Страници: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 68571 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3862
    • Профил
Хич не е само тока и за твое нещастие, дори да беше и в този момент да изхвърлим всички перки (които са всичко друго, но не екологични) в морето (още едно неекологично действие), то това изобщо не решава въпроса. Тук става въпрос за спекула заради криворазбрана либерализация, която не е никаква либерализация.

=*=

Нещо, което не казах. Отказа от криминални дела, всъщност не решава въпроса, а го задълбочава. Ако в нашия хипотетичен случай¹ всички адвокати откажат да го правят, то имаме истинска катастрофа. Конституционно закрепеното право за честен процес отпада. Това ще ни върне преди прежде споменатия Левски.

Защото макар в Турция по това време да не е имало Процесуален кодекс, то турците правят всичко възможно да има честен процес срещу него и той да бъде осъден с действителна присъда по действително обвинение, което е било убийство.  За реално извършено убийство е осъден, а не, че е Джинги би.

Чувам гласа на някой подобен на Спеца² казващ, че още по-добре. Няма да харчим пари и престънците директно ще ходят в затвора, където им е мястото. Ами не е така. Докато не се докаже друго, всеки е невинен на Земята. От небето не можеш да се скриеш, но там са други нещата. Ами, ако действително невинен човек по стечения на обстоятелствата е задържан? Не като да не се случва навсякъде по света и то не е нарочно, да е преднамерено действие с друга цел.



===
¹/ Защото засега забрана за влизане в съда на всички, които не са обвиняеми няма, а може и да няма;

²/ Не твърдя, че той конкретно би го казал, а някой с подобен на неговия манталитет.

   Че какво ми е на манталитета ?
Не съм убивал хора,нито съм призовавал за убийства.
Нито съм призовавал за брутално насилие.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Аз пък съм за насилието. Понякога няма друг път. Ако не можеш по легален начин да получиш справедливост, какво друго ти остава, освен саморазправата? Най-малко след една-две такива екцекуции, ще се повдигне въпросът за върховенството на закона, но не само на думи.  Или това ще се оправи, или всеки ще взима в свои ръце правото. Темида е с превръзка на очите. Това разбира се, е само за пред децата. Да не бъдем наивни...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не съм убивал хора,нито съм призовавал за убийства.
Нито съм призовавал за брутално насилие.

Нищо такова не съм твърдял. Да го наречем благоразположени към по-твърда, ръководна ръка. Това имах предвид.

доп.
===

Нещо подобно на това, което каза 4096.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3862
    • Профил
Не съм убивал хора,нито съм призовавал за убийства.
Нито съм призовавал за брутално насилие.

Нищо такова не съм твърдял. Да го наречем благоразположени към по-твърда, ръководна ръка. Това имах предвид.

доп.
===

Нещо подобно на това, което каза 4096.

   Aми след като властимащите са се самозабравили до степен да
погазват конституционните права на хората,какво друго остава ?
Освен много твърдо да се противопоставим  >:D






П.С. Снощи в Белгия пак е имало сериозни демонстрации срещу
задължителната ваксинация.

Така трябва !
« Последна редакция: Jan 24, 2022, 15:34 от spec1a »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Инхалации особено подсилени с вътрепен прием.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3862
    • Профил
   То пък Хамериканците са едни въздържатели ...

   Забравихте ли,че имаше период в който поданиците на "най-великата
държава в света" пиеха белина (някой ги беше изработил,че така се лекува ковид19).
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Тртмп-а.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Всъщност, това е един от най-евтините начини да се отрежеш много бързо. Вдишвайки алкохол. Нужно ти е много малко количество.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3109
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Мхм, къде са руснаците, както колеги посочиха, американците са първенци по иновативни методи за справяне с "пандемията"..
https://www.168chasa.bg/article/8507200

На руснаците някакъв доктор им препоръчвал, на американците баш светилото- президента, че и някои са го послушали.

П.П. Аз си карам по български, прескачам инхалациите за сметка на консумацията :)

Ремотекс, статията е меко казано, тенденциозна. Заглавието е "Руската академия на науките: Инхалации с водка предпазват от Ковид", а по-надолу, по същество- "Това каза докторът на медицинските науки, академик на Руската академия на науките Сергей Колесников по руското Радио 1." Академик на някоя си академия на науките може да е всяко старче с много титли, това прави ли негово изявление веднага изявление на някоя си академия, в която той е академик?

Същата партенка, като оная с филма за кирилицата, който никой не беше гледал, ама врякнаха по всички медии на издръжка при американците, че в него никъде не се споменавала България и принадлежността и свързаността на азбуката с България и българите.

Имаше един сайт, брадва.бг или нещо подобно, там бях срещнал някакво заглавие от типа "Почина президентът" и после в статията се обяснява, че първо, не бил президент, ами бивш президент, второ, че не бил българският, ами на Малайзия.. та така.


П.П.П. А ето още челни и напредничави методи за борба с ковида в САЩ, будещи възхищение:

https://bnr.bg/post/101591590/otkazaha-transplantacia-na-sarce-na-nevaksiniran-v-sasht

Но има и светлина в тунела:

https://frognews.bg/svqt/avstriia-lokdaunat-nevaksinirani-otmenia.html

Австрийските власти се осъзнаха, сега остана да се случи и в мама Германия, там ще е малко по-трудно, предвид факта, че Байонтех е немски, но и те ще клекнат, достатъчно се наядоха.

« Последна редакция: Jan 26, 2022, 18:43 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
https://frognews.bg/svqt/avstriia-lokdaunat-nevaksinirani-otmenia.html

A ве ти това не го ли прогнозира преди два месеца???

п.п. Пък аз даже не ти вярвах. Мислех, че по стара традиция (автора на „Моята борба“) ще са твърди.
« Последна редакция: Jan 26, 2022, 21:24 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3109
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Не бих го нарекъл прогноза, но, както ти правилно посочи в един пост, разсъждавам прагматично и мислех (и мисля ), че това няма как да е вечно- прекалено много вреди нанася на икономиката, в добавка- и на обществото. А управляващите, и в Австрия, и в Германия, и в която и да било държава, не са прости хора, не става само с ръжен по главата, историята го е доказала, а ръжена, освен начупени глави и ръжда, друго не оставя. Тия държави, колкото и да са обхванати от корпорациите, имат някои функции, които без постъпления в бюджета не се случват. А когато подскочи народа и се срине икономиката, откъде? ЕС не е САЩ, да си печата колкото иска парични знаци. Самото печатане също е временна мярка, после какво- като немците след Първата световна война- пачки с пари по-евтини за отопление, от дървата. Оттам знаем какво следва, бунтове, революции, разруха, богатите може да опитат и те ръжена в суматохата.. та затова кой каквото наскубал-наскубал, трябва да има край. Разбира се, това си беше, и си остава, моето мнение и визия за нещата с тоя ковид и края на преекспонирането му.
« Последна редакция: Jan 26, 2022, 21:29 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Вече има ваксина за Омикрон, текат клинични изпитания.
На тия ваксъри ръцете им ще станат на дупки като на наркоманите.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3109
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
И аз имам ваксина за омикрон, даже три вида сварих тази година- от смокини, от круши и една каръшик (праскови, сливи, ябълки). :)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Вече има ваксина за Омикрон, текат клинични изпитания.
На тия ваксъри ръцете им ще станат на дупки като на наркоманите.
Пропуснал си да споменеш, кой провежда изпитанията на "ваксината".  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 78   Нагоре
« назад напред »