Автор Тема: Имам малак проблем с подкарването под линукс  (Прочетена 2148 пъти)

wlado_

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте, нов сам в форума и като цяло с Linux, та искането ми е следното може ли някой, да ми "направи" лек линукс (без значение коя дистрибуция), под която мога да подкарам игри за Windows XP.
 Опитах се да подкарам с Wine игрите ми от STEAM и успях, но със страшен лаг и страшно ниско FPS (не от компа с 2ГБ рам, 3200+Процесор, 1ГБ Видеорам) дали това е от програмата, или аз бъркам някъде, ако може някой да ми добави програми към някой линукс и да ми го даде, ще сам много благодарен. :)

П.П с линукс УСУ 7 сам подкарвал игрите с лаг, но мисля, че трябва да ми дадете някой лек, защото мисля да го слагам и на лаптопа (1 гб рам)
« Последна редакция: Dec 08, 2011, 20:13 от wlado_ »
Активен

and1soma

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 138
  • Distribution: Debian based
  • Window Manager: GTK+ / Qt
    • Профил
    • WWW
Коолега аз ще те посъветвам да си направиш един отделен дял, на който да си инсталираш Windows и там да си играеш игрите. От Linux, Windows няма да стане!
И не очаквай да се използват всичките възможности на машината ти, при положение, че използваш Windows-ки софтуер под Linux.
Аз за себе си едно нещо разбрах - ако ползвам Windows-ки софтуер, по-добре да използвам Windows!
Активен

"Нищо не е по-далеч от истината."

vitamin4o1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 45
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
Wine не е всичко която една игра иска, има и други фактори. Други важни работи са видеокартата и нейният драйвер. Според видеокартата, а също и според драйвера - може да изкараш различна производителност на една и съща видеокарта. Например за радеон и за нвидиа има по 2 драйвера за всяка  - опън сорс един и от производителя (затворен сорс) втори (което прави общо 4 драйвера за 2 вида видеокарти). Всеки от тях си има предимства и недостатъци.
Аз не играя игри и предпочитам опън сорса за радеон. Proprietary драйвера им беше ужасен по време на инсталация, сега не го знам как е ... обаче гадината все не тръгваше със последния кернел, и иска няква по-стара версия. Това беше преди минимум 2 години .... Иначе пък драйвера на производителя вадеше 10 пъти повече FPS ......
Освен wine може да пробваш и със "cedega", мисля че това е платен продукт, базиран на сорса на wine, май имаше някви хакове за него ....
« Последна редакция: Dec 08, 2011, 21:53 от vitamin4o1 »
Активен

wlado_

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Благодаря ви и на двамата за бързите отговори.  А and1soma аз не ползвам софтуер на Windows а само и единствено Counter-Strike и Grand Theft Auto (all), искам да сложа линукс защото е по-бърз, много опции и най-важното той е БЕЗПЛАТЕН, дал сам куп пари за тези игри и искам да мога да ги играя под лунукс, затова беше тази тема. :)
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Playonlinux е отговора, потърси в нета, ако не разбереш как да го използваш.
http://www.youtube.com/watch?v=iwJsbUw_Hhs
Активен