Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 146640 пъти)

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Това го твърдят хора, които могат да четат Акашата (логовете и сорс кода).

 [_]3 [_]3 [_]3
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
   Нещата,за които говориш,са известни като кармични уроци.
   Трябвало е обаче да напишеш и нещо,което е още по-важно:
как може да се изчисти лошата карма.

Чисти се чрез вяра в Бога.

Ведите казват, че когато човек придобие Кришна съзнание, кармата която носи престава да действа.
Христос е опрощавал греховете, само защото са отишли при него и са повярвали.
В християнството думичката карма я няма, но има подобна идея, че греха се носи и предава даже на поколенията. Има една случка описана в евангелията, дето виждат един тежко болен човек и учениците питат Христос - Този с какво е съгрешил, че страда така? Т.е. подобна идея на 'кармата' я има и в християнството.

Цитат на: ЗевсБг
Но Кръстът в Християнството има за функция на култ към Смъртта......
....Та тотално "Видях", че Християнството е Смърт.

Християнството не е култ към смъртта а култ към живота. Как ще обесниш думите на Христос: Радвайте се и се веселете, защото голяма е наградата ви на небесата.

« Последна редакция: Mar 07, 2019, 10:37 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW

Цитат на: ЗевсБг
Но Кръстът в Християнството има за функция на култ към Смъртта......
....Та тотално "Видях", че Християнството е Смърт.

Християнството не е култ към смъртта а култ към живота. Как ще обесниш думите на Христос: Радвайте се и се веселете, защото голяма е наградата ви на небесата.


Той има предвид по-скоро църквите. Защото там кръстовете са навсякъде. Много еретици са отричали кръста. Първохристияните например са рисували риба (прилича на незатворена безкрайност, ∞), а не кръст.

Дънов много го споменавам напоследък, хората ще решат, че много му чета беседите, което (май за съжаление) не е вярно. Той пък казва, вие, ако обесят баща ви на въжето ли ще се кланяте.

Аз за себе си го възприемам по-скоро като едно напомняне, че всеки има да си носи кръста.

п.п. Иначе по принцип не е вярно. Най-известния цитат от Него е: Аз съм пътя, истината и живота. Не е смъртта. Смъртта е в злото.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Това че кръстта е станал символ на Християнството също е промисъл на Бога. Няма нищо случайно.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Разкажи моля. Райнов ми е тегав за четене. Май и като ученик не го долюбвах, май. Не помня.

Днес се твърди, че се раждат много богомили. Аз не познавам такива (не са ми казали, че са). Но знам един, който казва, че е Катар и не бих го определил като добър човек. Не бих го определил и като посветен. А той много чете.

Значи определено е имало степени на посвещаване.

В окултизма също се говори за два вида зло. Едното е днешното, което можем да обобщим с народната поговорка — всяко зло за добро. То е предвидено, планирано и служи да се усъвършенстваме един вид.

Всичко, което си изредил влиза в този вид зло.
...

Първо една притча, приказка, мит или с друго наименование - по ваше желание  ;)

Имало две царства, царството на светлината и царството на тъмнината. В царството на тъмнината вечно се убивали, воювали, карали се и т.н. Правото на по-силния !
В царството на светлината царели мир, хармония, обич и разбирателство и всички били щастливи  :)

Обаче в един момент създания от царството на тъмнината стигнали до границата между двете царства и видели оттам царството на светлината, и то им харесало !
И решили да го завладеят със сила и започнали война. Дълго се водила войната и накрая царството на тъмнината загубило.

Обаче светлите създания нямало как да накажат тъмните създания, те били добри, всяко зло и насилие им било чуждо. Как да ги накажат ?
Затова решили да отидат сами в царството на тъмнината и от вътре чрез себе си (чрез своята светлина) да го променят, така и направили.
Дълго се борили те в царството на тъмнината, влагали всичките си сили в борбата, но не можали сами да победят  :o

Част от тъмните създания се обърнали към светлината, другите не.
Тогава се обърнали към Бог (създателя, първия, единствения, върховния - Отец) и протегнали дясната си ръка за помощ, така били изтеглени обратно при светлината.

Това го разказвам по памет, ще трябва да издиря къде го бях чел и да коригирам, добавя ако има нещо съществено изпуснато  ::)
Имам чувството че изпускам нещо  :o

...
Понеже ме сърби, искам да кажа специално за тероризма. Може да звучи клише, но това е сблъсък на цивилизациите. За този сблъсък сме виновни ние. Ние го подпалихме и ние ще берем гайлето.

До не отдавна обаче не разбирах мотивацията на самите извършители. Ние имаме много удобно обяснение, че са хора с промити мозъци, фундаменталисти. И всъщност погрешно разбирахме това като ксенофобия, омраза към различния.

Обаче ксенофибията не е нещо, което може да бъде свързано с мохамеданството и това е момента, който изпускаме. За тях съществува един бог и всички са негови чада.

Ако се замислите, кои са най-добрите хора, които познавате? Това са мохамеданите. На мен цял живот ми е правило впечатление тяхното мислене. То е наивно и детско. Такова е, ама защото ние сме циници.

Тяхната истинска подбуда е доброто. Те се борят срещу злото. А, кое е най-голямото зло, което виждат? Това сме ние. Нашите правителства са корумпирани. Ние мислим само за пари. В обществата ни няма капка морал. И те се борят срещу това.

Дали е с правилните средства? Не е. Но това са същите средства, които ние прилагаме към мохамеданите. Те ни отвръщат със същото.

Като ние прилагаме зло спрямо тях, това е за добро, защото им укрепва вярата. Това са хора, които се молят по пет пъти дневно. Аз със зор не успявам и веднъж.

Злото, с което ни отвръщат, е също за добро. То лекува нашите души. Вече неколкократно се спомена в темата, че болката пречиства.
...

Тук определено си прав, не може да си мислиш че като налагаш своя светоглед и начин на живот на някого той ще го приеме безропотно, напротив !

...
Обаче освен „всяко зло за добро“, в окултизма се говори за още едно зло „зло заради самото зло“ или бездната, както я нарича Ницше. Окултното име на това зло е черно слънце или Сурат. Има и други имена.

Това зло е още в зачатие. Ние реално не сме се срещнали с него. То ще бъде нещо неописуемо, пред което дори Содом и Гомор бледнеят. Сиреч съвременната содомия е много бледа сянка на това.

Според окултистите, когато се срещнем с него, ще е истинския страшен съд. Тогава ще се реши окончателно, кой ще върви по пътя и кой не.

Но това е някакво много далечно бъдеще. Кой знае? Може и след милиони години да е. Засега просто ни казват, че съществува и да се готвим за него.

Да и аз го знам като "Сорат", слънчевия демон (противника на Христос).
А относно времето днешната епоха се характеризира с числото 455, великата/последната битка ще бъде през епохата на числото 666 (числото от Апокалипсиса на Йоан).
Всяка епоха трае около 2160 г. (една дванадесета от Платоновата година 25620 г., май беше), сегашната започва през 1415 или беше 1513 г, там някъде.

На света нищо не се появява ей така от нищото, всяко нещо се подготвя и зрее дълго време дори да не го виждаме все още физически.
Тук ми хрумна един пример с първите християни, те около 300 г. са се крили по подземия, катакомби и т.н. така един вид под съществуващата цивилизация са работели и привличали последователи.
До времето на Константин (един хитър езичник без много морал). От него започва и църквата (като властова институция).
Добре е описано и показано в "Шифъра на Леонардо" !

PS: сетих се и за една добра трилогия на Тери Брукс "Словото и Бездната", доста интересно четиво, както и другите му поредици - Шанара, Магическо царство за продан имаше и други !
« Последна редакция: Mar 07, 2019, 12:25 от ray »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
Кармата се елиминира, когато си способен да прощаваш - на себе си също. Прошката е едната от двете най-големи сили, с които човек може да се сдобие. Недораслите я мислят за слабост. Тези, които са способни да прощават, са премахнали и най-голямата пречка пред възможността да са наистина щастливи. И пред възможността да обичат безусловно - заради самата любов.

Звучи захаросано и като клише, но е така, както аз го чувствам. Не може да се стигне до това състояние по пътя на размишленията. Както каза някой тук, мисля, че беше @go_fire, може би трябва да се изстрада, за да го разбереш с душата си. Да изгори всичко, което може да гори и не е истинско, докато остане самата ти същност. Може би и това е пътят към Бог... Не зная. Предполагам, че за да се стигне до тук, без да е нужно да се страда, е нужно далеч по-различно ниво, от това, на което в момента хората сме способни. Може би някой ден...
« Последна редакция: Mar 07, 2019, 13:09 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Според Христос точно това е пътя към Бог.

Според мен е много труден.

Най-краткото определение на християнството е:

Бог е любов!

Не мога да говоря за други. Но за мен това, което казваш е почти невъзможно. Аз не зная, какво е любов и затова съм лош християнин. Не мога да си го обясня. Не мога да го почувствам. В това отношение разума е наистина пречка. Аз не съм открил, как да го превъзмогна. Радвам се, че ти намираш начин.



Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Олеле на кое?


п.п. Предполагам, че като вярващ в науката, не вярваш в нематериалното. Но, ако е така, никой не те кара да се съгласяваш с нас.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5295
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
На всичко. Хахаххахаааааааааааааааа
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lunarvalley

  • Гост
след включването на Зевса, темата наистина залитна много  :)

иначе ви се дивя :*
« Последна редакция: Mar 07, 2019, 14:00 от lunarvalley »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
Науката не е отричане на духовното. Тя е опит да се разбере света, а другото, да разберем себе си. Може би някой ден двете ще се слеят в едно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Това си има даже термин. Нарича се „духовна наука“. Но аз не мога да си представя подобно животно. И едва ли ще е скоро.

Науката такава, каквато е днес, не отрича нематериалното, но на практика не остава място за него. За всичко има свое обяснение.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Активен

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
А духовното е една измишльотина като цяло. Change my mind.
Активен
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 70   Нагоре
« назад напред »