Страници: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 146701 пъти)

lunarvalley

  • Гост
ее, как па никой не се сети за Зелената Миля
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Дисни са майстори в алегориите. Всичките им филми съдържат стотици, ако не хиляди препратки. Те са най-яркия пример на американската култура. Превръщат класическата култура в масова (наричана популярна). Посланията им са силни, като не е непременно да сме съгласни с тях. Дисни (и самия той докато е бил жив) са толкова представителни за американската култура, че редовно и в огромни дози присъстват в анализите на теоретиците на заговорите. Могат да се прочетат хиляди страници за това, какво са искали да ни кажат. Аз между другото съвсем наскоро написах подобен за 7 и 8 от „Междузвездни воини“, но така и не го публикувах.

Беше предвиден за коментар, но мястото му е в дневник, а аз към момента нямам активен. Нищо де. Беше добро упражнение.

Тук за момент искам да се върна към може би най-любимата ми тема. Това е за свободата. На някой атеист може да му прозвучи парадоксално, но темата за свободата е тази, която ме върна към християнството, след като няколко години се бях отдалечил от него.

Може би аз също бях повлиян от инстуционалния догматизъм на църквите. Но християнството е далеч отвъд някакви сгради и хора на заплати в тях, продаващи свещи и извършващи услуги по ценоразпис.

Искам за кой ли път да припомня, че липсата на свобода е заблуда. Свободата е ментално състояние, а не физическо. Можеш да си затворен в клетка и пак да си свободен. Никой не може да ти го отнеме. Никой не може да влезе в ума ти и да ти забрани поривите на въображението.

По тази тема сме имали спорове с Румен, включително на лични съобщения. Към вече казаното, искам само да добавя, че всеки сам определя докъде иска да стигне със свободната си воля.

И отново да предупредя, че, ако се опитва да я използва, за да отнема свободи на някой друг, то това няма как да не се върне.

п.п. Лунарвели не съм чувал този филм и няма как да се сетя за него.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Филмите са на Дисни, но мисля че в основата на сюжета стои един друг човек - Jerry Bruckheimer, и ако човек се заинтересува ще види че много от по-особените/нестандартни сериали по Фокс например са от него. Лично аз предполагам че Дисни са по-скоро продуценти тук !

Друго интересно упражнение би било да се види в какви филми играе Johnny Depp както и Orlando Blum  ::)

PS: и като допълнение бих казал че всъщност "тайното управление/правителство" реално не е въобще толкова тайно, но малко хора могат/искат да видят "зад кулисите"  :(
« Последна редакция: Mar 28, 2019, 11:00 от ray »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Безсмъртието така като го дават по филмите или така като се разбира от 'милионерите' е изкривено поняние. На този свят, на тази материя това е невъзможно.
Тука има доста хора които са наясно с материята и си мисля че няма някой, който да не се съгласи че света е изключително ограничен.
Имаме само 3 пространствени измерения. От фундаменталните сили, а те са само 4 на брой, използваме само 2  :o. - използваме само електомагнитното и гравитацията. Съвършенни материали няма. Всичко се разлага, материалите се изтъркват, чупят, подложени са на дифузия, химичните съединения също се разлагат.....

Безсмъртието в Християнството а и другите религии е нещо съвсем друго и няма нищо общо с този свят.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Случайно хванах втората половина или последната третина на филма.
Тежък филм, показва нещо наистина демонично, някъде в далечното бъдеще ще стане по-видимо  :o

Добра илюстрация на това за което писахме преди 2-3 дни тук, "зло заради самото зло", нуждата и удоволствието да причиняваш безмерно страдание на друго човешко същество  >:D

Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Между другото преди двадесетина години Стивън Кинг имаше книга в два тома със същото заглавие. Обаче тя беше толкова изтрещяла психопатия, че на практика представляваше края на кариерата му. Никой не желаеше да чете повече нищо от този човек. Днес, ако направя анкета във форума, колко човека знаят за съществуването на писател с това име, я има двама, я няма. Най-много някой киноман да се изцепи, че това е сценариста на „Изкуплението Шоушенк“. Ама може и такъв да не се намери.

Та щом този филм върви по пътя на книга с подобно заглавие, не се учудвам, че не съм го чувал. Явно нещата съдържащи тези думи в заглавието си са обречени на провал.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
филмът е по Стивън Кинг и е страхотен. Това с края на кариерата на Кинг дето го рече е голяма смешка...  :)
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Безсмъртието в Християнството а и другите религии е нещо съвсем друго и няма нищо общо с този свят.
То и то не е тествано още за безсмъртие - само на 2000г. Хората са си живеели и преди 10 000 и преди 50 000г.
Хилядолетния райх устиска само 15г. соца 100г.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Вероятно продължава да пише книги, но никой не ги чете. През деветдесетте трудно щеше да намериш човек, който чете нещо, което не е написано от него. От тогава веднага мога да изцитирам поне десетина книги. Ако погледна в библиотеката си, още мога да извадя нещо. Днес трудно ще намериш човек, който изобщо е чувал името му. И ако го е чул, го е чул заради Шоушенк, който е правен по негова книга, която никой не е чел. И аз не съм.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Та щом този филм върви по пътя на книга с подобно заглавие, не се учудвам, че не съм го чувал. Явно нещата съдържащи тези думи в заглавието си са обречени на провал.

Аз категорично не съм почитател на Стивън Кинг. Но „Зеленият път“ (заглавието на български) е едно от най-добрите неща на кино!!!!!
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Чел съм само няколко неща на Стивън Кинг. Най-много ми хареса "Дългият път".
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stealth01

  • Гост
„Дългата разходка“?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
https://chitanka.info/text/1568-dylgata-razhodka
Точно. Благодаря!  ;D
Споменахте Зеления път и се обърках
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Цитат
можеш да намериш достатъчно инфо в интернет

то в интернет можеш да намериш много информация, подкрепяща абсолютно всичко

   Откраднатите кинти през SWIFT:

Hackers’ $81 Million Sneak Attack on World Banking
https://www.nytimes.com/2016/05/01/business/dealbook/hackers-81-million-sneak-attack-on-world-banking.html

   Предполагам си съгласен с твърдението ,че "Ню Йорк Таймс" е авторитетна медия.

   Други въпроси ?

напълно съм съгласен. И какво ще го правим SWIFT-a?

   Опитах се да обясня,че SWIFT-a има проблеми със сигурността,но
някои пишещи тук го защитават направо с нокти и зъби.
   Или може би защитават "правото" на ЦРУ,АНС и други подобни да
подслушват ...
Нищо не си обяснил. Ако си чел внимателно по случая ще разбереш, че системата/мрежата СУИФТ не е компроментирана както и не е използвана брут форс - минала е официална автентикация на сесията.
SWIFT  използват терминална емулация. Хакерите са заразили ПЦ-то (най-вероятно с Уиндоус малуеър) от което каките правят сесията, поели са контрол над него и са наредили преводите през официалния интерфейс. Това може да се случи на всяка клиентска система, която е оставена на течение - keyloggers, remote access etc.

Дори статията която ти даде - банката е използвала рутери за $10 и е нямало дори файъруол, сигурно и на ПЦ-то с терминалния клиент са си чели пощата и Фейсбука. Ползването на официалния интерфейс означава, че са участвали и хора, които знаят как се нарежда превод (щото не е от най-лесните работи).
Като се разходиш по менютата няма да видиш точки - пращане на пари, получаване на пари, искане за инкасо и т.н. Там са имане на съобщения с номера - трябва да ги знаеш. Имало е и вътрешен човек той ги е апрувнал (в СУИФТ има поне две нива на контрол). Банката е ясно, че е в киреча и си е платила масрафа щото проблема не е в Суифта - затова и са наредени малки суми по много сметки, щото големите суми се преглеждат по-внимателно централно.

СУИФТ обикновено обучават и сертифицират централите на банките с какъв хардуер и софтуер да се работи, но централите подават жицата на клоновете и там става мазалото. Най-малкото не е имало адекватна физическа защита - в статията пише че хакерите са си играли доста време с банковите компютри преди да успеят - остава я някакво WiFi да е имало - тва е като някое интернет кафе.
В статията пише че е хакната една банка - нали ако беше слабост на самата СУИФТ система, щяха да хвърчат кинти и от други банки, но това не се случва.
Можем само да спекулираме, като няма достатъчно информация.

Когато аз работех в банките, имаше тъпи серийни терминали директно вързани на порта на Сиско рутери през тунел директно към СУИФТ - няма ПЦ-та, няма 'нет - отделен мрежов сегмент, няма Уиндоус, няма мишки. Един превод е 20-30 клавиша. Като се нареди превода, мениджъра от неговия терминал апрувва или режектва след като проверява в банковата система има ли пари, осчетоводени ли са и се правят проверки на първични документи и спесимени, кой е наредителя и т.н. и дали банковите сметки са накълвани правилно.

Задачка за домашно: проучи колко кинти дават фира през кредитните карти и ни обясни защо никой не ги е забранил със закон като имат проблеми. Даже банките те калесват да си вземеш още една кредитна карт, да ти увеличат лимита, да пазаруваш с отстъпки, да дадат една и на жената, и на децата, и т.н.

   Ами явно си работил в банките миналия век,ако е имало такива неща,
били са доста отдавна.
   Връзката към СУИФТ преминава през предварително конфигурирани
устройства (приличат на суичове); няма серийни терминали и т.н.
   Клиентското приложение (има версии за AIX,HP_UX и Windows Server)
e сравнително дружелюбно и удобно за употреба.
   За да се преведат пари,първо трябва да се укаже сумата,банката и
банковата сметка (това се извършва от отдел "Международни операции"
или както там се води в съотв. банка),после съобщението трябва да
застане на една опашка ( _VER ),и после се верифицира задължително
от друг отдел (обикновено счетоводството ); чак тогава се извършва
реално транзакцията.
   Много ми е интересно как с-мата (при случая с хакерите ) не е
забелязала,че нещо не е наред с преводите (става дума все пак за
Централна банка !),и не е блокирала транзакциите.
   Та за каква сигурност говорим ?
Активен
Страници: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 70   Нагоре
« назад напред »