Автор Тема: Преминаване от тестовия Дебиян към новия тестови  (Прочетена 1446 пъти)

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Някой може ли да ми каже коя ще е следващата стабилна версия че да сменя това Лени вече ..или да не го барам. Преди време (няколко години) като слагах тестовия си спомням че той си дойде с подобен sources.list в който препоръчваха освен тестинг да се (п)оставят вътре и хранилищата на следващия стабилен Дебиян който тогава беше Лени - мисля беше нещо свързано със сигурността - понеже тестовия няма таква (там си чакаш новия пакет и то само се надяваш да има точно тази кръпка по сигурността) та така поне от Лени да обновява при оправени проблеми със сигурността на някой пакет
Дотук добре ама.. тя Играта на играчките свърши - така де остана само нестабилния Сид - ама той нали уж е за вечни времена там "нестабилен" та... някой ако има идея как ще се казва следващия "стабилен" Дебиян да каже ... или ако някой е сложил по-нов тестови (след 15.II.2009) да каже какво има в sources.list ..кой знае може пък да са сменили тактиката и стратегията вече и да не се налага да го добавям т.е. тогава само ще махна Лени хранилищата и да остана на гол-тумбак само на тестови такива?
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Новият тестинг (следващият стабилен) се казва squeeze http://debian.org/releases/ Ако искаш да не сменяш постоянно имена, просто замести в адреса на хранилището lenny със testing така ще си винаги с тестинг. Тестовият Дебиан също има (поне лени имаше) секюрити хранилище (там мисля, че се изписва с име). Разликата е, че не отбора поддържащ секюрити хранилището на стабилният дебиан се занимава с него, а друг тийм.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
точно заради препратката която даваш задавам този въпрос (там на втората страница http://debian.org/releases/testing/) пише:
"Please note that security updates for testing distribution are not yet managed by the security team. Hence, testing does not get security updates in a timely manner. For more information please see the announcement of the Testing Security Team. You are encouraged to switch your sources.list entries from testing to lenny for the time being if you need security support." - и заради това едновремешният тестови си идваше така: някой хранилища сочеха И към lenny - значи сега трябва lenny да го зменя със squeeze и готово

За името вече разбрах: "The code name for the next major Debian release after lenny is squeeze." :-)

Ако някой знае със сигурност дали вече е отпаднало това изискване т.е. testing да си има security хранилище без да се налага вместо testing да слагам squeeze нека се изкаже, че откога чакам да го разкарам... да няма etch/lenny/squeeze и да стане по-прегледен списъка (2-3 реда само) мен даже ме хваща срам като гледам там във темата за публикуване на списъците какви фермани бяха изписали хората....
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Доскоро бях с тестинг дебиан.Откакто пуснаха ножия тестинг(squeeze) минах на него.Намерих по нета някакви обяснения и да кажа какво направих аз.Промених в хранилищата ми де що има с име лени и сложих име squeeze.Когато направих apt-get update гледам,че всичко мина без проблем и не ми изкара никакви грешки.Показа ми че има над 200 пакета за актуализиране вероятно принадлежащи на новия тестинг.Спрях графичната среда и изпълних aptitude safe-upgrade.Всичко мина ок,рестартирах и всичко си беше както преди.Аз специално не виждам разлика от преди с разликата,че някои програми са ми актуализирани.Е не съм се ровил и задълбочено де.Следващата ми стъпка беше да сменя името на хоста,щото си стоеше предишното-лени и ме дразнеше,когато работя в конзола да ми стои лени,а аз да съм със squeeze.В /etc/hostname/ промених името на хоста от лени на squeeze.След него се изпълнява следното: /etc/init.d/hostname.sh start.Рестартирах и готово.Навсякъде името ми е променено на squeeze.В конзолата,в админстративния център и в KDM.Това е.Малко ме чопли дали наистина съм с новия тестинг,но смятам,че щом хранилищата ми се актуализират без какъвто и да е признак за грешка всичко трябва да е ок. ;D
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
tarball колко си предпазлив, дори си спрял Х-а  ;D неее винаги си оставям една конзола и браузър, че иначе е ебати скуката  ;) Добре ще е да изпълниш и едно
apt-get dist-upgrade

===============
Стандартно правя ъпгрейд така. Първо преоменям хранилищата, но не махам настоящите а само добавям нови.
Код:
aptitude update
aptitude dist-upgrade
aptitude safe-upgrade
Последното го повтарям няколко пъти докато няма какво да инсталира повече (понякога не се налага) След това може и да махна старите хранилища, но май по-често забравям - те не пречат и без това са с по-нисък приоритет.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Защо вместо да държите в sources.list имената на версиите, не ги сложите просто на stable, testing, unstable? Така няма да ви се налага да редактирате файла, като се смени версията.
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Ами заради гъдела не слагам testing.Ръчка ми се искам да ми е гадно ;D ;D ;D.Иначе и аз изпълних safe-upgrade няколко пъти ама при мен даде,че всичко е актуализирано още първия път и не ми даде,че има още нещо за актуализиране.Спрях X-a защото не ми се рискуваше излишно.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

Zvezdichko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 145
    • Профил
Нека и аз да се похваля. След като две години бях на убунту, реших да пробвам и новия Debian Lenny.

Бих казал, че е станал егати юзър френдли в сравнение с предни години. Всичко работи на пушка - целият ми хардуер е поддържан!

А сега да вляза малко онтопик: предварително си знаех, че като си сложа Лени, няма да издържа много :) Веднага си добавих testing и unstable repos. Сега правя цялостен ъпгрейд :)
« Последна редакция: Feb 18, 2009, 10:32 от Zvezdichko »
Активен