Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 69076 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3119
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Абе тия не бяха ли от най-ваксинираните в Европа, Дания и Норвегия? Що им се засилват бройките ковидирани?

https://www.svobodnaevropa.bg/a/31534928.html

Статията от вчера. А сега де, над 75% ваксинирани, пък ковидираните им се увеличават? А всякакви кресльовци в статии и коментари обясняват как били еталон Дания и Норвегия, щото се ваксинирали масово, пък ние в България сме били прости ганьовци, тарикати, изчакващи последния момент и т.н. помия? Какво излиза, четейки горната статия, аз оставам с впечатлението, че хем трябва да се набодеш с препаратите, обаче не трябва да се разхлабват мерките? Що за балалайка за ковидиоти?
Активен

bdenkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
По- време на кризата с заразата вече повече от година какво се случи с Вашият работодател и Вашите близки ?  Безработен ли сте? Финансовите Ви доходи дали са се влошили поради загуба или липса на пари и средства? Като безработен как се свързват двата края на семейният бюджет? Обявите за работа в джобса дали са кухи? Проверявате ли в БГ работодател мненията?
Отивате на интервю. Викат Ви след време на второ интервю или как става процедурата? Мнения за коректни и некоректни работодатели.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3119
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Колега, ти направо на спам го обърна..

П.П. ама то било bdenkov, а не bcdenkov, извинявам се.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
   Къвто bdenkov,такъв и bcdenkov (a.k.a. lordvox) .Един и същи е.

   Преди няколко месеца се жалваше как бил настинал ,какви лекарства
вземал ,в колко часа през нощта и т.н.

Явно е объркал форума ...
« Последна редакция: Oct 31, 2021, 09:50 от spec1a »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Веднага го разконпирирахте, там дето инвалид раиш'ли, нам-ко си правил и не правил ...............
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3119
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31540977.html
"За бога, братя ваксинирайте се!"

Циркаджии.

"Пролетарии от всички страни, обединявайте се, врагът не спи!"

Здравният министър направил тежки прогнози за национално бедствие.. как така срещу изборите?

Спрях въобще да чета и да гледам новини, само ковидиотщина ни облъчва от екрана.

Малко да се посмеем, видях това в нета:

"Аз съм транс ваксиниран. Не съм ваксиниран, но се самоопределям като ваксиниран и никой не може да ми оспорва ваксинацията в този трансджендър либерален свят"
« Последна редакция: Nov 02, 2021, 18:10 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Най-новата теория която чух е, че Ковид мутира скоростно именно заради ваксините.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3119
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Аз си мисля същото- как така в най-ваксинираните страни ковида не само не изчезва, ами и мутира? Норвегия, Дания, Израел? За оттатък океана не знам, но има две възможности, тука, в ЕС: Или ваксините не работят както трябва, или раздуват бройките ковидирани по комерсиални подбуди. Което и от двете да е, все не е хубаво.

П.П. второто не изключва първото.

П.П.П. И са гракнали навсякъде- набоцкайте се. Абе що не си еват мамата.. всякакви промити ваксинирани мозъци.
« Последна редакция: Nov 02, 2021, 18:52 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Най-новата теория която чух е, че Ковид мутира скоростно именно заради ваксините.
Обясняваха го, но не го запомних. Въпреки обученията ни, чак до там не са стигали. Мутира точно заради ваксините. Беше свързано с това, че не се ваксинират заразени или по време на пандемия. А те правят точно това.
Впрочем, това било елементарно и специалистите недоумяват, защо изобщо се прави.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Ето така се протестира: https://www.youtube.com/watch?v=j56vgK1ap_g
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3119
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Това ако е вярно, нещата са много зле..

https://www.youtube.com/watch?v=nYIJxoh7gqw

Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Това ако е вярно, нещата са много зле..

https://www.youtube.com/watch?v=nYIJxoh7gqw
Косвено може да се потвърди, че е вярно. Има вакуум в информационното пространство около разпределението на ваксините, което е меко казано неравномерно, нямаше последствия от забавянето на ваксините. ЕС пошумя малко и до там. Не излиза нищо в пространството за бройката на нежеланите последствия от препарата им. Цензурата в социалните мрежи и Youtube.
Относно разпространението на ваксините. Обърнете внимание, ако не сте, кои са първите държави по процент ваксинирани. Това са най-влиятелните на международната сцена държави. От тях се очаква да натиснат по-слабите.

Впрочем, видеото го гледах преди около седмица и може и да съм го споделил тук. Може и да не съм. Не бях изобщо учуден от съдържанието му.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Айде, вече и грипните ваксини са готови, за желаещите да се дупчат. Що не вземат и Виагра да пуснат на ампули.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Погледнете ги, какво правят!
Самите те казват, че ваксинираните пренасят вируса и могат да заразяват, че децата не се разболяват или го прекарват изключително леко. И въпреки това започват да боцкат малките.

https://www.youtube.com/watch?v=hCUpzkEICOg
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3119
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Явно в САЩ си вярват на правителството безусловно, за да си пуснат и децата за ваксиниране. Въпреки многото противоречия в  правителствената линия преди и сега.

Пичове, отрази ли ви се негативно ковида, мерките и т.н., имам предвид откъм работа и финанси? Не откъм посещения по молове и заведения?

П.П. За да не звучи тъпо, пояснявам, аз изгубих клиенти, фалираха. Имам предвид юридически лица. Но не големи корпорации (такива клиенти нямам), а примерно ЕООД-то на Пешо с ресторанта/магазина. Но пък имам един познат, който е програмист,  но точно кво и що, не съм го разпитвал, прави и поддържа уеб страници, беше в чужбина, сега се прибра тука, работи си от лаптопа у тях и на практика си взема чужбинската заплата в БГ. Та ми е интересно, кой е дръпнал назад, кой напред от мега пандемията.
« Последна редакция: Nov 04, 2021, 18:39 от Nik123 »
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 78   Нагоре
« назад напред »