Автор Тема: Проблем  (Прочетена 1145 пъти)

antivirys

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 61
  • Distribution: Debian/ETCH 4.05 VMS
  • Window Manager: KDE
  • Music is like a dream ... Dream is like me !!!
    • Профил
Проблем
« -: Jul 22, 2012, 17:21 »
Здравейте, проблема се появи от както ударих рестарт на системата имах уптиме 15 дена. След рестарта преди да зареди графичната среда, при запитване на усернаме го въведох но парола неми иска и ми стана много страно защо така, влезнах в терминала и написах су и пак същото и там неми иска парола от каде идва цялата работа ..
Цитат
tlb@rtfm:~$ passwd
passwd: password updated successfully
tlb@rtfm:~$ su
rtfm:/home/tlb# passwd
passwd: password updated successfully
rtfm:/home/tlb#
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем
« Отговор #1 -: Jul 22, 2012, 17:24 »
Ами ако сега го halt-неш на ръка да угасне нормално, и после си стартираш наново, как ще е ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

KPETEH

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 584
    • Профил
Re: Проблем
« Отговор #2 -: Jul 22, 2012, 21:17 »
Здравейте, проблема се появи от както ударих рестарт на системата имах уптиме 15 дена. След рестарта преди да зареди графичната среда, при запитване на усернаме го въведох но парола неми иска и ми стана много страно защо така, влезнах в терминала и написах су и пак същото и там неми иска парола от каде идва цялата работа ..
Цитат
tlb@rtfm:~$ passwd
passwd: password updated successfully
tlb@rtfm:~$ su
rtfm:/home/tlb# passwd
passwd: password updated successfully
rtfm:/home/tlb#

Странно !
Това с ъптайма няма никакво значение т.е. при нормална работа каквато и ще да е след рестарт не би трябвало да има такъв проблем.
Само ти ли имаш достъп до машината (физически или отдалечен) ?
Активен

Най-добрата страна на алчността е способността и да стопява коефициента на интелигентност дори на най-умния човек.

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем
« Отговор #3 -: Jul 22, 2012, 23:22 »
от каде идва цялата работа
Първият, когото трябва да попиташ, е себе си, и по-точно, какво си правил през последните 15 дена (щом толкова ти е uptime-ът), което може да има някаква връзка с потребителската автентикация - обновявания на системата, инсталиране на отделни пакети, свързани по някакъв начин с това, промени на конфигурации... Пипал ли си нещо, свързано с PAM? Играл ли си си с likewise-open? Прехвърли и сподели спомените си от тези 15 дена, които може или не си сигурен дали имат нещо общо с проблема ти, пък да видим ще изскочи ли някакъв заек от храста ;)
И друг път кръщавай темите си по-говорящо. Няма да е зле да смениш заглавието и на настоящата ти тема. Има описание за това в правилата на форума.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Re: Проблем
« Отговор #4 -: Jul 28, 2012, 01:39 »
Като начало кажи все пак за каква дистрибуция става дума!
После това първият и рестарт ли е ?
Слагал ли си парола (или не си на 100% сигурен в това)

Иначе, по написаното в поста ми прилича на LiveCD рестартирано след 15 дена ;D ;D ;D
Активен

antivirys

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 61
  • Distribution: Debian/ETCH 4.05 VMS
  • Window Manager: KDE
  • Music is like a dream ... Dream is like me !!!
    • Профил
Re: Проблем
« Отговор #5 -: Aug 01, 2012, 19:09 »
Дистрибуцията е Дебиан squeeze парола си имаше преди това но някой май ме хакнал  ;D Не съм инсталирвал нищо.Само аз имам достап до машината :)
Активен