Автор Тема: Минт 9-изтрих си иконите  (Прочетена 4054 пъти)

rainoff

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
    • Профил
Минт 9-изтрих си иконите
« -: Dec 12, 2010, 09:31 »
Колеги, изтрих си иконите за интернет конекцията и смяна на езика без да изкам. Как да ги върна? Мерси.
Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Re: Минт 9-изтрих си иконите
« Отговор #1 -: Dec 12, 2010, 13:11 »
Най-вероятно си изтрил Notification Area и Indicator Applet от панела. Просто трябва да ги добавиш обратно (десен клик върху панела, Add to Pannel..., името на изтрития елемент).

Можеш да прочетеш и този пост - цък. Ако изпълниш написаното там за изтриване на ~/.gconf/apps/panel/, ще върнеш и двата панела в състоянието, което са имали след инсталирането (Edit: Всъщност, при Mint е само един панел).
« Последна редакция: Apr 10, 2011, 20:50 от trosho »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Минт 9-изтрих си иконите
« Отговор #2 -: Dec 12, 2010, 14:56 »
Няма как да си изтрил аплета на мрежата. просто виж, дали не си изтрил "Област за уведомяване", както вече ти каза колегата.
« Последна редакция: Dec 12, 2010, 15:22 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

rainoff

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
    • Профил
Re: Минт 9-изтрих си иконите
« Отговор #3 -: Dec 12, 2010, 17:09 »
Най-вероятно си изтрил Notification Area и Indicator Applet от панела. Просто трябва да ги добавиш обратно (десен клик върху панела, Add to Pannel..., името на изтрития елемент).

Можеш да прочетеш и този пост - цък. Ако изпълниш написаното там за изтриване на ~/.gconf/apps/panel/, ще върнеш и двата панела в състоянието, което са имали след инсталирането (Edit: Всъщност, при Mint е само един панел).

Благодаря за помоща. Оправих се с изтриване.
Активен

antes

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
Re: Минт 9-изтрих си иконите
« Отговор #4 -: Dec 13, 2010, 22:37 »
И аз сътворих нещо такова-от много украсяване на десктопа,нови теми и тъй нататък съм махнала панела на останалите 3 десктопа,а единствения дето има панел,повечето икони не мога да ги възстановя-пробвах да изтрия тая папка,дето пишете,но моята е само gconf.няма апс :( и не посмях.С мандрива съм.Как да възстановя първоначалните настройки?
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Минт 9-изтрих си иконите
« Отговор #5 -: Dec 13, 2010, 23:13 »
В Мандрива се сещам за няколко графични среди. Би ли ми помогнала, като ми кажеш с каква графична среда си. Работни места /десктопи/, можеш да премахваш и да добавяш колкото искаш, а заради едни икони да преинсталираш е смешно.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

antes

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
Re: Минт 9-изтрих си иконите
« Отговор #6 -: Dec 13, 2010, 23:38 »
КДЕ ми е графичната среда.Знам че ви е смешно,ама така оцапах нещата,че браузъра трябва да си го отварям с run... и ако минимизирам прозореца,после не го показва на панела  ;D-не мога да го затворя.Сложих някво апс дето уж да ми показва някаква активност и то вика-no runnig apps. ;D. Версията дето си я купих,тъй де купих списание с 5 дистрибуции,може ли да е орязана или не съществува такова нещо?Ако това не мога да го оправя-дръжте се, има да се смеете още-имам още 4 дистрибуции на диска ;D
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Минт 9-изтрих си иконите
« Отговор #7 -: Dec 14, 2010, 08:33 »
В един нормален панел трябва да имаш две неща
1. лента за задачи - когато отвориш програма, тя се вижда в лентата за задачите. Там я търсиш и когато минимизираш програмата. В момента използвам KDE3, където е използвано името "панел за задачи". За съжаление не мога да ти кажа, как се казва в КДЕ4, защото я зарязах. Следобяд може би ще отида на друг компютър, ще пусна едно Live CD и ще ти кажа точното име.
2. Област за уведомяване - там са аплетите на скайпа, клавиатурната подредба, звуковият миксер и мрежата. Обикновено се намира между часовника и лентата на задачите.
Както ти казах, в КДЕ 4 имената могат да бъдат малко по- различни но смисъла е подобен.
« Последна редакция: Dec 14, 2010, 10:18 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Re: Минт 9-изтрих си иконите
« Отговор #8 -: Dec 14, 2010, 22:12 »
@antes  По принцип, ако изтриеш папката с настройките на KDE, намираща се в домашната ти директория (~/.kde4/), можеш да върнеш настойките на графичната среда в начално състояние (каквото е било веднага след инсталацията). След (ново) влизане в системата, ще бъдат взети стандартните настройки (записани са някъде във /var/lib/mandriva/kde4-profiles/...).
В други дистрибуции папката може да е различна (например ~/.kde/) и настройките да се вземат от друго място (например /etc/skel/... или /usr/share/...), но и при тях принципът е същият.

Не бих те съветвал да правиш това, защото ще загубиш всички настройки, които си правила до момента. По-добре е да опиташ да промениш само настройките на plasma десктопа и да върнеш в начално състояние само "джаджите" (widgets).
Опитай да го направиш със следните команди, като ги изпълниш в терминала (Konsole) с права на обикновен потребител:
Код:
mkdir .kde4/share/config/BAK/
mv .kde4/share/config/plasma-desktop* .kde4/share/config/BAK/
Първо създаваш директория, в която ще преместиш текущите конфигурационни файлове, а с втората команда местиш файлове plasma-desktop-appletsrc и plasma-desktoprc в нея.
Сега трябва да "убиеш" графичната среда (ще те попита за root паролата):
Код:
su -c 'killall X'
Отново се логваш в системата и проверяваш дали има ефект.

Ако не ти харесва резултатът, можеш да върнеш файловете обратно и да презапишеш новите, които са били създадени:
Код:
mv .kde4/share/config/BAK/* .kde4/share/config

Ако пък си постигнала това, което си искала, можеш да изтриеш директорията с резервните копия:
Код:
rm -R .kde4/share/config/BAK/
Можеш и просто да ги оставиш да си стоят там.

Аз имам Mandriva 2010.0 с KDE 4.4.0 и при мен този начин работи. В Mandriva 2010.1 KDE-то е по-нова версия, но би трябвало също да подейства (мисля, че е KDE 4.4.x, а не 4.5.x).
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Минт 9-изтрих си иконите
« Отговор #9 -: Dec 14, 2010, 22:52 »
Мандрива 2010.1 e с KDE 4.4.3. Още ме е яд, че ъпгрейднах до 4.5.2.
Може да отвориш файловият браузър като администратор, като натиснеш
Alt+F2 и напишеш в прозорчето kdesu dolphin
След като отвориш dolphin като root, може да правиш промени в която папка си поискаш. Но не си заслужава да се ровиш във файловата система, когато трябва да добавиш два плазмоида. Всичките да ги изредиш, все ще уцелиш. Просто отключи панела, десен бутон на мишката, избираш "Добавяне на джаджи", и добавяш каквото ти е необходимо. Ако сбъркаш, просто премахваш, това, което си добавила.
« Последна редакция: Dec 14, 2010, 22:59 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png