Автор Тема: Проблем с Photoshop CS6 и wine (Ubuntu 16.04)  (Прочетена 3686 пъти)

DewDewBG

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Здравейте. От часове се мъча да инсталирам PhotoshopCS6 през wine и следвам различни инструкции, но нищо не ми се получава. На края по някаква магия успях да го инсталирам и ми се появиха две иконки на десктопа. Без значение коя от двете пусна, излиза следната грешка:

Ако някой може да ми помогне, ще му бъда адски благодарен. Благодаря.
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Photoshop CS6 и wine (Ubuntu 16.04)
« Отговор #1 -: May 18, 2016, 17:44 »
1. С коя дистрибуция си?
2. С коя версия на wine си?
3. Какво вади в конзолата като го стартираш като грешка?

Като цяло погледни в съпорта на wine: https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=25607

Има си проблеми с тази версия на фотошоп. По принцип може да пробваш със по-стара. Може да не си исталирал .NET пакета или visual c++ redistributable. С това, което си написал и снимал освен с кристална топка с друго не може да помогне човек :)  [_]3 [_]3
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Проблем с Photoshop CS6 и wine (Ubuntu 16.04)
« Отговор #2 -: May 18, 2016, 21:07 »
Ето тук: http://www.bendangelo.me/install/2014/10/29/installing-photoshop-cs6-on-ubuntu.html хората показват как се инсталира стъпка по стъпка в убунту и си работи.

Тук: http://www.tecmint.com/best-image-photo-editors-for-linux/ можеш да видиш най-добрите приложения за обработка на снимки за линукс. Аз снимам от време на време и за JPG и PNG използвам GIMP (според мен го подценяваш, понеже не го познаваш), а за редактиране на RAW изображения Raw Therapee и After Shot Pro. Последната е комерсиална програма, но можеш да я пробваш за 30 дни безплатно и ако ти хареса да си я купиш. Има си версия за Линукс и се инсталира директно (без Wine).
« Последна редакция: May 18, 2016, 22:10 от vektorman »
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Проблем с Photoshop CS6 и wine (Ubuntu 16.04)
« Отговор #3 -: May 18, 2016, 22:53 »
Ти същия фотошоп -  "Adobe Photoshop CS6 13.1.2 Extended Repack.", както в tutorial-a ли пробва да инсталираш? Гледам че отдолу има отзиви на хора които са го инсталирали според това упътване и са доволни, значи би трябвало да е вярно упътването. Версията на убунту там обаче е 14.04. Не знам дали това е от значение. Убунту 16.04 излезе прекалено скоро и може да има проблеми с нея. Аз все още си карам с 15.04 и не я барам все още защото всичко си работи нормално. Играя на нея Starcraft 2 Legacy of the Void и Diablo 3 чрез Playonlinux без да ми засича и без други проблеми. Наскоро само ми се наложи да сменя версията на Wine в Playonlinux с най-високата достъпна заради някакъв ъпдейт на старкрафта, след което и диаблото тръгна още по-добре (преди това в диабло като преместех мишката в края на екрана малко се изместваше). Децата ми играят в Steam Counter Strike, Dota 2, Teraria и други разни без да се оплакват, хем компютрите ми не са някакви кой знае какви.
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Проблем с Photoshop CS6 и wine (Ubuntu 16.04)
« Отговор #4 -: May 19, 2016, 10:12 »
Този туториал е за Ubuntu 14.04, а той е с Ubuntu 16.04.
Вчера изрових 2-3 версии на portable Photoshop от 5-6 години от PortableAppz и всичките изгърмяха със същата грешка под 16.04. Същите тези версии работеха на 10.04, 12.04, 14.04 до колкото помня.
Активен

Practice

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Wine i Photoshop
Настройка на програми
biolander 3 2731 Последна публикация Jul 30, 2003, 12:05
от biolander
Проблем с wine или (k)ubuntu 6.06.1
Настройка на програми
windwalker78 1 2608 Последна публикация Feb 02, 2007, 14:12
от redcure
Wine проблем под ubuntu 7.10
Хардуерни и софтуерни проблеми
Stamata 1 3125 Последна публикация Mar 10, 2008, 13:21
от kalbotobg
Photoshop c Wine
Настройка на програми
vivoactive 3 1869 Последна публикация Sep 14, 2010, 15:54
от Acho
Photoshop за ubuntu 10.10
Настройка на програми
SIMEOND 8 1782 Последна публикация Sep 17, 2012, 11:04
от v_badev