Автор Тема: Тема, в която можете да молите за помощ за елементарни C/C++ (и др.) задачки  (Прочетена 3018 пъти)

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Двумерен масив
« Отговор #15 -: Dec 22, 2009, 22:20 »
Добре де  :D :D :D :D ;D ;D ;D ;D тука ми подсказват, че не е трябвало да въвеждам 2-рия масив ръчно, можело е да го оставя празен - ама за мен така се получава много тъпа задача, но по интересния въпрос е защо не направих втория масив пълен с нули? :D :D :D :D ;D ;D ;D ;D Щото съм СМОТАН  ;D ;D ;D ;D хахахаха

Моля те, оптимизирай го. Не ме мъчи :D Вярвам в теб. Можеш!
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Двумерен масив
« Отговор #16 -: Dec 22, 2009, 22:22 »
Код:
#define x 5
#define y 5
int ar1[x][y];
int ar2[x][y];

...

memcpy(&ar2[0][0],&ar1[0][0],sizeof(ar1));


Копирането на елементите на масива е един ред код, ама това е строго секретно да знаеш :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Двумерен масив
« Отговор #17 -: Dec 22, 2009, 22:45 »
Моля те, оптимизирай го. Не ме мъчи :D Вярвам в теб. Можеш!
Хахаха - той код-а беше по-голям - хахахаха...
Сърдечно глагодаря за вярата в мен :) Това означава много за мен :)
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Извинявайте всички, ама за времето за което човека ще разчете кода, ще научи масивите :) Но може би никой няма да иска от него да  обяснява кода... Интересно за цял семстър учене как са успели да стигнат чак до масивите в С, представяте ли си до лятото ще научат и функции ;)

Сега след бъзиците, ето какво аз си мисля, че се иска в задачата:
1. Дефинираме масив - според мен не искат нищо повече от int a[100];
2. Инициализация с елементи с горна граница 5 - аз си го представям като rand()%6 (макар че никъде не се казва, че числата трябва да са неотрицателни)
3. Сортиране - най вероятно искат да се направи bubble sort, quick sort е прекалено завъртян ;)

На backtolife втория код е почти ОК, само трябва да си доуточниш условието - колко елемента да има масива и как да се въвеждат числа - от клавиатурата или да са случайни.


//оффтопик
И все пак, vyrgozunqk, не се излагай, седни и си научи, това са меко казано елементарни неща (ние сме учили в рамките на 2 лекции цикли, масиви и 4-5 вида сортирания, в първата половина на семестъра). А C е един малък и много мощен език, с който може да изкарваш хляба на цяло семейство ;)
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
ОК, явно за първокурсниците настъпва часът на домашни, курсови проекти и сесии. И започва голямото чудене как да си ги напишем тия C програми  ??? ??? ???

Създавам тази тема за всички тези, които са решили да си търсят кой да им напише (по-голямата част от) задачата.

Обаче още от сега ще си сложим няколко допълнителни правила:

1. Преди да поставите какъвто и да е въпрос, използвайте някоя интернет търсачка и вижте дали няма да успеете сами да се справите. Също така вижте вече решените задачи в тази тема и си помислете дали не ви вършат работа.
2. Поставяйте въпросите си много ясно и точно, т.е. ако няма да си решавате задачата сами, поне се постарайте да научите условието й. И не забравяйте да кажете за кой език за програмиране и евентуално за каква среда за програмиране/ОС си говорим (и да, C++ и Visual Basic  са различни неща ;) )
3. Когато поставяте нов въпрос, сложете си ваше заглавие на поста (свързано с проблема, който ще решаваме). Когато отговаряте на някой въпрос, погрижете се в заглавието на поста ви да пише "Re:заглавието_на_оригиналния-пост" за по-добра четимост :)
4. Никой не е задължен да отговаря, да дава код или каквото и да е. Който недоволства от зададените въпроси, нека просто да ги игнорира (затова за по-лесно ги събираме в една тема). Който не получи отговори, да търси по-задълбочено.
5. Няма да толерираме присъединяването на членове във форума с едничката цел да им решим задачите. Т.е. за такива индивиди ще има някакви последствия. В крайна сметка на някои хора им плащат за това да обучават ученици и студенти.


И така, събирам 3те теми от днес (вчера) в тази и да видим колко още ще се появят :)

ПС. Събирането на 3те теми поомаза малко логическата последователност за сметка на времевата... Но мисля, че по заглавията на постовете може да се ориентира човек.
« Последна редакция: Dec 23, 2009, 04:33 от bop_bop_mara »
Активен