Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 170128 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3237
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3150 -: May 24, 2023, 00:46 »
Дам, знание на чужд език винаги е предимство. Аз имах предвид друго- наши държавни фактори се кичат с чужди символи, приказват на чужди езици, когато е редно да приказват на нашия си (при условията на домакинство), но вие ме разбрахте.
За религиите- аз празнувам нашите си религиозни празници- Великден, и т.н., но по-скоро заради българската традиция, възприемам ги не като религиозни празници, а като български (едното не пречи на другото, както и на мен не ми пречи религиозната част, но пък и не се съобразявам с нея). И въобще не ми пречи на Коледа например, да сложа на масата по-блажни пържоли :) Това с постенето не е за мене.

П.П.
Преди години бях на една роднинска сбирка- селски туризъм. Там, къщичка, маса, както си му е реда. Някакъв празник беше, ама помня ли го вече. Там да се видим братовчеди и всякакви роднини и да направим маса, това беше идеята. Имаше една по-религиозна част от родата, като почна да се обсъжда масата,  тук-таме се чу глас, то пости било, не знам си кво. Казах им- хубу де, ние тука ще си препечем леко суджук, пък вие си спазвайте постите, няма ви караме да ядете :)

Никсън, да оставим настрана манджите, а Свети Валентин кога го празнуваш/те?
Да видим колко си правоверен т.е. православен (източно-)
според Уикипедията източно-православния празник е на 6
юли

"Свети Валентин се отбелязва на 14 февруари...
Православната Църква го чества на 6 юли."


На 6 юли имен ден всяка година празнуват
мъже с имена: Валентин, Вальо
жени с имена: Валентина, Валя
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3151 -: May 24, 2023, 07:53 »
   Така и така говорим за чужди езици,психовируси и т.н. ...

   Мен ме изуми факта,че седерастката уруспия Филип Димитров,в
качеството си на премиер (беше някъде в края на 1991 г.),при
посещението си в САЩистан говореше на ... английски !

Алоууу,педераст,да не би България да е васална държава на САЩистан !?! >:D
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3152 -: May 24, 2023, 08:57 »

Никсън, да оставим настрана манджите, а Свети Валентин кога го празнуваш/те?


Не го празнувам, нямаме из родата това име.
Празнувам Трифон Зарезан :)
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3153 -: May 24, 2023, 09:50 »
   Е,в такъв случай: на пиещите - наздраве !
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3154 -: May 24, 2023, 18:09 »
Хайде и тук  [_]3
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3155 -: May 24, 2023, 21:16 »
Цитат
Имаше една по-религиозна част от родата, като почна да се обсъжда масата,  тук-таме се чу глас, то пости било, не знам си кво. Казах им- хубу де, ние тука ще си препечем леко суджук, пък вие си спазвайте постите, няма ви караме да ядете :)

Това не е религия ами суеверие. Чувал съм още и термина "бабешко богословие"  :D без да ти  обиждам родата.... но това ми видя много подходящо да го куотна.

Изобщо в обществото а и масмедиите има тенденция религията да се принизява на моралистическо учение. Почне ли някой да ти обеснява (независимо дали е поп, светски или самия папа) това прави, онова прави, така се обличай, така се пости, това се яде онова не се яде щото е грях.... значи е много далеч от религията.

В такива случаи като видиш някой 'правоверен', особенно ако е някой 'духовно извисен' поп през време на пости най-хубавото е да направиш точно обратното и да замезиш със сужук точно пред него. Ако се отврати и почне да те осъжда значи нищо не струва...





« Последна редакция: May 24, 2023, 21:22 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3156 -: May 24, 2023, 21:36 »
Naka, аз относно религиите и религиозните съм на принципа "не ми пречете и аз няма да ви преча", без значение за родата ли иде реч, или за други :)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3237
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3157 -: May 25, 2023, 09:21 »
а бе постенето е хубаво нещо, като се има предвид че сме пренесли езическите обичаи и суеверия през всичките религии през които сме преминали ...има някаква логика там пролетно есенно и т.п. постене т.е. пречистване на организма (то не мое само на суджук) ама чак пък толкоз - прекаления светец и богу не е драг както е казал народа, че и баба ми, при цялата си набожност, твърдеше и то съвсем убедено че "чедо това не важи за бременни и малки деца" (е и за старите баби ама те знаят и 2 и 200, дето има един лаф /за който се сещам всеки път като загубя нещо - Само един господ знае ..и старите баби/)

П.П. По повод постенето се сетих за този - класика в жанра (особено за тези които вече са позабравили какво е... обратното на постенето  ;))
40 Days and 40 Nights (2002) и тия дни ще ида до библиотеката да го изгледам пак
« Последна редакция: May 25, 2023, 09:27 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5283
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3158 -: May 25, 2023, 10:20 »
Отиде си Тина ТЪРНЪР............
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6192
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3159 -: May 25, 2023, 14:15 »
Отиде си Тина ТЪРНЪР............
За нея вече ми е тъжно. Велик човек †

https://www.youtube.com/watch?v=VthniDxdNNM
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5283
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3160 -: May 25, 2023, 14:28 »
Ами сутринта в офиса ми чух по радиото. В новините казаха "Дойде тъжната вест. че е починала Тина ............". Наистина много неприятна работа.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3237
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3161 -: May 25, 2023, 17:33 »
Тъй върви света... Отиде си "бабето" което учеше Мин Джагър как да пее
https://www.msn.com/en-us/music/news/rolling-stones-lead-tributes-to-queen-of-rock-and-soul-tina-turner/ar-AA1bEm7f

“She was inspiring, warm, funny and generous. She helped me so much when I was young and I will never forget her.” -Sir Mick

А дядката който поливаше тиквата с фекални води даже я превари
https://www.ploshtadslaveikov.com/edno-prorochestvo-na-bozhidar-dimitrov-za-2020-a-v-koeto-nishto-ne-pozna/

И Стиви.. Джобс беше пръв, изпревари Бил Гейтс за вечни времена, там откъдето никой не се е върнал.
« Последна редакция: May 25, 2023, 17:35 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3237
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3162 -: May 25, 2023, 19:50 »
Айде новите телевизори идат - ами Чичолина я няма вече  :P

А тея дето вграждаха яките плазми - дойде време да бутат "дуварите" и да слагат от новите
https://www.youtube.com/watch?v=dVne5Bd-0Vo

П.П. Ееех кога ли ще почнат и да ги материализират и тогава вече оня бзинес с многото хиксове и червените точки ще процъфти
« Последна редакция: May 25, 2023, 19:52 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #3163 -: May 26, 2023, 00:17 »
https://www.imdb.com/title/tt5834426/

И тука има ИИ.

П.П. Пуснах го погрешка тук, Файър, премести го в "Що е то ИИ..", моля, да не трия тук и да пиша нов пост там. И за филмовата тема става.
« Последна редакция: May 26, 2023, 00:26 от Nik123 »
Активен