Автор Тема: 24 core ARM  (Прочетена 30710 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: 24 core ARM
« Отговор #45 -: Sep 12, 2018, 11:37 »
Че и азбука сме дали.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #46 -: Sep 12, 2018, 15:16 »
Е то винаги има и др. гл. т. ама трябва ли да се дава думата и на... човекоядката напр. е отделен въпрос, а не като у нас чак да заглушават правилното мнение... напр. вчера се навършиха 40 г. от убийството на Георги Марков, а за някой бе ... рождения ден на бай Тошо...


По въпроса за руския БВП, и преди съм казвал, че не трябва да се гледа или поне да не се приема на доверие, първо че е бая по нагласен, и второ дори и да приемем за верен то това е само защото пре/разпределя трилионите на около 2-5% върхушка върху цялото население... По подходящ критерий ще е напр. мин. заплата и какво могат да си купят с нея - тогава разбирате колко са зле...
И като да толкоз добре що никой не емигрира там? Хората гласуват с краката си, 300 Хил. Ежегодно грабват зелената карта и... Това само за САЩ, наобратно никой не емигрира
И навремето имаше едни снимки които после ги позабраниха и забравиха ама още се намират из търсачките, за опашките пред първия Макдоналдс който откриха, там да видите буквално какво означава , гласуват с краката си..
« Последна редакция: Sep 12, 2018, 15:26 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #47 -: Sep 12, 2018, 15:27 »
92 млн. от общо 144 имат богатство под $10 000

Като например: https://www.statista.com/statistics/482573/russia-population-by-average-wealth/

Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: 24 core ARM
« Отговор #48 -: Sep 12, 2018, 15:52 »
Рашъните ако се напънат не процесор с 24, ами с 25 ядра ще направят.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: 24 core ARM
« Отговор #49 -: Sep 12, 2018, 19:50 »
Още не съм чел останалите коментари, за което се извинявам. Твърде вероятно няма да успея днес.

***


 Русия е родена под български импулс. Руската цивилизация е българска цивилизация до преди само по-малко от два века, когато си става автентична. Това на практика означава, че Русия е наше дете, което става непълнолетно едва наскоро и все още не е влязло в пълнолетие.....................


Ето потвърждение на твоите думи ТУК

Имах предчувствието, че като го кажа, някой ще ми даде връзка точно към това клипче. Тази идея е много трудна за разбиране. На мен ми е трудно да я разбера. Защото става въпрос за любов. Признавам си без бой, че аз не знам, какво е това. Не знам, как се прави. Странно ми е. Но като един „учен“ съвършено точно успявам да видя ефекта на тази идея. Не го разбирам, но го виждам.

=*=

Иначе специално този човечец прави грешката, за която често говоря. Чете историята от гледната точка на нас днешните хора. Прави това, което правят историците. Тезите му са абсурдни. Нямат нищо общо с реалността.

Ако някой наистина желае да се запознае що е това азбука по достъпен начин, то в същата тази туба може да потърси за Ангел Манев и Таньо Танев. Това е най-достъпната материя по въпроса, която съм срещал. Но все пак предупреждавам, че „достъпния“ материал всъщност е много тежка категория езотерика. Не всеки може да я понесе.

Връщайки се към този човечец от интервюто, все пак да му призная нещо. Може да е силно заблуден, но дори той (като българин) интуитивно усеща народната любов към Русия и се опитва да я обясни по един доста достоверен начин. Това, което казва за Русия е много по-близко до истината, отколкото безумията, които говори за азбуките. Азбуките не са нещо материално. Те са идеи. На тях не можем да гледаме като хора от двадесет и първи век.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #50 -: Sep 12, 2018, 20:12 »
Рашъните ако се напънат не процесор с 24, ами с 25 ядра ще направят.

и 13 битови също
...опа - те май вече имаха такива (за военните) ама ..и на тях да им ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: 24 core ARM
« Отговор #51 -: Sep 12, 2018, 20:22 »
Rasha пишеш по много теми едновременно, а аз нямам време да отговарям на всички тях.

Вече ти казах две неща, които ще ти повторя. Четеш твърде много пропаганда. И четеш историята от днешна гледна точка. А тя не се е случила днес.

Бърза подсказака. Като видиш някъде нищо незначещи словосъчетания като например „опорна точка“, то може да си сигурен, че четеш лъжа.

Аз вече споменах, че Русия е на едва хиляда години. За сравнение, ние сме на над две хиляди официална история с името българи, точно по тези земи. Ако включим и други кътчета по света, лесно ги удвояваме.

Само държавата ни е на над 1 300 години. Последната ни държава.

Русия на практика е в юношеските си години. Спомни си, какъв си бил ти тогава. Смятал си, че света започва с теб и се върти около теб. Смятал си, че знаеш всичко. Смятал си, че морето е до колене. Това е Русия. Наивни, нахални дразнители. Но са нашите дразнители. Щем не щем, ще им търпим прищевките.

=*=

За икономиката всички сме на едно мнение, няма, за какво да спорим. Освен може би за причината. Аз написах, защо е така. Русия е населена от крайно деморализирано и немотивирано население. Нищо добро не може да излезе от това. Дори в нашата помийна дупка имаме повече живец.

=*=

Сталин е чудовище, но нека не му приписваме грехове към милионите други, които има. Да утрепал е много народ. Свои народ. Хитлер поне е трепал чужди. Тоя е избивал своите. Пълен психар.

Но Сталин НЕ НИ Е ОКУПИРАЛ и не е създавал македонски народ. Към датата, когато Червената армия стига до балканския полуостров, македонска нация има вече от над тридесет години. Вината за това е наша. Губим въстанието. От там нататък всичко е напразно. Белята е сторена и е необратима. Никой не ни е виновен.

Защо Сталин не ни е окупирал, ще те оставя да се сетиш сам.

Още не си ми отговорил, защо според теб шибаните англета подкрепят Съединението. От този отговор може сам да разсееш много от лъжите, в които сам си повярвал. Разбирам те. Пътя към истината е труден и ако да би ми позволявала съвестта, никога не бих вървял по него. Още повече, че никога няма да бъде извървян. Само изстрадан.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #52 -: Sep 12, 2018, 21:32 »
   Така и не успях да разбера защо,след като Хамериканците за толкова
веУики,а руснаците много зле,защо НАСА разчита на руски ракети носители
да извежда астронавтите си в орбита ?
   И защо голяма част от САЩските ракети са с руски двигатели ?
   Някога НАСА извеждаше хора в космоса със свои ракети ,а сега разчитат
на руснаците.Това не е ли регрес (да не кажа деградация) ?
   И нали не искате да кажете,че Хамериканците изобщо не пият алкохол  ;D
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #53 -: Sep 12, 2018, 22:20 »
   Така и не успях да разбера защо,след като Хамериканците за толкова
веУики,а руснаците много зле,защо НАСА разчита на руски ракети носители
да извежда астронавтите си в орбита ?
   И защо голяма част от САЩските ракети са с руски двигатели ?
   Някога НАСА извеждаше хора в космоса със свои ракети ,а сега разчитат
на руснаците.Това не е ли регрес (да не кажа деградация) ?
   И нали не искате да кажете,че Хамериканците изобщо не пият алкохол  ;D
Цената и курса на долара.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: 24 core ARM
« Отговор #54 -: Sep 12, 2018, 22:47 »
   Така и не успях да разбера защо,след като Хамериканците за толкова
веУики,а руснаците много зле,защо НАСА разчита на руски ракети носители
да извежда астронавтите си в орбита ?
   И защо голяма част от САЩските ракети са с руски двигатели ?
   Някога НАСА извеждаше хора в космоса със свои ракети ,а сега разчитат
на руснаците.Това не е ли регрес (да не кажа деградация) ?
   И нали не искате да кажете,че Хамериканците изобщо не пият алкохол  ;D


Отговора на въпроса ти е отговора, защо хората не харесват Тръмп.

Но все пак да го напиша за около десети път. Американците не, че не могат да произведат двигатели. Не! Половината (ако не повече) световен, научен потенциал се намира в САЩ. И не от вчера.

По-евтино им е да си ги купят. А, ако толкова пък руснаците откажат да продават, винаги могат да си произведат. Но докато има на безценица от РФ, няма смисъл да го правят.

Регрес ли е, че не произвеждат нищо и внасят всичко от КНР???

п.п. Понеже Радо пак се появи, в следващите дни отново ще е невъзможно да си говорим. А след това вероятно и тази тема няма да я има. Но нищо. Винаги можем да си отворим нова.

п.п.п. Да харесваш руснаците, не означава да ги хвалиш там, където няма повод за това и не означава да хулиш американците за неща дето не са виновни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #55 -: Sep 12, 2018, 23:03 »
Дори интел ще аутсорснат половината си производство на процесори в Тайван (TSMC), че им е по-евтино (така ще си изнесат и много ноухав, но цената братче на всяка цена).
Освен това в тези двигатели има много ценни метали и минерали, които искат много копане и енергия да се добият, както и много цапат - нека друг да си цапа ръцете.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: 24 core ARM
« Отговор #56 -: Sep 12, 2018, 23:54 »
Ще ти предложа нещо. Почети малко Толстой или Достоевски. Послушай малко Чайковси. Вгледай се в някоя картина на Репин. Тогава кажи, че не харесваш блятките. Не преди това.

Не само е възможно Сибир да стане китайски, това обезателно ще се случи. Имам новина. Вече се е случило. И се е случило сигурно от 20 год. Якутия само де юре се води още част от РФ. Но няма да е за никак дълго. Убеден съм, че ще видя в моя живот, а не този на внуците си, когато освен де факто, стане де юре.

Дали това ще доведе до трета световна? Не знам. Дано не. Както всички знаят, третата ще е и последна. Няма да има свят половин час след избухването ѝ. Това ще е и най-кратката война.

Руснаците са в капан и нямат полезни ходове. Нямат нито едно полезно действие. Затова правят, каквото могат.

Дали това ще доведе края на Русия? От де да знам. Надявам се, че няма. Не искам да си представям свят, в който няма „Братя Карамазви“ или „Идиот“. Няма „Война и мир“. Няма „Лебедово езеро“.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: 24 core ARM
« Отговор #57 -: Sep 13, 2018, 00:25 »
Раша, ти нали знаеш, че Вазов е русофил, а Ботев е анархист?

Русофил не е руско-федерациофил. Русофил е да обичаш руснаците, а не държавата им. Аз не харесвам нито една руска държава и нито един руски държавник. Няма особени шансове това да се промени. Всичките им държави са били и са отвратителни. Всичките им държавници са изчадия от най-дълбоките низини на пъкъла. Може би изключение е само онзи, чийто паметник така и не разбираш, какво прави срещу парламента.

След като ти, като българин не разбираш, те приканвам да питаш финландците. И това не е майтап.

Никой не плюе повече на българите от самите българи. А руснаците не са дори в десетката. Май не си чел немска, френска, английска и американска преса, за да видиш, какво пише там за нас. И то е силно смекчено спрямо действителността.

И просто тук ще спра и няма да ти обяснявам повече, защо, ако Русия изчезне, веднага следващото ще са българите.

=*=

Като цяло ми досади страшно. Усилия на вятъра са да ти се каже и най-елементарното. В момента се самообвинявам, че изобщо ти обърнах внимание. Моля драгите съфорумци да ми напомнят да се самобананизирам за половин година, ако пак пиша в тая тема или на този събеседник.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #58 -: Sep 13, 2018, 01:57 »
   Така и не успях да разбера защо,след като Хамериканците за толкова
веУики,а руснаците много зле,защо НАСА разчита на руски ракети носители
да извежда астронавтите си в орбита ?
   И защо голяма част от САЩските ракети са с руски двигатели ?
   Някога НАСА извеждаше хора в космоса със свои ракети ,а сега разчитат
на руснаците.Това не е ли регрес (да не кажа деградация) ?
   И нали не искате да кажете,че Хамериканците изобщо не пият алкохол  ;D
Само да вметна..

Ха-ха
чебуРашките и тоя път се изложиха, закъсняха с опорките
https://spacenews.com/energomash-raises-alarm-over-u-s-ban-on-russian-rocket-engines/
Energomash raises alarm over U.S. ban on Russian rocket engines

А защо им ги купуваха доскоро американците.. щото евтинджос бяха ама... Там си и останаха, вече са безнадеждно назад с материала и не могат да се мерят с новите разработки за многократна употреба, Falcon-x, Virgin Galactic, Blue Origin на Джеф Безос


Могат само да тролят на воля
https://arstechnica.com/science/2018/08/russian-embassy-trolls-us-launch-industry-after-new-rocket-engine-sale/?amp=1
Russian embassy trolls US launch industry after new rocket engine sale
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: 24 core ARM
« Отговор #59 -: Sep 13, 2018, 08:38 »
Обаче това съвсем не се отнася до съседна Украйна. Макар началото на Киевска Рус да е началото на Русия изобщо, голямата част от Украйна в много дълги периоди не споделя обща съдба с по-голямата си сестра. Например едни триста години е част от Полската република.

Коя точно част от Украйна е била част от полската република?! И каква полска република те бърка преди 300 години? И не бъркаш ли днешна Украйна с онази от 1654 година? Не че няма верни неща в това, което казваш, но както винаги придобитата ти русофобия не ти позволява да си абсолютно прецизен..

За украински народ започва да се говори едва в края на XIX век и то от австроунгарците. Оставям те сам да се сетиш за геополитическите причини за неговото възникване (hint: почти идентични са с „възникването“ на македонския народ).
« Последна редакция: Sep 13, 2018, 08:41 от ddantgwyn »
Активен

the lamer's team honourable member

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Fedora Core 2 и звук
Настройка на програми
rat 0 2126 Последна публикация May 25, 2004, 18:38
от rat
Fedora Core 2
Настройка на хардуер
tlf 4 4199 Последна публикация Jun 21, 2005, 16:29
от
Питане за Fedora Core 3
Настройка на програми
hexz 6 3704 Последна публикация Nov 22, 2004, 16:52
от hexz
Fedora Core 3 не се стартира
Настройка на програми
silicon 5 3691 Последна публикация Dec 01, 2004, 15:09
от skobov
Core duo - кой имидж да избера?
Настройка на хардуер
carrot 25 8609 Последна публикация Oct 28, 2008, 10:26
от SK0RP10N