Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 146646 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
А духовното е една измишльотина като цяло. Change my mind.
Духовното какво? За мен не е измишльотина. Когато достигнеш определена нагласа на мислене и виждане за нещата, едно ново равновесие на чувства и душевно състояние, тогава светът наистина става друг и нещата около теб започват да се променят неизбежно. Казвам го от личен опит. Има много покрай мен, което искам да е по друг начин. И то най-важното за мен. Но въпреки това съм щастлив, каквото и да ми се случва. А хубавите неща са все повече. Но както казах в преден пост, трябва плявата да изгори, да не остане нищо, освен това, което ти е дадено с раждането. Нямаш нужда от нищо друго. Може сега да спориш и да ми кажеш да питам онези, които ровят по кофите, но наистина, всичко е въпрос на избор. Както казва и Морфей в “Матрицата". Всичко започва с избора. Когато осъзнато заявиш пред себе си и на вселената, какво точно искаш, тогава животът намира начин да ти го предложи по някакъв начин, а ти трябва да имаш очи и да го видиш. Може и да звучи като метафизика и като от разни книги за замоосъвършенстване, но света наистина работи така. Казах го вече, говоря от личен опит. Ще кажа и друго. Не е лесно.
Но в крайна сметка, човек най-трудно променя себе си.
« Последна редакция: Mar 08, 2019, 15:19 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А духовното е една измишльотина като цяло. Change my mind.

Герой, нещо не си разбрал правилно. Ние не сме се събрали тук да се убеждаваме в нещо. Тук сме да споделяме опит. Или го приемаш, или не. Никой няма за идея да те насилва.

Живеем във все още свободен свят.


п.п. Даже леко ти завиждам.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Да споделя и аз част от моя личен опит още повече че случая е относително подходящ за това  ;)

Отне ми доста време и грешки докато го осъзная, но вече твърдо следвам следния принцип:

Ако и когато прецениш че някаква информация е съвсем далеч от мирогледа на даден човек няма смисъл да му я казваш (по-добре замълчи).
Не искам да кажа/намекна че той/тя е глупав пък аз/ти съм умен, често може дори да бъде обратното  :D
Тук това трудно може да стане тъй като пишеш нещо и всички го четат  8)

Причината за това е че в подобни случаи вместо да убеди човека в нещо в което ти вярваш тази информация го разубеждава вместо да го убеди.
Тоест не само че не успяваш да убедиш някой в нещо а напротив ефекта е обратен (човека още повече отхвърля тезата ти). Всичко идва с времето си !

Мисля че преди доста време @go_fire беше намекнал за подобен ефект. Тоест това е нещо което може да се очаква и е донякъде нормално.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Хахаха- всичко ни е шес...

Добре, че България няма космодрум…

- малко да смъкнем нервното напрежение...
а и нали днес е празник - честит 8-ми март на всички ... и женички и момички ..опа т'ва беше от една друга песня, ама карай.. става и за случая  :P
« Последна редакция: Mar 08, 2019, 17:26 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
... и женички и момички ..

Аз съм Гошко…

п.п. А това знаеш ли го:

https://www.youtube.com/watch?v=c3PjVg7oxMI

Хахаха- всичко ни е шес...

п.п.п. За който няма нерви да го слуша, това е една наркоманска песен възхваляваща дрогата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
а ве аз ощи ни моъ гу упраиъ тоа новио правопис да ге.. и у синодалните старчета, и тук таме по някое бабе за цвят - честито и да почерпят..

та сега проблема ми е т'ва как да го 4ета т'ва 'си4кое6ес'
тва 6 - Ш ли е или е б/'Б', щото ако е второто... шъ им съ отори работа сига покрай празника
 ;D :P
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3872
    • Профил
   Понеже по-горе имаше мнение,че прошката е едва ли не панацея,
да напиша и аз няколко думи.
   Ползата от прошката е минимална (преставаш да мразиш някого,а
омразата е вредна,както и всички негативни емоции).
   От друга страна обаче, прошката е отказ от справедливост .
   Ако например някой ви пребие от бой,ще му простите ли ?!?
   Не,нали.
   И така трябва !
   Номера е да престанете да го мразите,фиксирайте си го някъде в
съзнанието,и когато настъпи подходящият момент,го размажете от бой.
   Не се оставяйте разни религиозни тарикати (като напр. Ники Лимузината
от Пловдив) да ви  хвалят прошката като висша ценност,църквата винаги е
служила на властимащите за мачкане на народните маси.
Колко удобно,нали !
Да ви мачкат,вие да прощавате,пак да ви мачкат ...
« Последна редакция: Mar 08, 2019, 21:24 от spec1a »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
То за това в Албания, ако се не лъжа, се тепат родове от 18-19 век още. И сеги се прехвърля при нашите цигани.
Не че ако по някакъв мноого случаен случай открия кой стой зад нещо много-много лично ще простя на въпросния (то и не съм простил, де, но не се и надявам на такъв случай. Даже обратното, "молил" съм да се случи). И не, ако случайно стане (вероятността е никаква, но го желая), резултата винаги ще е само един.
« Последна редакция: Mar 08, 2019, 21:41 от malin1 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
Прошката е преди всичко за този, който прощава. За да не се трови повече. Иначе опитът си е опит и, ако е възможно, да не се забравя нищо.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Ммм, не е ли църквата (и всичкото свързано с нея) дето дава винаги отговор, ясен, точен, по всичките проблеми? Един вид - за това и това, така. И удобно, новобогаташите са били много вярващи, макар че преди това не им е личало.  ;) 
 ;D моя позната разправяше за Гърция - как се праскали като прасета, почти всеки с любовница, елита - и с любовник, минат през църквата - и всичко е пито, платено. И (по-важното) вътрешен духовен мир от цялата работа.
Мои познати учеха за попове и от тогава, не че съм имал високо мнение за църквата, ама още повече се затвърди. Изключения винаги е имало и ще има. Филмите и книгите се правят за тях (обикновено).

 :D И кое е вярното (като стана дума за фантастика) - да съответства на престъплението или щастие и мир за всички, и нека никой да не бъде пренебрегнат?
« Последна редакция: Mar 08, 2019, 23:05 от malin1 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А бе вие що не празнувате???

Аз пих вече 4 ракии.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
   Понеже по-горе имаше мнение,че прошката е едва ли не панацея,
да напиша и аз няколко думи.
   Ползата от прошката е минимална (преставаш да мразиш някого,а
омразата е вредна,както и всички негативни емоции).
   От друга страна обаче, прошката е отказ от справедливост .
   Ако например някой ви пребие от бой,ще му простите ли ?!?
   Не,нали.
   И така трябва !
   Номера е да престанете да го мразите,фиксирайте си го някъде в
съзнанието,и когато настъпи подходящият момент,го размажете от бой.
   Не се оставяйте разни религиозни тарикати (като напр. Ники Лимузината
от Пловдив) да ви  хвалят прошката като висша ценност,църквата винаги е
служила на властимащите за мачкане на народните маси.
Колко удобно,нали !
Да ви мачкат,вие да прощавате,пак да ви мачкат ...

Не искам да защитавам 4Kbit но пък смятам за задължително (поне за мен е така) да обърна внимание на някои неща относно прошката.

И като говорим за справедливост дали пък тя не трябва да е за всички, включително и за Вас и за мен също ?

Спомнете си случая с прелюбодейката която искат да пребият с камъни (такъв е и закона, има и престъпление/прегрешение) всичко изглежда правилно/справедливо.
И както им казва Христос (не църквата) - "Който няма грях да хвърли първия камък". Смятате ли че като наказвате (или въздавате справедливост) това винаги е ваша задача и право ?

И един друг случай който според мен е добра илюстрация за изчистване на кармата.
Един ден Дънов нарежда на всички мъже в селището да го напуснат за някакво време. Остават само жените.
След не много време идват двама много ядосани мъже и започват да го обвиняват за разни неща и накрая го пребиват (реално се случва). След това събитие той леко куца до края на живота си.
Когато по-късно го питат защо е постъпил така (защото е ечевидно че това не е нещо обичйно и учениците/последователите му не могат да го разберат).
Той им казва че това е било необходимо за да изплати своята карма, която преди време сам е създал !

Ммм, не е ли църквата (и всичкото свързано с нея) дето дава винаги отговор, ясен, точен, по всичките проблеми? Един вид - за това и това, така. И удобно, новобогаташите са били много вярващи, макар че преди това не им е личало$
 ;D моя позната разправяше за Гърция - как се праскали като прасета, почти всеки с любовница, елита - и с любовник, минат през църквата - и всичко е пито, платено. И (по-важното) вътрешен духовен мир от цялата работа.
Мои познати учеха за попове и от тогава, не че съм имал високо мнение за църквата, ама още повече се затвърди. Изключения винаги е имало и ще има. Филмите и книгите се правят за тях (обикновено).

 :D И кое е вярното (като стана дума за фантастика) - да съответства на престъплението или щастие и мир за всички, и нека никой да не бъде пренебрегнат?

Щастие и мир могат да настъпят след като се изплатят всички дългове  ::), не по-рано  >:D

PS: и като някакъв вид обобщение и заключение мога да кажа че прошката когато е оправдана и нужна служи за намаляване/изчистване на дълговете вместо да ги увеличава непрестанно  ;D
« Последна редакция: Mar 09, 2019, 07:41 от ray »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
Да, само дето сега сме в дългова криза и трупаме още. Нещо като сащисаните сме с тоз наш кармичен дълг.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Така е предпазил един бивш военен. Биячите са били македонски бандюги, пияни и са искали да го убият, защото е бил съветник на Борис. Забравих му името. По това време Дънов вече му е бил казал да спре контактите с Борис, защото за Борис е нямало спасение. Влязъл е в съглашение със злото (фашистите). Онзи не го е послушал, защото мислел, че има, с какво още да помогне. В крайна сметка Дънов се оказва прав. Не успява да помогне с нищо. Борис е убит от своите (по заповед на Хитлер). А същия заплаща, като е осъден от народния съд. Между другото това е от малкото случаи, когато някой е осъден без да има и едно доказателство срещу него. Но е осъден на смърт.

Три дни след побоя до смърт се качва на Рила, сякаш нищо не се е случило. Това е едно от малкото явни чудеса, които прави. Друго явно чудо е, че преди да си иде всяка сутрин е изчезвал и след това отново се е появявал. При въпрос на пазачите, къде ходи, обяснява, че посреща изгрева. Никой не е разбирал, как го прави. Стени, зандани, стража не са можели да го спрат.

По принцип е избягвал да прави чудеса, но са известни и други, като това, че няколко пъти е бил на няколко места едновременно.

=*=

Въпроса за прошката е наистина комплексен. Но може да бъде опростен. И то с две думи. Мислим се за богове. Това, че Земята ни е дадена да си правим, каквото си пожелаем, не ни прави богове. Ние не знаем всички закони (включително физичните). Не знаем всички тайни (включително материалните, включително на тази планета). Не знаем нищо. Мислим си, че знаем нещо. И това е така. Но то е толкова малко, че човек като Сократ с право казва, че нищо не знае. И аз всеки път като си помисля, че знам нещо, много бързо ми се напомня, че нищо не знам.

Вярвам, че всеки, често попада в такива ситуации.

Тъй, че ние не можем да възвестим справедливост. Ние не знаем, кое е справедливо. Не го знаем дори в много ясни и явни случаи.

Например ще представя една хипотеза. Имаме човек, които е много греховен. Препишете му, каквото пожелаете. Краде от самотни майки, лъже баби, ощетява всеки по всякакви начини. Един ден банда луди решава да подпали ядрена война. Но същия този негодник не натиска копчето.

Това се е случвало няколко пъти. Има потвърдени поне два случая. Единия е доста известен. Кенеди подведен от своите генерали, без малко да изпепели света. Има още един от СССР в началото на осемдесетте, когато има фалшива тревога, но един редови дежурен запазва хладнокръвие.

Дори само едно велико действие може да изкупи хиляди грешки.

Още по-забавно би било, ако обърнем случката. Ако бабата, която излъгва е била баба на прочутия нигерийски принц. Ако майката, която ограбва е родила следващия Хитлер и това не и позволява да го изучи. Ако е било дошло времето за Армагедон, но той го е спрял.

Разбира се, Армагедон не може да бъде спрян. Божията ярост е справедливост в действие, а Бог е непреодолим. Просто нахвърлям хипотези, колко малко знаем. За атеистите могат да заменят Бог с природните сили.

Извода е, че не можем да възвестим истинска справедливост. Можем някаква „ситуационна“. Но никога няма да имаме пълната картина.

Другото Мейк ми го каза. Влизаме в една спирала на насилие. Аз ти отмъщавам на теб, сина ти има омерта към мен, а внука ми преследва него. И така до свършека на света. Самата Албания е много нагледен пример до какво води прошката. Днес те са пред нас, а много скоро ще им завиждаме.

=*=

Малински, църквата е като съвременната наука. Обрасла е в догми. Няма развитие. Застоя е смърт.

Аз много съм се чудил по един въпрос, който се оказа, че далеч не съм бил единствения. Как попа, който е грешник (че дори папа да е, пак е грешник) може да ми опрощава греховете? Не може. Може само Един. А го може чрез пост и молитва. Дълго и старателно. Него не можем да излъжем поправили сме се или не.


Как става това? Чрез смирение. Най-трудното нещо за съвременника. Аз също не го умея.








Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3872
    • Профил
А бе вие що не празнувате???

Аз пих вече 4 ракии.

   Какъв празник ?
Активен
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 70   Нагоре
« назад напред »