Автор Тема: Програма за запис на дискове  (Прочетена 5656 пъти)

swify

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Кажете от къде да сваля някоя програма, че искам да си запиша на диск Уиндоус и да го махам тоя Линукс ..
Активен

KPETEH

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 584
    • Профил
Re: Програма за запис на дискове
« Отговор #1 -: Nov 25, 2013, 08:59 »
Зависи от много неща, като например коя дистрибуция с каква графична среда ползваш и прочее.
Активен

Най-добрата страна на алчността е способността и да стопява коефициента на интелигентност дори на най-умния човек.

swify

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Програма за запис на дискове
« Отговор #2 -: Nov 25, 2013, 09:07 »
Зависи от много неща, като например коя дистрибуция с каква графична среда ползваш и прочее.

Linux Ubuntu 13.10  друго не знам, просто ме е яд, че седнах да се занимавам с Линукс .. и искам някаква програма с която да запиша Уиндоус и да го слагам, че нервите ми не издържат..
Активен

KPETEH

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 584
    • Профил
Re: Програма за запис на дискове
« Отговор #3 -: Nov 25, 2013, 09:22 »
И кое ти къса нервите ? Иначе питай https://www.google.com той знае всичко !
Активен

Най-добрата страна на алчността е способността и да стопява коефициента на интелигентност дори на най-умния човек.

lunarvalley

  • Гост
Re: Програма за запис на дискове
« Отговор #4 -: Nov 25, 2013, 15:16 »
мда, Линуксът ти е виновен за всичко.  :)

апропо, как тата ще записваш Windows? Той не се ли купуваше (от магазина?) направо записан (на диск)? Няма сваляне и записване като при Линукса, направо всичко е пей сърце...

EDIT: за да не звуча допълнително изнервящо и аз, ето ти някои програми за запис:
brasero
xcdroast
xfburn
« Последна редакция: Nov 25, 2013, 15:20 от lunarvalley »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6202
    • Профил
Re: Програма за запис на дискове
« Отговор #5 -: Nov 25, 2013, 19:10 »
Също - K3B.
А относно Линукс и Уиндоус.... Ще споделя, защо се отказах от Уиндоус, въпреки че сега ми се налага да го ползвам заради определен софт. Преди известно време, в продължение на около две седмици, ми се наложи да преинсталирам Уиндоус на собствената си машина около десетина пъти. Не го бях купувал. Заедно със всички занимавки с драйвери, допълнителни програми и прочее. Тогава не знаех какво е бакъп. Заради вирус. Не ползвам антивирусни програми, защото по принцип им нямам доверие и се оказах прав. Не върша глупости в нета и внимавам къде ходя и какво правя, но някак го пипнах това животно и нито една антивирусна не ми свърши работа. Дори прехваления Касперски не се справи. Впросната "програмка" се инсталираше, казвах и да търси, намираше около 1600+ заразени .ехе-та, може би всички налични, казвах и по няколко начина да фиксне проблема и при рестарт имаше едно лудо четене и писане по харда и си мислех, че антивирусната решава въпроса, но се оказа, че вируса си се размножава и заразяве всьо что увидьiел. Касперския изобщо не се стартираше и трябваше да го направя ръчно. А и пускайки я, започнах да се замислям, дали всъщност наистина се стартира или само така изглежда. В крайна сметка ми се наложи да запълня харда с нули от-до, да изтрия и затрия всичко, което имах, повечето неща разни уроци събрани за много време, защото не знаех, кое е чисто и кое не.
Линукса обаче ме очарова, защото всичко си тръгваше още с инсталирането. Звук, видео, имаше си програмки за какво ли не още с началната инсталация и в общи линии, нищо не се налага да се слага допълнително за ежедневните неща, за които повечето хора ползват компютрите си.
 Докато при Уиндоус, освен че се налага да го пиратстваш в почти всички случаи, идва с един медиа плеър, текстообработваща програмка - два броя, смотан браузър, който е извън установените стандарти почти винаги, програмка за рисуване и май изчерпах всичко. Няма дори архивираща програма, pdf четец. Да не споменавам, че въпреки, че няма почти нищо, заема ненужно много пространство. Не ми се изброяват всички негативи, които са ми направили впечатление. Само един. Спирам услуга, която не искам да работи и си мисля, че наистина съм я спрял. Но не, системата решава, че не мога да я спра, просто като и кажа по нормалния начин. Трябва да вляза в административните инструменти, в услугите и да го спра това нещо ръчно. Споменах ли за задните вратички, които не са грешка на програмирането?!  Е, май--та им!
И пич, ако те мързи малко да почетеш и да разбереш, как работи Линукс, поне на нивото да си го ползваш спокойно, дръж си на отрочето на Майкрософт.
Линукса направиш ли го веднъж да ти работи и да се държи, както ти желаеш, повече не го пипаш. Няма нужда. А съм виждал толкова намазани Уиндоуси, че .... Един пример. Един път го видях това, но ми се запечата и едва ли ще го забравя. Някой виждал ли е Фейсбук да се отваря десетина минути? И това само страницата за вход. И хората бях свикнали с това и вече не им правеше впечатление. Питах ги и ми казаха: добре, махай го и слагай там нещо. Е сложим им един линукс, вече не помня, какво точно и две години вече си работи все така.
Успех!  >:D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

KPETEH

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 584
    • Профил
Re: Програма за запис на дискове
« Отговор #6 -: Nov 26, 2013, 10:44 »
Цитат
Някой виждал ли е Фейсбук да се отваря десетина минути? И това само страницата за вход. И хората бях свикнали с това и вече не им правеше впечатление. Питах ги и ми казаха: добре, махай го и слагай там нещо. Е сложим им един линукс, вече не помня, какво точно и две години вече си работи все така.

Виж фейса е друга бира, например на стари машини примерно с 512 RAM е ужас да се отвори нормално особено, ако на стената на потребителя са пляскали какви ли не снимки,
филмчета и прочее тогава настъпва тотална трагедия за браузъра.

И между другото този който пусна темата му пиша, че по подразбиране има инсталиран софтуер за запис на дискове, но го мързи да разцъка.
Активен

Най-добрата страна на алчността е способността и да стопява коефициента на интелигентност дори на най-умния човек.

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за запис на дискове
« Отговор #7 -: Nov 26, 2013, 11:56 »
Цитат
Някой виждал ли е Фейсбук да се отваря десетина минути? И това само страницата за вход. И хората бях свикнали с това и вече не им правеше впечатление. Питах ги и ми казаха: добре, махай го и слагай там нещо. Е сложим им един линукс, вече не помня, какво точно и две години вече си работи все така.

Виж фейса е друга бира, например на стари машини примерно с 512 RAM е ужас да се отвори нормално особено, ако на стената на потребителя са пляскали какви ли не снимки,
филмчета и прочее тогава настъпва тотална трагедия за браузъра.

И между другото този който пусна темата му пиша, че по подразбиране има инсталиран софтуер за запис на дискове, но го мързи да разцъка.
разбира се, че има по подразбиране, но няма да му го кажа, че да се мъчи :DDD   всъщност му правя услуга, щото мъката е на виндоса, но той не го знае, както и не знае, че Linux & iso вървят ръка за ръка и няма Linux без такава записвачка :) ели па, да му кажа, че да се мъчи повече с бозата :DDDDDDD
тц, няма!
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Програма за запис на дискове
« Отговор #8 -: Nov 26, 2013, 12:22 »
Цитат
Някой виждал ли е Фейсбук да се отваря десетина минути? И това само страницата за вход. И хората бях свикнали с това и вече не им правеше впечатление. Питах ги и ми казаха: добре, махай го и слагай там нещо. Е сложим им един линукс, вече не помня, какво точно и две години вече си работи все така.

Виж фейса е друга бира, например на стари машини примерно с 512 RAM е ужас да се отвори нормално особено, ако на стената на потребителя са пляскали какви ли не снимки,
филмчета и прочее тогава настъпва тотална трагедия за браузъра.

И между другото този който пусна темата му пиша, че по подразбиране има инсталиран софтуер за запис на дискове, но го мързи да разцъка.
Ако машината е стара, какво прави Unity на нея. Свърши времето, когато Ubuntu с Gnome2 беше най- подходящата дистрибуция за миграция от Windows и начинаещи потребители изобщо.
Айде, един подарък от мен, като за последно:
Nero за 32 битова Ubuntu/Debian - http://dox.bg/files/dw?a=11b6870591
и за 64 битова http://dox.bg/files/dw?a=afc45784a7
За един запис, активационен код няма да ти трябва.
« Последна редакция: Nov 26, 2013, 13:01 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6202
    • Профил
Re: Програма за запис на дискове
« Отговор #9 -: Nov 26, 2013, 13:50 »
Това с десетминутното отваряне на фейса се случваше на лаптоп, който е на година и няколко малко. И работеше под Уин 7. Тотално намазан. Случи му се след това по моя вина случка с Линукс и KDE. И хората беха супер щастливи.
А аз си мечтаех някога за Правец.  ;D Толкова по-прости бяха нещата.
Между другото също, качвахме с едно приятелче преди години на едно 386 Уин 95. Няколко часа се борихме, но накрая стана. И работеше. Ама все едно магаре да го накараш да ти пренесе къщата на един път.
« Последна редакция: Nov 26, 2013, 13:52 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: Програма за запис на дискове
« Отговор #10 -: Nov 26, 2013, 14:57 »
не бъзикай уиндоус 95, ей! Ще се караме!  :)
Аз съм инсталирал уиндоус 95 на компютър с 1.2ГХз процесор и 256МБ РАМ. През 2005г. Работеше супер и бях много доволен -- направо летеше!

 :)
Активен

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за запис на дискове
« Отговор #11 -: Nov 26, 2013, 15:00 »
off// Windows лети единствено когато го хвърлиш през прозореца  ;D
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

lunarvalley

  • Гост
Re: Програма за запис на дискове
« Отговор #12 -: Nov 26, 2013, 15:01 »
ми ако увисне? ;D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6202
    • Профил
Re: Програма за запис на дискове
« Отговор #13 -: Nov 26, 2013, 17:48 »
На това същото за пръв път видях и линукс. Инсталацията заемаше около 50МВ от 130МВ HDD.  ;D Никакъв Х.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

KPETEH

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 584
    • Профил
Re: Програма за запис на дискове
« Отговор #14 -: Nov 27, 2013, 17:32 »
Това с десетминутното отваряне на фейса се случваше на лаптоп, който е на година и няколко малко. И работеше под Уин 7. Тотално намазан. Случи му се след това по моя вина случка с Линукс и KDE. И хората беха супер щастливи.
А аз си мечтаех някога за Правец.  ;D Толкова по-прости бяха нещата.
Между другото също, качвахме с едно приятелче преди години на едно 386 Уин 95. Няколко часа се борихме, но накрая стана. И работеше. Ама все едно магаре да го накараш да ти пренесе къщата на един път.

Това се случва на едни десктоп машини в работата само че с xp-та наистина с читаво работещи ос-и, но антивирусната и флаш плеъра са смъртоносна комбинация за фейса и потребителите си мислят че интернета е бавен или че аз нещо съм му направил на фейса ... пълен цирк :)
Активен

Най-добрата страна на алчността е способността и да стопява коефициента на интелигентност дори на най-умния човек.