Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67488 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
А бе има нещо гнило  в Дания /или как да добавим още и сръбските културни особености и международното положение към темата/

Ваксините и Джокович – австралийски гаф или спазване на правила?

Не гаф, ами си е направо гавра.
Ама те и ваксърите не са едни и същи (визирам петия, предпоследен абзац в статията на е-вестника). Имам ваксинирани срещу ковида роднини. И въобще не са се ваксинирали, защото вярват на всякакви светила и експерти, говорещи за чували с трупове. А просто защото работата им е свързана с постоянно пътуване в чужбина, т.е. по принуда. Или иглата, или губиш работата, им е била опцията. А имат кредити. И са направили тоя избор "под дулото на пистолета". За тоя аспект в е-вестника са пропуснали да коментират. А Джокович очевидно не иска избора му да се диктува от "човека с пистолет". И има възможността да откаже, която нямаха моите роднини. А са се отказали, А са останали без работа, А банките са пуснали едно заповедно производство в съда и после ЧСИ..
« Последна редакция: Jan 07, 2022, 14:21 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Джокович има пари да не си мръдне пръста до края на живота. А със сигурност не малко от тях са инвестирани тук и там и нося още една камара приходи. Не го сравнявай с роднините ти. Онзи няма кредити със сигурност  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Какво учудващо има в малоумията на НАП ?
При положение,че шефът й (Спецов)  е бивш културист,бияч,въобще мутра отвсякъде.
И е прехвърлил фирмата си с милиони задължения на клошар.

   Няма ли най-накрая да го изхвърлят ?  >:D






   А докога държавата ще неглижира този проблем ( с прехвърлянията) ?
Трябва да се форсират дупетатите да променят съотв. закони,така,че прехвърлянето
на фирма със задължения да стане невъзможно.
« Последна редакция: Jan 08, 2022, 10:58 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Понеже това е правилната тема, затова продължавам в нея.

За по-голямата част от нас във форума смята, че ваксинирането с експериментални течности е неприемливо. Всеки от нас си има своите ирационални причини, но ни обединява това.

Мисля, че съм го споделял и преди, но ние губим битката и това е неизбежно.

Преди да почне офанзивата, ваксиираните бяха под двадесет процента. Това бяха хората, които по собствена воля и ирационални причини са взели свободно решението да го направят. Обаче за едно тримесечие те вече са повече от 35%.

Сиреч повече от 15% са се поддали на натиска. Защото след май у нас не е имало недостиг на ваксини, макар най-достъпна да беше Астра-Зенека, а много хора да не я харесват заради вътрешни борби във фармацефтичния картел.

Тези 35% вече опасно се приближават до заветните 50%. Защо петдесет? Ами защото толкова са необходими. Тогава ще имат подавящо предимство, обединение и дисциплина. Тази половина ще излови всеки един по отделно, ако трябва на улицата, парка, спирката на автобуса и ще го заведе до РЗИ. Така много скоро след като станат 50%, може би месец или два, ще станат точно 100% ваксинираните и може би ⅓ от тях с първа, подсилваща доза.

Това е начина по който винаги са се случвали нещата тук и за съжаление здравните власти много добре го знаят.
« Последна редакция: Jan 08, 2022, 20:55 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Понеже това е правилната тема, затова продължавам в нея.

За по-голямата част от нас във форума смята, че ваксинирането с експериментални течности е неприемливо. Всеки от нас си има своите ирационални причини, но ни обединява това.

Мисля, че съм го споделял и преди, но ние губим битката и това е неизбежно.

Преди да почне офанзивата, ваксиираните бяха под двадесет процента. Това бяха хората, които по собствена воля и ирационални причини са взели свободно решението да го направят. Обаче за едно тримесечие те вече са повече от 35%.

Сиреч повече от 15% са се поддали на натиска. Защото след май у нас не е имало недостиг на ваксини, макар най-достъпна да беше Астра-Зенека, а много хора да не я харесват заради вътрешни борби във фармацефтичния картел.

Тези 35% вече опасно се приближават до заветните 50%. Защо петдесет? Ами защото толкова са необходими. Тогава ще имат подавящо предимство, обединение и дисциплина. Тази половина ще излови всеки един по отделно, ако трябва на улицата, парка, спирката на автобуса и ще го заведе до РЗИ. Така много скоро след като станат 50%, може би месец или два, ще станат точно 100% ваксинираните и може би ⅓ от тях с първа, подсилваща доза.

Това е начина по който винаги са се случвали нещата тук и за съжаление здравните власти много добре го знаят.
Да, постепенната принуда ще свали гарда на повечето хора.
Само че от тези, които познавам лично, почти никой не поддаде. Двама-трима.
А това със завличането в РЗИ не зная, как ще стане. Поне не и при мен. Няма да се поколебая да бъда крайно брутален, ако това се случи. Меко казано брутален. Зная, как да причинявам силна болка, зная, как да удрям, зная и как да удрям така, че да причинявам трайна вреда. Ако се стигне до там, няма да мисля повече от секунда. И ще го направя с усмивка на лицето. Не, защото ми е кеф да троша и осакатявам хора, а защото това ще ги стресне още повече.
В краен случай, ако се стигне и до там, ще пратя и в гроба някой, ако реша.

Не понасям принудата. Не понасям собственическо отношение към хората. Не можеш да изискваш нищо от хората. Можеш само да ги убеждаваш. В момента, в който се опиташ да окажеш натиск, винаги ще има и такива, които няма да се огънат на този натиск. Ако увеличиш натиска, ще отвърнат. Ако още го увеличиш, вече рискуваш себе си. Защото опре ли до живота на човек, той оставя морални норми, оставя възпитание, оставя цивилизованост, оставя приличието, изоставя живота си и се отказва от него и се насочва само към едно. Да унищожи насилника.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Ами хората обикновено гласуват с краката си ..и от това което виждам ситуацията е по скоро обратната ..едни големи опашки

А едно време ни учеха че когато ония отдолу искат /неква промяна/ а он8я отгоре /веке/ не могат  .е те т'ва мубсе викало революционна ситуация.

https://m.offnews.bg/news/Nashite-avtori_2490/Busterche-musterche_767745.html
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   За себе си мога да кажа,че ще се боря докрай.

   Не могат да ме принудят,а и не живеем в средновековието (за щастие).

   Ако трябва,ще се разбера с някой доФтор да ме "ваксинира" (т.е. ще
изхвърли ваксината в мивката) и така няколко пъти (до "бустерна" доза).



И накрая: пожелание към фарма-мафията (и особено онзи "етнос",който
движи нещата там,и от който е например СЕО -то на "Пфайзер"):

      Ебете си майката,педали >:D >:D >:D >:D >:D >:D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   За себе си мога да кажа,че ще се боря докрай.

   Не могат да ме принудят,а и не живеем в средновековието (за щастие).

   Ако трябва,ще се разбера с някой доФтор да ме "ваксинира" (т.е. ще
изхвърли ваксината в мивката) и така няколко пъти (до "бустерна" доза).



И накрая: пожелание към фарма-мафията (и особено онзи "етнос",който
движи нещата там,и от който е например СЕО -то на "Пфайзер"):

      Ебете си майката,педали >:D >:D >:D >:D >:D >:D

Има много евреи в най-големия бизнес, но той не е съставен само от евреи. На такова равнище родината ти просто няма значение. А специално този, който цитираш, дори не еврейн, а турчин.

Опасявам се, че отдавна сме се запътили към едно ново средновековие. Някак си хората доброволно, че и със задоволство се отказват от свободата си. Срещу това не може да се направи нищо.

Относно фалшивите разрешителни и преди казвах, та ще се повторя. За мен това са пари на вятъра. Не бих ги дал. По-скоро, ако съм принуден от обстоятелствата (чети жена ми, само тя може да ми въздейства), ще ида и ще се боцна наистина. Вече има някаква (макар отново експериментална) ваксина, одобрена от ЕС, която съдържа патоген, а не резултати от опити в генното инженерство.

А и си мисля, че този номер може би ще минава само у нас. Вече чувам от разни хора, че уж са виждали някакви ренгени по летищата, които уж могат да те проверят наистина ли си ваксиниран. Не мога да проверя дали ми казват истината, защото не пътувам никъде със самолет и все още никога не съм стъпвал на летище.

Но дори да са ме (са се) заблудили и такова нещо да няма, то ще се появи обезателно. Може би половин година преди да се появи Файзер, противоконспираторите пишеха за това. Щото още тогава се знаеше, какво ще съдържа така наречената ваксина (и каква изненада, било военна разработка).

В общи линии казват, че ще започнат (ако не са започнали) да слагат някаква маркировка в самата ваксина, което не е точно чипиране, но ще спомогне издаването на сигурни, ваксинационни паспорти.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ще успеят ли тези двамата да се справят с проблема, не знам. Но поне съм наясно с едно. Ако не успеят да излязат от тази ситуация, то нищо друго няма да успеят да свършат. Епидемията парализира всичко останало.

Затова и натискат за „ваксиниране“. На тяхно място и аз щях да натискам. Нямат никакви налични опции.

Химическите концерни ни обещават, че само, ако продъжаваме да им плащаме данък, ще ни оставят намира да си оправяме проблемите. Рекета е доста грозен, но пък и те са прекалено силни. Могат да си го позволят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
...
Има много евреи в най-големия бизнес, но той не е съставен само от евреи. На такова равнище родината ти просто няма значение. А специално този, който цитираш, дори не еврейн, а турчин.
...

Pfizer CEO: Albert Bourla

https://www.pfizer.com/about/people/executives?__cf_chl_captcha_tk__=bLHf7yf8TBjTk_FjLkOTZNyO.6vUkoGV32YYQAtKe6A-1641713826-0-gaNycGzNCD0

Даже самите евреи признават,че е един от тях:

Pfizer's CEO is a Greek Jew.
https://www.aish.com/ci/s/Demonizing-Pfizers-Jewish-CEO.html

Има достатъчно други източници,и всички признават това.



И притежава качествата на този "етнос",като патологичната алчност.

Евреин,та дрънка  >:D
« Последна редакция: Jan 09, 2022, 15:21 от spec1a »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Цитат на: go_fire в Днес в 08:32
    ...
    Има много евреи в най-големия бизнес, но той не е съставен само от евреи. На такова равнище родината ти просто няма значение. А специално този, който цитираш, дори не еврейн, а турчин.
    ...

   Вероятно го бъркаш със CEO -то на biontech: Uğur Şahin.

Много нагъл и безпардонен анадолски боклук.



https://edition.cnn.com/2021/11/12/health/covid-cancer-biontech-ugur-sahin/index.html
« Последна редакция: Jan 09, 2022, 15:54 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   Вероятно го бъркаш със CEO -то на biontech: Uğur Şahin.

Приема се. Моя грешка. То един ли е? Толкова много народ е намесен в тая, коронована далавера.

=*=

Виж, как се променя времето. За Файзер изтече много вода. За тях чухме в средата на деветдесетте, когато дадоха на света едно, вълшебно, синьо, ромбовидно хапче. Целия свят полудя. До тогава не си представях, че това представлява чак такъв проблем. А и моя полов път едва започваше.

Още си спомням дълги статии написани от теоретиците на заговорите, как малката, никому неизвестна (май беше немска по онова време) компания, прави революция, която води до хилядократния ѝ растеж. С възхищение описваха техни, бъдещи подвизи, които били подготвяли.

Спомням си някои от тях. Единия беше инсулин за вдишване. Списъка включваше и всякакви лекарства за нелечими болести като алцхаймер.

Излишно е да казвам, че в следващите двадесет и няколко години не видяхме нищо такова. Тая компания продължаваше до преди година да се асоциира единствено със синьото хапче.

И вече същите, теоретици на заговорите пишат точно обратното за тях. А със синьото хапче даже стана по-зле. Защото си правят някакви асоциации, къде с или без причина с филма „Матрицата“, който наскоро получи продължение.

п.п. За да става майтапа, авторката на злощастната статия в CNN се казва… Fox.
« Последна редакция: Jan 09, 2022, 16:18 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
..За Файзер изтече много вода. За тях чухме в средата на деветдесетте, когато дадоха на света едно, вълшебно, синьо, ромбовидно хапче. Целия свят полудя..

A действието на това хапче всъщност се оказа страничен ефект от разработвано за други цели лекарство :)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Значи и на тях да ин го... на три ката

...като навсякъде

„У нас есть два слова: Родина и Государство.
Родину мы любим.
Поэтому Родина — «мать наша»,
а государство — «мать вашу!!!»“

—  Михаил Задорнов 1948
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Чудех се къде да пиша, тук (пандемия) или в темата за любимите филми, защото се засягат и двете !

Та направо на въпроса: скоро отново ми попадна филма "Смъртоносни машини/Mortal engines" който бях гледал преди време и още тогава много ми хареса  :)

При това "ново гледане" ми дойде една мисъл, дали сега с "епидемията" няма да се получи нещо подобно, хората да "бягат" от големите градове (вече се случва) и да живеят или на малки групи или "пътувайки" от място на място.

Тези мисли бяха подсилени от две скоро прочетени новини - първата че Мъск продава и последната си къща и мисли да живее във фургон (вероятно луксозен) и втората за Зукърбърг, който пък си купил още земя на Хавайските острови (където живеели през повечето време, последните две години).
https://www.investor.bg/po-sveta/453/a/ilon-mysk-prodava-i-poslednata-si-kyshta-329712/
https://investbg.net/?p=98025

Разбира се може да са случайности, но знае ли човек  ::)

PS: има и някои интересни неща в сюжета: името на най-големия/силния град е "Лондон", факта че искат да атакуват и превемат Китайската стена и ролята на технологиите/машините, режисьор е Питър Джаксън (Властелина)  :o
« Последна редакция: Jan 10, 2022, 09:43 от ray »
Активен
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 78   Нагоре
« назад напред »