Автор Тема: Имам проблем с видео драйверите :)  (Прочетена 1809 пъти)

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Еми http://www.nvidia.com/object/linux_display_ia32_180.44.html най-новите драивери немога да си ги сложа ... пиша sudo sh ... в терминала и като почне да ги Uncompressing излиза някакав error и има само ok да се цъкне и така ...
ne7work@ne7work-desktop:~$ sudo sh '/home/ne7work/Desktop/NVIDIA-Linux-x86-180.44-pkg1.run'
[sudo] password for ne7work:
Verifying archive integrity... OK
Uncompressing NVIDIA Accelerated Graphics Driver for Linux-x86 180.44...
ne7work@ne7work-desktop:~$

Моля помогнете ми нов потребител сам на форума благодаря предварително за помоща :)
Активен

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Имам проблем с видео драйверите :)
« Отговор #1 -: Apr 11, 2009, 01:01 »
аз не виждам ерор :) мисля че трябваше да смениш на init 5, бтв то пише там инструкций - следвай ги :)
Активен

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Re: Имам проблем с видео драйверите :)
« Отговор #2 -: Apr 11, 2009, 01:25 »
Мдам явно е от това
  ERROR: You appear to be running an X server; please exit X before           
         installing.  For further details, please see the section INSTALLING   
         THE NVIDIA DRIVER in the README available on the Linux driver         
         download page at http://www.nvidia.com.
Активен

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Re: Имам проблем с видео драйверите :)
« Отговор #3 -: Apr 11, 2009, 01:35 »
Все още не сам се справил с проблема :( Пиша sudo init 3 и паролата ми да се логна но нищо нестава и после като напиша пак sh ... и пак същото :[
Активен

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Имам проблем с видео драйверите :)
« Отговор #4 -: Apr 11, 2009, 01:46 »
какво ти е дистрото иначе..?
Активен

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Re: Имам проблем с видео драйверите :)
« Отговор #5 -: Apr 11, 2009, 01:49 »
Ubuntu 8.10 чудя се дали сам избрал правилната дистрибуция за поддръжка на CS сървъри искам да давам сървъри под наем .. :)
Активен

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Имам проблем с видео драйверите :)
« Отговор #6 -: Apr 11, 2009, 01:55 »
абе то си има едно нещо дето са измислили, hardware drivers даваш там и щракаш enable driver и чакаш рескаш Х-а и си готово.. какво го инсталираш по сложния начин. Ако не търсиш в Synaptic nvidia и инсталираш.
Активен

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Re: Имам проблем с видео драйверите :)
« Отговор #7 -: Apr 11, 2009, 02:09 »
Еми аз точно от там бях инсталирал обаче версията на драиверите там е 1.73 много е стара и сега не знам как да го спра това X ли какво е и да си я инсталирам както аз искам и както е описано в сайта на http://www.nvidia.com аз го дадах deactive и сега не са active драиверите които имах ама пак имам NVIDIA X Server Settings ...
Активен

nfsto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 392
    • Профил
Re: Имам проблем с видео драйверите :)
« Отговор #8 -: Apr 23, 2009, 09:31 »
Еми аз точно от там бях инсталирал обаче версията на драиверите там е 1.73 много е стара и сега не знам как да го спра това X ли какво е и да си я инсталирам както аз искам и както е описано в сайта на http://www.nvidia.com аз го дадах deactive и сега не са active драиверите които имах ама пак имам NVIDIA X Server Settings ...
Еми дай му тогава Enable и не се занимавай с глупости щом работи драйвера недей да се заблуждаваш ,че най-новото е по-добро от старото работещо без проблеми
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Имам проблем с видео драйверите :)
« Отговор #9 -: Apr 23, 2009, 21:32 »
Как инсталирам (и преинсталирам) видеодрайвер на Nvidia в Дебиан (не вярвам да е по-различно в Убунту):

Свалям драйвера (последния засега - 180.51,например от тук http://linux.softpedia.com/get/System/Hardware/nVidia-Linux-Display-Driver-IA32-7787.shtml или от официалната страница http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us и го премествам в папка в домашната директория,напр.nvidia (за по-лесно).След това влизам в папката и давам права на файла и за изпълнение.

После го разархивирам с командата:
$ ./NVIDIA-Linux-x86-180.51-pkg1.run --extract-only
Всички файлове и папки от новообразуваната папка при разархивирането ги местя в основната (т.е. в nvidia),пак за по-лесно.

След това влизам в конзола с Ctrl-Alt-F1

Логвам се като юзър,а след това и като руут.

Спирам KDM (понеже съм с KDE) с командата:
#/etc/init.d/kdm stop

Отивам до мястото,където е разархивираният драйвър:
#cd /home/user/nvidia           (в което "user" е вашия потребител,ако следвате това,което аз правя)

Правя модул за ядрото,което работи в момента (като предварително условие е сорса му вече да сте го инсталирали,или ако имате собствено ядро,тогава вече сорса си е там -  в /usr/src):
#./nvidia-installer --add-this-kernel

След това следва самата инсталация:
#./nvidia-installer

(За тези,които имат вече инсталиран драйвър и слагат следващата версия,тук инсталаторът изписва,че има инсталиран вече предишен драйвър и пита,дали да го деинсталира,преди да инсталира новия.Подразбира се,че трябва да се разреши деисталацията.За тези,които инсталират за пръв път видеодрайвъра,това не се появява,така,че  - напред)

Последното,което пита инсталатора е дали да ъпдейтне xorg.conf с новите неща.Позволявам и всичко вече е ок.

След това винаги рестартирам:
#shutdown -r now

Това при мен винаги работи.Желая го от сърце и на всеки от вас!
Успех!
« Последна редакция: Apr 24, 2009, 23:41 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws