Автор Тема: Broadcom STA драйвер за Debian?  (Прочетена 3426 пъти)

and1soma

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 138
  • Distribution: Debian based
  • Window Manager: GTK+ / Qt
    • Профил
    • WWW
Broadcom STA драйвер за Debian?
« -: May 18, 2011, 15:36 »
От година и половина вече използвам Ubuntu, но не ми харесва пътят по-който тръгнаха Ubuntu-джийте и затова реших да мина на Debian. Имах известни затруднения с него (като това, че когато "потупна" мишката не реагираше, проблемът беше в това, че тези двете: http://www.prikachi.com/images/486/3354486w.png бяха изключени). След като си сложа Debian правя следните неща, инсталирам "unrar" от сайтът с Debian-ските пакети, защото в source.list-а има само "unrar-free", а той някои пъти ми прави проблеми..след това си инсталирам "pulseaudio" и "Skype" и ми остава само да си инсталирам драйверът за Wi-fi-то. По време на самата инсталация ми изписа, че ми липсва "b43" драйверът и дали искам да го заредя от сменяем носител, тъй като нямах въпросният диск казах "Не" и си помислих, че след като приключи ще си го инсталирам.. е след като всичко си мина успешно пак в сайтът с Debian-ските пакети написах "b43" и си изтеглих "b43-fwcutter" и "firmware-b43-installer", първо инсталирах "b43-fwcutter" после "firmware-b43-installer", след това от аплетът за мрежата изключих и пак включих Безжичната мрежа и вече виждах мрежите в околността. Но тъй като моят интернет е Lan т.е. жичен на мен не ми се налагаше да използвам Wireless-а, стигаше ми да виждам мрежите около мен за да разбера, че работи. Но на скоро тук се бях натъкнал на тема за Broadcom и реших да потърся с търсачката на форумът и да видя дали има други като мен които трябва да се оправят с Broadcom и Debian. Прочетох всички теми свързани с Broadcom, но уви нямаше за Debian. Това което прочетох е, че "b43" правят проблеми и се препоръчва "STA", написах "broadcom-sta" в сайтът с Debian-ските пакети и ми излезе това: http://www.prikachi.com/images/487/3354487T.png има само "common" и "source" пакети, а самият "broadcom-sta" го няма? В Ubuntu е лесно, от "jockey-gtk" ти се предоставят два варианта "B43" или "STA": http://www.prikachi.com/images/488/3354488u.png и ти си избираш. След няколко дена ще заминавам на гости и там сигурно ще ми се налага да използвам Wireless връзка, мислите ли, че защото съм с "b43" щи имам проблеми? ако да как да си инсталирам "STA" в Debian? В смисъл, въпросът ми е: например аз нищо не разбирам, имам Lan (жична) връзка и ми трябва драйвер за Broadcom под Debian какво ще ми препоръчате да направя.? ::)

П.П. Отдена идея е да си изтегля от Ubuntu пакетите "bcmwl-kernel-source" и да си го инсталирам на Debian, мислите ли, че е добра идея? 

Извън темата: Когато си пусна нещо с VLC и му дам пауза и вляза в Youtube звукът в сайтът не се чува, трябва да спра VLC или да изпълня "killall pulseaudio" за да тръгне звукът в сайтът? Това се случва и с други програми, които използват pulseaudio. Имате ли идеи за решение? 

Благодаря на всички отзовали се! ;D :)
« Последна редакция: May 18, 2011, 18:22 от and1soma »
Активен

"Нищо не е по-далеч от истината."

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Broadcom STA драйвер за Debian?
« Отговор #1 -: May 18, 2011, 18:45 »
Тук е обяснено как се инсталира Broadcom-STA драйвъра http://wiki.debian.org/wl .А по отношение на пулсаудио щом ти прави проблеми го разкарай и си ползвай алса.Аз от доста време съм с алса и проблем до сега нямам.Преди като бях с Убунту винаги това пулсаудио ми правеше проблем със микрофона.
Активен

and1soma

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 138
  • Distribution: Debian based
  • Window Manager: GTK+ / Qt
    • Профил
    • WWW
Re: Broadcom STA драйвер за Debian?
« Отговор #2 -: May 18, 2011, 21:10 »
За пореден път ти казвам едно голямо Благодаря radoshow. [_]3
Премахнах "b43-fwcutter" и "firmware-b43-installer" и направих както пишеше на посочената от теб страница и сега пак си виждам мрежите в обсег, но със STA. :P
proof:



Относно Pulseaudio, премахнах го и си настроих така във Skype:

и сега и микрофонът ми работи и програмите. Евала! :D
Активен

"Нищо не е по-далеч от истината."