Автор Тема: Гражданска организация за защите от бездомните кучета  (Прочетена 15925 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Отивам да се гръмна ...

Луда глава с гърмене не се поправя.  :D
Просто Гатта си прави гаргара с някои хора, не че сериозно го иска.
Активен

Без правила няма игра

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Защита бездомньйх сука. Не думаю так.

Единствената защита за тях е 1000 Волта или с правата лопата
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

edmon

  • Гост
Отивам да се гръмна ...

Луда глава с гърмене не се поправя.  :D
Просто Гатта си прави гаргара с някои хора, не че сериозно го иска.

Гата си прави гаргара... добре му звучи:) хеххе
Активен

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Идва ми да пусна тема за защита от религиите и модите.
Честно...
Активен

Мразя Gnome 3!!!

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитирам Тимур:

Цитат
Лични финанси: Знаеш ли, това е една от най-разпространените легенди на представителите на разни "организации". Истината е, че животните защитават само територия, в която има храна. Ако никой не я осигурява и всеки изхвърля боклуците си само в контейнерите, помиярите изчезват. Не исках да разводнявам изложението с разкази как някои мърли от блока харесваха Джери само защото неговото присъствие им даваше оправдание да изхвърлят боклуците си направо от балкона,без да се налага да ходят до контейнера. А също така- и каква миризма и мръсотия предизвиква това.
Мога да декларирам само едно - след смъртта на Джери друго куче не зае мястото му - никой не оставяше храна. А никой не "пази" и не лае просто така- за идеята.

Така че не вярвай на подобни глупости. Истината е, че за кастрация се плаща на "организациите", а за прост отстрел - не. Не искат да загубят източника на доходите си. А ако някой се съмнява в истиността на написаното, може да се поразрови и да се убеди дали изложеното за отношенията между общината и "организациите" са такива, кавито ги описах и кой "защитава" животните (както казах, става дума за Русе).
Просто говорим за много пари, хайванчетата са само предлог.

Пичът между другото много ме кефи, изчетох му голяма част от писанията. Евала само мога да кажа.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Идва ми да пусна тема за защита от религиите и модите.
Честно...

Супер! Давай.  :)
Активен

Без правила няма игра

edmon

  • Гост
Идва ми да пусна тема за защита от религиите и модите.
Честно...
То сега и без това е най-модно да се правим на защитници на животните и природата! Та така може да ти организираме дъщерна организация към нашата за Защитна на хората от бездомни кучета!
Активен

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
 O0
Предоставям ви правата.
За животните съм се отказала вече да споря с вас, защото не привеждате разумни доводи, а пишете откачени неща, обаче по темата с религиите и църквите мога да се пеня колкото искаш.
Активен

Мразя Gnome 3!!!

dobrev666

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
  • Distribution: Slackware, Slackware64
    • Профил
    • WWW
Ето един аргумент от мен защо трябва да няма бездомни кучета.
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3574631
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Хитлер между другото е бил голям защитник на кучешките права. Чудна работа при положение че е трепал там низшите раси, а тези бълхарници по същата логика въобще не заслужават да дишат.

Но пък в крайна сметка не е толкова учудващо - на повечето помиярозащитници съм забелязал, че нещо им хлопа дървения материал.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
dobrev666,
Би ли бил така добър преди всичко да ни разясниш какво точно се опитваш да кажеш с това 666 в никнейма си на света и себе си?
Грозен си като дявол или си зъл, лош сатанист с черни нокти?
Или искаш да избиеш и нещо друго освен бездомните кучета?

По повод неграмотната статия:
"Обитавал гробищния парк" УАТ ДА ФАК?! Каква работа е имал там да ОБИТАВА? Призраците обитават такива места, не живи хора. Освен, ако не им се плаща за това.
Тази статия може да се ползва и като довод защо трябва да сменим правителството, та да няма бездомници, или защо по гробищата трябва да има денонощна охрана, която да гледа не само за такива неща, но и за цигани, които крадат от гробовете.

Тази статия не е довод защо не трябва да има бездомни кучета.
Замисли се - следващата статия, в която пише как пъпчиви наркомани са заклали бабичка би била извинение да изтрепем дрогите.
Следващата, в която пише, че скинари са заклали просяк или са го залели с бензин би трябвало да мотивира купища хора да изпогърмят всички младежи с татуировки, които видят.

Единственото, което прочитам в тая статия е:
- социалните служби в Дупница не работят и някакъв клет човечец е спал на гробищата или близо до тях при минус намколкоси градуса.
- Община Дупница е за бой, защото позволява на клошарите да спят по гробовете.
- човек е намерен разкъсан в и около гробище в Дупница.
- човек е починал на гробищата или близо до тях .

Не пише обаче дали има някакви доказателства, че именно кучетата са го убили.
Да, много е удобно да се приеме, че е разкъсан жив.
Но я си представи, че си е починал тихо и кротко и чак тогава са го изяли?

Не ме разбирай погрешно - находката е шокираща, фактите - потвърдените имам предвид - са гнусни като не знам и аз.
Лично аз съм потресена.

НЕ трябва да има клошари,
НЕ трябва да има когото и да било освен умрели и стражи нощем по гробищата.
НЕ трябва да има бездомни животни.
НЕ трябва да се допуска такава безотговорност, за каквато четем.

Но това не е мотивация да излезеш с пушката. Може би обаче ще се замислиш за кого ще гласуваш следващия път.


Активен

Мразя Gnome 3!!!

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
гейт,
Забелязвам, че хора като теб много обичат да поставят етикети, и то неправилни.
Най-редовно ми се случва когато помоля някой да не си мята боклука на тротоара да ме етикират като " природозащитничка".

Това е крайно тъпо.

Просто има разлика между "правилно" и "грешно".

А ти кой си, да те питам, че да имаш правото да определяш кой има правото да диша, и кой-не.
Активен

Мразя Gnome 3!!!

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Идеята за "Гражданска организация за защите от бездомните кучета" ми допада.
Дори имам определна визия какво трябва да представлява:
http://nifelheim.homeip.net/nifelheim/flashvideo/flplayhi.php?file=/nifelheim/flashvideo/other/psi8.flv
 ;D

В краен случай може да се примирим и да постъпим както го правят във Великата Демокрация:
http://www.youtube.com/watch?v=iMR9scfrsx0
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Нях, Гата, кофти опит да сравняваш ябълки с портокали. Както впрочем и моята асоциация с Хитлер. И все пак, никога няма да ви разбера вас защитниците на бездомните животни - защо не се грижите за тях бе деба. Какво бил правил клошаря на гробищата. Хех. А какво прави тъпия пес дето ме буди всяка сутрин като почне да лае по колите дето минават. Някой ден ще ми писне и...въздушната пушка....чашките с грес...и така. Разбира се, няма да  пишат за това по вестниците, щото на никой не му пука за някакъв малоумен помияр дето сдал багажа преждевременно. Освен ако не са му отрязали четирите лапи разбира се :)
« Последна редакция: Jan 29, 2011, 03:06 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Нях, Гата, кофти опит да сравняваш ябълки с портокали. Както впрочем и моята асоциация с Хитлер. И все пак, никога няма да ви разбера вас защитниците на бездомните животни - защо не се грижите за тях бе деба. Какво бил правил клошаря на гробищата. Хех. А какво прави тъпия пес дето ме буди всяка сутрин като почне да лае по колите дето минават. Някой ден ще ми писне и...въздушната пушка....чашките с грес...и така. Разбира се, няма да  пишат за това по вестниците, щото на никой не му пука за някакъв малоумен помияр дето сдал багажа преждевременно. Освен ако не са му отрязали четирите лапи разбира се :)

А пък някой ден на мен ще ми писне и ще подкарам фадромата на лов за джипове, неправилно паркирали и мислещи се за кой знае какво тарикатчета и по твоята логика ... гледай да не ми попадаш в полезрението  ;) Как ти се струва? Явно не сте разбрали къде е проблема. В предишната тема помолих да го дефинирате, но явно има да чакам. Трябва да накараме организациите, които трябва да се грижат за това, просто да си вършат работата и да не гледат как да правят далаверки и т.н. Закони предполагам има и то може би не лоши - просто трябва да се спазват. Например ... домашните кучета с намордник и на повод при разходка. Собствениците да им събират "произведенията на изкуството" и т.н. Не бъдете тълпа!
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)