Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Надолу

Автор Тема: Програма за подписване с КЕП на .пдф  (Прочетена 24861 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #180 -: Oct 25, 2021, 16:36 »
Винаги съм се питала някой проверява ли ги тея електронно подписаните... и днес попаднах случайно на поредната драма

https://faktor.bg/bg/articles/sadat-v-stara-zagora


ЦИК срещу електронния подпис - "Разговор" с проф. Красимир Калинов
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #181 -: Oct 26, 2021, 09:08 »
https://bit.ly/2ZbnmeH

Ама чакай сега той тоя е за ваксиниране зелени карти  и т.п.
И какво сега ще вярваме само каквото ни отърва и ше сме като фурнаджийски лопати - за ЦИК може да му се вярва а за ваксините  не  ???

До какво доживяхме - правни съвети от социоложки  :o

Проф. Калинов пред ФАКТИ: Съпротивата срещу ваксините е от простотия и невежество


П.П. това е от транскрипцията на същото видео,- нямах време да го изгледам  то за по бързо го изчетох /цялото/
« Последна редакция: Oct 26, 2021, 09:15 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #182 -: Oct 26, 2021, 09:36 »
Хе-хе, доста хитро. Не съм казвал, че съм привърженик на проф. Калинов. Просто дадох неговата гледна точка, защото обсъждахме темата. Каква е действителността, си знаят само в РИК на Стара Загора. Ако и те знаят.

Иначе самото интервю е кратко, около двадесет минути. Взела го е Лили Маринкова, дългогодишен журналист. Аз специално я знам от Канал 3, където водеше много скучно (за мен), следобедно предаване. Но е по-известна като журналист от БНР, която е уволнена по костово време след поредния скандал за цензурата.

Лично аз този случай не го помня. Чул съм го от Диков. Помня, че при Костов имаше напрежение в радиото. Но имаше такова и при предшественика му — Виденов. И денонощно слушах „Хоризонт“ в онези времена, но явно тази Маринкова тогава не ми е правила впечатление.

Учудих се, че е почнала работа във „Факти“. Преди водеше „Алтернативата“ по TV+. А пък там отиде една Светла Петрова, която до миналата година правеше интервюта за канала в тубата на в. „Сега“, но е по-известна, че беше първия публицист на ЬТВ, много преди тази с ужасния нос.

=*=

Между другото няма доктор, който да е противоваксинатор. Хората във форума не го правят, но непрестанно чувам такива обвинения за Мангъров. Това просто не е вярно. Мангъров прокламира ваксините включително и „векторните“.

Истинските противоваксинатори от много години (повече от десет) злословят по Мангъров, точно защото във всяко интервю възхвалява ваксините и в частност тези за грип. Кой знае защо точно противогрипните ваксини най-много бъркат в здравето на противоваксинаторите. А най-смешното е, че обявяващите се за противоваксинатори, обикновено много хвалят хомеопатията. А ваксините са нищо различно от хомеопатия.

Онзи доктор, дето го пусна Ник, също е твърдо за ваксините. Неговата единствена теза, различна от тази на МЗ е, че преболедувал не бива да си слага ваксина. И беше ядосан не толкова, че някакви преболедували се ваксинират. Беше разстроен от това, че „Пирогов“ е в бедствие и никой не им помага с нищо. Обратното — пречат им.

Ама щом ще си говорим за математици и ваксини, ето още един от същия канал, но има много негови интервюта в тубата: Власт и плагиати - "Разговор" с Иван Ценов.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #183 -: Nov 17, 2021, 20:16 »
Лятото бях писал на Бориката по имейл, че има проблеми с техния B-Trust BISS, че не бачка, че нямат .рпм пакет и т.н., тогава ми бяха отговорили, че са предали оплакването на някакъв техен отдел и се работело по задачата. А днес получих от тях имейл, че задачата била решена. Какво са решили, не знам, ама още нямат .rpm пакет в сайта си, само за убунту има.
А как тъй си оправиха нещата чак сега с тоя смотан BISS, тия да не са чели нашия форум хахахахаххахахахахах
 [_]3
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #184 -: Nov 17, 2021, 20:22 »
Аааааааа, сич'ко 'ши има. Едно по едно..............
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #185 -: Nov 17, 2021, 21:18 »
... задачата била решена.
....
А-а-а, със сигурност е решена!
В офиса имам една постоянно работеща 10-тка, която не бях поглеждал от десетина дни. Днес се наложи да я ползвам и ... изненада! Десетки, може и към стотина да са били, прозорчета със съобщение, че има нова версия на BISS. Добре, че има десен бутон и "Затваряне на всички".
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #186 -: Nov 17, 2021, 21:27 »
С помощта на всички тук и много зор подкарах това зелено чудо да работи на Магеята, и докато работи, хич нямам намерение да проверявам доколко успешно са решили задачата в новата му версия  ;D
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #187 -: Nov 18, 2021, 18:49 »
Файър,ти  подкара ли го BISS ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #188 -: Nov 19, 2021, 08:31 »
Файър,ти  подкара ли го BISS ?

Ами реално никога не съм имал възможност да работя на домашната си ОС. А и подписи съм ползвал само служебни. Не съм имал личен. На всичкото отгоре чак до настоящата си работа, съм работил на ХП. Сега съм на 10 и е голямо терзание.

Между временно се потроши служебната машина от токови удари. Да се похваля тя е с флашка вместо диск и за първи път в живота си имах удоволствието да пипна SSD. Разбрах хората, защо ги харесват. Това е леко като перце и крехко като дамско сърце. Хе-хе, последното го докарах.

Та строши се тази машина и сега съм с една Radeon HD 1.00 ГХц с вградено видео. Ако не греша, това чудо е от десета година, когато все още основна ОС беше Хващай Пътя, а този ми ти специалист е накачулил 10. Мъка.

Та обмислям сериозно варианта да сложа един Tinycore на върбова пръчка и да зареждам оттам. А това чудо 10 да го пускам само в краен случай.

Но ще почакам още де. Все още изпитателния ми срок от шест месеца не е минал. Тук ветровете са бурни и се сменят нещата рязко. На всичкото отгоре не се представям блестящо и ще имат основания да ме сменят. Малко изпитах културен шок като да попадна на площад Тян ан мън с всичките китайци. Или чувството е по-скоро обратното. Все тая.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #189 -: Nov 19, 2021, 08:47 »
Я като работещ сред много китайци да споделиш как си избира кола китаеца - и той фаща оная с най-големите... ЮЕсБи портове... или оная с най-многото т.е. оная на която може да и вкараш най-много "пишки" едновременно  :P
П.П. Борчетата така викат на това което ти викаш върбова пръчка, още известна и като тапа, тапичка и пр. т.е. нещото дето се вкарва в ЮЕсБи порта
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #190 -: Nov 19, 2021, 08:59 »
Аз нищо не разбрах, сигурно не съм в час с развитието на темата за подписа.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #191 -: Nov 19, 2021, 09:06 »
Аз нищо не разбрах, сигурно не съм в час с развитието на темата за подписа.

В средата на юни (след почти две години и половина) отново се хванах на работа. Беше непланирано, но работата не е тежка, а заплатата много добра като за загубеняк като мен.

Та от тогава общо взето се оплаквам от местния ни компютърджия, който почти всеки път изпитвам неистовото желание да набия. Първото нещо, което исках да направя при първата ми минута работа. Оттогава не се е оталожило. Въпреки, че същия много ми помогна точно за BISS, от което бях много щастлив и благодарен.

А и самите методи на работа са „леко“ архаични. Трябва да ходя при този и онзи да моля за справки (парче началник съм), вместо да си имам съответните достъпи и сам да си вадя, каквото ми трябва. Луда работа.

Няма китайци. Просто се шегувах. А използвах израза „пръчка“, защото вече бях писал за флашка в друг конктекст.
« Последна редакция: Nov 19, 2021, 09:08 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #192 -: Nov 19, 2021, 15:32 »
Колега индиец, така си купи Хюндай Елантра, че имала много ЮСБ портове. На въпроса колко конски сили е моторчето отговора беше: какво е това.
То се оказа, че в Индия масовата "луксозна" кола била Хюндай и тука тюрбаните масово ги купуват.
Гога, що не си пуснеш един RDP към домашната машина и си бачкаш от там.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #193 -: Nov 19, 2021, 15:53 »
Гога, що не си пуснеш един RDP към домашната машина и си бачкаш от там.

Това съм го чувал по име, ама само толкова. Чувал съм за NXserver, Hamachi (някакаво такова беше) и още едно дето сега не ми идва. Но не съм пробвал никое от тях.

Има ли някъде обяснено по като за ламери, дето не са специалисти по Усхадуя, как се прави това?

Линукса ли „влиза“ в Уиндоуса (подобно на есесейч) или някак си уиндоуса „експортва“ интерфейси? Не го знам, какво е това? То може ли да работи през Интернет? Работното ми място и домашния ми адрес са в различни населени места. Трябва ли да се прави нещо подобно на VPN? Щото и випиените не са ми баш сила. Никога не съм се занимавал. А доколкото знам в ГНУ/Линукс има поне три начина за правене, а в Уиндоус май само един. Поне на такива неща съм попадал.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Нагоре
« назад напред »