Автор Тема: лаптоп асус про 55 гл  (Прочетена 2063 пъти)

AZZARO

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
лаптоп асус про 55 гл
« -: Apr 06, 2012, 10:33 »
Здравейте може ли някой да ми препорача линукс за лаптоп асус про 55 гл ... тествал съм убунту 11 ливе СД но не ми допадна това че хикс-а за затваряне на прозорец  е от лявата страна а не от дясната както вече съм свикнал на виндолс ..... също така се надявам че може някой да си даде мнението за следният ми проблем който всъщност е причината да искам да се присаединя към линукс семейството .... използвайки "WinSetupFromUSB" за да си кача вин. на флашка ... след завършване на процеса се появи син екран ->рестартира се -> след което на хард диска нямаше и следа от каквото и да било .... засича го но цялата иформация се "изпари"

благодаря предварително на отзовалите се .
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: лаптоп асус про 55 гл
« Отговор #1 -: Apr 06, 2012, 13:57 »
За бутоните на прозорците погледни тук - http://www.howtogeek.com/howto/13535/move-window-buttons-back-to-the-right-in-ubuntu-10.04/
Активен

arctic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: лаптоп асус про 55 гл
« Отговор #2 -: Apr 06, 2012, 14:51 »
Linux Mint 9 или 12.
Активен

AZZARO

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: лаптоп асус про 55 гл
« Отговор #3 -: Apr 08, 2012, 10:50 »
смятам да пробвам линукс 10.04 въпреки че и минт изглежда доста добре но си мисля дали не е по добре да направя някакви тестове на харда за да се подсигуря дали няма пак да изчезне цялата информация както се случи когато ползвах вин. 7
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: лаптоп асус про 55 гл
« Отговор #4 -: Apr 08, 2012, 11:57 »
А кое е Линукс 10.04, дето смяташ да го ПРОБВАШ колега ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

AZZARO

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: лаптоп асус про 55 гл
« Отговор #5 -: Apr 08, 2012, 12:26 »
убунту  10.04.4 десктоп i386  абсолютен новак съм затова приемам всякакви съвети
Активен

lomion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: лаптоп асус про 55 гл
« Отговор #6 -: Apr 08, 2012, 13:12 »
Виж http://www.ubuntu.com/certification/ за сертифицирания от Ubuntu хардуер. (Понеже питаш за определен модел).
Активен

AZZARO

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: лаптоп асус про 55 гл
« Отговор #7 -: Apr 11, 2012, 11:59 »
инсталирах успешно убунту  10.04.4 доколкото знам трябва да кача дривери само за видео картата (поправете ме ако греша )
\.... въпроса ми е следния каде мога да потърся програми и приложения за тази  ОС
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: лаптоп асус про 55 гл
« Отговор #8 -: Apr 11, 2012, 13:42 »
@AZZARO Има една програмка  Ubuntu Software Center из менютата е някъде. Цъкаш на нея и разглеждаш приложенията, с един бутон можеш да си ги инсталираш и да ги разцъкаш.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"