Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17   Надолу

Автор Тема: Идея за безплатна енергия  (Прочетена 58827 пъти)

edmon

  • Гост
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #180 -: Oct 26, 2012, 11:18 »
Доколкото си спомням, в понятието се говореше за електрически заредени частици, а не само за електрони. Тогава всичко си идва на мястото
Ами аз си мислех, че електрически заредените частици са електорните, или не са, или им викат електрони щото баща им е с фамилия Електронов?? :)))
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #181 -: Oct 26, 2012, 11:29 »
Имам някакви спомени, че обясняваха, че свободните електрони също се насочвали от това движение, което пък с някаква „центробежна“ (със сигурност не е това, ама не се сещам какво беше) сила откъсват външните електрони от атомите (демек най-отдалечените от ядрото), но пък на тяхно място идвали други. Цялата работа създава триене и съответно загряване, което пък зависило от това, какво съпротивление оказват атомите на съответният метал. Някакви такива неща бяха.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bot

  • Гост
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #182 -: Oct 26, 2012, 11:37 »
Имам някакви спомени, че обясняваха, че свободните електрони също се насочвали от това движение, което пък с някаква „центробежна“ (със сигурност не е това, ама не се сещам какво беше) сила откъсват външните електрони от атомите (демек най-отдалечените от ядрото), но пък на тяхно място идвали други. Цялата работа създава триене и съответно загряване, което пък зависило от това, какво съпротивление оказват атомите на съответният метал. Някакви такива неща бяха.
да, но това са само предположения, никой не го е виждал нали. Някой "гениален" физик си е нагласил уравненията за да докаже тази измислица, а понеже другите физици са по-прости от него не са успели да му анализират формулите и да го оборят. Айнщайн като е такъв велик физик защо е бил религиозен? Всичко е черна магия.
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #183 -: Oct 26, 2012, 12:03 »
Тази тема става все по-забавна ;D
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #184 -: Oct 26, 2012, 12:10 »
Електроните в проводника се движат много ама много бавно - по бавно и от охлюв. :o Накъде от десетина сантиметра в час до метър в час.

http://amasci.com/miscon/speed.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Drift_velocity

Това което обаче се движи близо със скоростта на светлината е електрическото поле. Затова като натиснем ключа на лампата тя светва веднага. Ама за електрона докато достигне от ключа до крушката та да се 'изсвети' ще му трябват няколко часа :o (при постоянен ток)

Между другото това е много общо прието заблуждение, че ел.ток(електроните) се движи почти със скоростта на светлината. И аз доскоро бях в такова заблуждение (а пък само това съм учил  :'( ), докато един ден не прочетох в лекциите на Р.Файнман че електроните се движили многооо бавно .


« Последна редакция: Oct 26, 2012, 12:21 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

edmon

  • Гост
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #185 -: Oct 26, 2012, 14:18 »
Тази тема става все по-забавна ;D

Яко се леее мозък :) хъхъхъхъ
малко брейнсторминг, може и да го измислим....
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #186 -: Oct 26, 2012, 15:14 »
Нака мога да потвърдя, че в училище преди петнадесетина години точно това се учеше, че се движили със скорост близка/равна до светлината според някакви си там условия.

Дедо Айни не е възможно да е бил религиозен. Той е един от най-видните социалисти.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #187 -: Oct 26, 2012, 22:46 »
bot, чудно ми е как не си се замислил за далеч по-тривиални неща. Като например да се изпърдиш звучно в стаята където някой прави презентация. Останалите веднага ще го чуят, но няма да го подушат веднага. Което е малко странно - как така звукът пристига до ушите на останалите на практика с малко над 1000 километра в час, а на самата пръдня й трябват поне няколко секунди за да достигне до носа им...черна магия е това ако питаш мен...
« Последна редакция: Oct 26, 2012, 22:48 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

bot

  • Гост
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #188 -: Oct 26, 2012, 23:10 »
или като да се ровиш в лайната - гадно е и мирише, ама любопитството в крайна сметка надделява
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #189 -: Oct 27, 2012, 12:00 »
Вай, вай, гатевай, много звучен каламбур извади.  :D

Хубавото е, че докато ние чешем клавиатурите науката се развива.  [_]3
« Последна редакция: Oct 27, 2012, 12:02 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #190 -: Oct 29, 2012, 18:27 »
Имам един въпрос към експертите в темата - обяснете ми това на видеото: http://www.vbox7.com/play:e36d2214&start=157 (Става дума за 2-то място ако тъпия vbox не ви пренасочи)

Само едно знам - тия са яко напушени (иначе не ми се вярва да са нормални хора...).
« Последна редакция: Oct 29, 2012, 18:30 от !ntel »
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #191 -: Oct 29, 2012, 19:12 »
110 килохерца напрежение.... нямам думи :)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #192 -: Oct 30, 2012, 10:29 »
110 килохерца напрежение.... нямам думи :)
това дето го показват е Tesla coil, само че не го казват. http://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_coil
Трансформатора на тесла е резонансен високочестотен високоволтов трансформатор и наистина може да работи на 100-тина Khz, че и отгоре. Даже си мисля че трябва да е на мегахерци. Няма нищо мистично в цялата работа. Тези Tesla coil-и се правят на 'път и през път' и в домашни условия mini tesla coil ;;; mini+tesla+coil и за нищо друго не стават освен да впечатляват народа с красиви големи искри. - като на Дарт Вейдър. >:D Само дето много гръмко звучи 'Tesla coil'. Представете си каква манджа с грозде би станала ако в предаването намесиха и Тесла... Те и без това надрънкаха много глупости.
« Последна редакция: Oct 30, 2012, 11:00 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #193 -: Oct 30, 2012, 11:10 »
Познавам човек, който си пече наденички на такъв и си пали цигари. Но казва, че трябва да се държи далеч от електроника и домашни електроуреди, ако държим на тях. В тубата съм виждал клипче, как си зареждат телефон на това нещо.

Та да има поне три полезни приложения, на мен са ми известни толкова.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #194 -: Oct 30, 2012, 11:26 »
110 килохерца напрежение.... нямам думи :)
това дето го показват е Tesla coil, само че не го казват. http://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_coil
Трансформатора на тесла е резонансен високочестотен високоволтов трансформатор и наистина може да работи на 100-тина Khz, че и отгоре. Даже си мисля че трябва да е на мегахерци. Няма нищо мистично в цялата работа. Тези Tesla coil-и се правят на 'път и през път' и в домашни условия mini tesla coil ;;; mini+tesla+coil и за нищо друго не стават освен да впечатляват народа с красиви големи искри. - като на Дарт Вейдър. >:D Само дето много гръмко звучи 'Tesla coil'. Представете си каква манджа с грозде би станала ако в предаването намесиха и Тесла... Те и без това надрънкаха много глупости.

Абе то че може да работи на 100 килохерца е ОК, ама... 100 килохерца НАПРЕЖЕНИЕ е смешно.
В килохерци се измерва честотата, а напрежението е във волтове.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17   Нагоре
« назад напред »