва да остане в миналото. Но за мое съжаление световната тенденция е точно обратната.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Футбол, празници, музика и... Тангра ;)
« Отговор #10 -: Sep 09, 2020, 12:40 »
   Като цяло,мненията ни за режима преди 9.9.44 съвпадат,обаче
имам няколко забележки:

1. Да,сегашният герб е проблемен,но основната причина е,че в
него се съдържа символ (кръстът) на чужда религия: християнството.

2. Какво лошо има в стария химн:  „Шуми Марица“ ?
Обяснявам какво точно представлява сегашния:

През 1964 г. за пореден път се сменя химна,тогава утвърденият се запазва и до днес.
Композиторът Петко Стайнов разкритикува утвърждаването на „Мила родино” за химн,тъй като мелодията е еврейска.
Акад. Добри Христов е нa същото мнение.
Обаче под натиск от Политбюро новият химн („Мила родино”) е приет за официален.

https://www.24chasa.bg/novini/article/8215540

https://news.bg/education/mila-rodino-ti-si-zemen-ray.html

И най-сериозният източник:
https://archives.bnr.bg/istoriyata-na-balgarskiya-natsionalen-himn/



Значи официалната религия,вписана в конституцията,е еврейска
(християнството),друга много обгрижвана религия - исляма,е
също еврейска (неслучайно са в една група: авраамови).
Националният ни химн дефакто е също еврейски...

Това нормално ли е ?!?




Добре,че съм аз,да има кой да ви отваря очите ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Футбол, празници, музика и... Тангра ;)
« Отговор #11 -: Sep 09, 2020, 13:56 »
Добре, че си ти. Наистина не се бях замислял, че в герба присъстват кръстове. И преди съм казвал, че лично според мен, това е най-налудничавия християнски символ. Използвам сравнението, все едно ние да почитаме бесилката, защото Васил Иванов Кунчев е обесен.

Проблема е, че в този герб присъстват корони и царски животни, които по съвместителство са и хищници. И изобщо е проблем самата идея за герб, защото герба е означение на власт.

„Шуми Марица“ е много проблемна песен. Първите думи в нея буквално са: Шуми Марица окървавена. След това продължава с: Плаче вдовица люто ранена. Това, че „вдовицата“ е България от Берлинския конгрес, не оправя нещата. По-нататък следва думи като: Марш, марш генерале наш. Подобни проблеми има и с химна на 24 май.

Сегашния химн в общи линии ми харесва, макар винаги текста да ми се е струвал тъп. Просто се изброяват някакви географски обекти. Например винаги съм се чудил, защо точно присъства Пирин. Не, че имам нещо конкретно против тази планина, но, ако ще я споменаваме, там трябва да сложим още Рила и Родопите. Нещо повече, тези три планини на практика са един масив.

„Горда Стара планина, до ней Дунава синей, слънце Тракия огрява“.

Това е частта, която има защо да присъства в песента. Стара планина е дала името си на целия полуостров. Дунав е извънредно важна река в историята ни. Нея е пресякъл Аспарух и пак нея освободителната армия на Русия. Тракия е лоното на цивилизацията ни.

С Пирин обаче няма почти нищо свързано. Може би се сещам това, че била кръстена на славянския бог Перун, за който точно нищо не знам, освен името му. За Тангра, Митра и Кибела (Сурва) знам много повече. Не го знам, точно, колко е важен и какво ни е дал. Нищо не се знае него. Поне масово. Може да има някаква специализирана литература, която не ми е попадала.

Освен това Пирин не е точно българска планина (вече) и в някакъв момент ще трябва да я отстъпим на Македония.

Относно мелодията, ами все от някъде трябва да я вземем. Нямам напротив, че сме я взели от евреите. С тях делим доста неща, включително двата народа успяхме да се издъним в една и съща мисия.

Знаеш ли например, че химна на висшето образование е кръчмарска песен?

Знаеш ли, че почти цялото творчество на класиците е чалга. Да, точно така. Моцарт, Бах, Бетховен и всички останали чак до Йохан Щраус са писали единствено и само музика за маса. Всичко написано от тях е служило за фон на банкети и гощавки. Дори реквиема е писан, за да плюскат едни велможи, докато „оплакват“ техен близък.

А днес заклеймяваме Митко Пайнера. Няма такова нещо. Винаги алкохола е бил движещата сила зад музикалното изкуство. Без алкохол нямаше да има цивилна (нерелигиозна) музика. Това е истината.


доп.
===

Исках да напиша нещо още в предното си мнение. Автора на „Малкия принц“ е всъщност прочут самолетен инженер. Той има една мисъл, че съвършенство се получава, не когато няма повече, какво да добавиш, а повече, какво да махнеш.

Това като обосновка да се премахне герба изобщо. Той не ни е нужен и за нищо не служи. Освен това е символ на робско подтисничество. Гербове са имали феодалите.

Същото бих казал и за химна, но се сетих, че няма какво да звучи на спортни състезания, когато някой наш сънародник въпреки „помощта“ на родината ни, успее да спечели някоя титла в нещо.
« Последна редакция: Sep 09, 2020, 14:12 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Футбол, празници, музика и... Тангра ;)
« Отговор #12 -: Sep 09, 2020, 14:18 »
   Виж ти ...

go_fire
Цитат
Знаеш ли например, че химна на висшето образование е кръчмарска песен?

Много добре !
Познавам един,който знае латински,и в общи линии казва същото.
Аз бих казал,че това е откровена чалга: става дума за жени,пиене,
сеХ и т.н. Със същия успех и песен на Азис би могла да е химн.





go_fire
Цитат
Нямам напротив, че сме я взели от евреите.

Аз имам много против !
Какви са евреите,че нашия национален химн трябва да е тяхна песен !?!





go_fire
Цитат
Знаеш ли, че почти цялото творчество на класиците е чалга. Да, точно така. Моцарт, Бах, Бетховен и всички останали чак до Йохан Щраус са писали единствено и само музика за маса. Всичко написано от тях е служило за фон на банкети и гощавки. Дори реквиема е писан, за да плюскат едни велможи, докато „оплакват“ техен близък.

Не !
Това е възвишена музика. Това,че е свирена на официални вечери,не означава ,че е чалга.
А знаеш ли,че от слушане на класическа музика (особено  Моцарт) се поумнява ?
Правени са стотици експерименти,и това се смята за доказано.
Никой обаче не знае защо ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Футбол, празници, музика и... Тангра ;)
« Отговор #13 -: Sep 09, 2020, 15:02 »
По първия въпрос. Сегашната епоха се нарича германска, но тя е по-скоро еврейска. Немците наистина са движещ народ на епохата, понякога не точно с добро (световните войни). Но пък не са и единствения. Например последните около 80 години американците най-силно тласкат цивилизацията.  Но по характера си тази епоха е еврейска. Всичко най-важно в културен аспект е с еврейски корени. Това дори ти го казваш, макар да недоволстваш от него.

=*=

По втория въпрос. Сегашните исторически „йезуити“ изкарват монархията просветена именно защото е финансирала въпросните хора и много други дейци на изкуството в други насоки. Но няма такова нещо. Те са си били развратни пройдохи. По никакъв начин не са схващали гениалността на тези произведения. Ползвали са ги за точно, каквото описах.

По принцип имам проблем със съвременната музика. Тя все повече не е музика. Това за мен беше нормално, защото моята предпочитана музика (рап изпят на български) не е музика и никога не е бил. Те наричат нещото си beat (тупаник). Това е нещо, което не може да бъде изсвирено. Клайдерман да му дадеш един дори прост beat няма начин да го пресъздаде на пианото си.

Това не беше проблем, защото моята музика, бивайки субкултурна, носеше послания и онова отзад е просто фон. Проблем стана, че това „нещо“ изскочи от рапа и в момента е почти във всяка популярна песен. Днешната музика е неслушаема. Това стана проблем и за рапа, защото обратно прескочиха разпявки. Рапа заприлича на песни, вече не е рецитиране. По-лошо заприлича на най-калпавата чалга от края на осемдесетте, онази най-бездарната.

Все още съществуват хора с послания и аз упорито си ги търся. Хубавото е, че не са много слушани, за да бъдат принудени да правят парчета за публиката, а не за себе си.

Преди години реших да си изтегля класическа музика, която да слушам, докато се занимавам с нещо съсредоточено. Открих, че не мога да го правя на рап, макар да ми носи настроение. Винаги се хващам, че се заслушвам в текста. Ако не слушам текста, няма защо изобщо да слушам рап. Той е направен като протест.

В някакъв момент слушайки класики (особено на Моцарт), открих нещо. Има мелодия. Нещото става за слушане. Ушите ни са толкова изнасилени от съвременните несинхронни звуци, че изведнъж откриваш, как музиката може да звучи просто нормално.

То по тая причина не си изтеглих джаз. Той е някакъв крив. Повечето звучи, като тия хора да са LSD. Което, пак е добре. Рока звучи сякаш са на хероин. Останалото звучи сякаш са на компот от марихуана и амфети.

В момента най-много си въртя „6 Hours Mozart for Studying, Concentration, Relaxation“ (свален от youtu.be/shoVsQhou-8). Преди ги свалях от пиратския бряг, ама на ограничена по трафик връзка торентите не са вървежни.

Даже усещам, че скоро трябва да разнообразя с нещо друго, че взех да го научавам на изуст. Ако можех да свиря на някакъв инструмент, щях сигурно да пресъздам без проблем.

=*=

Като казах Моцарт, аз пуснах ли ви тук един доклад за него? Наскоро караха сина ми в час по „Музика“ да го прави и понеже бяха дистанционно, той го прехвърли на мен. Цялата информация и картинки е взета от Википедия, въпреки това, доста се старах. Сега ще го пусна да го видите. Защото май само онова по История ви пуснах.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear