Автор Тема: help  (Прочетена 1005 пъти)

bobo1100

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
  • Distribution: Debian-Linux mint-x64
  • Window Manager: Gnome-Mate
    • Профил
help
« -: Apr 09, 2005, 15:15 »
Моля помогнете.Имам два харда  единия е със хр а на другия искам да сложа fedora 3.Моля обяснете как да го направя, като   запазя хр-то.Благодаря ви.
Активен

kuco

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
help
« Отговор #1 -: Apr 09, 2005, 16:19 »
ако са ти два хард,  и не ти се занимава да четеш линкс факове, като начало можеш да изключиш диска с хп-то от биос-а така в машината напрактика ще имаш само един хард диск на който смело газ.

Иначе би трябвало боот манаджера ти да открие какви други ос имаш и да нямаш проблеми, но за това не съм сигурен затова ти предлагам първият начин като най-сигурен.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
help
« Отговор #2 -: Apr 09, 2005, 16:20 »
Цитат (bobo1100 @ Април 09 2005,16:15)
Моля помогнете.Имам два харда  единия е със хр а на другия искам да сложа fedora 3.Моля обяснете как да го направя, като   запазя хр-то.Благодаря ви.

Извинявай за нахалния въпрос, но ти прочете ли поне един документ за инсталация на дистрибуцията и направи ли опит да използваш едно такова чудо, наречено машина за търсене: 1. локалната на този сайт 2. google 3. yahoo?
Ако СЛЕД като изпълниш горните неща нещо не ти е ясно с удоволствие ще се опитам да помогна
Активен

0x2B|~0x2B

bobo1100

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
  • Distribution: Debian-Linux mint-x64
  • Window Manager: Gnome-Mate
    • Профил
help
« Отговор #3 -: Apr 09, 2005, 16:56 »
Чета форумите от доста време, и инсталирах fedorata след хр-то но grub не разпоэнава хр-то.Кажи ми какво мога да направя сега.Извинявам се ако съм бил груб.
Активен

  • Гост
help
« Отговор #4 -: Apr 09, 2005, 18:15 »
От части преповтарям писаното от РомеоНинов - този форум има правила, които нарушаваш. Вече си пуснал тема по твоя проблем - пускането на една и съща тема повече от веднъж не се насърчава. Заглавието на темата ти е ... без коментар.

Запознай се с правилата и ги спазвай.

Успех.
Активен

fogata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 200
    • Профил
help
« Отговор #5 -: Apr 09, 2005, 19:15 »
С малки изключения,тези които разбират не отговарят на елементарни въпроси,още повече когато не са формулирани добре и трябва да се гадае.За съжаление такива като мен пък могат да ти помогнат много малко.Дай малко повече инфо.Като за начало:Какви са ти дисковете/SATA,ATA,SCSI/.Как стартираш в момента различните OS.Къде си инсталирал Grub.
И едно предложение извън темата.Защо не пробваш някое друго дистро.Инсталирал съм Mandrake на няколко съвсем различни машини и винаги разпознава без проблем хардуера и уиндоуса.Един празен диск струва 30 ст.
Активен

Goust

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 249
    • Профил
help
« Отговор #6 -: Apr 09, 2005, 19:28 »
Цитат
инсталирах fedorata след хр-то но grub не разпоэнава хр-то
проблема ти идва като си настройвал grub каде си нагласил да се инсталирва (трябва да е в /dev/hda Master Boot Record (MBR) ) .
Активен

Ubuntu

“The Future is Open”

"Прави каквото трябва, пък да става каквото ще."