Автор Тема: Научно-популярни филми, стандарти и малко за телевизорите  (Прочетена 8663 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Тази тема се явява разклонение на:

Вярвате или не вярвате в киберпънка?

gof


=====

Наскоро гледах едно сериалче Mr. Robot - ама то е по-скоро за нашето съвремие отколкото за бъдещето - интересни въпроси повдига, жалко че екипа още се учи. Напоследък забелязвам Амазон въпреки че почнаха яваш-яваш кино да правят напредват със страшна скорост т.е. бързо се учат
Аз по принцип не глeдам много сериали (поради липса на време и че са пълни с глупости) ама покрай Прайм (тайма) поизгледах няколко - хубаво е да се дава път и на младите, а и бързо се учат. Дотук само 3 сериала съм прегледал (Jack Ryan, Mr. Robot, The Expanse) - и още по средата на първия сезон и почва да си личи как 'фащат занaят' младите... ама (знам ли) може и да е щото още не са се изчерпали - едно е 5-6 сезона друго си е сезон 72 :-)

https://screenrant.com/longest-running-tv-shows-ever/
Guiding Light - 72 Years (No Longer In Production)
Coronation Street - 60 Years (Still In Production)
Days Of Our Lives – 55 Years (Still In Production)
The Young And The Restless – 47 Years (Still In Production) - After practically five decades and almost 12 000 episodes, this show is still going strong

Робинята Изаура изобщо не може да се класира  ???
« Последна редакция: Oct 10, 2020, 10:34 от go_fire »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Научно-популярни филми
« Отговор #1 -: Oct 07, 2020, 08:31 »
Лятото, като бях на гости на тъщата, гледах малко сериали. Проблема беше, че беше посред нощ. Бяха на btv action.

Учудих се в колко чудовищна индустрия са се превърнали. Очаква се, че по безплатните телевизии ще е най-лошото. А то дори там са неща с бюджети. Изобщо не бяха скапани.

Най-много ми хареса един кръстен Луцифер. Да, да, аз с моите религиозни глупости. Имаше един, който беше за пътуване във времето. Ще му объркам името. И накрая един за наемни убийци, който всъщност беше доста забавен.

Всъщност най-тъпия от всички се казваше Готъм и не, не беше за Батман, както се очаква. Беше за предисторията му. С което пък изобщо оплитат живота му, защото там той не е батман, ама всичките лошковци са там. Изобщо тотален провал на историята от комиксите и филмите.

Тоя сериен филм беше направо пошъл. А беше нещо като четвърти сезон. И въпреки това си личи, че дори това сценарно малоумие е правено с прилично количество кинти.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Научно-популярни филми
« Отговор #2 -: Oct 07, 2020, 16:58 »
И другото за което ме подсети сега е че няма, читави сценаристи и режисьори т.е. не останаха - всичките отидоха да правят тъпи сериали за комиксови герои т.е. те официално не са сериал ами нещо като филм с продължение ама с почти никакъв сценарий и всичко изсмукано от пръстите, дотолкова изчерпани че и добавянето на нови герой липсващи в оригиналния комикс вече не ги спасява. Иначе са добре изпипани професионално, ама на кой му пука за комикси, предпочитам тия специалисти вместо по сериали и сапунки да правеха истинско кино. Няма вече хора като Далтон Тръмбо не случайно наричан мистър Холивуд 10
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Научно-популярни филми
« Отговор #3 -: Oct 07, 2020, 17:36 »
Аз мисля, че има свястни и режисьори и сценаристи, но не тях избират продуцентите. Майстор като Харви Уайнстийн е в панделата (затова вече и актрисите са като баба Яга), други пък одъртяха или се оядоха.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

stealth01

  • Гост
Научно-популярни филми
« Отговор #4 -: Oct 07, 2020, 20:45 »
Роботът не е производство на Амазон, те само го разпространяват. Аз изгледах само първият сезон, защото въпреки че използваха (при това добре) технически жаргон, другият аспект на героя - искащото да му се получи като в Боен клуб - просто не проработи при мен. Гледам хората го харесват, но аз не успях да го възпрема напълно. А Боен клуб ми е адски любим - идеите, доста сходни със сериалът, там успяха да ми паснат. Някой ден може би ще го довърша...

Експанзията вървеше по sci-fi канала, но май им дойде прекалено скъпо и го спряха. Амазон купиха правата и последният сезон е техен. Идеално им се получава там.

Има и добри творци, които си правят своите неща. Там, естествено не се наливат пари, защото продуктът не е за масова публика и не може да си върне изхарченото. Но ако се интересуваш, може да намериш качествени неща за себе си.

Archive гледах онзи ден. Малък, скромен филм с роботчета, сниман в Унгария. Режисьорът е дебютант, но е работил като дизайнер за Moon и му личи. Доста ми хареса.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Научно-популярни филми
« Отговор #5 -: Oct 07, 2020, 22:19 »
Archive ми е в списъка за гледане (когато ми остане време), а Moon съм го гледал ама... нищо не помня - явно трябва да почвам и аз гинко билоба.

А бе някой знае ли форум на върли фенове на (най-вече древни) анимационни филми? Опитвам се да се сетя имената на 2 (засега) древни (2Д) анимационни (правени на ръка) филмчета ама си спомням само малко от сюжета и нищо от заглавието - а бяха много добри (за времето си)

Оня ден изгледах отново тези двата (архаични):
Appleseed (2004)
Vexille (2007)

ами не са мръднали - красота и съвършенство тяхната семка  :P не можеш да кажеш една сцена на компютър ли е правена или на ръка, най-вероятно и двете едновременно и пак не може да разбереш как точно е направено. За късмет тях си ги пазя на диск (оптичен), а и децата много им се радваха...

П.П. Предлагам да отворим раздел Филми във форума, че (по всеобщо съгласие) от новите почти няма нещо интересно за гледане (освен детски и сериали)

П.П.П. А ето и един... Малък, скромен филм с роботчета, но сниман в България (да направим сравнение)
https://www.imdb.com/title/tt1971325/

Automata (2014)
Autómata (original title)
R | 1h 49min | Action, Drama, Sci-Fi | 17 October 2014 (Bulgaria)

интересни въпроси повдига
https://www.imdb.com/video/vi2817044249

« Последна редакция: Oct 07, 2020, 22:38 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Научно-популярни филми
« Отговор #6 -: Oct 07, 2020, 22:42 »
Хе-хе, нещо набор 04 го броим древно.  Моя син е 04. Аз миналата ли, по-миналата година играх игра от 1992 (Кадилаци и динозаври). Пичовете казаха, че не могат да повярват, че тогава е имало такава графика. Какво знаят те? По цял ден цъкат телефоните. Днеска трябваше да се ходи до Мобилтел, че малкия някак го докара до PUC Code. Ама иначе си поръчва парфюма на Роналдо за 40 лв./100 мл. Ега ти.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Научно-популярни филми
« Отговор #7 -: Oct 07, 2020, 22:44 »
Забравих. Нямам права да създавам раздели и подраздели на форума. Ще трябва да си го направиш на тема. Съжалявам! Ръцете ми са вързани и нищо не мога да направя, освен да ти забия отгоре съответната тема.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Научно-популярни филми
« Отговор #8 -: Oct 08, 2020, 08:59 »
... Малък, скромен филм с роботчета, но сниман в България (да направим сравнение)
Автомата беше супер! Имаше си кусурите, по реализацията на идеите можеше още доста да се поработи, но на мен ми допадна.
Но, ако правим сравнение, Archive е доста по-качествената продукция. Бих го гледал отново някой ден. Въпреки че вече знам как завършва, историята е разказана плавно и интересно. Малкият мащаб също помага като намаля драстично възможността за създаване на проблеми.
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Научно-популярни филми
« Отговор #9 -: Oct 08, 2020, 22:10 »
Аз пък се присетих за един "Lexx". Беше ми любим навремето. Като се приберях по-трезв от дискотека и сам, и кат пусна ТиВито , и като стигна до канал дето го даваха по късна доба - и оставах там. Пробвах го тия дни пак.... не е същото като едно време.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Научно-популярни филми
« Отговор #10 -: Oct 09, 2020, 11:14 »
Преди много време даваха една фантастика, която много ми хареса. Филма е стар. Даже и по националните тв са го давали. Но никак не мога да се сетя как се казва филма...

Накратко.... Двама военни космически пилоти ги свалиха и попаднаха на една вулканична планета. Единият беше човек, а другия гущероподобен хуманоид. Въпреки, че са врагове им се наложи да оцеляват заедно.
Това, коeто си спомням, че във филма човекът постоянно наричаше другият lizard...

Някой сеща ли се?
« Последна редакция: Oct 09, 2020, 11:29 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

lunarvalley

  • Гост
Научно-популярни филми
« Отговор #11 -: Oct 09, 2020, 11:29 »
Enemy mine
https://www.imdb.com/title/tt0089092/

базиран е на къс разказ, който е хубав
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Научно-популярни филми
« Отговор #12 -: Oct 09, 2020, 11:37 »
Enemy mine
https://www.imdb.com/title/tt0089092/

Браво... филм от 1985г. А аз се убих да търся филми, които се казват lizard..... 8)
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Научно-популярни филми
« Отговор #13 -: Oct 09, 2020, 16:10 »
Blake's 7 още един от 80-те и малко преди това
« Последна редакция: Oct 09, 2020, 16:15 от 10101 »
Активен

А печат ?

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Научно-популярни филми
« Отговор #14 -: Oct 09, 2020, 19:45 »
Как ве? „Седморката на Блейк“ е най-култовото нещо за всички времена. Няма „Междузвездни войни“, „Стар трек“, „Стар гейт“. Това са лигавщини! Седморката е номер едно! Всяко хлапе искаше да е Блейк, ама само аз имах гривната ;D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear