Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 105232 пъти)

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1449
    • Профил
Цитат
КГБ вече не съществува (както и неговите ръководители) сега има ФСБ със съвсем други хора и политика.
Не се излагай - нов бардак със стари курви. Може би ти си единствения дето не знае, че Путин е КГБ-еец или се правиш на ударен.

Вземи и погледни и с двете си очи, не само с едното  ;D
Нима Буш-младши не беше шеф на ЦРУ преди да стане президент:
https://www.cia.gov/stories/story/george-h-w-bush-the-11th-director-of-central-intelligence/
Или приемаш че ЦРУ е бойскаутска организация и не прави нищо лошо никуму.
Вече 20-тина години едни "терористи" стоят в Гуантанамо без съд и присъда, на почивка  :P
Да не говорим за един държавен секретар дето размахваше една епруветка с някакъв бял прах и после ...
Или тука наблизо за бомбите с обеднен уран, това вероятно е бил фойерверк  :o

BTW: ти бил ли си чавдарче или пионерче ?

Хайде стига че няма да стигне страницата.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Ама то направо стана "войната и евреите".

А да не забравяме и едни други, които лъжат също толкова яко - почти като евреите нищо че си ги напъдиха доброзорно от територията и то на няколко транша (и уж са срещу тях, и срещу всякакви други нации, и са за чистотата на нацията)

Ей го на пресен пример
https://www.interfax.ru/russia/866416
"Уверяю вас, и наблюдатели в этом убедились, не было никакого желания что-то подправлять, что-то подчищать, либо что-то добавлять. Мы для себя решили, и я для себя решил - будет так, как люди захотят. Как люди выскажутся, так мы и сделаем", - заявил он. - Он.. е ясно кой е - он кой че им каже на людете к'во искат  :o

това горното е на 8 октомври а на 28 октомври вече забравят (педизборните обещания) и.. к'вото он каже

https://www.interfax.ru/russia/869957
Жителей Запорожской области попросили проигнорировать украинский переход на зимнее время
т.е. вече не им пука Как люди выскажутся, так мы и сделаем ами - правите каквото ви кажем

П.П. По-голямата лъжа тук, е един вид джуджара казва, че като си го върнат Украинците и ако направят пак референдум хората им кажат че искат обратно в Украина и той ще го признае ...щото нали - Как люди выскажутся, так мы и сделаем

и още интересни не-лъжи

12 ноября 2022  - Власти Херсонской области опровергли информацию о переносе столицы в Геническ
и малко по-късно - Власти Херсонской области перенесли административный центр региона в Геническ
https://www.interfax.ru/russia/872176
много е опасно да се изказваш преди партията да е оповестила официалната права линия (с чупки в кръста)


П.П.П. А как стана така че...
Минобороны РФ заявило о выводе на левый берег Днепра более 30 тысяч военных и всей техники

а телефоните им още са на стария бряг и/ли на дъното на реката (е вярно не утоняват дали са ги изнесли живи или... ама чак пък да пропуснат да им извадят златните зъби и да им приберат личните телефончета  ??? по-важното им е че техниката са изнесли т.е. тоалетни чинии и перални няма забравени  ::) че чипове трябва да се сменят)
https://defence-line.org/wp-content/uploads/2022/11/FhSAIYUWAAAz1cv.jpeg

ама накрая ще има...
https://www.instagram.com/p/CkwkDa_IoO3/
« Последна редакция: Nov 12, 2022, 22:54 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Айде и будистите в кюпа
https://t.me/m0sc0wcalling/14340
РФ - это великая православная мусульманская буддистская страна

колегата/колегите/ будисти вече могат да фащат пушките и да тръгват на гости на джуджара  :o

П.П. А то Z-операция - это православных джихад во славу Кришне?
« Последна редакция: Nov 12, 2022, 23:07 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
   ЪЪЪ,дистанционното,
не си наясно с някои фундаментални неща; поне не пиши глупости.
   Будизма е религия от съвсем друго ниво,и в съвсем друга група.
Като класификация е част от индийските (дхармичeски) религии.



   Кланяй си се там на разни еврейски мастии,щом ти харесва.
Aуууууууу,пардон,създателите на християнството...


   
« Последна редакция: Nov 13, 2022, 09:44 от spec1a »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
   По отношение на ЦРУ:
   Мизериите в Гуантанамо са им най-малкия проблем.

Направиха много преврати по света (особено фрапантен пример е Чили)
избиха милиони,поставиха удобни за тях диктатори на власт...

Но ... всичко се връща ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Ремо, няма да ти е излишно, да изгледаш това: https://www.youtube.com/watch?v=u9pEotvlW-s

Ако изобщо му обърнеш внимание, разбира се! Може толкова да си си цементирал гледната си точка, че да трябва на човек с чук да ти я избива от главата  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Днеска малко почивка така от тия войни.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Оттегляйки се на левия бряг на р. Днепър, очевидно руснаците се канят да зимуват и на пролет да се върнат. Само дето аз не вярвам, че украинците ще ги оставят на мира оттатък Днепър. Не вярвам и, че руснаците ще успеят да се върнат на пролет.

Дори на теория да могат, а не могат, то кой ще ги посрещне? Бандеровците вече започнаха с чистките. Руснаците да не би да са чакали нещо друго, а не търкалящи се трупове всеки ден, снимани на видео, точно както беше в месеците след бягството от Изюм???

Руснаците вече са проклинати не само от украинците, а и от рускоезичното население на Украйна. А и собствените им граждани в самата РФ проклинат Путин и клуката му.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Гога, мислиш ли, че разполагаш с  цялата информация, че да правиш толкова категорични заключения, приятелю?

Знаеш ли, защо ще победят руснаците? Всъщност, защо вече са победили? На света му се повръща вече от американската политика. Буквално. Това виждал ли си го: https://www.youtube.com/shorts/JLcWenUWGGs

Обърни внимание, как е посрещнат Байдън и как Путин. Колко страни си чул вече, че искат да се присъединяват към BRICS?

Мислиш ли, че Путин и Русия са забравили историята? Защото изглежда западът я е забравил. Помниш, как и защо нацистите и Хитлер бяха спряни. Просто дойде зимата. Руската зима. Така беше спряна Германия. А преди да стане това, по пътя германците са подминавали изоставени села и градчета, празни хамбари и обори. Да правиш аналогия със сегашната ситуация? Протестите из Европа против военната подкрепа на Украйна и за преговори са постоянни. Какво ще стане в Европа, като дойде зимата? Вече официално има призиви руските торове да извадят от ембаргото. Идва глад. А с глада идват и разгневените тълпи по улиците и площадите. Мислиш ли, че ще обвинят Путин за това, както се надяват държавниците им? Аз не мисля. Гледах интевюта с американци. Никой не обвинява Путин за цените на горивата, без значение малоумния старец в Белия дом, какво говори. И  европейците са наясно, какво се случва и защо. Започнаха да се сещат, че са били твърде лениви и погрешно са си мислели, че прекраасния им живот ще продължи вечно, щото управниците им са загрижени за тях. Е, оказа се обратното. И започват да го осъзнават. Та Европа сама се набута в капана. САЩ няма да ни спасят с танкери с газ, защото няма да стигне за нищо. Просто не могат да доставят толкова. Нито на такива цени.

Нещата са прости. Торовете, газта, много храни, се движат в една посока. От Русия към Европа. Специално за торовете и към САЩ. Не обратно. Русия може и без Макдоналдс, Адидас и Старбъкс. Руснака знае и две, и двеста. Западняка отдавна е забравил, какво е немотия. Него го отглеждат като цвете в саксия. На германеца проблема му е, че обществените сгради ще се отопляват само до 20 градуса температура. Нека да видим, какво може германската икономика без евтина руска газ.

Очаквам тук пак някой да излезе с приказки за това, как и  откъде Русия ще се снабди с чипове и елетроника. Ами това никой няма да го интересува. Когато няма да можеш да си платиш сметките и да си купиш храна, защото рафтовете са празни или не ти стигат парите, не мислиш за телевизори, телефони и лаптопи: https://www.dnes.bg/eu/2022/08/03/spad-na-prodajbite-na-drebno-v-bylgariia-i-celiia-es.539015

А проклинането на Путин не го мисли. Ние имаме много повече причина да проклинаме нашите, но да виждаш да нещо да се променя към по-добро? Няма и да видиш. Войната, ковид и всичко друго ще използват, за да ни държат в подчинение. Ще ни обясняват, как само те могат да се оправят с тези кризи - "експертите" сигурно така им казват.  :D

Впрочем, това може  да ти е много интересно: https://youtu.be/JrMiSQAGOS4?t=1979

Обърни внимание, кога е говорил този. От коя година е видеото. Все едно е било миналата седмица или преди месец. Нищо не се е променило. Един западен професор ( от истинските интелектуалци, не политик ) не съм чул, да казва нещо различно от това - те са причината за войната. Те я предизвикаха и направиха така, че Русия да нападне.

Обърни внимание, какво ще се случи сега на черния петък на пазарите в България, ЕС и САЩ. Ще е показателно, накъде вървят нещата. На мен също ще ми е интересно - колко ще похарчат тази зима хората за глупости.

« Последна редакция: Nov 14, 2022, 00:10 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Путинофилските кръгове у нас много размятат този професор. Не се наемам да казвам, прав ли е, не е ли. Той е професор, а аз съм бърборко. Казвам, каквото ми изглежда.

А ми изглежда, че руснаците се готвят да зимуват, без да съм го виждал като анализ някъде. Моя спекулация.

Какво помнят руснаците от историята не знам, но сами се набутаха в американския капан в Украйна. Знаеха, че е капан и влязоха в него. И сега не могат да излязат. Колко чудно? Ако искаха нещото да е с минимални жертви и пълен успех, трябваше да го направят преди девет години.

Тогава нямаше да има разбунтували се територии и нямаше да се налага анексиране. И трябваше да пуснат Украйна в ЕС, така прозападно настроените украинци (грубо половината) щяха да са доволни. Като им се обясни човешки — ЕС може, НАТО не може, щяха да разберат. Щеше да има сделка.

Европа ще преживее зимата. Ще има и по-тежки зими от тази. Може да се възстанови, може да не може, но друг е по-важния проблем. Къса се връзката между Русия и остатъка от континента. Русия е тласкана към някакво азиатско бъдеще. Това е проблем и за тях и за нас. Това е, което е непоправимо или поне в обозримо бъдеще.

Нещо, което съм намеквал многократно през годините при други ситуации подобни на украинската. Путин според мен е предател. Говори едно, а върши друго. И това другото винаги е било в ущърб на Русия, а не в нейна полза.

И последно, новина от вчера. Сигурно вече си я чул, t.me гръмна. Свалиха руското знаме от Мелитопол. Това е в непосредствена близост до Мариупол. Преди няколко седмици свалиха флага и от Херсон. Продължението е ясно.

Така излиза, че каквото говори зеления комедиант го върши, а каквото каже руския му колега по комедиантство и шутовщина, лъже. Зеления пролетта каза, че до есента ще си върне Херсон, върна си го. Каза, че се ще се върне в Мариупол до Коледа, ще се върне.

Другия каза, че ще денацифицира Украйна, в момента в Украйна има повече нацисти на глава от населението от всякога преди и всякъде другаде. Каза, че ще я демилитаризира, Украйна е въоражена до зъби и все по-големи лунгурици получава всеки ден. Скоро и атомно оръжие ще ѝ дадат. Каза, че ще защити рускоезичното население, то всекидневно бива избивано в домовете си. Скоро няма да си правят труда да ги копаят.

Това е тъжната картинка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Е, зеления нищо не си е върнал. Руснаците отстъпиха. Защо, предстои да разберем.

А професора е говорил това преди седем години. Съмнявам се, че е русофил. И не зная, колко го размятат путинофилските кръгове. Той открито си казва, че Путин действа като диктатор. Но другото, което говори, не го казва само той.

Русия не се е задействала преди деведт години, защото Путин все още се опитваше да води преговори. Надяваше се, че ще може да се разбере със запада. Отсвириха го и си продължиха с тяхното. Освен това, тогава може и да не е бил готов за такива действия. Сега вече нямаше накъде да ходи. Или НАТО на прага им, или война.

Да вметна още нещо. Страните подкрепящи финансово и с оръжия Украйна и войната там са гласували против руската резолюция в ООН за борба против нацизма и неонацизма. Сто и пет държави са гласували за подкрепата ѝ, но тези са били против. Можеш ли да имаш доверие на партньори, които гласуват против такова нещо, само защото в момента са в конфликт с този, който го предлага? Това решение на разумен и зрял човек ли е?
« Последна редакция: Nov 14, 2022, 12:33 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3119
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
..

И последно, новина от вчера. Сигурно вече си я чул, t.me гръмна. Свалиха руското знаме от Мелитопол. Това е в непосредствена близост до Мариупол. Преди няколко седмици свалиха флага и от Херсон. Продължението е ясно.
..


Само да вметна, в телеграм-каналите тази новина гръмна още веднъж- имаше снимки на машини, как ремонтират нещо по флагщока и после пак върнаха знамето на мястото му.
За да не се случва същото като в Харковска област, евакуираха рускоезичните от Херсон.
Какво ще става по-нататък, лично аз не се наемам да гадая, ще видим.
« Последна редакция: Nov 14, 2022, 12:55 от Nik123 »
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1449
    • Профил
@go_fire:
Както съм писал и преди тази "война" (а това е война както и да се перифразира) е на мирогледна/религиозна основа.
От една страна стои изключително агресивно напредващия транс-хуманизъм (във всякакви форми), от друга са хората/държавите които имат някакви свои традиционни цености (правилни или не, но свои). Православие, Будизъм, дхарминически религии, китайския модел, Ислям и други.

Борбата вече не е само за ресурси а за налагане на единен модел на цялата Земя, както беше до скоро ! Или за многообразие !
Така че това е световна война (в буквалния смисъл, из целия свят) и изхода ще определи бъдещето за десетилетия напред.
Тук борбата не е между "демокрация" и "авторитаризъм" а за управление на цялата Земя, другото са приказки за пораснали или не деца.

От друга страна пълна победа няма как да има, с оглед ядреното оръжие, съвсем отделно дори ако изпепелиш другия как после ще ползваш ресурсите му ?
Та плана би бил или да се свали властта отвътре (цветна революция) или да се победи в дълга и изтощителна война - военна и икономическа.
Ако някои загуби икономически, автоматично губи и военно (рано или късно), неизбежно е !
Реално Украйна вече няма никакви свои оръжия или икономика, а вече и инфраструктура; тя вече е само едно "бойно поле".

Когато имаш две страни няма как едната вечно да е пасивна когато другата иска конфликт, неизбежно е да започне конфликта, независимо кой го започва.
Тук не оправдавам или осъждам някого просто разсъждавам трезво (поне така си мисля).

Също мисля че вече е ясно, че вече няма възможност за "споразумение/договорка" света се преформатира, глобално и невъзвратимо.
Кризата е системна, не временна !

В крайна сметка само Бог решава какво ще стане; както Салахадин казва във "Небесно царство", "когато Бог реши аз да дойда ...", тоест пак се връщаме към алегорията за "Бич Божий".
И последно, историята (особено метаисторията) винаги се прави от хора/личности, масата хора само реализира промяната !

PS: икономически и Китай е голям, ако не и най-големия играч
« Последна редакция: Nov 14, 2022, 14:00 от ray »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
А бе аз не знам къде ще зимуват (раците) и ще се върнат ли напролет, но...

От руските телевизионни програми отпадна прогнозата за времето в Херсон.

Защо?
Нали уж той продължава да се смята официално от Москва за руска територия, присъединена след референдум?
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3119
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
https://dnes.dir.bg/svyat/shefat-na-tsru-e-v-ankara-za-sreshta-s-ruskiya-si-kolega

Едва ли ще си говорят само за ядрени ракети. По някои руски и украински телеграм канали от месец върви версията, че  тече договорка между САЩ и РФ за Украйна.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4515 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 70288 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx