Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17   Надолу

Автор Тема: Идея за безплатна енергия  (Прочетена 58873 пъти)

Mitaka

  • Гост
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #135 -: Oct 24, 2012, 19:11 »
По Discovery веднъж даваха някакъв филм за него... та, с някаква микро-частица, но ускорена с не помня каква скорост взривиха огромен бункер... и това - по негово време.
На нещата, които са могли да се използват като оръжие или няма документация и чертежи, или са унищожени.
Дори казаха, че е измислил нещо много мощно (оръжие) и е разделил проекта на три. Едната част дал на руснаците, другата на арабите, третата на американците.
Това последното може и да не е истина, ама... ми се струва достоверно.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #136 -: Oct 24, 2012, 19:52 »
Тази тема започна да прилича на ТВ Скат...
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #137 -: Oct 24, 2012, 21:53 »
 ;D [_]3
...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #138 -: Oct 25, 2012, 00:12 »
Скат е телевизия за наистина огромни идиоти. Дори аз (я вижте подписа ми) не смятам, че съм чак толкова зле, че да ги гледам и се чудя изобщо, кои са тия, ако ги има, дето ги гледат.

Сега за този с зеленото шишенце от „Българска Роза“ дето даваха едно време по Ефира в предаването „Горещи пари“. Противно на легендите, не е заминавал за никъде и не е работил в „секретна американска лаборатория“. Имаше преди десетина години интервю с него. Твърдеше, че е унищожил изобретението. Чак му повярвах. Наскоро почина.

Не съм съгласен с Нетер за „идеалистичните“ причини и така нататък. Да за Никола Тесла може да се предполага, че през част от живота си наистина може би не е гонил аванта. Но това не може да се твърди за никой друг, включително цитираният Вълков.

Всички измекяри са си гледали интереса. Няма изключения дори сред българите. Българите не сме нещо по-различни, та да правим по-различни работи. Добре, че скоро ще освободим планетата от съществуването си, че от всички, сме най-прости.

Наскоро в едно конспираторско място срещнах едно обяснение, което много ми хареса. Някой неща биват забравени и неприети, защото хората не сме готови за тях или нямаме ташаци (образно казано) да опазим откритията. Като не го заслужаваме, защо да го имаме? Като сме гнусни червей, нека се гърчим в калта. А когато човечеството се научи да цени, това което има, е тогава ще заслужи, даже повече.
 
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #139 -: Oct 25, 2012, 01:07 »
Някой неща биват забравени и неприети, защото хората не сме готови за тях или нямаме ташаци (образно казано) да опазим откритията.

Хмм да опазим откритията от кой ?? Слава Богу още не сме атакувани от извънземна раса за да защитаваме нещо  ;D Цялата работа като цяло е много проста. Някой хора искат промяна, други не и натделяват по-силните. Всичко се върти около закона на джунглата "по-силният изяжда по-слабия", така е било и така и ще бъде.

Всичко е пазарна икономика и всеки си гони интересите.
« Последна редакция: Oct 25, 2012, 01:15 от Opaa »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #140 -: Oct 25, 2012, 01:20 »
Тази тема започна да прилича на ТВ Скат...

И аз не я гледам тази телевизия, но от малкото което съм гледал, не съм останал с впечатление, че имат аудитория на която един такъв спор ще и е интересен!

Иначе мненията след последното ми преди това, не смятам да ги коментирам защото, не мисля, че върху крива нива може да се построи права сграда!
Активен

bot

  • Гост
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #141 -: Oct 25, 2012, 01:53 »
Някой неща биват забравени и неприети, защото хората не сме готови за тях или нямаме ташаци (образно казано) да опазим откритията.

Хмм да опазим откритията от кой ?
go_fire отдавна е открил ключът за добиване на безплатна енергия, обаче не иска да сподели. Ключът се крие в онези кошчета за батерии, дето са ги слагали в училищата и пред супермаркетите  ???. Интерес представляват литиевите батерии, които се разфасоват а литият се извлича от тях. От една батерия CR2035 (тип "копче") може да се извлече около половин грам литий. Когато се постави във вода литият предизвиква бурна реакция с мощно отделяне на водород, самата реакция е екзотермична и водата загрява за секунди.
 http://www.youtube.com/watch?v=BliWUHSOalU&feature=related
 http://www.youtube.com/watch?v=q9LdEPbsjVQ&feature=related
После Бадев хвърля прах в очитена хората че видите ли, вещите Физици и Химици не се занимават с глупости, след което "просветените" хорица си изхвърлят чинно енергията в кошчето докато други се греят зиме с нея  ;D
Активен

v13

  • Гост
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #142 -: Oct 25, 2012, 07:23 »
И колко батерии ще ти трябват да се топлиш сносно зимата. :) Иначе тази реакция може да се ползва за много цели, всичко обаче опира до крайната цена. :)
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #143 -: Oct 25, 2012, 08:54 »
Иначе мненията след последното ми преди това, не смятам да ги коментирам защото, не мисля, че върху крива нива може да се построи права сграда!

Ти май не си наясно с атхитектурата. На крива нива може да се построи права сграда, и се строи, но ако построиш крива сграда върху права нива, тогава почват проблемите.  ;)

v13, интересно филмче, благодаря, че го сподели с нас.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #144 -: Oct 25, 2012, 09:44 »
Аз през живота си мултицет не съм пипал, камо ли да открия безплатна енергия. А знанията ми по химия са толкова добри, че почти се опитах да разбера, какво става, като смесиш литий с вода. Като цяло помня само, че метали като литий и калий са активни, което май значеше опасни. Сега не мога да се сетя тия дето ги ползваме като желязо, алуминий и т.н. пасивни ли трябваше да се водят, какви бяха.

@Opaa Специално онези конспиратори говореха за ренгеновата лампа на Райф. Макар че последната не изгубена и си се продава свободно по целият свят, даже у нас. Изгубен е микроскопа му, а той е по-важният от лампата. Лампата е заменима.

Не можем да крием технологии от евентуални агресивни извънземни, решили да ни посетят. Щом ще ни посетят, значи са по-напред от нас, защото ние не можем да посетим тях, дори всичките седем млрд. човека да работим за идеята. Ама дори така е глупост. Всички сме †Божии чада и всяко познание идва от Него и решава кой, кога, каква частица от него да получи.
« Последна редакция: Oct 25, 2012, 09:46 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #145 -: Oct 25, 2012, 10:29 »
Цитат
Изгубен е микроскопа му, а той е по-важният от лампата.
микроскоп? какъв е тоя микроскоп?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #146 -: Oct 25, 2012, 10:34 »
Ами както казах, той е изгубен или поне не се вясва при конспираторите, което означава изгубен. Знае се, че също използва ренгенови лъчи и е възможно с него да се наблюдават живи бацили. Със сегашните електронни можем да ги наблюдаваме само мъртви. И понеже е можел да ги наблюдава живи е и бил толкова успешен в лекуването им, защото е можел да види неща дето другите лекари няма как да видят и знаят. Такива работи.
« Последна редакция: Oct 25, 2012, 14:09 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bot

  • Гост
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #147 -: Oct 25, 2012, 11:23 »
Аз през живота си мултицет не съм пипал, камо ли да открия безплатна енергия. А знанията ми по химия са толкова добри, че почти се опитах да разбера, какво става, като смесиш литий с вода. Като цяло помня само, че метали като литий и калий са активни, което май значеше опасни. Сега не мога да се сетя тия дето ги ползваме като желязо, алуминий и т.н. пасивни ли трябваше да се водят, какви бяха.
Приятелю go_fire не се обиждай, това беше под формата на шега. Наистина алкалните метали са силно активни, което значи че влизат в реакция с останалите елементи от пер. таблица, бързо се окисляват, а от видеото се вижда колко е бурна реакцията с вода, поради тази причина са опасни за човека, защото влизат в реакция с влагата по кожата като образуват основи, които разяждат не по-слабо от киселините. Моите познания по химия са също на аматьорско ниво, синът ми учи в момента елементите и аз преговарям покрай него, припомняйки си доста интересни факти, като например рубидий и цезий (също алкални метали), които се топят от температурата на човешкото тяло.
И колко батерии ще ти трябват да се топлиш сносно зимата. :) Иначе тази реакция може да се ползва за много цели, всичко обаче опира до крайната цена. :)
2 Li + 2 H2O -> 2 LiOH  + H2
 От това уравнение се вижда че от 1кг литий се добива 1кг водород. От видеото по-нагоре че вижда че от една батерия АА се извлича към 3-4 грама литий, т.е. за 1кг водород са ти необходими към 250 АА батерии. Както споменах по-нагоре реакцията е придружена със силно отделяне на топлина, хрумва ми идеята за котел за централно отопление, в който периодично постъпва литий, който влиза в реакция с водата като в същото време я загрява. Отделно полученият водород се отвежда под котела, където изгаря за получаване на допълнителна енергия.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #148 -: Oct 25, 2012, 11:31 »
Виж тая идея звучи много добре. А, ако и не е много скъпа за прилагане, то май скоро време може да имаме подобни котели. Наистина много интересна. Ето ползата от училището. За съжаление моите мъже са още в началното и засега не си припомням фундаменталните природни науки, защото още не ги учат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #149 -: Oct 25, 2012, 11:49 »
Реакцията с литий и вода не би трябвало да е толкова силно екзотермична, колкото с по-тежките алкални елементи. При натрия, ако го задържиш да не плава хаотично по повърхността, температурата е достатъчна за да възпламени водорода, при цезия съм чел, че реакцията е експлозивна. В общият случай алкалните елементи стават по-активни с нарастване на атомната маса за разлика от халогените, където е обратното.

На мен химията ми беше много любим предмет в училище, доста помня все още :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17   Нагоре
« назад напред »