Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67467 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Не ми се рови да видя, коя е тази статия и кой е този Бакалов. Подозирам, че от тук може и да съм я отварял и чел цялостно или частично, но да съм забравил. Толкова са ми на вниманието тези.

Да уточня, защо лекарите не казват нищо на пациентите си. Защото и те не го знаят. Ако човек знае нещо, ще може да го обясни и на шест годишно дете. Не помня, кой го беше казал. Значи не знаят. Което ме води и до въпроса, медицина ли практикуват в болниците или нещо като шарлатанство придружено със шаманство? Защото, ако не са фармацевтичните продукти, съвсем ще го закъсат.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
   Будизмът никога не е налаган в България със сила.
За разлика от християнството и исляма.
То и Сциентологията не са ти я навирали - не значи, че трябва да и се кланям.


   По дефиниция,според дебелите книги:
Фундаментализмът (на латински: fundamentum – основание) е събирателно наименование на крайно консервативни
философски, морални и социални движения, следващи стриктни норми и
принципи за разглеждане на дадена доктрина, а често пъти и проповядващо връщане към отминали
(в исторически и културен план) принципи и ценности.

Викаш нещо като ислямския фундаментализъм - те така и обясняват действията си (бла, бла, бла).



   По отношение на Мианмар,ами объркАл си се (за кой ли зпът).
Проблемът там е с някакви рязани диваци - рохингите. Създават проблеми и властите са се взели в ръце и са ги подпукали...

Ти си се объркал, щото им налагат тяхната вяра (като комунизма - на теб ти харесва, ама на други не)



П.С.
Можеш ли да ми посочиш някаква  основателна причина,поради която се кланяш на евреи ?
Ако не е тайна,де ...

На евреи не се кланям, но не ми и пречат.
Тебе или те е опънал някой от тях или гаджето ти, та си толкова нахъсан и им гониш кареза.
Ти и за арабеските ми разправяше, че се кланям - още някой да си пропуснал.



Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Не ми се рови да видя, коя е тази статия и кой е този Бакалов. Подозирам, че от тук може и да съм я отварял и чел цялостно или частично, но да съм забравил. Толкова са ми на вниманието тези.

Да уточня, защо лекарите не казват нищо на пациентите си. Защото и те не го знаят. Ако човек знае нещо, ще може да го обясни и на шест годишно дете. Не помня, кой го беше казал. Значи не знаят. Което ме води и до въпроса, медицина ли практикуват в болниците или нещо като шарлатанство придружено със шаманство? Защото, ако не са фармацевтичните продукти, съвсем ще го закъсат.

e-vestnik.bg

   Създател на този сайт е Иван Бакалов - фанатик на тема анти-ковид
мерки и други подобни простотии.
   Ако зависеше от него ,би наложил на всички да носят ако не
скафандри - то минимум противогази.
В неговите статии сякаш е описана паралелна вселена - едва ли не
хора умират по улицата и прибират труповете в чували.

Кашика обаче си го харесва и туй-то ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Не ми се рови да видя, коя е тази статия и кой е този Бакалов. Подозирам, че от тук може и да съм я отварял и чел цялостно или частично, но да съм забравил. Толкова са ми на вниманието тези.

Да уточня, защо лекарите не казват нищо на пациентите си. Защото и те не го знаят. Ако човек знае нещо, ще може да го обясни и на шест годишно дете. Не помня, кой го беше казал. Значи не знаят. Което ме води и до въпроса, медицина ли практикуват в болниците или нещо като шарлатанство придружено със шаманство? Защото, ако не са фармацевтичните продукти, съвсем ще го закъсат.

e-vestnik.bg

   Създател на този сайт е Иван Бакалов - фанатик на тема анти-ковид
мерки и други подобни простотии.
   Ако зависеше от него ,би наложил на всички да носят ако не
скафандри - то минимум противогази.
В неговите статии сякаш е описана паралелна вселена - едва ли не
хора умират по улицата и прибират труповете в чували.

Кашика обаче си го харесва и туй-то ...
Eдва ли харесва фанатизма му относно ковид мерките. Сигурно заради нещо друго. Няма как човек да е перфектен.
Но, ако аз харесвах някой заради  нещо и имаше такова отношение към темата, поне един шамар щеше да отнесе от мен, ако ми се падне случай. Дано се освести...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Хайде холан.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Ще свършат часовниците бе, мамка му..  ;D

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/25-vaksinirani-veche-specheliha-smart-chasovnici-2286284
Дали не сбърках, че не учавствах?  ;D
Мисля си, какво толкова могат да правят тези часовници, че ни примамват с тях. Могат да се свързват с телефона. Предполагам, че могат да ти показват и съобщения от разни месинджъри и смс-и. Календара и каквото там статуси има всяко приложение. Нещо друго? Щото с такива неща едва ли ще ме примамят.


А вие двамата успокойте духовете. Да не ви напляскам.  ;D Вие си знаете кои сте.
https://www.youtube.com/watch?v=dHqbuJOd7Y0
« Последна редакция: Oct 08, 2021, 19:26 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Eдва ли харесва фанатизма му относно ковид мерките. Сигурно заради нещо друго. Няма как човек да е перфектен.

Гледал съм много негови интервюта по хиляди обществени теми и много ми е харесвала балнсираната му позиция.

Да, за разика от мен той вярва в карантини и така нататък. Но той има право на това. Освен това, донякъде това ми харесва. В случая вярата му произлиза освен от вярата в науката и от твърдото му убеждение, че правилата трябва да се спазват, а заобикалянето им е едно от най-противните качества на българина. Аз имам абсолютно същото убеждение, макар да стоя от другата страна на барикадата по въпроса с маскирането и всички останали тирании, които се налагат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
"Правилата трябва да се спазват" - но първо има няколко въпроса:

1.Защо да се спазват въобще някакви "правила";
2.Защо се създава едно "правило";
3.Кой създава това правила и защо;
4.Дали някои от правилата не трябва да се променят с времето ?

Някакви мои си отговори на горните въпроси:

1.Правилата са важна/съществена част от съвместното съществуване, те осигуряват междуличностна координация и стабилност в обществата. Другия път е този на хаоса (естествения, не предизвикания - „Ordo ab chao“ – „Ред в хаоса“);
http://budnaera.com/202102f/2120758.html

2.Отново опираме до мотивировката за създаване на правило, дали то обслужва естествения ред/ход на света, живота и еволюцията или има обслужва някакви "частни/групови" интереси.

3.Така или иначе човешкото общество е разделено по безброй признаци: етнически, религиозни, образователни, културни и т.н., естествено всяка "група" има свои цели, задачи, поведение и т.н., но пак е важно да се види каква основна цел/цели преследва тази "група" и следователно кому ще служи спазването на това правило.
Например създаването на ЕС, интересни неща се случват в Полша, например  :D

4.Тук мисля, че отговора е доста лесен - всичко тече, всичко се променя, тоест и "динамичните правила" също се променят; обаче базовите трябва да останат, иначе света пропада. Отделна и огромна тема е кои са тези "базови/кардинални" правила.

Тук е много важно да се каже че всичко казано по-горе може да е съзнателно или несъзнателно. Огромната част от хората са до голяма степен несъзнателни за много от правилата, дори и да не го вярват/мислят.

PS: снощи пак гледах "Небесно царство", в края един от гл. герои казва "Или ще бъде царство на съвестта или ще бъде нищо !"
« Последна редакция: Oct 09, 2021, 09:24 от ray »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Това, което съм забелязал за цялото си време досега на тази земя е, че света се върти от хора, които не се движат по релсите и установените правила. Нищо ново няма да се появи, ако спазваме правилата. Ще станем еднакви, роботи. От главите, устите и ръцете ни ще излиза едно и също. Не обичам правилата. И гледам, да не ги спазвам. И друго съм забелязал покрай това. Ако го правиш достатъчно дълго и се правиш на дръж ми шапката, тези правила най-малко негласно ще ги пренапишат, че да паснат на ситуацията. Или ще си затварят очите.
А и правилата се измислят и налагат, защото обществото ни е незряло и объркано. Иначе не би се налагало да се казва на отделните индивиди кое е добро за всички ни.
Много ми харесва нулевия закон на роботиката, според Айзък Азимов. Роботът не може да причини вреда на човечеството или с бездействието си да допусне да бъде причинена вреда на човечеството.
По време на природно бедствие животните бягат заедно едни до други без да се нападат. Хищници и плячка. Дори по-малките се качват върху по-големите.
Ние не сме способни дори да живеем сговорно и мирно, ако не ни го налагат насила.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Историята се пише от хора,които нарушават правилата.

Надявам се,добре съм го подчертал.

   И още: някои правила е задължително да бъдат нарушавани
(най-вече религиозни  >:D ).
   Ако не беше,например,Френската революция - щяхме да живеем в
тотална мизерия,нямаше да имаме компютри,телефони ;средната
продължителност на живота нямаше да надвишава 50 г. и т.н.
« Последна редакция: Oct 09, 2021, 14:08 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ray го е описал много по-ясно, отколкото на мен ще ми е възможно някога. Правила се създават, за да можем да живеем заедно. Всеки човек си има личен интерес. Това го прави човек. Но почти винаги този човек не живее сам на пусто място. Трябва да им начин да общува (в най-широк смисъл) с другите около себе си, без това да доведе катаклизми. И точно тук идват земните, писани или не правила. Например правилата на речта са едни такива. Правилата за движение са други. Трети са правилата за собственост. И така нататък все правила.

Ако ги няма, няма общество. Аз затова непрекъснато говоря, че българско общество не съществува. Никой не спазва никакви, дори елементарни правила. И маските даже изобщо не са в списъка. Ние нямаме съгласие по нито един въпрос. Цяло чудо е, че нацията ни съществува. За държавата е друг въпрос. Тя си оперира прекрасно, дори да няма хора.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
В момента гледам Матрицата и отново се сещам за Правилата и как може чрез тях да се създаде цяла реалност  :o

Друг пример е с Властелина на пръстените, всеки пръстен олицетворява “псевдо-реалност” в която попадаш когато го сложиш.
Те обаче не са обикновени а изковани от Саурон  ::)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Тъпо е да отварям отделна тема, та малко оф топик.
Пеевски щял да бъде водач на листата на ДПС във Велико Търново. И сигурно отново ще е депутат. С имунитет.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Ех болярите както винаги първо ще се освинят /както винаги/ па накрая па ще търсат некой свинар да ги оправи  :P
Само че ние тоя филм вече сме го гледали ехее още лето 1278 – 1279
Активен