Автор Тема: Ще ми препоръчате ли ...  (Прочетена 2951 пъти)

Morpheus

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 72
    • Профил
Ще ми препоръчате ли ...
« -: Sep 09, 2004, 16:36 »
Ако може да ми препоръчате емулатор, само че да става и за игри и за програми. Нещо обединяващо. Знам за Wine, но там са толкова версии, че даже не знам коя да избера!
Активен

slaff

  • Гост
Ще ми препоръчате ли ...
« Отговор #1 -: Sep 09, 2004, 16:58 »
DosBox - http://dosbox.sf.net  ако ще ползваш стари игри и програми
Активен

sverdlov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
Ще ми препоръчате ли ...
« Отговор #2 -: Sep 09, 2004, 17:00 »
Избираш тази, която е с най-близка дата до текущата в името си. След това стартираш програмката като обикновен потребител, конфигурираш я с мишката и си готов. Ако след това нещо не работи, за различните проблеми има различни решения - търси по форума конкретно за твоя проблем, ако има такъв. Иначе за емулиране на игри - пробвай да намериш cedega.
Активен

avatar3000

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 72
    • Профил
Ще ми препоръчате ли ...
« Отговор #3 -: Sep 09, 2004, 18:19 »
Отиваш на http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=6241
и търсиш пакет за твоята дистрибуция. Последната версия е от 13.08.2004 година, тоест в името ще видиш 20040813.
Примерно за Slackware има два пакета :
Wine-20040813-i686-S10.tgz и
Wine-20040813-i686-S10nodebug.tgz,
като разликата в големината на двата файла е около пет пъти.
Nodebug - версията е по-малката и се използва ако няма да ти се налага да използваш debug режима на wine, тоест няма да можеш да караш wine да ти прави log-файлове, в който да виждаш стъпка по стъпка какви библиотеки и функции се извикват примерно. Като за начало май това трябва да дръпнеш.
Успех.
Активен

Morpheus

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 72
    • Профил
Ще ми препоръчате ли ...
« Отговор #4 -: Sep 09, 2004, 18:32 »
Цитат (avatar3000 @ Сеп. 09 2004,19:19)
Отиваш на http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=6241
и търсиш пакет за твоята дистрибуция. Последната версия е от 13.08.2004 година, тоест в името ще видиш 20040813.
Примерно за Slackware има два пакета :
Wine-20040813-i686-S10.tgz и
Wine-20040813-i686-S10nodebug.tgz,
като разликата в големината на двата файла е около пет пъти.
Nodebug - версията е по-малката и се използва ако няма да ти се налага да използваш debug режима на wine, тоест няма да можеш да караш wine да ти прави log-файлове, в който да виждаш стъпка по стъпка какви библиотеки и функции се извикват примерно. Като за начало май това трябва да дръпнеш.
Успех.

А с него мога ли да си пусна И игри И програми?
Активен

  • Гост
Активен

Филип Бонев

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 517
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Ще ми препоръчате ли ...
« Отговор #6 -: Sep 09, 2004, 20:53 »
Аз доколото знам wine е най-доброто(ако не и едиственото) за емулация на уиндоус под линукс, така че това ще да е. Иначе cedega което е надстроика на wine и е комерсялен продукт е доста добре. С него и warcraft, startcraft, cs и разни други си вървят пушка направо. Така че грабвай един wine и почвай с мъките аз поне някой от работите доста се мъчих да ги подкарам.
Активен

Поздрави,
Филип Бонев

krasi_nik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 48
    • Профил
Ще ми препоръчате ли ...
« Отговор #7 -: Sep 29, 2004, 11:37 »
Можеш да ползваш Crossover Office но имай предвид , че:
1.Не е безплатен
2.На базата на wine е
3.Не всичко що е за ВинБоуз върви.
Друг вариант е WineX също емулатор на ВинБоуз, на същата основа - Wine. Аз точно Winex ползвам и то само за да си пусна някоя игра - Цезар или StarCraft щото компа е слаб за други.
Относно версията , ми според мен последната стабилна е добро решение, или последната която е направена в пакет за твоята дистрибуция.
Активен

WarHammer

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Ще ми препоръчате ли ...
« Отговор #8 -: Oct 16, 2004, 00:53 »
Май въпросът ми е тъп...
SuSE 9.1 би трябвало да има WineX Cedega, нали? Е да, ама нещо не го забелязах, докато рових из менютата? А мисля, че съм с Pro.
Активен

Invincible

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 115
    • Профил
Ще ми препоръчате ли ...
« Отговор #9 -: Oct 16, 2004, 01:38 »
Не съм сигурен дали SUSE 9.1 има CEDEGA досега доста пъти ми се наложи да го инстална и не съм забелязъл.
Трябва да си изтеглиш допълнително но е платен.
Активен

Аз съм българче обичам нашите планини зелени и да пиша на кирилица е чест за мен.

Tuxy

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Ще ми препоръчате ли ...
« Отговор #10 -: Nov 01, 2004, 23:29 »
Probvaxte li VMWare,ne e gratis,no e mnogo dobar!Otvaria ti nov prozorez na dostopa i e kato da imash dva komputera.Konfigurira se kato nov komputer,s svoi IP i svoi Windows
Активен