Автор Тема: Ubuntu Firewall  (Прочетена 1358 пъти)

c111100101

  • Гост
Ubuntu Firewall
« -: May 27, 2011, 12:15 »
За някой дистрибуции като Mandriva, OpenSuse, Fedora, а вероятно и други има доста добри графични програми за настройка на защитната стена. За Убунту знам, че има вградена защитна стена "ufw" по подразбиране изключена и GUI за нея "gufw".
Как мислите за Убунту достатъчно добра защитна стена ли е "ufw"?
Като и четох документацията ми се струва, че доста възможности липсват а графичният интерфейс е доста семпъл и го има само програмиран с GTK.
Кои според вас на най-добрите алтернативи за настройка на защитна стена под Убунту? Нямам интерес към защитни стени, които предлагат добра визуализация но трябва всичко да напишеш от нула а и то ако ще е така няма кой знае какъв смисъл от GUI.
Искам по функционалност да е нещо подобно на това, което е в дистрибуциите, които съм изброил по-горе.
Имам спомен, че и "webmin" има удобна настройка на защитна стена. Това дали е добра алтернатива?
Ще ми е интересно всеки да сподели каква защитна стена използва на системата си и как е осигурил защитата си в това отношение.
Държа да отбележа, че говорим за обикновена десктоп машина а не за сървър, макар, че и за сървър ще ми е интересно :)
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
firewall
Хардуерни и софтуерни проблеми
wandererbg 1 2471 Последна публикация Sep 14, 2003, 14:35
от n_antonov
firewall
Настройка на хардуер
velomen 5 4038 Последна публикация Mar 31, 2004, 12:36
от kennedy
Настройка на firewall-а за игра от LAN в Интернет
Настройка на програми
etvagonema 4 3087 Последна публикация Apr 04, 2004, 23:58
от hellmare
help: Firewall & more?
Настройка на програми
st0rmblast 2 2187 Последна публикация May 05, 2004, 11:54
от n_antonov
Firewall
Настройка на програми
Lamqta 4 2721 Последна публикация Aug 28, 2004, 10:04
от kennedy