Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 235   Надолу

Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 169647 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #90 -: Apr 06, 2021, 10:46 »
Когато живееш в град, то имаш съседи. Всички те също имат оптика у дома си. Съответно става страшна интерференция. Непрекъснато губя сигнал към маршрутизатора, който е само на няколко метра в стаята на децата. За сметка на това бодро ми се рапортуват 10-20 други мрежи, в които да се включа.

В смисъл интерференции по WiFi-а ли? Сложи си на телефона това Wifi Analyzer
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=bg&gl=US

И виждаш къде са натоварени каналите и си нагласяш ротера на място в честотната лента, където е по-свободно (или пиковете са по-ниски). Например на тази картинка https://play-lh.googleusercontent.com/TU-HX4NPq5GLdOY8KNVtw3tRWFTOWTsafpWzxJCwdZckpKlNQL27Dqr47rdefDNxhw=w1920-h970 свободното място е 8-ми или 9-ти канал. Друг въможен канал (но не толкова добър избор) според картинката е 2-ри. Там са по-ниски пиковете и няма толкова много маймуни.
« Последна редакция: Apr 06, 2021, 10:50 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #91 -: Apr 06, 2021, 10:52 »
Чудя се кога ще стане това което Ванга го предсказва…

Че той този не е ли Симеон?

Описанието твърде много прилича на него. И влезе през партията на жените. Защото в това на Ванга се говореше, че и жена има замесена.

От тогава между другото жените взеха да заемат голям дял в родната политика. На тези избори слушах как се оплакват от Манолова и БСП, че имали „само“ 35% жени в листите. Голям вой. Не, че в другите партии са повече, пак са около една трета, ама тия конкретно ги нападат.

Значи било сексизъм да не са половината жени, а не обръщат внимание, че по телевизията постоянно ги наричат „колега“. Ако бях жена и някой ми каже „колега“, щях да му зашия шамар.

А за да може половината да са жени, то трябва и половината членове на партиите да са жени. Какъв е процента на членската маса в БСП? Защото едната дето надигаше вой, каза, че били 40%. При 40% членове, 35% в листите не е ли нормално представяне???

=*=

Относно Ванга, Слава, дядо Влайчо и другите. Тези хора са ясновидци, но те не решават, какво ще се случи. Решения се променят, забавят, отменят. Например Нострадамус е бил особено точен за първите години, но все по-напред във времето неточността се е вдигала.

Освен това у нас реално няма бедни. Дори пенсионерите, които са наистина ограбени, имат що годе някакъв приличен живот. Бедността е глад та глад. У нас подобно нещо няма. Което между другото е лошо. Защото всички ние трябва да почакаме камила да мине през иглено ухо (или ако щете малка врата в порта на стена). Докато си мислим за салама ще си останем с него.


Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #92 -: Apr 06, 2021, 11:02 »
Когато живееш в град, то имаш съседи. Всички те също имат оптика у дома си. Съответно става страшна интерференция. Непрекъснато губя сигнал към маршрутизатора, който е само на няколко метра в стаята на децата. За сметка на това бодро ми се рапортуват 10-20 други мрежи, в които да се включа.

В смисъл интерференции по WiFi-а ли? Сложи си на телефона това Wifi Analyzer
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=bg&gl=US

И виждаш къде са натоварени каналите и си нагласяш ротера на място в честотната лента, където е по-свободно (или пиковете са по-ниски). Например на тази картинка https://play-lh.googleusercontent.com/TU-HX4NPq5GLdOY8KNVtw3tRWFTOWTsafpWzxJCwdZckpKlNQL27Dqr47rdefDNxhw=w1920-h970 свободното място е 8-ми или 9-ти канал. Друг въможен канал (но не толкова добър избор) според картинката е 2-ри. Там са по-ниски пиковете и няма толкова много маймуни.

Ползвам лаптоп, а не телефон. Мобилната връзка, за която говорех, беше на един планшет любезно подарен от Мобилтел, на който жена ми играе карти.

Виждал съм някакви подобни програмчета и за компютри де.

Въпросния маршрутизатор е на симпатягите от БТК и, ако искам да бърникам в него, ще трябва да го разбия. Едно време се намираха паролите им в Интернет, но не съм търсил. На практика във Видин има само два доставчика осигуряващи кабел. Другия е бивша местна кабеларка. Съответно всички са на тези двете и апаратурата на всички е настроена сходно.

Но защо все си мисля, че от доста време в тези сапунерки има вграден някакъв алгоритъм сами да търсят най-малко натоварения канал от единадесетте и да се включват на него? Но при голям брой мрежи, както е в градовете, това явно не помага. Щом са повече от десет, всеки канал ще е вече зает.

Но може някой ден да си поиграя де. Wire Shark май чертаеше подобни диаграми. Мисля, че съм го ползвал за нещо такова.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #93 -: Apr 06, 2021, 11:03 »
Че той този не е ли Симеон?

Ами явно не е бил той щом не успя да оправи България. А пък и по-късно в прав текст казва, че не е той.
« Последна редакция: Apr 06, 2021, 11:12 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #94 -: Apr 06, 2021, 11:11 »
Щом са повече от десет, всеки канал ще е вече зает.

Всеки канал ще е зает, но някои ще са по далече и ще им е слаб сигнала. Когато няма свобоно място, следващият добър избор е там където има слаби сигнали. Като едно място с няколко слаби сигнали е по-добро от място, където има един силен сигнал.

Но напълно те разбирам, че не искаш да бъркаш в техниката им. Аз затова съм си сложил един ТъпЛинк (който си го менажирам както си искам) включен към изхода на ротера на провайдера. А на доставчика съм се обадил да ми пуснат публичното IP на един от изходите им без NAT и да си забранят Вифи-то.
« Последна редакция: Apr 06, 2021, 11:13 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #95 -: Apr 06, 2021, 11:13 »
Че той този не е ли Симеон?

Ами явно не е бил той щом не успя да оправи България. А пък и по-късно в прав текст казва че не е той.

Ами всъщност освен собственото си имотно състояния, наистина ни оправи за 800 дни и то не в сексуалния смисъл. По негово време се превърнахме в една средна европейска страна, а не ориенталска, каквато бяхме до преди това. Пак тогава бяха затворени и повечето глави на предприсъединителните договори. Любимката на народа Кунева баш с това се занимаваше преди да се влее в безкрайните редици на брюкселската администрация разклонена като едноимената дантела.

доп.
===

Редно е да се каже, че същото щеше да постигне всеки средно-интелигентен политик, който не прави големи грешки. Ние просто бяхме на вълната на благоденствието и не трябваше да слизаме от нея, което и направихме.
« Последна редакция: Apr 06, 2021, 11:18 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #96 -: Apr 06, 2021, 11:52 »
Тия дни все си говорим за избори, но никой не ме закачаше, че живея в Бейрут ;)

Подопечните на Боян Расате наистина са уникални. Много съм се смял. Не, че някой го интересува, но това не е видински диалект. Някакво подобие на врачански е, но дори там едва ли биха го казали така.

И не, че нещо, но щеше да е добре да сме Бейрут. Ливан днес не е Ливан от осемдесетте. Той е богата, развита (като за арабска) страна, а въпросната им столица е пълна с небостъргачи и е едно от големите средиземноморски пристанища. Всъщност Ливан е доста богат, показателите му са близки до българските. Но понеже населението им е малко по-малко, то реално живеят една идея по-добре от нас.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #97 -: Apr 06, 2021, 12:00 »
Щом са повече от десет, всеки канал ще е вече зает.

Всеки канал ще е зает, но някои ще са по далече и ще им е слаб сигнала. Когато няма свобоно място, следващият добър избор е там където има слаби сигнали. Като едно място с няколко слаби сигнали е по-добро от място, където има един силен сигнал.

Но напълно те разбирам, че не искаш да бъркаш в техниката им. Аз затова съм си сложил един ТъпЛинк (който си го менажирам както си искам) включен към изхода на ротера на провайдера. А на доставчика съм се обадил да ми пуснат публичното IP на един от изходите им без NAT и да си забранят Вифи-то.

На 5 GHz има повече свободно място :)
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #98 -: Apr 06, 2021, 12:10 »
На 5 GHz има повече свободно място :)
И по слабо преминават през стени и прозорци.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #99 -: Apr 06, 2021, 12:14 »
   Ако не е тайна,къф е тоя Нострадамус ?
Обикновен еврейски тарикат,който е печелил много от продажбите
на книжки с "предсказания".
   Или,както бихме казали днес: добър маркетинг.
И какво точно е предсказал ?   Посочете нещо конкретно.
Лекарите (какъвто е бил и "предсказателят")  през 16 -ти век са били
до голяма степен знахари - използвали са основно билки.
   Въпросният Нострадамус е пиел отвара от специални билки със
силно психотропно действие (подобно на LSD) ,имал е често
халюцинации и ги е записвал.
Това е !   
Нищо повече !



   Ако се назобате със LSD (или нещо подобно)може пък да предскажете
примерно числата от тотото и да спечелите джакпота (опс  ;D).
« Последна редакция: Apr 06, 2021, 12:17 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #100 -: Apr 06, 2021, 12:41 »
Ако пишех учебник по история, бих го описал като просветен деец. Не съм проверявал дали съществува в някакъв списък на масони, ционисти, илюминати или нещо такова. Но той е бил такъв. Това е много лесно за заключаване, защото знанията, които е имал, са ги имали само въпросните просветителски дружества. Той е нямало от къде да ги получи, ако не от евреи. Което ме подсеща, че той е бил и голям кабалист.

Въпросните билки, за които говориш са от… български произход. Това е богомилското учение за здраве. Което само води до предположението, че Нострадамус е от катарски род. Защото и това знание няма как да го е получил, ако не е от катари и албигойци. А те не са го разпространявали извън собствените си среди.

Не на последно място, Нострадамус е бил изключителен математик. Много малко хора дори и днес разбират кодировките в записките му.

Относно ясновидството, то е така да се каже от стария вид. Докато тези, за които стана въпрос като леля Слава или баба Ванга са от новия. Разликата е, че при старото ясновидство, изживяването е нещо подобно на сън. Аз също съм имал хиляди подобни сънища. Хората с такива заложби са ги развивали чрез ритуали на прага на смъртта (така наричаните тракийски и малоазиатски мистерии, останали в обредна форма във франк-масонството, но не и по съдържание) или по-безопасния начин с отровни гъби.

Днешното ясновидство е друго. Него ще го имат все повече хора в близките столетия. При него реалността на духовния и физическия свят е неразличима и в едно общо цяло. Едва когато след няколко хилядолетия почти всички хора придобият такова ясно виждане, едва тогава ще навлезем в така наречената шеста раса. От настоящата пета трябва да се търколят още две под раси от по около две хиляди години всяка. На прага сме на първата от тях и в момента се решава въпроса българите ще бъдем ли част от нея или ще изчезнем.

За мое съжаление ми се струва, че везните вече сериозно натежават за по-неизгодния за нас изход.

п.п. Само да сложа един отказ от отговорност. Старото ясновидство е заложено в почти всеки човек и почти всеки може да го развие. Но то умишлено се притъпява, за да може да се развие новото. Старото ясновидство е вредно за днешния човек. В това отношение бандата глупаци наречени масони добре правят, че не знаят, какво всъщност вършат и го вършат в ритуална форма досущ като църква.
« Последна редакция: Apr 06, 2021, 12:46 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #101 -: Apr 06, 2021, 12:53 »
На 5 GHz има повече свободно място :)
И по слабо преминават през стени и прозорци.
Е то не може и душата в рая и ......
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #102 -: Apr 06, 2021, 14:08 »
Прокопиев взе десет процента на изборите и днес вече е оправдан:

https://eurocom.bg/new/prekratikha-deloto-sreshchu-prokopiev-za-prodazhbata-na-kaolin-prestplenie-nyama

Така или иначе делото срещу него беше абсурдно, каквито са и всички останали „знакови“ дела водени от специализираната прокуратура. Но това не пречеше да го тормозят още дълго, ако искаха, точно, както правят с останалите.

Вече можем да си говорим за една коалиция Дай България — Герб и Славун. Премиер може да е лицето Иванов и ще си продължава идилията.

То така и не стана ясно защо във втория мандат раз-Бойко и Прокопиев се скараха, какво не успяха да разделят, че станаха врагове. До този момент си бяха големи дружки.

Иначе, ако искаха по същия този „Каолин“ можеха да си му извадят съвсем реални престъпления. Ама не пожелаха. Щото всички са вързани.

Ясно е, че след Цеко Минев, този е втория най-голям унищожител на природа у нас. Много други го правят като печалните Дънди Прешъс, но поне не са българи. Ама знаели се. Може пък Дънди да не са наистина канадци, а подобни на уж саудитците, които строиха тръбата на Турски поток у нас.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #103 -: Apr 07, 2021, 10:12 »
   Това,че Ванга е предсказала нещо,не означава,че със сигурност ще се сбъдне.
Твърди се (вкл. и от т.нар. "Институт по сугестология")че успеваемостта й е
около 85%. Т.е. има едни 15% , където някои са успели да променят нещата.

  Това,че нещо е "писано",не означава,че непременно ще се случи.
« Последна редакция: Apr 07, 2021, 10:14 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #104 -: Apr 07, 2021, 10:28 »
С по-малко думи, казваш това, което опитах многословно. Тези хора са ясновидци, но те не решават. Не знам дали е чак толкова висок процента неуспех. 15% ми се вижда огромно число. Ние всички колективно градим съдбата си, но всеки от нас е отговорен за собственото „парченце“. Грубо сбора им прави общата карма на етноса.

Въпреки, че непрестанно чертая черни краски за народа ни, ние съвсем не сме най-зле. Има запазен някакъв разум. Проблема е, че това не е достатъчно. Наследили сме големи отговорности от траките, славяните и българите на Аспарух. А бягаме от тях. Нека не се разбира като национализъм, но ние или ще бъдем водещ народ в задаващата се ера на Водолея, или няма да ни има.

И наистина нищо националистично няма в това, защото идеята е точно на обратно. Ние да се жертваме (не буквално, дано не е буквално) за просперитета (не става въпрос за материален) на другите народи, а не нашия народ да е в по-изгодна позиция.

Изобщо е тъпа патриотичната идея за географско място като нашето. Балканския полуостров винаги е бил и ще бъде кръстопът. Няма как да работи тази идея. Ние не сме на завет и само да лапаме. Не става.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 235   Нагоре
« назад напред »