Автор Тема: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа  (Прочетена 7071 пъти)

Lam3r4e

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #15 -: Apr 28, 2013, 16:47 »
Код:
$ skype
/usr/bin/skype: 3: exec: skype-bin: Permission denied
~$ sudo kate /etc/default/grub
DBusConnection: session D-Bus connection created before QCoreApplication. Application may misbehave.
Error: "/var/tmp/kdecache-marto" is owned by uid 1000 instead of uid 0.
Error: "/tmp/kde-marto" is owned by uid 1000 instead of uid 0.
Error: "/tmp/ksocket-marto" is owned by uid 1000 instead of uid 0.
Error: "/tmp/kde-marto" is owned by uid 1000 instead of uid 0.
kdeinit4: Shutting down running client.
Connecting to deprecated signal QDBusConnectionInterface::serviceOwnerChanged(QString,QString,QString)
Иии още код излиза надолу...
Активен

Завистта е най-искрената форма на признание.

v13

  • Гост
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #16 -: Apr 28, 2013, 18:02 »
За скайпа май не си направил всичко докрай, пише ти, че нямаш достъп. Виж пак хелпа, който дадох
Активен

v13

  • Гост
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #17 -: Apr 28, 2013, 19:08 »
Май нещо си омазал с правата на директориите и файловете.
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #18 -: Apr 28, 2013, 19:30 »
@v13
Давай го по-леко бе пич...Това,че при теб работи,не означава,че така ще е при всички.И колко работи при теб си е друг въпрос.
Чистата инсталация на единия ми лаптоп си беше чиста отвсякъде (ако разбираш за какво иде реч).Дано.И пак същото - не мести иконите.Така,че по-лекичко с удебеления шрифт...че може да ти изиграе лоша шега.

Аз не съм пуснал темата за да спамя форума.Просто пиша това,което се получава при мен и моля за съвети,а не за набивания.Простичко е.
v13 да си спести хабенето на клавиатурата,ако така ще продължава.
Благодаря за което.

Малко история:
Ъпгрейднах до 13.04 на един десктоп и на два лаптопа и все същото се получава.След това инсталирах на единия лаптоп на чисто.Съвсем на чисто.И руут и хоум бяха девствени.Същата история.
Върнах на лаптопите имиджите на 12.10 и им сложих техните си .кде-та и заспаха,както си бяха и преди де.
Оставих само на десктопа новото кубунту,да си го гледкам.
« Последна редакция: Apr 28, 2013, 20:37 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #19 -: Apr 28, 2013, 19:45 »
Абе, като става въпрос за скайпа, забелязвам, че като го инсталирам на 12.04 64бит с Унити или Гном ми добавя сума си пакети с mysql в името си като зависимости, но после като ги махна пак си работи, а нямам нищо инсталирано което да изисква mysql !
Тва нещо, що ми се види, че не е много нормално!?
Активен

v13

  • Гост
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #20 -: Apr 28, 2013, 20:42 »
plandz, я кажи по подробно как искаш да ги местиш тия икони, и какъв точно тип десктоп ползваш?
Виж по напред какво писах в темата. Какво стана, пробва ли съветите, които ти дадоха и други?
Активен

v13

  • Гост
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #21 -: Apr 28, 2013, 20:54 »
Абе, като става въпрос за скайпа, забелязвам, че като го инсталирам на 12.04 64бит с Унити или Гном ми добавя сума си пакети с mysql в името си като зависимости, но после като ги махна пак си работи, а нямам нищо инсталирано което да изисква mysql !
Тва нещо, що ми се види, че не е много нормално!?
Нямам спомен да ми е добавял на мен такива пакети. Сега му прегледах зависимостите и не открих нищо с mysql.
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #22 -: Apr 28, 2013, 20:56 »
plandz, я кажи по подробно как искаш да ги местиш тия икони, и какъв точно тип десктоп ползваш?
Виж по напред какво писах в темата. Какво стана, пробва ли съветите, които ти дадоха и други?

Под "местене" на иконите се разбира подреждането им на десктопа.Когато ги вадя от стартовото меню и ги слагам на десктопа са разхвърляни и не са ми удобни за работа.Затова си ги подреждам,за да са ми удобни.Просто ги влача по десктопа и си ги подреждам.Точно това не може да се получи сега.Все едно,че са заключени,а не са.
Пробвах всичко,което написаха колегите тук,но не става.Не мога да преместя нито една икона по десктопа.

А за типа на десктопите - всички са лсд-дисплеи - и на настолния и на лаптопите.
« Последна редакция: Apr 28, 2013, 20:58 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

v13

  • Гост
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #23 -: Apr 28, 2013, 21:08 »
Явно не ме разбираш какво имам предвид.
По напред в темата писах: "С десен бутон на мишката върху десктопа избираш "Default Desktop Settings" отиваш на секция "Layout" и избираш "Folder View", така иконките ще са ти директно на десктопа, системата ще ти показва това, което се намира в папкака /home/твоя потребител/Desktop. Ще можеш да ги слагаш където си поискаш на десктопа и да ги групираш както искаш. Ще забележиш и, че менюто при цъкане с десен бутон върху десктопа се е обогатило."
Какво имам предвид под чиста инсталация също писах там от където копирах и този текст.
За подобен бъг не откривам нищо в нета и подобно нещо на мен никога не ми се е случвало. Иначе системата не е бъгава защото с такъв сериозен проблем просто няма как да излезе нова версия. Затова все си мисля, че ти нещо не правиш както трябва. Надграждането няма да коментирам, там винаги може нещо да се обърка, но на чиста инсталация всичко трябва да е наред. Затова и искам повече подробности, защото си мисля, че объркваш нещо някъде.
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #24 -: Apr 28, 2013, 21:41 »
Явно не ме разбираш какво имам предвид.
По напред в темата писах: "С десен бутон на мишката върху десктопа избираш "Default Desktop Settings" отиваш на секция "Layout" и избираш "Folder View", така иконките ще са ти директно на десктопа, системата ще ти показва това, което се намира в папкака /home/твоя потребител/Desktop. Ще можеш да ги слагаш където си поискаш на десктопа и да ги групираш както искаш. Ще забележиш и, че менюто при цъкане с десен бутон върху десктопа се е обогатило."
Какво имам предвид под чиста инсталация също писах там от където копирах и този текст.
За подобен бъг не откривам нищо в нета и подобно нещо на мен никога не ми се е случвало. Иначе системата не е бъгава защото с такъв сериозен проблем просто няма как да излезе нова версия. Затова все си мисля, че ти нещо не правиш както трябва. Надграждането няма да коментирам, там винаги може нещо да се обърка, но на чиста инсталация всичко трябва да е наред. Затова и искам повече подробности, защото си мисля, че объркваш нещо някъде.

Да,така се получава местенето.Никога не съм го правил по този начин досега,признавам си.Вече ще знам.При досегашните версии си работех по този начин,но ще имам в предвид и този,който ми показа.
Благодаря за помощта!
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #25 -: Apr 30, 2013, 23:05 »
Последно мнение от мен.Това КДЕ 10.1 май беше,е пълен майтап.Направо нямам думи за това,до какво безумие са стигнали разработчиците на графичната среда.
Връщам се на LTS версията,за да си пооправя нервите.Поне още година ще я ползвам без да си троша здравето.А може и още 3 след това,ако догодина ми поднесат някое недоносче,като 13.04.
Благодаря на всички за постовете!
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

v13

  • Гост
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #26 -: May 01, 2013, 08:04 »
Извинявай но твоето мнение за последната версия на KDE която 4.10.2 за мен не е показателно.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #27 -: May 01, 2013, 09:04 »
Планц аз отдавна съм стигнал до такова мнение. Още с излизането на четворката. За съжаление то във времето не еволюира в желана от мен посока. Много сериозно следя изявите на Сейго и виждам, че диктата, който налага прилича на това, което вършат гномаджийте. Внасят се промени за доброто на потребителите, но потребителите никой не ги пита, искат ли ги.

Това, което направи като решение за местене на иконите е нищо повече от хак. Отвратителното е, че ако това е „решението“, то цялата концепция за плазма просто заминава в мръсният канал.

КДЕ 4 е една модерна среда, имаща всичко. Ние вече дори свикнахме със странните концепции. Свикнахме, че се пилеят ресурси като в социализма и наляхме пари в желязо. Но срамните промени не спряха. Като видяха, че преклонихме главица, за да има мир, Сейго и бандата около него продължиха с издевателствата. Ще видим до къде ще стигне всичко това.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

v13

  • Гост
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #28 -: May 01, 2013, 09:50 »
На мен пък всичко ми харесва, и ресурсите не са чак толкова завишени, че да си струва да се оплакваме. Иначе точно за 5 мин. може да се изключи това онова и системата хвръква.
Активен

Lam3r4e

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Kubuntu 13.04 и иконите на десктопа
« Отговор #29 -: May 01, 2013, 10:13 »
Днес получих ъпдейт за скайпа и драйверите на нвидията ии вече всичко е т'ОК :)
Активен

Завистта е най-искрената форма на признание.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
kubuntu
Настройка на програми
moffo 6 3747 Последна публикация Dec 21, 2005, 02:48
от
kubuntu dvd проблем
Настройка на програми
mishaikin 8 4919 Последна публикация Jan 04, 2006, 19:02
от mishaikin
Kubuntu
Настройка на програми
MarineForce 5 2789 Последна публикация Apr 08, 2006, 09:37
от
Приемат поръчки за kubuntu 6.06
Настройка на програми
nforcer 2 2575 Последна публикация Jun 03, 2006, 18:42
от malone
Kubuntu проблем с интернет
Настройка на хардуер
fubo 0 1386 Последна публикация Jun 10, 2006, 19:26
от fubo