Автор Тема: Гражданска организация за защите от бездомните кучета  (Прочетена 15801 пъти)

petkouzunski

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Организациите никога няма да си вършат съвестно работата. Ако го направят, ще останат без хляб. На който не му харесва да бъдат умъртвени (по какъвто и да е начин) уличните кучета - да си ги прибере и гледа в апартамента/къщата/двора. От там нататък всичко е вредител и трябва да се вземат мерки.

Gateway, защо чашките да са с грес?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Въпросните организациики именно на тъпата тълпа разчитат. Защото се борят за много справедлива кауза. Представяш ли си какво ще се случи ако бат Биби ги погне с данъчни проверки и неговите там медийни циркове. Ще се изпишат тонове малоумни постове в блоговете, ще се организират сума ти петиции и циркове във фейсбук, та дори вероятно някой друг мижав протест с няколко десетки смотани хипита. Естествено по вестниците ще се пишат каква полицейщина е тази държава и как са посегнали на най-големите алтруисти, тези прекрасни млади природозащитници, които [sic] работят всеотдайно в името на каузата. Какви сме жестоки и дебелокожи хора че толерираме всичко това. И тем подобни левичарски простотии.

П.П няма да казвам защо трябва да са с грес, че Гата много ще се разпеняви :)

П.П2: луда глава, нямаш грижи, кажи кога почваме с фадромата. Ти мачкай джиповете, аз съм хвърлил око на таралясниците на по 15 години с газова уредба дето ги паркират все едно са руския цар и други няма ехех
« Последна редакция: Jan 29, 2011, 13:29 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

dobrev666

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
  • Distribution: Slackware, Slackware64
    • Профил
    • WWW
GattaNegra,
Цитат
Би ли бил така добър преди всичко да ни разясниш какво точно се опитваш да кажеш с това 666 в никнейма си на света и себе си?
Грозен си като дявол или си зъл, лош сатанист с черни нокти?
Или искаш да избиеш и нещо друго освен бездомните кучета?

Какво те притеснява числото в моя никнейм? Това ме кефи това съм сложил.

Цитат
По повод неграмотната статия:
"Обитавал гробищния парк" УАТ ДА ФАК?! Каква работа е имал там да ОБИТАВА? Призраците обитават такива места, не живи хора. Освен, ако не им се плаща за това.
Тази статия може да се ползва и като довод защо трябва да сменим правителството, та да няма бездомници, или защо по гробищата трябва да има денонощна охрана, която да гледа не само за такива неща, но и за цигани, които крадат от гробовете.
УАТ ДА ФАК?!
КУЧЕТА СА ИЗЯЛИ ЧОВЕК!!! Това е факт. И затова обвиняваш правителството, че е допуснало този човек на гробищата??? Добра логика, както казва един водещ.
Означава ли че като са ИЗЯЛИ бездомник в гробищата не могат да го направят с всеки друг навсякъде другаде?
Призраци обитават гробищата, те са тяхна собственост и хората не могат да ходят там?
По въпроса за бездомниците, защо ги има и кой е виновен за това няма да пиша, ако изрично не изявиш желание да прочетеш мнението ми по тази тема.

Цитат
Но това не е мотивация да излезеш с пушката. Може би обаче ще се замислиш за кого ще гласуваш следващия път.
Кога съм писал или казвал, че трябва да се излиза с пушка? Също така не виждам връзка от това за кого ще гласувам и бездомните кучета.
Който и кмет да се опита да разкара бездомните кучета по някакъв начин се намират природозащитници и кучезащитници, които точно в този момент много за загрижени, но като отшумят кампаниите против бездомните кучета, се изпаряват в дън  земя, не полагат никакво усилие за да се разреши този проблем.
С други думи когато някой е недоволен от нещо, започва да плюе кого ли не, но когато трябва да свърши нещо все едно не е бил той недоволния.

Смятам, че си гледала "Animal planet". Това което съм разбрал от там е следното:
1. Организациите, които се занимават с бездомните животни се издържат изцяло от дарения - общината и държавата нямат нищо общо с тях.
2. Бездомните животни, се дават за "осиновяване"(не мога да намеря друга подходяща дума) .
3. Бездомните животни, които не могат да се "осиновят", се умъртвяват.

Нека да престанем да търсим постоянно вината в общините и държавата. В крайна сметка, управляващите са продукт на тази нация. Всеки се оплаква и не счита, че трябва да свърши нещо, чака друг да свърши някаква работа, защо си мислите, че с управляващите ще е по различно.

Като толкова милеете за кучетата, ами направете си организация за защитата им, събирайте дарения, направете приют за бездомни животни. Или е по лесно постоянно да се оплакваме, някой като се опита да свърши нещо да вдигнем олелия до небесата, в крайна сметка нищо да не свършим и проблема да си стои нерешен.

Последно искам да спомена една статистика:
България е абсолютен европейски шампион по брой на заболели от кучешка тения. Само за една година заразилите се от опасната болест са повече, отколкото в целия Европейски съюз. За миналата година случаите в България са 461, а в европейските страни – 350.
УАТ ДА ФАК?!
« Последна редакция: Jan 29, 2011, 20:35 от dobrev666 »
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
  И най отявления кучезащитник-като види как любимият му вид напада майка с малко дете , или просто дете-е ако не стане кучепращач във Виетнавм-е пълен изрод!!!

  Колко е просто само-натоварват се всички кучета на кораб за Виетнам и се хранят с ориз докато пристигнат там
 
   Ама явно  не искат да решат проблема-нали всичко трябва да е скапано....
« Последна редакция: Feb 01, 2011, 12:27 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

edmon

  • Гост
Ъъ.. Извинявайте, Ваше Председателство, но не виждам никой да се вайка.

Към безумието, с което е започната темата добавих собствените си безумия.
Или не е разрешено накой друг да ръси безумия, освен Избраните?

Безумието е да се опитваш да нападаш някой на големина на ушите когато твоите са по-големи от неговите!
Доводите за защита на животните ги слушахме твъъърде дълго!
И не само ги слушахме, но дори бяхме съгласни с тях.ЗАЩО? Защото и ние
сме милозливи хора, и ние обичаме животните!
Но като обичаме животните трябва ли да ги оставим да ни се ИЗСЕРАТ В УСТИТЕ !?!?!?!
Това е овчо взето всичко, което искат нормалните хора!
Очевадно е, че сегашният метод за справяне с проблема не дава нужните резултати!
КАКВО ДА НАПРАВИМ ТОГАВА?
Ти предлагаш да седим и да чакаме кученцата да се самоизядат(щото видно не желаеш да ги приспиваме), пък ако изядат и някой и
друг човечец дотогава лошо няма, не може да направиш омлет без да счупиш яйце.

Такива раоти!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Къде могат да се подават сигнали, за да глобяват общините? Звучи добре - като им треснат няколко глоби ще им увре главата че е по-добре да ги разкарат.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
То бива да няма смисъл, ама има граници.
Мисля, че минавам всякакви граници на собственото си търпение, като пиша отговори тук.

Не мисля, че има смисъл да споря с фанатици, но ..

ГейТУей, моля ти се, кажи ми, че ми говориш на "вие" от уважение, а не защото ме слагаш в тълпата хипита, за които говориш?

Добрев, задавам въпроса за никнейма ти, защото ми стана интересно с какъв типаж комуникирам. Хората с 666 в никовете обикновено са еднотипни. Какво ми говори никнейма ти ще ти кажа в друга тема или на лични, ако те интересува - да продължаваме оффтопика тук.

Значи първо - естествено, че ще обвиня общините и неработещата система, като видя, че нещо не е в ред. Не ми е работа АЗ да съм системата, но по силата на демокрацията мога да следя дали тя работи. А тя НЕ работи.

Именно, защото има глоби за кметовете и ВЪПРЕКИ това има бездомни животни аз си вадя извод, че системата НЕ работи.
 
Не ми харесва идеята да изгледам тонове репортажи и предавания за да давам цитати за обосновка, но ако се налага ще го направя.
Цитирам по памет разни случаи:
Кучета нахапват някаква, после кучеприбирачите отиват и хората наоколо " ама не, това са наши кучета, те не са улични, не са хапали!" А къде живеят въпросните? На улицата, обаче като питаш: " Ето тук, на двора!". И сега ми кажи как така не са виновни общините , като за да е "твое" едно куче или там каквото и да е животно ти трябват документи. А видимо и невидимо тези хорица си нямат такива. За което, само заради споменаването на " Наши са" пред други хора, нежели пред камера, общината трябва да глоби хорицата без документи и да затвори кучетата.
Да, именно да ги затвори. Казвам го с ясното съзнание, че не съм варварин и както не желая да се ИЗМЪЧВАТ животни, така и не желая да легна да ме изядат.
Да ги затвори. Чакай малко.
Къде да ги затвори? В приютите, къде. Да де, ама тия приюти са перални на пари.
Хората, които ходят и хранят и снимат кучетата там (лоялна съм към познатите си, за това няма да казвам нищо по въпроса!) го правят с голям страх. В тези приюти не е разрешено да се снима. Защо ли? В тези приюти животните умират от глад и се ядат едно друго, въпреки, че храна на документи има, защото има дарения. Пак в същите приюти животните биват пребивани, за да се икономисат и откраднат средствата за инжекции.  И всички сме виждали " кастрирани" кучета да раждат.
И тези случаи в нашата мила родина са доказани и документирани. И за да е по-ясно, попитай пет младежа които са работили за екоравновесие и ще видиш, че поне един ще ти ги каже тия неща. Особеното е, че понеже са стадо, няма да отидат да сигнализират, а ще се оттеглят отвратени. И нещата си остават същите. Само че нека да се не заблуждаваме, че държавата не знае за тези злоупотреби. Знае и още как, но никой не го е еня.

Още едно нещо  - от къде идват въпросните улични кучета?
МИ НЯМАМЕ работеща система за чипиране и следене на животните. И когато се заговори за задължителна кастрация на нечистопородни домашни кучета, които не участват в изложби и турнири и не са годни за разплод,  всички  вкупом ревват " против" . После си пускат мелезите да тичат, те се размножават яко  с домашни и недомашни и така поне една кучка ражда.
Ако е късмет да е домашна кученцата безразборно се подаряват на който падне, после някои от тях се озовават на улицата, други отиват за храна на нещо по-голямо и само малка част от тях успяват да станат домашен ЛЮБИМЕЦ наистина ... Да дам обяви за пример? "Подаряваме кученца спешно" ... потърси си сам.
А ако е късмет да е кучка от улицата тя си ражда в някое кьоше и в зависимост от сезона кучетата оцеляват или не.
И това само защото егото на тъпанара не му дава да клъцне песа. После има " ама той избяга", "ама блъсна го кола"...
Ако е котка ще има " Ама скочи от прозореца, милия ми пуфчо, не сте ли го виждали?" ОК, отплесвам се малко.

Вторият номер е да си вземе някой си куче, и понеже на предишните стопани не им пука и не проверяват, това куче пораства по-голямо, отколкото се очаква, или не е добър боец, или лае много, или има косми, и то се озовава на улицата.
Да ви дам ли примери колко ПОРОДИСТИ кучета са открити преез изминалото тримесечие на улиците в София? Наистина няма как да се знае с точност дали породата е Чиста или Смес, но когато кучето видимо има домашни навици и е социално, носи белезите на породата и т.н. повечето разбирачи си позволяват да кажат " това е може би еди каква си порода". И това не са хора, които искат да изкарат СОБСТВЕНОТОЧ си куче " ама не ви ли прилича на това-и-това", а нора, които дават оценка.
Защо ли тези породисти и най-често едри кучета се озовават на улицата, как мислиш?

Нужен е контрол над домашните, първо, и след това да се види как тоя контрол се отразява на недомашните.
Не ми се спори по тая тема с кастрациите. Все пак си позволявам да си изкажа мнението.

Единственото, което АЗ персонално искам е да не се измъчват животни.

Освен това ми се иска да не се убиват животни на ред по улиците, а да се намери работеща система.
В развитите страни симпатичните животни се осиновяват, а злите се приспиват с инжекция, като процесът е прозрачен и контролируем, не както тук.

И да - ще се пенявя, защото откачалки с комплекси винаги ще има и винаги ще има някакви идиоти, които искат да мачкат с танкове, да късат с клещи и да се наслаждават на нечия агония - дали ще е лов на вещици през средните векове, измъчване на пленници и евреи през съответните минали години или доволно цъкане с език, когато някой мъчи по-слабите от него - все е тая.

Въпросът, който МЕН ме вълнува е:
"Когато на Гошко му се прииска да изгори кучето пред блока или пекинеза на съседа с горелката за забавление и да овеси лапите му на простора си, да знае, че го грози такова и такова наказание" - т.е., че насилието над животни е инкриминирано.

Естествено, ако псето на съседа или кучето от входа започне да хапе, ще се обадя където трябва за да се вземат мерки.

Не си мисли, че съм идиот, който ще си отреже дясната буза на задника, за да нахрани някой пес на улицата!

И ще те помоля да се о п и т а ш  поне да  п о м и с л и ш  какво съм написала  преди да се отпениш с някоя гадост в отговор.
Активен

Мразя Gnome 3!!!

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ето ти чудесен контрол над домашните - уличните песове да се прибират в приют и ако никой не ги осинови до 48 часа да ги приспиват. Така всеки, който реши да си изхвъли животното на улицата би трябвало да осъзнава че с голяма вероятност го убива. Това би имало много възпитателен ефект, след като очевидно е прекалено сложно да се маркират с чипове (малоумните "природозащитници" иначе много обичат да подхвърлят разни статии как RFID чиповете предизвиквали тумори, странна работа). И от друга страна, това ще реши проблема с бездомните кучета, които пръскат тения и хапят хората.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Офф
Нау..
не.
Не мога!

Ок, драги ще ми кажеш ли защо според теб някой пръска 500 - 1000 лв за куче и го изхвърля?! Ами вероятно, защото не му пука!
Това, че се избиват няма да помогне, ако има кой да пускановикучетапоулиците!!!
Разбери!
Чипирането не зная дали предизвиква тумори, но ако започнем в тоя ред на мисли:
каишката може да задуши животното, ако се закачи някъде,
чипирането предизвиква тумори,

А храненето с разни помии, блъскането със стероиди и кучката да ражда като разпрана или да не и се дава да излиза навън, когато е разгонена не предизвиква тумори, така ли?!

За всичко си има извинения, и то какви.
Трябва да се гледа обаче цялата картина.
Идиотът, който развъжда мелези трябва да се глоби, мелезите да спрат да се пускат по улиците и ТОГАВА да се броят кучетата за избиване!

Ще си направя тема за защита от идиоти!
Активен

Мразя Gnome 3!!!

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Цитат
Добрев, задавам въпроса за никнейма ти, защото ми стана интересно с какъв типаж комуникирам. Хората с 666 в никовете обикновено са еднотипни. Какво ми говори никнейма ти ще ти кажа в друга тема или на лични, ако те интересува - да продължаваме оффтопика тук.

С това 666 накрая никът ти прилича на Cobra666 - страшилище за зоофилите :)
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
666 дявола или хитлер, или дет метъл?
какво изразява, или защо е нужно, какво да мисля за отношението на съфорумеца към света и околните, това се чудех.
« Последна редакция: Feb 02, 2011, 14:38 от GattaNegra »
Активен

Мразя Gnome 3!!!

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
//offtopic

Gatta добре казано. Подкрепям.
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Едното по никакъв начин не пречи на другото и не виждам какъв е проблема от една страна да ги глобяват, от друга страна да приспиват бездомните песове, които никой не е осиновил до 48 часа.  Ако успеят да въведат по-ефективен контрол с въпросните глоби, още по-добре.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Едното по никакъв начин не пречи на другото и не виждам какъв е проблема от една страна да ги глобяват, от друга страна да приспиват бездомните песове, които никой не е осиновил до 48 часа.

ИМЕННО! приятелю! ИМЕННО!

Гледай сега, почти си ме разбрал.
Но почти.

Историята за дакелчето/мопсчето/немската овчарка, изобщо кученцето, което си било на ред, когато го купили от зоомагазина/развъдника/симпатягата, с когото са се запознали на кучешката поляна, обаче после на един/5/12 месеца кучето се разболява от някаква скъпо струваща гадост и бива изритано на улицата да се оправя както може знаеш ли я?

Ако успеят да въведат по-ефективен контрол с въпросните глоби, още по-добре.

Ти един такъв идиот, wannabe стопанин няма ли да го глобиш?

Сега, когато си направил тая великодушна крачка към мен, ще си развия и другата мисъл.
Обикновено човека с горелката или резачката няма наистина проблем с даденото куче, а някаква друга драма в своята си глава, вероятно свързана с човечеството. Само извинението е, че кучето го е ухапало или е лаяло и т.н.
Все пак, ако намерим един, който наистина е убил някакво куче, защото е алело или му е направило нещо, много вероятно е да се окаже,че не е точно това кучето, но той е хванал едно , някакво там куче и му е светил маслото.
По същия начин, както ако детето ти се върне нахапано и разревано няма да имаш нерви за очни ставки, а ще хванеш лопатата и ще трепеш на ред. Няма да те интересува кафяво ли е било или черно, малко или голямо, просто озверля ще трепеш и това е. Ето това не е правилното.
Има един важен детайл тук.
Кучетата, които с годините стават "нашия Шаро" или " Нашата Сара" или каквото там, обикновено са достатъчно с акъла си, да знаят, че ако искат папане и да няма ритници, трябва да са кротки и сговорчиви.
Рядко едно такова куче посяга на човек.
Псетата, които хапят и посягат рядко са кварталните галеници. И когато излезеш да трепеш зли помиари рядко ще намериш точно тях.
Ето това е причината в повечето случаи кварталния галеник да си го отнесе, защото е доверчив, а злото псе отдавна да е забегнало нанякъде.
После има вайкане "Ама тя Мара на никого нищо лошо не е сторила", а нахапаните да викат " нека".

Далеч съм от мисълта, че лелките, които хвърлят храна от балконите или излизат да хранят кучетата специално с репликата " аз от колко много се лишавам" постъпват правилно.
Мисля, че към глобените трябва да прибавиш и онези, които отиват в приюта и изкарват любимите си кучета само за да ги пуснат обратно по улиците.

Но си оставам против мъчителните методи за изтребване на нежелани животни.

В тоя ред на мисли - идиота, който паркира тъпата си кола така, че трябва да му обера мръсотията за да мина е за разстрел. Дразни ме (лае ми). Само че ако му отсека краката до коленете няма да ми се размине само със 100 лв глоба.

При нас от трамвайната спирка към мя блок има 400 метра тротоар, по който не може да се върви от коли. Трябва да ходя по улицата. Да ме сгази нещо. Трябва да се залеят с киселина тия хора (лаят ми).

Методът с насилието за назидание може и да проработи с идиота, когото се опитвам да отуча даа паркира във входа ми - ако ум отрежа краката може би следващият ще се замисли дали да паркира там.
Обаче животните не четат вестници и няма ка кда разберат защо точно Пешко е осакатил някакво куче в някакво село през девет села в дванайсто.

Разбираш ли накъде летя?


Активен

Мразя Gnome 3!!!