Автор Тема: Безжична мрежа  (Прочетена 1021 пъти)

mrowcp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 450
    • Профил
Безжична мрежа
« -: Mar 18, 2010, 14:51 »
Не знам дали тука му е мястото, но... :)
Имам една машина, на нея закачам рутер ( някакъв ТП линк 4 портов ) който ми е стая на 2рия етаж ( къща ).От там настройвам още 3 АП-та като репиитари и ги пръскам в различни стай така, че да покрия цялата къща.
Въпроса ми е дали става както си мисля :) защото съм го правил, но само с едно АП ( рутър и 1 АП ), а не знам дали АП може да вземе от АП и да повтаря сигнала.
Другото което е, помня че имаше някаква особенност за вида на криптиране когато се задава да е репиитър.
Активен

Some Things Just Are The Way They Are

Warstomp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
  • Distribution: Debian, Ubuntu
    • Профил
Re: Безжична мрежа
« Отговор #1 -: Mar 18, 2010, 16:43 »
Как ще ги свържеш тези АП-та с рутера? Чрез кабел или безжично? Ако е безжично, то те трябва да могат да работят в бридж/client и repeater режим едновременно. Не си написал моделите им. Ако това не се поддържа от техния firmware, може да сложиш dd-wrt, ако се  поддържат твоите модели. Той предлага тази възможност. АП може да взема от АП и да повтаря. Съответно не очаквай да доближиш максималните скорости от порядъка на 54 Мбита.
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Безжична мрежа
« Отговор #2 -: Mar 18, 2010, 16:55 »
И връзката на нета пада главоломно ако без кабел (от личен опит) :)
Активен

mrowcp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 450
    • Профил
Re: Безжична мрежа
« Отговор #3 -: Mar 18, 2010, 17:19 »
Как ще ги свържеш тези АП-та с рутера? Чрез кабел или безжично? Ако е безжично, то те трябва да могат да работят в бридж/client и repeater режим едновременно. Не си написал моделите им. Ако това не се поддържа от техния firmware, може да сложиш dd-wrt, ако се  поддържат твоите модели. Той предлага тази възможност. АП може да взема от АП и да повтаря. Съответно не очаквай да доближиш максималните скорости от порядъка на 54 Мбита.

Безжично ще са свързани.Ами да, модела предварително ще го видя дали поддържа.На АП не съм слагал дд-врт, не знам как се държи и не ми се иска мн да експерементирам, защото няма да имам и много време.Като скорост ми трябва за четене на поща, малко браузване и прехвърляне на някои снимка от време на време.

И връзката на нета пада главоломно ако без кабел (от личен опит) :)

Ами по принцип мрежата ще се ползва най-вече за малко натоварващи неща както споменах по-горе, така че скороста не е проблем.Въпроса е рутера да не "кляка" от тези 3 ( примерно ) АП-та и 7,8 машини.
А имаше ли някаква специфика за криптирането на връзката (специално когато се ползва АП-то като репиитър )?
Активен

Some Things Just Are The Way They Are