Автор Тема: Шъ съ оправим! /или Как ще ги стигнем… китайците?/  (Прочетена 7912 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Можем, ама не можем. Бях и в тоя бранш известно време и по някакъв начин все още не съм далеч от него.

Земята се тъпче всяка година с безброй торове и препарати. Няма една педя незасегната. Въздуха ни е по-мръсен от китайския. Реките и другите водоеми — тоже.

При животновъдството е същата работа. Ако не си набил на кравите еди колко си антибиотика и други щуротии в годината, не можеш да предадеш литър мляко. Пилетата ги тъпчат с анаболи, за да порастнат зад под два месеца и всяка седмица нови антибьотици и други неща, че иначе мрат като мухи.

Прасета, телета, същото. Нямаме никакви шансове да произведем каквото и да е „природно“.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Е тя мамата си тракала.
« Последна редакция: Oct 20, 2021, 19:28 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Хайде да видим колко дълго могат да устискат комунетата да продават стоки на цена под себестойността им. Този филм сме го гледали вече.
Социализъм с китайски особености и този път ще е друго - сори ама много ще боли.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

bcdenkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Преди време гледам цена на LPG газта пропан за автомобили я видях 0,79 до 0,89 лв. Днес я виждам същата 1,54 лв. Лук ойл е единственият монополист доставчик на горива. За частни бензиностанции 2 000 000 депозит и акцизни складове. Всички разрешени акцизни складове са собственост на Лук ойл. Горивата на рафинерията в Бургас са с много лоши качества и параметри. После нови електронни дюзи комплект от няколко броя заедно - една дюза 1 000 лв. Никой не казва нищо лошо или против Лук ойл. Само лошо в интернет срещу САЩ, НАТО, И западна Европа. И колко и могъща и велика и богата е Русия.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Пич,купуваш си теЗла, и забравяш за тези проблеми.
Ама бензин,дизел,газ били скъпи ... няма да ти пука...

В София даже можеш на някои места да зареждаш безплатно.
В Лидъл и Кауфланд.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ем как се купува тая ми ти Тесла ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Шариш 100 хилки бецален,бате,и си на 6.

Има и по-евтини,гледам тарикатчета джиткат с БМВ и3,Рено зоо ,Нисани и т.н.
Най-евтината ел.кола е някаква Дачия - около 40 бона,колко е качествена не знам ...

Но пък можеш да зареждаш безплатно. Поне за София.
Как е у Пловдив,Варна и т.н. ,казвайте, които сте оттам.

Как вози теЗлата,сервизно обслужване,потенциални проблеми и т.н.
да каже реактивния - той има такава.


« Последна редакция: Oct 28, 2021, 12:17 от spec1a »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Най-евтината ел.кола е някаква Дачия - около 40 бона,колко е качествена не знам ...

То без пари направо, особено за нещо, дето я изкара три години, я не  ;D
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Голям кеф, всяка сутрин се събуждам с пълен "резервоар". Мечтата да си имам бензиностанция се сбъдна.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Голям кеф, всяка сутрин се събуждам с пълен "резервоар". Мечтата да си имам бензиностанция се сбъдна.
Ако реша изобщо да си купя електрическа кола, ще поизчакам малко, защото в момента конкуреция почти няма и цените са космически. Според мен, не е оправдано. Ако ми трябваше  всекидневно кола, може би щях да се замисля сериозно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Или по една тротинетка и готово.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Купуването на електрическа кола е оправдано само ако джиткате в
рамките на населеното си място.В България няма кой знае колко
зарядни станции извън големите градове,и пътуването на дълги
разстояния е рисковано.
   Например София-Варна или София-Бургас е живо приключение.
Освен ако нямате най-новият електрически "Мерцедес" изминаващ
около 700 км. с 1 зареждане, но той струва майка си и баща си...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ако реша изобщо да си купя електрическа кола, ще поизчакам малко, защото в момента конкуреция почти няма и цените са космически. Според мен, не е оправдано. Ако ми трябваше  всекидневно кола, може би щях да се замисля сериозно.

Откакто ги има (някъде около десета, пак заради кризата) хибридите и чисто електрическите си избиват парите дори при тези цени. Но сам го каза. Трябва да я ползваш често.

Стигна се до безумия да слушам реклами — Хибрид като теб! Оле-ле аз не ща да съм хибрит. Що за идиотщина? Хибридите не оцеляват.

Иначе цените не мисля, че могат да слязат много надолу. Говорили сме го. Половината цена е батерията. А без батерия, няма как да я ползваш. На всичкото отгоре са бая нетрайни. Издържат около пет години. Батерия ли да си купуваш или направо нова кола.

Батериите и бързото износване правят тези коли дори по-опасни за природата от класическите. Та не знам де ще му излезе края. Уж „полезеняваме“, а нанасяме все по-големи и по-големи щети.


   Например София-Варна или София-Бургас е живо приключение.
Освен ако нямате най-новият електрически "Мерцедес" изминаващ
около 700 км. с 1 зареждане, но той струва майка си и баща си...

Точно София — Бургас се минава за три часа и не е предизвикателство за нито една електричка. Имаме късмет, че у нас разстоянията са малки и можеш да стигнеш почти навсякъде без бавното презареждане.

А уж и по този въпрос мислят. За десет минути да могат да възстановят около 70% от заряда. В момента някои умнофони (скъпи модели на Самсунг и Сони) го могат.
« Последна редакция: Oct 29, 2021, 11:27 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Или по една тротинетка и готово.

   Също е вариант,но за много къси разстояния.
Пък и няма как да мъкнеш много багаж с нея.
Изложен си на студ през зимата и жега през лятото.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
go_fire
Цитат
Точно София — Бургас се минава за три часа и не е предизвикателство за нито една електричка. Имаме късмет, че у нас разстоянията са малки и можеш да стигнеш почти навсякъде без бавното презареждане.

   Само ако предварително си заредил батериите на макс.
И не е зимата, при под  -10 С ...
Активен