Автор Тема: Suse 11 Desktop soundcard driver problem  (Прочетена 1996 пъти)

PRECEDENT

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Suse 11 Desktop soundcard driver problem
« -: Mar 27, 2010, 04:04 »
Здравейте, от скоро реших да пробвам някои от дистрибуциите на линукс и тъй като притежавам малка фирма занимаваща се с продажба на компютърни технологии, ако някоя от тях ми хареса да я препоръчвам и на моите клиенти. Пробвах доста от тях: UBUNTU, Fedora, OpenSUSE, Debian, но да Ви кажа най ми допадна SUSE enterprise desktop, и започнах да я разучаван. Тъй като първо започнах с драйверите видях че линукса не беше разпознал всички входове на звуковата ми карта и реших да сваля оригиналните драйвери от саита на производителя. Става въпрос за sound card Realtek ICH7 82801G вградена съответно нямаше тази версия в YaST и за това я дръпнах от саита на Realtek. И от там започнаха проблемите, пробвах инсталацията в терминала с настроика sudo -s инсталацията стигна до някаде и край отказа тотално. Съответно звука изчезна съвсем. Пробвах всякакви начини да възвърна оригиналните драйвеи на сусе но така и не ми позволи. Ще се радвам на малко помощ, благодаря предварително !!!
П.С.
Тъй като още не съм решил напълно коя дистрибуция да използвам бих попитал и за вашето мнение и съвет. Изискванията са да е възможно най - опростена от страна на настройки за да е достъпна за всички да има интересен външен вид и като цяло ефекти и визуализация за да може да грабне от първия поглед потребителя но и да се държи стабилно, отлична подръжка за програми и драйвери,, нямам изискване за използвания ресурс. В сравнение с виндолс едва ли ще го надмине....  Предполагам че ако се спра на нешо подобно ще привлека вниманието на доста малки фирми които също като мен не искат да плащат феноменални суми за бавните сини екрани на виндолс-а както и на доста домашни потребители които искат нещо по иновативно и стабилно от Microsoft.
« Последна редакция: Mar 27, 2010, 04:21 от PRECEDENT »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Suse 11 Desktop soundcard driver problem
« Отговор #1 -: Mar 27, 2010, 08:45 »
Имам същата звукова карта и ползвах Suse 11.2. Изобщо не съм се интересувал какъв е драйвъра но нямах никакви проблеми със звука. За фирма ти препоръчвам Ubuntu, Kubuntu или Mint. Колкото и травиално да звучи масовата им употреба не е случайна. Мой познат поддържа компютрите на фирми които са  с ubuntu и Kubuntu. Open Suse, Mandriva и Федора също ги бива. А отностно Suse след като я инсталираш трябва да добавиш източници от Yast. Имат хранилища за всякакъв софтуер.
« Последна редакция: Mar 27, 2010, 17:51 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Suse 11 Desktop soundcard driver problem
« Отговор #2 -: Mar 27, 2010, 13:49 »
  За всеки случай изчакай новите стабилни версии на различните дистрибуции ;)
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Problem sas soundcard Via
Настройка на хардуер
ASL 3 2028 Последна публикация Oct 20, 2003, 01:20
от zazzko
Problem s Logitech® Cordless Desktop® LX 501
Настройка на хардуер
dinosaur 2 1255 Последна публикация Feb 05, 2005, 00:49
от dinosaur
Покупка на SUSE Linux Enterprise Desktop 11
Идеи и мнения
bukich 3 3816 Последна публикация Jun 12, 2009, 23:11
от Mitaka
Desktop problem
Кошче
tritonchev 1 1249 Последна публикация Dec 01, 2011, 21:17
от shoshon
SUSE Linix Enterprise Desktop 11
Настройка на програми
Nickolay 45 11131 Последна публикация Oct 25, 2012, 23:16
от mi6096