Автор Тема: X блокира виртуалните текст терминали  (Прочетена 1192 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Някой да е срещал такива проблеми и да знае как се оправят?

когато е стартиран X (или kdm) се блокира превключването на текстовите терминали с CTL+ALT+Fx
блокира се превключването и между два X съръра. Странното е че по някой път работи. струва ми се че проблемите идват от kdm.

Fedora 7.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
X блокира виртуалните текст терминали
« Отговор #1 -: Apr 09, 2008, 00:51 »
Гледам никой не ти е отговорил, явно този проблем трябва да се води от трудните. Както и да е интересното тук е, че и аз имам почти същия проблем с Дебиана само, че при мен превключване не става само, когато съм в режим на Login Screen и все още не съм се логнал. Логна ли се веднъж всичко работи перфектно и всичко това е малко дразнещо. Прерових гоогла и нищо смислено не намерих, така че ако някой се е сблъсквал с този проблем или има идея как да се реши да помага.

Иначе Naka ти ако искаш пробвай следното решение и виж дали ще работи при теб. Значи редактираш xorg.conf като добавяш следната секция:
Примерен код

Section "ServerFlags"
Option "DontVTSwitch" "false"
EndSection


Това би трябвало да ти позволи да превключваш между виртуалните конзоли. При мен това не помага и проблема с превключването от Login Screen към виртуална конзола си остава.



Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

WindowsVista

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
X блокира виртуалните текст терминали
« Отговор #2 -: Apr 11, 2008, 15:25 »
И аз имам такъв проблем.Малък но дразнещ.Най-лесното решение е Вистичка.Сега сериозно сложих си Хandros 3 Ксандрос и тия от съпорта ми решиха проблема.
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
X блокира виртуалните текст терминали
« Отговор #3 -: Apr 13, 2008, 02:56 »
@Виста да беше казал поне как ти го решиха този проблем, барем и на нас да помогнеш, че само със споделянето на инфото, че ти е решен проблема с нищо не ни помагаш.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт