Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165448 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #285 -: Apr 28, 2021, 22:30 »
   Да се започне незабавна отмяна на всички "анти-ковид мерки" и
да се премахнат всички ограничения.
   Ако някой е хипохондрик и се чувства уязвим,да носи маска и да
спазва ограничения, но не трябва това да се налага на всички.
Задължителните мерки се издават специално за специалните хора, които се смятат за специални.
За нормалните хора не е проблем да се съобразяват с неща от обща култура.

   Предполагам,че намекът е за мен.

   И защо пък да не съм нормален ?
Защото съм независим по дух, не искам да нося намордник (пардон,маска)
и не искам да ме третират като овца ,затова ли ?

Теб кефи ли те да носиш намордник и да си овца ?
« Последна редакция: Apr 28, 2021, 22:32 от spec1a »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #286 -: Apr 29, 2021, 06:19 »
Да им се чудиш на японците, луди хора - когато някой е болен, носи маска навсякъде, даже когато нямаше ковид.
Относно болестта - няма я, докато не ме удари, и тогава ще ми е все едно. Разбира се, по-добре да не ме удря.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #287 -: Apr 29, 2021, 09:57 »
   За японският манталитет може да се спори.
Някога Япония беше пример за читава държава,техните стоки бяха
синоним на високо качество и т.н.
   От около 30 години обаче закъсват: тотална стагнация,много висок
държавен дълг (над 200% от БВП),проблеми с производството
(вече качеството хич не е високо,примери много ...).
   Така,че не ми ги хвалете японците; това че правят това или онова,
не значи,че всички останали трябва да им се водим по акъла ...
« Последна редакция: Apr 29, 2021, 09:59 от spec1a »
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Разно извънтемие
« Отговор #288 -: Apr 29, 2021, 10:08 »
Зрелостта на едно общество се познава по отношението и солидарността към хората в неравностойно положение, инвалидите и като цяло уязвимите групи. Това, което спеца демонстрира, е прекрасна илюстрация на ситуацията у нас.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #289 -: Apr 29, 2021, 10:30 »
   Някога да съм писал нещо против инвалидите и хората в неравностойно положение !?!

Много некадърен опит за манипулация ...
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Разно извънтемие
« Отговор #290 -: Apr 29, 2021, 10:42 »
като цяло уязвимите групи
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #291 -: Apr 29, 2021, 11:12 »
Теб кефи ли те да носиш намордник и да си овца ?

Ами да.
Но категорично отказвам да нося противогаз!
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #292 -: Apr 29, 2021, 11:30 »
   Трябва да се появят в България достатъчно способни и
независими политици,които ясно да кажат:

Царят е гол !

   Да се започне незабавна отмяна на всички "анти-ковид мерки" и
да се премахнат всички ограничения.
   Ако някой е хипохондрик и се чувства уязвим,да носи маска и да
спазва ограничения, но не трябва това да се налага на всички.
С това не съм съгласен. Ще ти дам конкретен пример. Всяка година поне 2 пъти годишно изкарвам някакъв грип/настинка, държи ме по 4-5 дни и минава леко. 2020 година, когато всички ходеха с маски на закрито, не съм боледувал. Т.е. носенето на маски от всички, беше полезно за мен и аз НЕ БОЛЕДУВАХ. За това, аз съм за оставане на маските, защото носенето им работи в моя полза.
А според теб, нормално ли е, да се боледува всяка година от грип? Аз не боледувам почти от нищо и, ако се случи, е много рядко.
Редно е да се замислиш, че нещо с имунитета ти не е наред и да вземеш мерки. Повече слънце, промяна на режима на хранене, движение, ограничаване или елиминиране на стреса. Това последното може би трябваше да го поставя на първо място.
Като вземеш някакви мерки, спреш да боледуваш всяка година от грип и ще се замислиш, има ли смисъл да се носят маски. От здрави хора.
И като ще си говорим за мерките против Вируса, не е редно и правилно, да се подлагат на карантина здрави хора. Защото с това ограничаване на движението точно това се случва. Скоро очаквайте окончателно да ни затворят по домовете ни и тогава ще видите. И аз включително.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: Разно извънтемие
« Отговор #293 -: Apr 29, 2021, 11:41 »
Цитат
има ли смисъл да се носят маски. От здрави хора
инкубационният период е 2 седмици. За това те карат.
« Последна редакция: Apr 29, 2021, 11:43 от lunarvalley »
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Разно извънтемие
« Отговор #294 -: Apr 29, 2021, 11:45 »
Цитат
Аз не боледувам почти от нищо и, ако се случи, е много рядко.
разбирате ли? 4 мегабайтовият не боледува, другите да го духат.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #295 -: Apr 29, 2021, 11:50 »
А според теб, нормално ли е, да се боледува всяка година от грип? Аз не боледувам почти от нищо и, ако се случи, е много рядко.
Редно е да се замислиш, че нещо с имунитета ти не е наред и да вземеш мерки. Повече слънце, промяна на режима на хранене, движение, ограничаване или елиминиране на стреса. Това последното може би трябваше да го поставя на първо място.
Като вземеш някакви мерки, спреш да боледуваш всяка година от грип и ще се замислиш, има ли смисъл да се носят маски. От здрави хора.

Преди време ходих само с градски автобус и всяка година, като по разписание, боледувах от грип и то яко..Беше ми писнало. След това почнах да ходя с кола и никакъв грип 2-3 години. А от 4-5 години така се случи, че пък ходя само пеша..никакви автобуси..никакви коли и никакви срещи с хора когато излизам сутрин и се прибирам -- и като резултат от от 4-5 години не съм хващал грип. Един 2 пъти съм се разболявал, но много леко и кратко и минава напълно за 3-4 дена без антибиотици само с парацетемол.... та те така.

Та мисълта ми е от наблюдения, че се хваща най-вече от градския транспорт.


----
Мисля също, че това дето го разправят умните глави за 'погълнатия' вирусен товар също е вярно. С други думи можеш да се заразиш малко, можеш средно, а можеш да се заразиш много яко.
И когато 'погълнеш' много вируси го караш много по-тежко. Що да не се пазиш и що да не се носят маски и що да не се срещаш с много хора???

« Последна редакция: Apr 29, 2021, 12:04 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #296 -: Apr 29, 2021, 12:09 »
Повече слънце, промяна на режима на хранене, движение, ограничаване или елиминиране на стреса.
Както е казал поета: :D

Слънце, Въздух, Онанизъм - Здрав и бодър организъм.
Радой Ралин
« Последна редакция: Apr 29, 2021, 12:11 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #297 -: Apr 29, 2021, 12:16 »
А според теб, нормално ли е, да се боледува всяка година от грип? Аз не боледувам почти от нищо и, ако се случи, е много рядко.
Редно е да се замислиш, че нещо с имунитета ти не е наред и да вземеш мерки. Повече слънце, промяна на режима на хранене, движение, ограничаване или елиминиране на стреса. Това последното може би трябваше да го поставя на първо място.
Като вземеш някакви мерки, спреш да боледуваш всяка година от грип и ще се замислиш, има ли смисъл да се носят маски. От здрави хора.
И като ще си говорим за мерките против Вируса, не е редно и правилно, да се подлагат на карантина здрави хора. Защото с това ограничаване на движението точно това се случва. Скоро очаквайте окончателно да ни затворят по домовете ни и тогава ще видите. И аз включително.
Вирусите се предават от човек на човек, когато имаш контакт с болни хора, се заразяваш и боледуваш. Грипа е сезонен вирус, който както казах, карам леко.  Имунната система явно си върши работата, щом не вземам по една седмица болничен за това.
Когато всички носят маски, шанса да се заразиш от някой болен намалява и то значително. Това е малко като при пушачите и непушачите, непушача не може да се защити от дима издишан от пушача, заради това е забранено да се пуши в затворени помещения.
Тези мерки които пречат на болните да заразяват останалите, трябва да останат. И не, носенето на маска не е като да ти запушат устата, за да не можеш да говориш. Устата ти я запушват по друг начин, пусни си телевизията и погледай 15 мин и ще разбереш, че много преди маските да станат задължителни, сме изгубили свободата на словото .
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #298 -: Apr 29, 2021, 12:59 »
Цитат
Аз не боледувам почти от нищо и, ако се случи, е много рядко.
разбирате ли? 4 мегабайтовият не боледува, другите да го духат.

   Кои са тези "другите" ?
Аз също не боледувам.

Освен това ходя и по жени,... таковам без маска.
И на мен нищо ми няма ,и на жените нищо им няма. Факт !
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #299 -: Apr 29, 2021, 13:09 »
А според теб, нормално ли е, да се боледува всяка година от грип? Аз не боледувам почти от нищо и, ако се случи, е много рядко.
Редно е да се замислиш, че нещо с имунитета ти не е наред и да вземеш мерки. Повече слънце, промяна на режима на хранене, движение, ограничаване или елиминиране на стреса. Това последното може би трябваше да го поставя на първо място.
Като вземеш някакви мерки, спреш да боледуваш всяка година от грип и ще се замислиш, има ли смисъл да се носят маски. От здрави хора.
И като ще си говорим за мерките против Вируса, не е редно и правилно, да се подлагат на карантина здрави хора. Защото с това ограничаване на движението точно това се случва. Скоро очаквайте окончателно да ни затворят по домовете ни и тогава ще видите. И аз включително.
Вирусите се предават от човек на човек, когато имаш контакт с болни хора, се заразяваш и боледуваш. Грипа е сезонен вирус, който както казах, карам леко.  Имунната система явно си върши работата, щом не вземам по една седмица болничен за това.
Когато всички носят маски, шанса да се заразиш от някой болен намалява и то значително. Това е малко като при пушачите и непушачите, непушача не може да се защити от дима издишан от пушача, заради това е забранено да се пуши в затворени помещения.
Тези мерки които пречат на болните да заразяват останалите, трябва да останат. И не, носенето на маска не е като да ти запушат устата, за да не можеш да говориш. Устата ти я запушват по друг начин, пусни си телевизията и погледай 15 мин и ще разбереш, че много преди маските да станат задължителни, сме изгубили свободата на словото .
Да, вирусите и бактериите се предават от човек, на човек. Обаче като се заразиш, не е задължително да боледуваш. Ти се заразяваш всеки ден с какво ли не, по незнайно колко пъти, но не разбираш дори, защото имунитета се преборва веднага. Когато не може да се пребори поради някаква причина, тогава боледуваш. А колкото повече се пази едно общество да не пипне някой вирус или изобщо какъвто и да е вирус, толкова по-податливо ще е на това. Не можеш да изградиш имунитет, ако не се сблъскаш с патогена. В крайна сметка, теглото на вирусите и бактериите в тялото на възрастен човек се измерва с килограми. Не боледуваме нон-стоп заради това, че сме бъкани с тях.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.