Автор Тема: Настройки на вграден микрофон  (Прочетена 5343 пъти)

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Искам да попитам знае ли някой как да пусна микрофона си за провеждане на разговори със скайп?
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

Archangel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 152
  • Distribution: Fedora 11.91 (Rawhide)
  • Window Manager: GNOME 2.27.5
  • ненормалник
    • Профил
Re: Настройки на вграден микрофон
« Отговор #1 -: Sep 14, 2009, 23:42 »
дистрибуция + версия на скайп. Ако си с поледната бета - би трябвало след като минеш през настройките и дадеш на pulseaudio-алабала да тръгне. Това разбира се е при положение че си с Ubuntu ( по точно с pulseaudio). Може да трябва да се позволи от колонката дето ти е на панела.
п.п. Даването на повече информация, вслучай че не се получи с гореспоменатото, ще помогне за по нататъчното предоставяне на помощ.
Активен

shoshon

  • Гост
Re: Настройки на вграден микрофон
« Отговор #2 -: Sep 14, 2009, 23:51 »
Новото предаване по БТВ: "Звездите ми го нашепват" Тази вечер гост е ApucTokpaT и ще познаем каква дистрибуция и какъв хардуер  ползва. Останете с нас...

[След рекламният блок и драматичен тийзър на "Перла"]

Шепот в студиото...

Поклащат се завесите...
В трилинг-кулминацията телефонът на водещия звъни и се обаждат от Skype Call Service. Дълбок глас и дишане в случалката...
"Скайп има едно разделение в "Настройки" - "Настройки на звука". Служи за настройки на звука. Вътре има едно падащо меню с различни устройства. Избираш някое за Input - това е устройство за вход - микрофон. После натискаш бутнчето "Тестов разговор". То служи за провеждане на тестов разговор. Следвай инструкцийте на български език. Ако като говориш и после се чуваш, значи няма лъжа, няма измама - микрофона работи."

... после гласът изчезва мистериозно и остава само бял шум.

Ох, май прекалих тая вечер. Ама и салатата беше хубава :D
« Последна редакция: Sep 15, 2009, 00:22 от shoshon »
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Настройки на вграден микрофон
« Отговор #3 -: Sep 23, 2009, 19:05 »
Еее това ми хареса("звездите ми го говорят" ми заслужавам си го в близките няколко месеца ще е така тъй като това ми е първия досег с линукс  :) та  дистрото е убунту 9.04 ,някой ми деше казал да разкарам pulsaudio та го деинсталирах , за да мога да избера някоя друга звукова глупост от
настройките на скайп-разбира се не се оправи.Преди да продължа с "осакатяването"вече опитах тестов разговор- не става.Някой се изказа че alsa-та давал бъг та смених на OSS и и разреших всичко що пише: запис, internal mic ,boost  и т.н пак не помогна.Знам че сега някой ще каже :"виновно е задкомпютърното  устройство",но все пак с тъпа упоритост чакам  още предложения... Ааа и за хардуера Lenovo r61i ,звукова карта HDA intel-ска (не се сещам абревиатурата),останалото вграден микрофон....
« Последна редакция: Sep 23, 2009, 19:22 от ApucTokpaT »
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Настройки на вграден микрофон
« Отговор #4 -: Sep 23, 2009, 19:51 »
Първо трябва да локализилаш проблема - само в скайпа ли не работи микрофона или в цялата система , тя от своя страна как го открива зарежда ли се правилния "драйвер" и т.н. Това обаче може да се окаже трудно след смелите ти хирургически изяви с  ALSA-та Не знам кой ти е казал да махнеш и pulseaudio-то Ако си с последния скайп ( преди 5 дни Архангел ти поиска версията на скайпа) това е голяма грешка защото той го поддържа вече. Бъг в ALSA-та Какъв? Откога е? За твойта машина ли се отнася? Просто тея неща ще трябва да си ги провериш. Намерих някакъв сайт в мрежата  може би  ще ти помогне https://help.ubuntu.com/community/HdaIntelSoundHowto Опитай да си въстановиш системата както е била и след това се опитай да си формулираш по-ясно проблема Така ще можеш и въпроса си по-точно да зададеш и съответно да получиш по-точен отговор.

P.S. Наясно ли си какво е OSS, ALSA и pulseaudio?
« Последна редакция: Sep 23, 2009, 19:53 от c2h5oh »
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Настройки на вграден микрофон
« Отговор #5 -: Sep 23, 2009, 20:13 »
Не може да си разкарал Pulseaudio, т.к. това ще ти измаха цялата графична среда. Поне аз като съм се опитвал да го разкарвам резултата беше подобен. Та Pulseaudio може да се спре, но не и да се деинсталира без сериозни последствия за системата. Освен това на това ниво, което си не е препоръчително да пипаш Pulseaudio, добро или не хората са го сложили, значи бачка, е малко товари системата, ама поне работи добре.

Трите места от, които може да настроиш звука са - системното меню на Убунту, където настройваш глобално каква звукова система да се ползва (ALSA/Pulseaudio и т.н.); миксера на звук (нещото в systray-я); и самия skype. Поиграй си с всички тях, също така, за да ти бачка микрофона трябва да му зададеш в миксера Capture/Digitil и т.н. да му настроиш нивото на запис на силата на звука и т.н.
Малко е играчка, ама това е положението.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Настройки на вграден микрофон
« Отговор #6 -: Sep 24, 2009, 14:10 »
С последната версия на скайп съм 2.1 бета ,а за pulsaudio-то  че се разкарва прочетох в чужд форум ,действително го махнах без никакви проблеми (почти) отрази се в това че браузърите не възпроизвеждаха звук при гледането на клип при което искаха  понякога рестарт (което си е досадно) ,като коментарите на форумниците бяха че pulsa бил излишен.А за бъга в Aslata se изразяваше в това че автоматично ми махаше отметката която поставях на "запис" ,това което бях пропуснал да пиша по горе, е че микрофона е тестван на vista и съответно на скайп и работи перфектно...Убунтуто е с последното ядро  и само този проблем остана за доизчистване , но предполагам системата трябва да се преисталира само това остана като последна мярка ,след като не се сещам къде бъркам в настройките...
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

ani_ruseva

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Настройки на вграден микрофон
« Отговор #7 -: Feb 08, 2010, 17:17 »
здравеите аз сам нова в този саит и се надявам че нее прекалено касно моляви помогнетеми аз сам с лаптоп HP G60 с вграден мокрофон купих си го от англия и беше с виста когато се приберах в бг ми го преинсталираха с windols 7 и от както ми го преисталираха микрофона ми неработи всички звици са вклиочени но ништо четох някаде че тря бва да е на англииски за да работи моляви помогнетеми предварително ви благодаря
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5297
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Настройки на вграден микрофон
« Отговор #8 -: Feb 08, 2010, 20:07 »
Ани, а защо не идеш при тоя юнак, дето ти махна Vista-та и инсталира Win7 ? Той най-хубаво ще знае откъде и как да се увеличи нивото на микрофона. Или пък по телефона да ти каже, няма лошо в това. Все е помощ и то добре дошла.

Поздрави.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.