Автор Тема: Въпрос за Bcache в новото ядро 3.10 !?  (Прочетена 930 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Заинтригуваме чест от новината:
Цитат
Част от новостите са:

добавен е Bcache, който позволява ускоряването на нормални хард дискове чрез използване на SSD устройства за кеширане.
но не намерих инфо на БГ или коментари в други форуми, та да попитам тук.
Тва нещо на принципа на Сигейт Моментос ли ще работи, но с тази разлика, че няма да купуваме диск с вградено ССД за кешране, а ще си го добавяме отделно и ще се ползва от всички магнитни дискове!?
За Моментос чета хубави работи по форумите, че работели доста по-бързо от обикновените и, че Сигейт вече щели да ги предлагат само с до 5400об/м щото явно са преценили, че няма нужда от повече производителност.
Четох и притеснителни работи, че като се скапели, било почти невъзможно да се възстанови инфото което на диска и по кеша което си е притеснително, но все пак, предимствата били доста повече от недостатъците.
Та, много ме блазни да хакна едно малко ссд на десктопа дето ми е с 2х1ТБ дискове, но без райдове и като пусна повече виртуалки за разни експерименти и започват да не смогват!
Това, че може и да му е къс живота щото нали ССД-тата имат определен брой цикли за запис не е проблем, стига да не ми изгуби инфо.
Активен