Автор Тема: Непонятен за мене проблем.  (Прочетена 1885 пъти)

tasmaniec

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 32
  • Distribution: Kubuntu 13.10
  • Window Manager: KDE
  • "Това, което не ме убива ме прави по-силен."Ницшe
    • Профил
Здравейте и честит празник.От една седмица съм убунту 8.10 и имам проблем с някои страници отваряни с лисичката.По-точно сайта на АМД изписва,че не може да бъде намерен.Същия се отваря под ХП,но аз не изкам под хп.А също" you tube",ми го дава така - ???
Активен

CPU -Intel Pentium E2140@ 3000Gh,VGA-Ati Radeon 4850,Mem. A-Data 2*1Gb.,2*160Gb. Hitachi,Jetway ip35- sg.

tyuio

  • Гост
Re: Непонятен за мене проблем.
« Отговор #1 -: Mar 03, 2009, 21:58 »
По някаква странна за мен причина от снимаката се вижда че не ти рендва правилно страницата и много вероятно да е или от лоша връзка която е непостоянна или не чете css - а което незнам как не става, Пробвай като за начало някои други браузери: опера, епифани, конкуерора дори да видим как е там?
Активен

tasmaniec

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 32
  • Distribution: Kubuntu 13.10
  • Window Manager: KDE
  • "Това, което не ме убива ме прави по-силен."Ницшe
    • Профил
Re: Непонятен за мене проблем.
« Отговор #2 -: Mar 03, 2009, 22:21 »
Същото е и при тях. :-[
Активен

CPU -Intel Pentium E2140@ 3000Gh,VGA-Ati Radeon 4850,Mem. A-Data 2*1Gb.,2*160Gb. Hitachi,Jetway ip35- sg.

tyuio

  • Гост
Re: Непонятен за мене проблем.
« Отговор #3 -: Mar 03, 2009, 22:37 »
Не мога да кажа със сигурност но мисля че имаш проблем с нета и не се зарежда до край страниците. Какво е постоянството при сваляне на торенти?
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Непонятен за мене проблем.
« Отговор #4 -: Mar 04, 2009, 00:19 »
Случайно да си зад рутер?Ако е така значи в него е проблема.При мен като забие рутера става така-някои страници зареждат,други не,а някои пък изобщо.С рестарт на рутера нещата стават ок.Обикновено това става след солиден тормоз със торенти+дълго време на работа на рутера(месеци без да е спиран)
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

tasmaniec

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 32
  • Distribution: Kubuntu 13.10
  • Window Manager: KDE
  • "Това, което не ме убива ме прави по-силен."Ницшe
    • Профил
Re: Непонятен за мене проблем.
« Отговор #5 -: Mar 04, 2009, 08:51 »
Да зад рутер съм, но нямам проблеми досега с него или торент клиент.Но за всеки случай го рестартирах,и пак си е така.Много рядко използвам торент клиент. :'(
A това ми го дава на някои страници,и то доверини.
« Последна редакция: Mar 04, 2009, 10:27 от tasmaniec »
Активен

CPU -Intel Pentium E2140@ 3000Gh,VGA-Ati Radeon 4850,Mem. A-Data 2*1Gb.,2*160Gb. Hitachi,Jetway ip35- sg.

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Непонятен за мене проблем.
« Отговор #6 -: Mar 04, 2009, 11:56 »
Mожеш ли да пуснеш снимки на два различни браузера отворили една и съща страница - примерно в Firefox и Opera отворен YouTube?
Имаш ли наблюдения на кои страници се получава? Получава ли се на страницта на Линукс за българи?
Активен

фонокартен телефонен апарат

tasmaniec

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 32
  • Distribution: Kubuntu 13.10
  • Window Manager: KDE
  • "Това, което не ме убива ме прави по-силен."Ницшe
    • Профил
Re: Непонятен за мене проблем.
« Отговор #7 -: Mar 04, 2009, 12:23 »
Ето това е.Така е и при конкуерора.Страницата на linux-bg.org се отваря коректно.Ами на АМД и Nvidia  страниците въобще не се отварят.
Активен

CPU -Intel Pentium E2140@ 3000Gh,VGA-Ati Radeon 4850,Mem. A-Data 2*1Gb.,2*160Gb. Hitachi,Jetway ip35- sg.

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Непонятен за мене проблем.
« Отговор #8 -: Mar 04, 2009, 12:45 »
Доколкото виждам:
Първа страница на YouTube има един, единствен, голям CSS файл. Когато го махна страницата изглежда много подобно на това, което си пратил ти. Това, че проблема е повтаряем под двата браузера ми говори, че нещо блокира достъпа до файла. Много е вероятно да е нещо свързано с рутъра. Почти на 100% съм сигурен, че на този компютър в друга мрежа YouTube ще изглежда "нормално".
Опитай се да прегледаш някакви настройки за прокси, защита, блокиране на определен тип файлове.
Ако не си настройвал нищо допълнително на Убунту-то и имаш достатъчно място на диска проблема много вероятно е в рутъра.
Активен

фонокартен телефонен апарат

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Непонятен за мене проблем.
« Отговор #9 -: Mar 04, 2009, 14:21 »
и двете страници ползват флаш, или не ти е инсталиран или има нещо в рутера което блокира флаш анимациите
Активен

tasmaniec

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 32
  • Distribution: Kubuntu 13.10
  • Window Manager: KDE
  • "Това, което не ме убива ме прави по-силен."Ницшe
    • Профил
Re: Непонятен за мене проблем.
« Отговор #10 -: Mar 04, 2009, 14:22 »
Хиляди  благодарности Bulfon имаш  [_]3 макар и виртуална.Проблема е решен,като се резетна рутера.Имал си е собствено мнение >:(,Сигорно защото е от най-ниския клас рутери.Още веднъж благодарности на участниците в този форум. :) [_]3
Активен

CPU -Intel Pentium E2140@ 3000Gh,VGA-Ati Radeon 4850,Mem. A-Data 2*1Gb.,2*160Gb. Hitachi,Jetway ip35- sg.

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Непонятен за мене проблем.
« Отговор #11 -: Mar 04, 2009, 17:25 »
Да зад рутер съм, но нямам проблеми досега с него или торент клиент.Но за всеки случай го рестартирах,и пак си е така ...

... Проблема е решен,като се резетна рутера ...

Хайде да ни обясниш каква е разликата, между двете операции "рестартирах" и "резетна", че ако имаме подобен проблем, да знаем и ние  ;)
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

tasmaniec

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 32
  • Distribution: Kubuntu 13.10
  • Window Manager: KDE
  • "Това, което не ме убива ме прави по-силен."Ницшe
    • Профил
Re: Непонятен за мене проблем.
« Отговор #12 -: Mar 04, 2009, 18:41 »
Ами аз така си му викам ::).Чат- пат блокирва рутерчето и аз си му изключвам тока му и той взима,че тръгва.А сега направо бръкнах с една отверка и нулирах с копчето за резет. ???
Активен

CPU -Intel Pentium E2140@ 3000Gh,VGA-Ati Radeon 4850,Mem. A-Data 2*1Gb.,2*160Gb. Hitachi,Jetway ip35- sg.

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: Непонятен за мене проблем.
« Отговор #13 -: Mar 04, 2009, 19:11 »
btw, пише се реСет и идва от reSet.
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...