Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 235   Надолу

Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165468 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Re: Разно извънтемие
« Отговор #75 -: Apr 05, 2021, 15:02 »
бе то нали тея зад граница и без това не бивало да гласуват
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #76 -: Apr 05, 2021, 16:25 »
бе то нали тея зад граница и без това не бивало да гласуват

Това е спорен въпрос, но законово имат право да гласуват дори за местни избори, само единствено не могат за европейски, но само тези извън ЕС.

Повечето от тези, които са против, са против заради „турския“ вот. После част от тях се размислиха, щото било имало равен и дори повече „западен“ вот. Само дето никой от „размислилите“ не си прави труд да поглежда изборните резултати „навън“. Няма изток, няма запад. ДПС е първа политическа сила навсякъде с над 80% от вота независимо дали е даден в югоизточната ни съседка или в „сърцето“ на ЕС — Белгия.

Казвал съм и друг път, че аз също съм  от смятащите, че навън не трябва да се гласува. Но това не е заради измисления „турски“ вот. Вота от Турция е легитимен вот на наши съграждани с равни на нашите права. Ето в нещо, което мога да кажа, че съм десен, макар да смятам себе си за класически либерал, а понякога дори зелен радикал, когато ми изкипи. Смятам, че не трябва да се гласува в чужбина, защото, както казват десните, от тези си действия подалите този вот няма да пострадат. Сиреч, ако те грешат или са прави, то последствията ще са за нас тук, а не за тях.

И без да ми се сърдят „иноземците“, но си е точно така. Техния избор ще има последствия за нас, а не за тях. Самия Джет си го каза — аз гласувах със самолетен билет, а не с бюлетина. Достойна постъпка. И в момента бере плодовете и несгодите от личните си решения.

Това е причината често да звуча почти като анархист (конкретно се нарича минхарнизъм). Всеки сам трябва да е отговорен за постъпките си, а не да има удобното извинение, че била съществувала държава. Това не е зоологическа градина, че някой да решава, кога да ядеш, спиш, размножаваш се, всичко. Имаш глава на раменете.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #78 -: Apr 05, 2021, 17:48 »
Една смешна история в личен план. Преди няколко дни ви пусках клипче на youtuber, който агитира да се гласува. Това съвсем не е изолиран случай. Масово в Instagram любимците на хлапетиите са агитирали за същото. Снощи като се прибраха синковците ми, се разсърдиха не на шега, защото не съм „гласувал за промяна“. Те не разбират точно нищо от политика, но някак си дори техните мозъци от „поколението нула“ са успели да промият. Хем ми беше тъжно, че и те са хора като нас. Хем ми беше забавно, от това, че са почти пълнолетни, но все още мозъка им е детски.

Относно комунягите почти ми стана мъчно за тях. Не помня някога изобщо да са имали четиристотин хиляди реални гласа. Дори след Виденов, след Орешарски (Станишев Две) са имали по над половин милион. В добрите години са стигали почти до милион. Сега без да са били управляваща партия, са на път съвсем да се гътнат. От друга страна са си го заслужили. Педерастите искаха да отменят плоския данък, който самите те въведоха. Така им се пада.
 
А оная кучка Манолова пък искаше необлагаем минимум. Ако 50 лв. са проблема, просто им ги дайте, никакви преференции. И да се разкарат ставките от 0% и 9% за видове стоки и услуги по ДДС. Ако щете ДДС го направете 5% или 500%, но една ставка за всички.

Да им припомня на всичките пишман леви, че лозунга на Френската революция е — Свобода, равенство, братство. Ако има по-равни от другите, нито ще сме по-социална държава, нито пък обратно по-пазарна. Равенството е твърдо условие, за да има изобщо някакъв напредък. Всичко друго е средновековие.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Re: Разно извънтемие
« Отговор #79 -: Apr 05, 2021, 18:06 »
Снощи като се прибраха синковците ми, се разсърдиха не на шега, защото не съм „гласувал за промяна“. Те не разбират точно нищо от политика, но някак си дори техните мозъци от „поколението нула“ са успели да промият. Хем ми беше тъжно, че и те са хора като нас. Хем ми беше забавно, от това, че са почти пълнолетни, но все още мозъка им е детски.
Не си ли им обяснил, в колко прекрасна държава живеем? Че сегашните ни управници са високо морални и почтенни хора, чийто пример трябва да следваме. Че не трябва да им пречим да работят в полза на родината. Кому е нужна промяна!? Кому е нужно нещо различно!?
Нищо де, ще пораснат, ще попият нормалността, ще „разберат“ политиката, ще продължат да копаят дъното...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #80 -: Apr 05, 2021, 19:03 »
Не си ли им обяснил, в колко прекрасна държава живеем? Че сегашните ни управници са високо морални и почтенни хора, чийто пример трябва да следваме. Че не трябва да им пречим да работят в полза на родината. Кому е нужна промяна!? Кому е нужно нещо различно!?
Нищо де, ще пораснат, ще попият нормалността, ще „разберат“ политиката, ще продължат да копаят дъното...

На така поставен въпрос не мога да направя друго, освен да повтарям (отдавна втръснали) неща, които говоря от много, много години.

Но преди това, не желая да натрапвам моите виждания на децата си. Те са отделни личности и сами ще градят светогледа си. Докато бяха по-малки, мислех, че мога да им предам опита си и да ги предпазя от грешки, които съм допуснал. Нищо общо няма с политика, говоря за житейски подходи. После по трудния начин осъзнах, че те трябва да минат по пътя си. Може да правят същите глупости, каквито съм направил аз. Просто трябва да преминат през това. Няма друг начин.

=*=

Тези които ни управляват, са ни управлявали и ще ни управляват не са марсиански гущери и не са спуснати от Ротшилд франко-масони. Те са наши хора. Това са съседите ни, братовчедите ни, приятелите ни.  Те взимат такива решения, каквито бихме взели и ние на тяхно място. С нищо не се различават от нас.

Освен това не мисля да давам право на някой да ме управлява, точно, както и 4096 казва. Могат да си взимат, каквито искат решения. Но не смятам да се съобразявам с тях. Съобразявам се единствено с това, което смятам за правилно, като напълно осъзнавам, че утре ще го смятам за грешно и дори в момента е грешно.  Свободата е вътрешно чувство. Ако ти не се чустваш човек със своя воля, каквито и права да ти гарантират, ти си едно цирково животно. Не, насекомо си. Не! Мушкато.

=*=

И тук може би за последен път ще споделя нещо. Мисля, че ще е последен, защото все още не вярвам, че някога ще има правителство Борисов 4. Раз-Бойко не е тъп и много го подценявате. Може да си го наричате, колкото желаете, че е еднокнижник. Това не променя факта, че не е. А прочитането на вагон с книги, все още не те прави повече от едно Мушкато.

Раз-Бойко беше министър-председател на РБългария в продължение на 12 години (странно по мои сметки са 10). Това е най-дълго управлявалия министър в цялата ни история. Само царете и един генсек (реално отново цар) са били с повече. Не можеш да се задържиш толкова дълго, ако си просто една стойка на бухалка. Дори кариерите на гимнастичките са по-кратки.

При това се е задържал в изключително бурно време. Световната история не помни друго време, в което да са се случвали толкова много неща за толкова малко време. Информационния век наистина вкара човечеството в някаква космическа скорост.

Не на последно място, като чисти резултати, никога не сме имали по-успешно управление от раз-Бойковото. Той наистина е шампион.

=*=

И всичко това го казвам с ясното съзнание, че аз ненавиждам този човек. Той е почти всичко, което не харесвам в хората.  Той е един безподобен лъжец. Той не е дори мъж с това сърце на мишка. Той е пълен въздух.

Казвал съм и преди. За тези, които сме декласирани от обществото, е много добре, когато времената са нестабилни. Тогава има бързи промени и дори нас ни огрява слънце.

Колкото пъти този човек е бил на власт, толкова пъти съм оставал безработен. До една година потъвам, вземе ли властта. Защото при стабилизация отпадат първо най-ненужните.

Но най-глупавото нещо, което можеш да сториш, е това да подценяваш противника си. И не е достойно да се опитваш да го принизяваш.

Например, знаеш ли, кога за първи път си помислих, че Тръмп ще загуби? Когато в дебата (останал единствен) се гавреше с опонента си. Такива неща се връщат. Природен закон.

Лицето Иванов ще го разбере по най-болезнения начин.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #81 -: Apr 05, 2021, 20:15 »
Раз-Бойко, както му казваш, е тъп. Трябва да си наистина тъп, да не виждаш, в какъв капан се хващаш. А се е задържал толкова на власт, защото имаше подкрепата на сащисаните и може би някой и друг руски олигарх. Да не забравя, че беше удобен и на Доган. Какви сделки са сключвали с него, ме е страх да си помисля.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #82 -: Apr 05, 2021, 22:01 »
Раз-Бойко, както му казваш...

Не съм аз. Сефте го видях от Jet. Той мисля, че имаше профил във spybook и май го е видял от там. Ако го е измислил сам — само адмирации.

Относно това, че трябва подкрепа от вън… Ами това е прокобата на малките страни. Не сме само ние и не е само той.

=*=

Дали си заслужава да си продадеш душата за зелено? Ами не си заслужава. Ама, кой съм аз да казвам на хората, кое е редно?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #83 -: Apr 05, 2021, 22:28 »
go_fire
Цитат
Не на последно място, като чисти резултати, никога не сме имали по-успешно управление от раз-Бойковото. Той наистина е шампион.

Ами не.
Според официалните статистики,най-висок икономически растеж в
новата ни история (след 10.11.1989 г.) е през 1998 г. - около 8%.
И като цяло годините 1998-2001 са най-силни.
Това е било по времето на Иван Костов.
Държа да подчертая,че не съм фен на последния. Просто съм обективен.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #84 -: Apr 05, 2021, 22:36 »
Вярно е, но той тръгва не от „кота нула“, ами от „минус сто хиляди“, направо Марианската пъдина. След хиперинфлация и отрицателен растеж (сиреч спадане) е огромен скок.

Да подчертая и аз, че никога не съм бил почитател на Командира. За мен той е най-големия олигофрен (в медицинския смисъл), който ни е управлявал. Но пък същия завърши прехода най-после след девет, безкрайни години. Поради което безгранично го уважавам.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #85 -: Apr 05, 2021, 23:16 »
Разбойко сега го играе Бройко (как да прекара "опозицията"). Валери и Красимирчо се изпонаакаха и ги няма вече.
А spybook нямам и никога не съм имал.

Иначе газът за Румъния вече минава през Турски поток и тръбата през Украйна пресъхна (остана им една дребна Молдова) - целта е постигната.
Сега да видим второ действие на драмата - какво ще обяснява на американците.
« Последна редакция: Apr 05, 2021, 23:19 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

stealth01

  • Гост
Re: Разно извънтемие
« Отговор #86 -: Apr 06, 2021, 09:25 »
А spybook нямам и никога не съм имал.
Еее, хайде сега. Щом go_fire е казал, че имаш, значи имаш ;D Аз отдавана спрях да му отговарям на измислици от личният ми живот. Още повече, че нямат отношение към разговорът.

Да се изкажа и аз за изборите. Доволен съм. Това са резултати доста близки до реалните различни мнения из страната - сериозни разделения и дори отказ от разговор, какво остава за целенасочена работа в екип. Не знам, какво ще се случи от тук нататък, но е важно повече хора да осъзнаят, какво всъщност е положението и че точно това трябва да започне да се променя.
За съжаление, ако трябва да се пробвам с прогноза, е че игрите на „политика“ ще продължат без да произвеждат реални политики. Може и да не съм прав, но имам чувството, че големите нищослучващи партии - герб, бсп и дпс - са пасували на тези избори и чакат следващият рунд. Надявам се, да не им се случат намеренията и новоизбраният парламент да произведе правителство, нооо не бих заложил пари на това :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #87 -: Apr 06, 2021, 09:46 »
Щом go_fire е казал, че имаш, значи имаш ;D Аз отдавана спрях да му отговарям на измислици от личният ми живот.

Може и да бъркам. Почти съм сигурен, че е давал връзки от spybook, но може и да не е. Относно теб. Ти каза или не каза, че си учил тук:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Европейски_колеж_по_икономика_и_управление

Защото по мои спомени ти казах, че много ти завиждам за това.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #88 -: Apr 06, 2021, 10:28 »
Чудя се кога ще стане това което Ванга го предсказва, че ще дойде човек отвънка, висок на ръст, добър шивач и крояч(каквото и да означава това), който ще оправи България.
Много е вероятно и сега да стане. Да не може да се разберат кой ще е примиер и да докарат някой отвънка, който да е еднакво удобен на всичките. Но това последното са си мои тълкувания.

-----
Това за високия човек отвънка, добър шивач и крояч, го пишеше още в най най първата книга за Ванга на Красимира Стоянова издадена още при соца.

Тука има още по въпроса, но са интересни само първите 2-3 минути от клипа.
https://www.youtube.com/watch?v=U-5dGbGpzzk
« Последна редакция: Apr 06, 2021, 10:36 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #89 -: Apr 06, 2021, 10:36 »
Ако няма сметка в spybook, мога само да го поздравя. Не е тайна, че не харесвам такива централизирани услуги, още повече управлявани с цел печалба. А тази конкретно ми е около върха на класацията на най-малко харесвани. Не е тайна и, че адресите на тази компания и адресите на Гългъл (без тубата) ми се намират в hosts срещу четирите нули. Очевидно не съм единствения, който го е направил, защото съм намирал поне няколко хранилища в Гитхъб със същото.

Това загуби особено смисъл тази зима, когато заради електронното обучение се наложи да се абонираме за оптика. Щото tor не пита, какво имаш или нямаш в hosts. Той е направен да пребори всяка цензура. Но тъй като продължавам да вървя с изключен js и бисквитки (за мои срам картинките ги включих), то все още съм относително защитен от по-дребните шпионски услуги.

Само между другото, хубаво е да не си на мобилна връзка, защото може да не чакаш с часове, за да видиш някакво предаване, докато го теглиш. Виждаш го веднага. От друга страна ми е много неудобно. Когато живееш в град, то имаш съседи. Всички те също имат оптика у дома си. Съответно става страшна интерференция. Непрекъснато губя сигнал към маршрутизатора, който е само на няколко метра в стаята на децата. За сметка на това бодро ми се рапортуват 10-20 други мрежи, в които да се включа. Започвам да ги разбирам кракерчетата защо се включват към чужди мрежи. Често е невъзможно да ползваш своята.

Мобилната връзка беше 7 Кб/с, но връзката беше стабилна.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 235   Нагоре
« назад напред »