Автор Тема: Чертане на графики и изобразяване в web (с gnuplot?)  (Прочетена 1106 пъти)

Astor

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 332
    • Профил
Здравейте,

имам един принципен въпрос. Искам да изобразявам едни данни от текстов файл в web страница. Разцъквал съм gnuplot - и с него сравнително лесно мога да чертая графиките.
 
Аз мисля да стане така - php/bash скрипт генерира png/jpg картинката с графиката, след което тази графика се вмъква в html кода.
Въпросът ми е дали "така се прави" или стандартния начин е друг?

Чел съм и за rrd бази (mrtg, rrd tool...) и ми се струва доста по-трудно изпълнението, но искам да попитам вие какво ще ме посъветвате.
Ясно ми е, че в крайна сметка: както можеш да го направиш - така го направи, стига да работи, но все пак да попитам.

Друго което си мисля е да не се занимавам с ръчни разработки да да пробвам да изчертавам с cacti, zabbix и май това е нещото което се ползва основно?
Активен

Няма начин, да няма начин!

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Активен

Astor

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 332
    • Профил
bvbfan, благодаря за отговора - това е ясно.
"Въпросът ми е дали "така се прави" или стандартния начин е друг?"
Активен

Няма начин, да няма начин!

sharena_sol

  • Гост
100% ако потърсиш plot+chart+javascript ще намериш доста решения, които чертаят графики при клиента и най вероятно получават данните в някакъв JSON или XML. Аз лично се сещам за HighCharts, но май че е с платен лиценз. Но 100% има безплатни.

Не виждам защо да не се прави и както ти предлагаш, особено ако данните ти вече са във формат готов за gnuplot. Но особено ако искаш нещо по интерактивно и по всяка вероятност по-добре изглеждащо аз бих потърсил за html+javascript+json решение. Но ако само картинка ти върши работа прави го така - звучи като CGI и 10 реда код. Javascript-ските обаче ще можеш да drag-ваш наляво надясно ако е прекалено голям чарта, да показваш tooltip-ове, zoom-ване и други глезотии
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
gnuplot показване на времето по Х в секунди
Настройка на програми
NikolaiTalev 2 967 Последна публикация May 14, 2014, 15:45
от NikolaiTalev