Автор Тема: Търся специалист,който може да портне код на MS Exel VBA към нещо отворено.  (Прочетена 25954 пъти)

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Здравейте,
имам неудоволствието да работя с банка, която ме кара да работя с MS office. Дали са ми един файл написан на exel VBA. Т.е. заради тях трябва да си купувам или пиратствам, защото въпросния файл не работи под LibreOffice. Аз не искам.
Та търся специалист по който може да портне код от MS Exel VBA към нещо отворено. Отвореното може да е скриптов език, C, или дори ако може леко да се промени за да работи под Libre/Open-Office.
Мога да предоставя изходния код и подробно да си говоря с човека за какъв е входа на данните и какъв е изхода, както и разполагам с изходния код на VBA.
Ако има заинтересован моля да ми пише на лични.
« Последна редакция: Feb 02, 2018, 12:17 от deant01 »
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Deant-e от време на време ми се налага да се боря с VBA и да ти кажа, не е чак толкова сложно. Не гарантирам, че ще ти нагодя кода, но вероятността да трябва да се сменят не повече от няколко реда. Файловете дето раздавАТ БАНКИТЕ СА НАЙ-ВЕЧЕ за масови плащания, което е смотано, ами от там. Така, че вярвам, че и малкото друго, което дават е пак същата история. В банките извънредно рядко работят добри специалисти, които да правят сложни работи. Няма такива неща там.

Качи го в мега.нз, транзит или докс и ми прати връзката. По принцип не е добре да е на Гългъл, ама ще намеря начин да го сваля и от там, след като бръкна да коментирам в хостс.

Утре до обяд ще го погледна и ще ти кажа, става ли с бърза реакция или си трябва да търсиш специалист срещу солидно заплащане. Ама както казах, най-вероятно е да стане за 5 минути и да минеш бадева.

п.п. Тук умирам, иска ми се да се хвърля под някой мост, а в съседната тема обсъждат нещо дето не мога да го прочета, камо ли да пиша и умирам от яд.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Deant-e от време на време ми се налага да се боря с VBA и да ти кажа, не е чак толкова сложно. Не гарантирам, че ще ти нагодя кода, но вероятността да трябва да се сменят не повече от няколко реда. Файловете дето раздавАТ БАНКИТЕ СА НАЙ-ВЕЧЕ за масови плащания, което е смотано, ами от там. Така, че вярвам, че и малкото друго, което дават е пак същата история. В банките извънредно рядко работят добри специалисти, които да правят сложни работи. Няма такива неща там.

Качи го в мега.нз, транзит или докс и ми прати връзката. По принцип не е добре да е на Гългъл, ама ще намеря начин да го сваля и от там, след като бръкна да коментирам в хостс.

Утре до обяд ще го погледна и ще ти кажа, става ли с бърза реакция или си трябва да търсиш специалист срещу солидно заплащане. Ама както казах, най-вероятно е да стане за 5 минути и да минеш бадева.

п.п. Тук умирам, иска ми се да се хвърля под някой мост, а в съседната тема обсъждат нещо дето не мога да го прочета, камо ли да пиша и умирам от яд.

пратил съм ти на лично нещата:)
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Нямам ЛС  ??? Къде го прати?

Тук ли:

http://www.linux-bg.org/forum/index.php?action=pm;sa=send;u=8651
уф... натиснал съм пликчето под аватара ти и чак сега забелязах, че то праща мейл. Можеш ли да провериш дали имаш поща и ако не, като се прибера ще ги пратя пак.
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Хе-хе тази поща е от времето, когато ползвах. И е в mail.bg. По принцип мога да ги обвиня тях, защото е пълна до ушите със спам, а в спама са влезли писмата на Столман. Туко що го видях и се побърках.

Но истината е, че форума е с много стара и бубулечеста версия. Тъй, че писмото ти изобщо не е тръгнало, камо ли да стигне до българските калпазански пощи.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Хе-хе тази поща е от времето, когато ползвах. И е в mail.bg. По принцип мога да ги обвиня тях, защото е пълна до ушите със спам, а в спама са влезли писмата на Столман. Туко що го видях и се побърках.

Но истината е, че форума е с много стара и бубулечеста версия. Тъй, че писмото ти изобщо не е тръгнало, камо ли да стигне до българските калпазански пощи.
изпратих, дано е пристигнало, защото не го виждам в "изпратени"
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Наложи се да инсталирам SWR Iron, защото това нещо не работи на Мозила и Конкверор. Но все пак успях да го изтегля.

Лошата новина е, че май ще трябва по-здраво да запретна ръкави, отколкото мислех. Почти добрата е, че съм много мотивиран и може би почти ще успея до утре.

Файла, който си ми пратил ми е много добре познат. Дълги години съм работил хиляди пъти с този файл. Това е банката, в която съм работил най-дълго. Това е банката, в която постигнах своя кариерен и професионален връх. Това е банката, от която имам най-добри спомени. Това е банката, която ми даде най-много от всички мои работодатели. Едва ли някога ще имам друг такъв.

Е мога само да съжалявам, че си нейн клиент, защото всичко, което помня за нея — остана далеч в миналото. Но понеже това е моята банка, на която съм бил горд, че съм бил служител, ще дам всичко, което мога, за да помогна. Пък и съм ти батко. По-голям съм от теб с една година.

Само ще отскокна отсреща да си купя гилзи за цигари и почвам. До утре ще ти докладвам на лични ще успея ли да го преборя.

п.п. И да аз не съм меркантилен тип и не приемам заплащане. Ако успея да помогна, ще съм щастлив, че съм помогнал на човек, който се гордея, че е линуксар.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Наложи се да инсталирам SWR Iron, защото това нещо не работи на Мозила и Конкверор. Но все пак успях да го изтегля.

Лошата новина е, че май ще трябва по-здраво да запретна ръкави, отколкото мислех. Почти добрата е, че съм много мотивиран и може би почти ще успея до утре.

Файла, който си ми пратил ми е много добре познат. Дълги години съм работил хиляди пъти с този файл. Това е банката, в която съм работил най-дълго. Това е банката, в която постигнах своя кариерен и професионален връх. Това е банката, от която имам най-добри спомени. Това е банката, която ми даде най-много от всички мои работодатели. Едва ли някога ще имам друг такъв.

Е мога само да съжалявам, че си нейн клиент, защото всичко, което помня за нея — остана далеч в миналото. Но понеже това е моята банка, на която съм бил горд, че съм бил служител, ще дам всичко, което мога, за да помогна. Пък и съм ти батко. По-голям съм от теб с една година.

Само ще отскокна отсреща да си купя гилзи за цигари и почвам. До утре ще ти докладвам на лични ще успея ли да го преборя.

п.п. И да аз не съм меркантилен тип и не приемам заплащане. Ако успея да помогна, ще съм щастлив, че съм помогнал на човек, който се гордея, че е линуксар.

рядко някой прави такива услуги. ами ако всичко се получи, може д се опитам да го дам на банката за да може да го дават на други клиенти които не ползат мекия офис. Въпреки, че се съмняам някой да ми обърне изобщо някакво внимание.
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Най-вероятно няма да ти обърнат внимание. Тези там се мислят за богоподобни. Не може някакъв си там да им прави услуга. Под достойнството им е.   :D

Преди години отивам в една банка да правя ипотека, че ми трябваха пари за една идея, дето имах и онази имаше такова пренебрежително и надменно отношение, така ме гледаше, все едно бях отишъл да бръкна в нейния джоб. Тона и беше дори такъв. Питах я, защо е там. Мислеше, че знае. Накарах я да разбере, защо няма да изполвам тяхната банка и отидох в друга. Лихвата беше по-голяма, ма не ми пукаше.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Най-вероятно няма да ти обърнат внимание. Тези там се мислят за богоподобни. Не може някакъв си там да им прави услуга. Под достойнството им е.   :D

Преди години отивам в една банка да правя ипотека, че ми трябваха пари за една идея, дето имах и онази имаше такова пренебрежително и надменно отношение, така ме гледаше, все едно бях отишъл да бръкна в нейния джоб. Тона и беше дори такъв. Питах я, защо е там. Мислеше, че знае. Накарах я да разбере, защо няма да изполвам тяхната банка и отидох в друга. Лихвата беше по-голяма, ма не ми пукаше.
Да понеже си зависим от тях и започват да се мислят цар и господар.
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Специално в този случай си говорим за много стар код, който чак е чудно, как още се поддържа от самите М$. За всеки случай доста добре са го скрили в документацията та да не би някой да вземе да го ползва през двадесет и първия. Ама те — има стари, деветдесетарски…

Та по-добре е изобщо да не им се дава друга версия. Пък и те нямат, какво да я правят. А да има и легален въпрос. Аз в момента крада защитен код. По принцип нямам право да го виждам, камо ли редактирам. А то тоя код не е и за гледане. Е да, през деветдесетте минаваше за добър.

=*=

Иначе, банките проведоха (предполагам по целия свят) една успешна контра-революция на социалистическата революция. Първата им голяма победа е, че през последните петнадесетина години успяха да получат монопол върху разплащанията. Тази борба не беше никак лесна. Бил съм част от нея. В свое оправдание ще кажа, че тогава изглеждаше като добра идея.

Та днес, след като са получили този монопол, то го осребряват. Масрафа трябва да бъде платен. Естествено, че ще го плати загубилата страна, сиреч клиентите.

Може да ми говорите за някакви блокови вериги, ала това са шменди-капели. При тях не е нищо по-различно. Плащаш за това, че дишаш. Смешно е, че при една от тези, данъка „живот“ се нарича Етер. Сигурно и †Господ се е прекръстил, като е видял това.

Чисто принципно обаче не изключвам нещо подобно на тези системи да стане бъдещето на разплащанията. Не очаквам да не стане. Просто исках да кажа, че те нищо не променят.

Та така.


 
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
На теория, можеш да съдиш банката за дескриминация или за нелоялна конкуренция. Задето те задължават да ползваш определен софтуер. Само не съм сигурен, банката ли трябва да съдиш или Майкрософт. Тук ми липсват знания за съжаление. Гадост! Един живот наистина не стига.

Таблицата спокойно може да е като csv, а сметките да се правят от малка програмка, която да върви на всяка платформа. Прекалено е елементарно, за да не се направи и не мога да се сетя, защо това се случва.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
На теория, можеш да съдиш банката за дескриминация или за нелоялна конкуренция. Задето те задължават да ползваш определен софтуер. Само не съм сигурен, банката ли трябва да съдиш или Майкрософт. Тук ми липсват знания за съжаление. Гадост! Един живот наистина не стига.

Таблицата спокойно може да е като csv, а сметките да се правят от малка програмка, която да върви на всяка платформа. Прекалено е елементарно, за да не се направи и не мога да се сетя, защо това се случва.

трябва да им видиш интернет банкирането! то работи без проблеми само на IE! с останалите броузери е ад да го ползваш! Питах ги: добре но Микромеките искат спират IE, дори в новия Прозорец е забранен по подразбиране. Банкирането не бачка с Edge! Тука бих казал, че колкото и да не ги харесвам Микромеките нямат винат, че Пощенска банка е останала в миналия век! Толкова много пари точат от лихви по кредити и 1000 такси, толкова ли немогат да намерят читави девс да им напишат нещата.Нали в България имало бум на ИТ. Или то май е само аутсорсинг и поддръжка....
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ами не може да ги съди. Формата си е техен, банката си е тяхна, ако иска.

Иначе масовите плащания наистина са един обикновен текстов файл, в който всеки ред е превод. Клиентите са заинтересовани да правят масови плащания, първо да спестят време, после да спестят пари. Например на тази банка, някога тарифата беше лев и двадесет за плащането плюс 20 ст. на ред (сиреч на превод). По това време един превод беше лев и двадесет. Сиреч спестяваше се в десетки пъти. И при спестеното време е същото.

Не е сложно да се направи такава програма. Все пак единствената ми публикувана програма прави точно това — масови плащания. Но е за друга банка. Още докато я правих се чудих, защо не я направя така, че да могат да се добавят банки. Но пък си беше за конкретен човек и се отказах. Щеше да вдигне сложността.

Тук основният проблем е, че за да е универсална трябва да е на нещо скриптово. В моя случай беше Пърл. Питоня също става. ПХП, Руби, Луа не са удобни за целта. И другия вариант е Жаба. Ама Жабата е прекалено сложно нещо. Поне за мен. За програмистите може да е нещо лесно, но на мен ми се вижда невъзможно да се научи. Необятна е.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear