Автор Тема: Проблем с transmission-daemon и Centos  (Прочетена 2791 пъти)

nikolai1912

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Здравейте колеги. Инсталирах transmission-daemon на един сървър с Centos и като му дам да сваля нещо дава грешка pemission denied. Настроил съм го да сваля в една папка която се намира в домашната директория. Тази папка има такива права:
drwxrwxr-x 2 transmission transmission 4096 Mar 19 16:09 transmission
Иначе по подразбиране сваля в /var/lib/transmission/Downloads и там няма никакви проблеми. Правата на тази папка са:
drwxr-xr-x 3 transmission transmission 4096 Mar 18 22:43 Downloads
Как да го накарам да сваля в първата директория и да не дава тази грешка. Дано разберете писаниците ми и някой помогне да подкарам трансмишъна.
Активен

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с transmission-daemon и Centos
« Отговор #1 -: Apr 11, 2011, 16:25 »
Здравей, имам и аз подобна грешка, намерил ли си някакъв отговор на това. Виждам че в интернет доста хора се оплакват от същото.
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

nikolai1912

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Re: Проблем с transmission-daemon и Centos
« Отговор #2 -: Apr 13, 2011, 17:40 »
Здравей колега. Проблемът го реших и сега всичко работи нормално. Всичко идва от това че като инсталираш трансмишън демона той си създава потребител който по подразбиране е transmission. Отиваш в /etc/init.d и редактираш transmission-daemon. Там търсиш следния ред: DAEMON_USER="transmission" и това в кавичките го заменяш с името на потребителя на твоята система. Папката в която искаш да записваш това което сваляш трябва да принадлежи на същия потребител и да има права за писане. При мен беше това и сега торентите се свалят и сийдват без проблем.
Активен