Автор Тема: Проблем със SAMBA и въпрос за rsync  (Прочетена 620 пъти)

bestbg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Здравейте :) Аз съм нов , но потърсих в интернет доста и никъде не намерих като моят проблем. Първо , аз съм инсталира ubuntu server 11 , после му качих GNOME , че да мога и да имам визуална среда. Свалих самбата , както пишеше навсякъде , но като дам десен бутон никъде не ми излиза file sharing. Даже и в SYstem / Administration. Само в Preferences има Personal File sharing . то е с 3 HDD искам 1-ният да го sharn-а напълно да се вижда в Windows мрежата , но нищо не ми се получава. Даже самият Убунту компютър не се вижда в Network Places. Другият проблем е че неустанових как да му дам на rsyunc команда всеки ден да прави backup на "sdb" на "sdc" ? Изчетох доста неща но до никъде. Запекох на това и не мърдам ;(

реших да пробвам и това " testparm /etc/samba/smb.conf " и ео го резултата показва че е sharna-t май ?

« Последна редакция: Oct 12, 2011, 14:54 от bestbg »
Активен

Astor

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 332
    • Профил
Re: Проблем със SAMBA и въпрос за rsync
« Отговор #1 -: Oct 12, 2011, 17:36 »
Здравей, след като си направиш smb shares и си ги монтирал после си правиш един изпълним файл, който ти съдържа rsync команда. После въпросния изпълним файл го слагаш в crone задачите и си готов.
Активен

Няма начин, да няма начин!

bestbg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Проблем със SAMBA и въпрос за rsync
« Отговор #2 -: Oct 13, 2011, 10:05 »
Успях с 1000 зора да пусна Share-а на HDD (понеже никъде нямам SHARED OPTIONS). Сега обаче като пусна от Windows-а да влезна в share-a ми искаа парола и потребител коитоне съум въвевждал
Активен

bestbg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Проблем със SAMBA и въпрос за rsync
« Отговор #3 -: Oct 13, 2011, 13:51 »
аа относно командата на rsync ... аз искам да копира sdb на sdc ? четох и неразбрах? а какъв изпълним файл да направя?

и имам още един въпрос. Искам от компщтър в мрежата да копирам определена папка на този компютър(то я има копирано) , но да поднови информацията която е променяна. С copyu/paste ,става много бавно защото подновява цялата папка. каква команда трябва да му пусна? като погледнах  папката е в : " smb://dimitar/d-server/ " и искам да се копира на : "sdb" мерси ако можете да ми обясните по като за новак ?
« Последна редакция: Oct 13, 2011, 13:55 от bestbg »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
rsync
Настройка на програми
zmei 3 2576 Последна публикация Mar 02, 2005, 11:10
от rpetrov
Rsync и кирилски имена на файловете
Хардуерни и софтуерни проблеми
morbid_viper 3 3331 Последна публикация Sep 10, 2009, 13:02
от mx
Грешка с rsync
Хардуерни и софтуерни проблеми
chatter 1 2399 Последна публикация Dec 22, 2007, 20:50
от chatter
Backup с rsync
Настройка на програми
allusion 0 2067 Последна публикация Apr 05, 2008, 19:05
от allusion
rsync главоблъсканица ...
Настройка на програми
sash 2 1859 Последна публикация Jan 29, 2012, 00:39
от sash