Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 146677 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
През 2013-та, когато за последно работех малко за една финансова институция, ходих на изграждане на отбор. Беше посред лято, но на Боровец. Имаше някакви странни, нещо като спортни игри и нещо като творчески занимания. Странно беше. Но пък вечерта имаше банкет с водещ известен комик. Приятно.

Другото не го знам. Едно време правехме банкети, ама това май е нещо друго.

Благодаря!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ако ще ходите на кръчма и пак ще говорите за политика аз НЯМА ДА ДОЙДА!!!

Чакай бе! Те хората за това ползват кръчмите, за което ние форумите. Макар, че все още пия кафе.

Не може да се мине без политика.

А какво да си говорим?

— Я виж, какво ми е джиджано КДЕ-то! Ле-ле, к'ъв як Гном имаш!

И трябва и лаптопите да си носим, че да си ги показваме.

Той Нуб е от Русе, ама се чудя, ако си донесе мака на една такава, въображаема сбирка, дали на него ще видим да изгрява пингвин.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Мак-аджиите не се оказват от ОСХ, въпрос на възприятие (и комплекс), пингвин ще видиш само във виртуална машина. При нативна инсталация половината хардуер няма да работи. Тайното правителство се басирам, че са на макове.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Мак-аджиите не се оказват от ОСХ, въпрос на възприятие (и комплекс), пингвин ще видиш само във виртуална машина. При нативна инсталация половината хардуер няма да работи. Тайното правителство се басирам, че са на макове.

Сега се сещам, че Нуб беше фен на Free BSD. В редките случаи, когато има въпрос, само той и още един, двама отговарят. Може да има dual boot с него.

А то като гледам brew ли, какво там се казваше, май-май няма много липсващи неща.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

tonitoshev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Ето един брат от Украйна какво мисли по въпроса:
https://www.youtube.com/watch?v=1AX6LQEHk3k
Дълго и изчерпателно. Направо се радвам, че сме във валутен борд...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6205
    • Профил
Ами то по-добре човек, ако има пари настрана, да ги държи в злато, имоти, швейцарски франкове, може би австралийски долар... САЩ се тресе, Европа се тресе, Великобритания и тя. Не вървят добре нещата
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
speca иска да е в кохезионен фонд с Русия, а още по-добре със СССР, не знам на колко години е, ама разсъждава като 70г. соц. пенсионер.
Рашките да ни направят централата, те да дадат горивото, да ни обучат и да приберат боклука - в замяна да им станем васали и да им се кланяме и заедно да се оплакваме, че сме зле. Дори руснаците разбират вече, че не вървят в правилната посока.

Въпреки управляващите мутри България е по-добре от всякога. Вярно изгониха си маса кадърен народ, но не можеш да имаш всичко.

А за световни фабрики, американците отдавна имат резервни варианти. Помните как първо беше Япония, после Тайван, Сингапур, Малайзия, чак тогава е Китай. Следващите по веригата са Виетнам, Бразилия, Мексико вече е в играта, телефони и коли се правят в Индия, Африка е неразорана нива. Много неща се правят в Чили и Аржентина. Американците си взимат много скъпо - те са накрая.

   ЪЪЪ, реактивния ...
Със сигурност съм по-голям от теб,но пенсионер чак не съм.
"България е по-добре от всякога" ,ама друг път !
Вече писах за манипулативните статистики,как се включват само
удобните данни.Ако трябва пак ще го напиша ...
По отношение на ел.енергията,данните за фотоволтаиците и за това
на каква цена произвеждат могат да се намерят лесно.
Продължавам да твърдя,че 80 ст./квтч. е наглост.

   И,какъв СССР те гони,той не съществува от близо 28 години ...
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Добре де, кога е била България най-добре според твоите статистики?! Преди 9ти, преди 10-ти или след 10-ти.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
На Джет не му се спори, но аз ще го направя. И ще го направя, защото винаги преследвам истината. Христос е казал, че тя единствена ни прави свободни. А свободата за мен е особено голяма ценност. Би трябвало да е за всеки друг българин.

След освобождението е било по-добре отколкото преди това. След девети е било по-добре отколкото преди това. Съответно и след десети е по-добре отколкото преди това. Изключвам деветте години преход. Но спокойно мога да ги включа, защото това е време, в което вече имахме свобода.

Свободния пазар има множество недостатъци, за да бъде край на историята. Това са думи на един комунист между другото. Казва се Александър Паунов и много отговаря на името си. Може да го проверите.

И това наистина е така. Например при свободния пазар не оцелява най-доброто, а най-приспособимото. До хората не стига най-честния, а най-силния. Качеството не се цени,  а се цени амбицията. Общността не е важна, важен е индивида.

Нарочно говоря с максимално неутрални думи. Това е така, за да може лесно да се заменят понятия като стоки, услуги, хора и да оставя вярно.

Обаче свободния пазар има една отличителна черта, която я няма в никоя друга икономическа система. Има изобилие. Никога преди (а и никога след него) няма да имаш право на избор. При никоя друга система обикновения човек не е и няма да бъде материално осигурен подобно на цар.

Тук да вметна, че и в никоя политическа система, освен демокрацията, няма право на изразяване. В никоя друга система няма право да бъде личност, точно, каквато иска да бъде.

Последното ми напомни да спомена нещо. Вяло и без много отражение преди около месец мина новината, че бившите комуняги си направили телевизия. Това една партия да си прави телевизия, не е някакво голямо нещо. Но тук големия скандал е, че точно тази партия, която настоява за тоталитаризъм (а „повече държава“ означава това), е кръстила телевизията си „свободна“. Телевизията им е точно толкова свободна, колкото те са демократи.

Да се върна на темата. И отново да отговоря ясно. Никога преди и никога след няма да сме нито толкова материално задоволени, нито толкова свободни духом. Днес е райското време. И да му се наслаждаваме, защото скоро ще свърши. Буквално остават броени години.

И тогава едни ще се сетят, какво е било. Но ще е късно, защото никога пак няма да стане така.

Оттук натам ни чака единствено диктатури, кръв, болка, празни хора. Дори не празни, а роботизирани, оскотени.

Но пък сами си го направихме и никой не ни е виновен. Като не поискахме свободата, ще получим камшика.

Последното не го казвам като черна прогноза. То дори не е прогноза. То е реалност. Казвам го поради причината, че има хора, които все още казват, че „тогава“ е било по-добре.

Казват го, защото са имали сигурност. Имали са сигурност. Това е вярно. И днес нямат. Това също е вярно. Само, че сигурност е другото име на робство. И това, че си имал собственост: апартамент, вила, Лада, не те прави по-малко роб.

И понеже мнозинството искат да са роби, пак ще станем роби. Ама този път ще е по-зле. Защото няма да има лади. Ще има само анални преживявания с негри. Надявам се последното описание да е било достатъчно илюстративно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6205
    • Профил
Не забравяй, когато сме били на три морета. Може би тогава сме били най-добре. Въпреки липсата на интернет тогава.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Когато говоря за „нас“ имам предвид народа, а не управниците. Управниците винаги са добре, дори без нито едно „море“. А, че тогава за народа е било ужасяващо зле, го знаем не само от историята, ами и от факта, че никой не си мръдва и малкия пръст да защити родината от турското нашествие. Не са смятали родината за своя. И е имало защо. То това е валидно до ден днешен.

Защото… Управниците не смятат родината за своя, а за рента. Народа е измъчен. За него тя е мащеха. И не я защитава. Днешната държава също никой няма да я защити, когато бъде унищожена. А този момент е на не повече от сто години разстояние.

Забележи, как всяка следваща война сме я водили с все по-малък успех. А последната направо я губим, като дори не се борим. Просто се предаваме. Това е защото към трети март е имало силен заряд на доверие, който с времето все по-малък и към 09.09 е равен на нула. След девети има нов заряд, който изтрайва двадесетина години. След десети нямаше и десет. Даже пет.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
На Джет не му се спори, но аз ще го направя. И ще го направя, защото винаги преследвам истината. Христос е казал, че тя единствена ни прави свободни. А свободата за мен е особено голяма ценност. Би трябвало да е за всеки друг българин.

След освобождението е било по-добре отколкото преди това. След девети е било по-добре отколкото преди това. Съответно и след десети е по-добре отколкото преди това. Изключвам деветте години преход. Но спокойно мога да ги включа, защото това е време, в което вече имахме свобода.
...

Тук общо взето не съм съвсем съгласен поне както е написано тук  ;)
Първо, няма и не може да има/съществува някаква "абсолютна" свобода, никой не е сам на този свят. Твоята свобода дали няма да е ограничение/несвобода за някой друг ?
Трябва баланс между "осъзната свобода" и "приета необходимост", нещата са винаги някъде по средата, нужен е баланс !

По въпроса кога е било/е по-добре, според мен е по-точно да се каже че през всеки от изброените периоди е било различно (нещо е по-добре, но пък друго е по-зле, както пишеш и ти по-надолу).
 
...
Свободния пазар има множество недостатъци, за да бъде край на историята. Това са думи на един комунист между другото. Казва се Александър Паунов и много отговаря на името си. Може да го проверите.

И това наистина е така. Например при свободния пазар не оцелява най-доброто, а най-приспособимото. До хората не стига най-честния, а най-силния. Качеството не се цени,  а се цени амбицията. Общността не е важна, важен е индивида.

Нарочно говоря с максимално неутрални думи. Това е така, за да може лесно да се заменят понятия като стоки, услуги, хора и да оставя вярно.
...

Тук има три важни (според мен) момента, единия е за "свободния пазар", това е по-скоро понятие/абстракция отколкото реалност. Къде виждаш "свободен пазар" в момента (освен на думи), да не повтарям неща писани по-рано, има и се прилагат безброи начини за нелоялна конкуренция, несправедливо правосъдие, крадлива администрация и организирана мафия на всички нива (каква ти тук свобода и свободен пазар ?)

Втория въпрос май е по-важния, индивида живее в общност и какъвто индивида такава и общността.
Христос също така е казал че последните ще станат първи а богатите няма да отидат в рая (камилата и игленото ухо и попадането в рая ...)
А истинската сила идва от общността, другото е война на всеки срещу всеки, вече се наблюдава около нас ...

И последно, отново нещо изключително важно, за качестовото и количеството (не случайно тези две категории вървят заедно, защото са важни и двете  ;D

...
Обаче свободния пазар има една отличителна черта, която я няма в никоя друга икономическа система. Има изобилие. Никога преди (а и никога след него) няма да имаш право на избор. При никоя друга система обикновения човек не е и няма да бъде материално осигурен подобно на цар.

Тук да вметна, че и в никоя политическа система, освен демокрацията, няма право на изразяване. В никоя друга система няма право да бъде личност, точно, каквато иска да бъде.
...
Да се върна на темата. И отново да отговоря ясно. Никога преди и никога след няма да сме нито толкова материално задоволени, нито толкова свободни духом. Днес е райското време. И да му се наслаждаваме, защото скоро ще свърши. Буквално остават броени години.

И тогава едни ще се сетят, какво е било. Но ще е късно, защото никога пак няма да стане така.

Оттук натам ни чака единствено диктатури, кръв, болка, празни хора. Дори не празни, а роботизирани, оскотени.

Но пък сами си го направихме и никой не ни е виновен. Като не поискахме свободата, ще получим камшика.

Последното не го казвам като черна прогноза. То дори не е прогноза. То е реалност. Казвам го поради причината, че има хора, които все още казват, че „тогава“ е било по-добре.

Казват го, защото са имали сигурност. Имали са сигурност. Това е вярно. И днес нямат. Това също е вярно. Само, че сигурност е другото име на робство. И това, че си имал собственост: апартамент, вила, Лада, не те прави по-малко роб.

И понеже мнозинството искат да са роби, пак ще станем роби. Ама този път ще е по-зле. Защото няма да има лади. Ще има само анални преживявания с негри. Надявам се последното описание да е било достатъчно илюстративно.

Тук продължавам темата за изобилието, но само като количество.
Вярно има много стоки и услуги, но дали са по-добри или по-лоши от преди това ?
Тук малко ще се отклоня, философски погледнато всяко развитие/еволюция/промяна има две посоки, нагоре, към по-добро сумарно състояние или към упадък (влошено общо състояние) и е възможно за някакъв период да има нещо средно, едно да стане по-добре, друго по-зле но общото статукво да се запази.

Погледни на това изобилие, кое е качествено дори до степен да си изпълнява предназначението, храните ли, дето за пълни с химия и модифицикации, дрехите ли, имаш ли нещо от 100 % вълна или дори памук, за лен и коприна въобще не може и да се говори.
Какво ядеш, кебапчета по 20-30 стотинки, безалкохолни по-евтини от една бутилка вода, хайде да не продължавам, че ми става гадно ...

Първите лекарства и антибиотици са били на растителна/естествена основа, сега всичко е химия.
Ако си мислите че сте по-болни това е само ваше "субективно усещане", по-здрави сте :o
Мога да продължа с безброй други сфери и примери, но ще стане дълго и ненужно !

Иначе съм съгласен с последните ти констатации, всеки сам кове съдбата си а оттам и общата съдба.
Може да си свободен дори ако трябва да приемеш последствията от свободните си действия (свободата е в действието, но не и в последствията  :'(
« Последна редакция: Mar 02, 2019, 13:33 от ray »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Тук:

/quote]

Ти липсва една отваряща квадратна скоба и прави четенето трудно.

=*=

Свободата е другото име на отговорност, точно както сигурност е робство. Като взимаш решения, носиш последствия. Ако искаш да не си човек, а скот, няма проблем. Аз нали това казах? Всички ще се превърнем в животни, защото доброволно се отказваме от свободата си.

Това не е лично за теб. Ти упражняваш правото си на свобода.

Ако твоята свобода ограничава чужда свобода, това не е истинска свобода. Но, който лежи на ухото, че може да накърнява другите, защото той е „якия“, ще му споделя нещо. Всичко е свързано в живота. Ако прецакваш другия, ти ще бъдеш прецакан. Или по-лошо. Ще го отнесат децата ти. И ще те проклинат.

Последното е видно на всяка крачка и навсякъде. Никой няма да се измъкне.

=*=

През различните исторически периоди е било различно, но това не означава, че няма обективни показатели за сравнение. Аз използвам два и ясно съм ги обозначил. Но, ако не е станало ясно, ще ги повторя. Първият е свобода, вторият е материална задоволеност. Мен второто не ме интересува много. Затова съм безработен. Но осъзнавам, че за много хора е изключително важно, затова специално му обръщам внимание.

Царска България е по-добре от Османска Турция. Българина получава права. Първи показател. И втори, става по-имотен. Няма как някой да изкриви статистиката и да каже, че сме били по-задоволени като роби.

Втори период. Имаме демократичен преход. Ужасяващо кошмарната монархия е отменена най-после (сто години след Левски). Пролетариата взема управлението.

По втория показател е същото. Казахме за апартамента, вилата и колата. Освен това банани и портокали по нова година. Конфекция, супермаркети (макар и частично празни), мебели, техника и други придобивки.

Трети период. Няма тоталитаризъм, има многовластие. Има разделение на властта, няма член първи. Има плурализъм, няма партийна линия.

По втория показател смятам за обидно дори да изброявам. Да ти кажа ли, че това го пиша легнал на лаптоп?

Храната била боклук, лекарствата и те. Напълно съгласен. Но това не е тенденция от днес и не е характерна само за капитализъм или свободен пазар. Комунистическата храна беше не по-малък боклук. И тя беше бъкана с индустриална химия. Ако някой твърди обратното е измамник. В кренвишите пак нямаше месо. И лекарствата пак бяха химия. Точно тези заводи се запазиха (имат пазар) и ни тровят със същите химии до днес. Рецептите почти не са изменени. Даже се рекламират с това.

И за това не виновен свободния пазар. Не е виновен и комунизма. Виновни сме ние. Нито кремвишите са паднали от Марс, нито аспирина. Ние сме ги произвели!!!

п.п. Размишленията ти за несвободността на пазара са йезуитски. Свободния пазар е виновен за това, че бива разрушаван и не му се позволява да работи. Където работи, резултатите са видни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   И как никой не написа за престъпността ? Преди и сега ...
Освен ,че преди 10.11.1989 г. транспортните разходи,топлоенергията,
тока,водата и т.н. бяха значително по-ниски (разбира се, отчитайки
заплатите тогава и сега),престъпността беше значително по-малка.
   Много по-малко убийства,грабежи,нападения ...
   Тогава никой не го беше страх,че ще му оберат апартамента,даже
често се оставяха отключени,или ключа беше под черджето.
   А сега могат да те гръмнат докато се разхождаш по улицата ...
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
@ray, ти говориш за количество и качество, но пропускаш най-важното, а именно разнообразието. Примерът с царя на @go_fire беше доста добър и ще го използвам:
Да, селянинът с нивата пред двореца може и да яде хубав хляб, може и да има много хляб, но никога няма да види плодовете от царската маса.

@spec1a, това за престъпността си го мислиш, понеже 1во не са ти реални данните (имаш медийно затъмнение) и второ, понеже при онази система, агресорът е държавата. Сиреч всеки мислещ като теб изключва престъпността на истинския агресор от мислената си статистика.
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 70   Нагоре
« назад напред »