Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 169213 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #690 -: Jan 05, 2022, 17:37 »
Не съм фен на Костов, но за Македония и ЕС е прав. Само се чудя, сега ли е видял натиска на ЕС върху нас (не само относно темите в статията), или сега реши, че трябва да възстановява политическо влияние?
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #691 -: Jan 05, 2022, 19:38 »
Айде стИни Ясу!
(това е наздраве на гръцки) - заформих си калмари с узо  [_]3
https://www.youtube.com/watch?v=oYnX3gYpH8k
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #692 -: Jan 06, 2022, 09:41 »
Не съм фен на Костов, но за Македония и ЕС е прав. Само се чудя, сега ли е видял натиска на ЕС върху нас (не само относно темите в статията), или сега реши, че трябва да възстановява политическо влияние?

Е па ти как виждаш Костов да направи кариера (или въобще нещо) при Б.Б.
...или па Б.Б. да направи кариера при Костов  ;D ;D ;D

П.П. което ме присети за вицът на деня
https://fakti.bg/bulgaria/320650--biserite-na-todor-jivkov
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #693 -: Jan 06, 2022, 21:09 »
Испанска иновация в изплащането на дългове..   ;D
https://news.lex.bg/%d0%b8%d1%81%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d1%81%d1%8a%d0%b4-%d0%b8%d0%b7%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d1%89%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b0-%d0%b4%d1%8a%d0%bb%d0%b3-%d1%81-%d0%be%d1%80%d0%b0/


П.П. Костов достатъчно "направи" и преди Борисов. "Чуденката" ми беше риторичен въпрос :)
« Последна редакция: Jan 06, 2022, 21:18 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #694 -: Jan 07, 2022, 10:19 »
Каква иновация! Това е старо като света. Тези просто са го узаконили.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #695 -: Jan 07, 2022, 10:26 »
Едно хубу да му духнат на човек, тъй "за някой лев"............
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3864
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #696 -: Jan 07, 2022, 10:59 »
   Ами,макетата стават все по-нагли,факт.

   За наше съжаление,обаче,има прецеденти,които не са в наша полза.
Например съществува език "африкаанс", който всъщност е ... холандски
диалект,говорен от преселниците в Южна Африка.
Признат за отделен език...
   Да не говорим за "езици"  като "идиш" (немски диалект) и "ладино" (испански диалект),
говорени някога от евреите.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #697 -: Jan 07, 2022, 11:13 »
   Ами,макетата стават все по-нагли,факт.

   За наше съжаление,обаче,има прецеденти,които не са в наша полза.
Например съществува език "африкаанс", който всъщност е ... холандски
диалект,говорен от преселниците в Южна Африка.
Признат за отделен език...
   Да не говорим за "езици"  като "идиш" (немски диалект) и "ладино" (испански диалект),
говорени някога от евреите.
Макетата стават нагли, защото имат подкрепата на запада, а пък на нас ни се оказва натиск от там.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #698 -: Jan 07, 2022, 11:16 »
Да, има такива прецеденти. Фламс (Vlaams) също е признат за език, a на практика е холандския, който се говори в Северна Белгия. Аз не виждам проблем, да им го признаем на макетата, стига и те да признаят, че произлиза от българския, а не да дрънкат глупости за времената на Александър Македонски.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3864
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #699 -: Jan 08, 2022, 06:57 »
   Има и един друг проблем.
Шиптърите стават все повече в Македония,вече имат и министри в правителството.
Да не се окаже в един момент,че имат претенции за още една ... държава (подобна
на Косово),но в Македония. Подобен анклав ще създава много сериозни проблеми
на целия Балкански полуостров (наркодилъри,ислямски терористи,...).
   А като вземем предвид и подкрепата на ЦРУ...

Лошо.
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #700 -: Jan 08, 2022, 09:46 »
   Има и един друг проблем.
Шиптърите стават все повече в Македония,вече имат и министри в правителството.
Да не се окаже в един момент,че имат претенции за още една ... държава (подобна
на Косово),но в Македония. Подобен анклав ще създава много сериозни проблеми
на целия Балкански полуостров (наркодилъри,ислямски терористи,...).
   А като вземем предвид и подкрепата на ЦРУ...

Лошо.

Един познат още преди двайсетина години предвиждаше такова нерадостно развитие за Македония, а също и загуба на българска територия край границата във връзка с това. И предвидливо се изнесе в Тайланд още тогава.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #701 -: Jan 10, 2022, 20:09 »
https://news.bg/world/italianskata-politsiya-zalovi-top-mafiot-s-pomoshtta-na-google-maps.html

Дали по снимката, дали чрез други данни на гугъла.. :) Доколкото съм виждал, снимките на хора в публичния гугъл мапс са замазани, както и номерата на колите.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #702 -: Jan 11, 2022, 09:46 »
Пеца, а тоя твоя познат - ясновидеца, нещо такова предричаше ли?

Българският избирателен списък е в жанра фентъзи
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3864
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #703 -: Jan 11, 2022, 10:25 »
   Изборни манипулации се правят от десетилетия.
Въпросът е защо новото правителство не иска да реши проблема ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #704 -: Jan 11, 2022, 10:50 »
Плановете за Велика Албания са отдавна на масата, но поне засега не изглеждат осъществими. А, ако двете държави са в ЕС, ще станат напълно неосъществими и няма да има смисъл да се правят. Косово е по-заплетения случай и още дълго ще е язва на Балканския полуостров. И то без да слагаме в сметката, че има подобни язви в Босна и Хърватия.

Македония е почти напълно дебългаризирана (ако не броим около сто хиляди нейни граждани), но това не е проблем на териториалната ни цялост, защото нашите, местни македонци не са сепаратисти, а смятат себе си за неразделна част от българския народ. Имам много приятели сред тях. ОМО Илинден е простотия и не събира никаква подкрепа. Но определено беше грешка да бъде забранена.

Което ме подсети за онзи простак Каракачанов. Отново изпълзя от нейде. Щял референдум да прави. Хубаво, аз съм много голям застъпник на референдумите. Но, какво точно ще пита на него?

И все говори, че разделителната линия е 1945-та година. Не е. Годината е точно тази от заглавието на ОМО (20 юли 1903). До този момент с македонците сме едно за добро или лошо (според мен второто). Там ги изоставяме, те губят съкрушително и тръгват по свой път. Вярно е, че в следващите десетилетия той не ги отдалечава много от отечеството, но все пак вече е в различна посока. Имат друго битие, а не нашето.

Всъщност при нашето нахлуване в Македония на върха на немските щикове, тя вече е загубена безвъзвратно наполовина (отдавна е станала част от Гърция и жестоко прочиствана), а в другата половина (малко повече), в която ние нахлуваме, вече съществуват зрели процеси на дебългаризация, макар далеч по-слаби от тези заповядани от Сталин.

И тук един принос на Живков. Това е онзи, същия селски хитрец, който половината ни сънародници ненавиждат, къде с основание, къде не чак толкова. Той спира същото да се случва на българска територия с гениалната стратегия за шестнадесетта република.

По тези въпроси се мълчи, но съм ви казвал и друг път. Имам роднини македонци и те бяха жертва на възродителен процес в края на четиридесетте. Тези неща са се случвали и тук. Комунягите са ги били емнали.

=*=

Проблема с избирателните списъци има поне от деветдесетте. На почти всеки избор се повдига тази тема. Даже въпросния автор не е особено компетентен. Тези увеличения и намаления, върху които се чуди, са във връзка с местните избори, в които не участват „чужденците“.

Ако проверите официалните данни на НСИ (има ги по медиите също), преброили са общо пет милиона и нещо, и предполагат (от къде?!?), че не са преброили милион и нещо.

Нали разбирате, какво ви казвам? Българите в България с все бабичките, бебетата, кучетата и мачките са пет милиона. Хайде и висше. Но в никакъв случай не са над шест, а силно подозирам, че не бяха над шест и на предното преброяване.

Всеки друг, който смята себе си за българин, не е тук. По този въпрос са възможни само спекулации. Няма от къде да се вземат точни данни. Говори се за от милион до три.

Вярвам, че повече от три милиона са избягали, но прорукуването за три милиона навън е доста оптимистично. Защо? Не всеки от тях остава българин. Нещо повече, децата им почти сигурно не остават българи.

Нали помните Атанасов? Онзи Атанасов. Джон. Той е точно така. Баща му е от Габрово и се е преселил в Съединените щати. Джон почти цял живот не знае нищо за България. Та да дойде акад. Сендов и това име да му направи впечатление, че звучи много българско, та да започне да рови.

« Последна редакция: Jan 11, 2022, 11:04 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear